1 zł
2 600 000 zł
/3

JURGIELEWICZ Mieczysław (1900 - 1983)

Moja pracownia, 1965 r.

drzeworyt/papier, 22,5 x 30,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d: 'M. Jurgielewicz 1965' oraz opisany ołówkiem l.d.: '”MOJA PRACOWNIA” 4/25'
68 x 50 cm (w świetle passe-partout)

cena wywoławcza: Wykup abonament

PEJZAŻ 44, 1954

akwarela, gwasz na kartonie,
42 x 52 cm,
sygnowany
i datowany l.d. ołówkiem
"M. Jurgielewicz. 1954". Poniżej autorska dedykacja: "ten Pejzaż 44 dla Zochy namalował Mietek" - i po prawej: "Wielce milej i drogiej Zochnie od Mietka 16. III. 1958".
Z kolekcji Wacława Józefa Zawadzkiego.

PEJZAŻ 44, 1954

akwarela, gwasz na kartonie, 42 x 52 cm,
sygnowany i datowany l.d. ołówkiem "M. Jurgielewicz. 1954".
Poniżej autorska dedykacja: "ten Pejzaż 44 dla Zochy namalował Mietek" - i po prawej: "Wielce milej i drogiej Zochnie od Mietka 16. III. 1958".

Kochankowie

drzeworyt/papier, 11,5 x 14 cm (zadruk)

PEJZAŻ 44, 1954

akwarela, gwasz na kartonie,
42 x 52 cm, sygnowany
i datowany l.d. ołówkiem

Pejzaż z drzewami, 1967

Drzeworyt; wym. komp.: 240 x 260 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz / 1967; l.d. tytuł; egz. 12/30. Na marginesach stare podklejenia.

Karuzela, 1962

Drzeworyt; wym.: 240 x 300 mm;
sygn. tuszem p.d.: M. Jurgielewicz 1962; l. d.: tytuł.

Moja pracownia, 1965

Drzeworyt; wym.: 220 x 300 mm;
sygn.: tuszem p. d.: M. Jurgielewicz 1965; l. d.: tytuł; egz. 8/25.

Świątkarz, 1963

Drzeworyt; wym.: 180 x 225 mm;
sygn.: oł. p.d.: M. Jurgielewicz 1963; l.d. tytuł. Na marginesach stare podklejenia.

Jest u mnie kraj..., 1958

Drzeworyt, bibuła; wym.: 175 x 225 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz 1958; l.d. tytuł. Na marginesach stare podklejenia.

Jest u mnie kraj..., 1958

Drzeworyt, bibuła; wym.: 175 x 225 mm; sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz 1958; l.d. tytuł. Na marginesach stare podklejenia.

Balet angielski, 1960

drzeworyt, papier;
23,2 x 28,6 cm(wymiar arkusza);
[uszkodzony prawy górny róg arkusza]
sygn. i dat. pod kompozycją ołówkiem p. d.: MJurgielewicz 1960
napis ołówkiem l. d.: "BALET ANGIELSKI"

W niepogodę, 1958 r.

drzeworyt/papier, 18 x 22,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `M Jurgielewicz 1958` oraz tytuł autorski l.d.: ` "W NIEPOGODĘ" `

KARCZMA RZYM, 1953

Drzeworyt, papier; 174 x 230 mm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "KARCZMA RZYM"  MJurgielewicz 1953 r
Lit.: M. Bohusz-Szyszko, "Grafika polska w Galerii Grabowskiego", TP 1959 nr 32, s. 11.

MŁODE DRZEWO, 1956

Drzeworyt, papier; 200 x 240 mm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "MŁODE DRZEWO"  MJurgielewicz 1956.

Karczma Rzym, 1954

Drzeworyt;
wym.: 174 x 230 mm;
sygn. oł. p.d.: MJurgielewicz 1954, l.d. tytuł (powtórzony na płycie, p.g.).

Dom wśród drzew, 1955

gwasz, papier naklejony na tekturę, 37 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: M.JURGIELEWICZ 1955

5 drzeworytów z okresu 1951-1960.

1. Karuzela
30,5 x 38 cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1951 (długopisem); l. d.: tytuł
2. Chopin
31 x 23,5 cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1954 (ołówkiem); l. d.: tytuł
3. Wnętrze izby
22 x 27,8 cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1959 (ołówkiem); l. d.: tytuł
4. Zaproszenie do tańca
26 x 31,5 cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1960 (ołówkiem); l. d.: tytuł / Autorska odbitka
5. W niepogodę
23,5 x 29cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1958 (ołówkiem); l. d.: tytuł

Muzykanci III, 1965

Drzeworyt na bibule;
wym.: 240 x 293 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Jurgielewicz / 1965, l.d. tyt. Praca po konserwacji.

Fritjof. Gra w szachy- ilustracja do skandynawskiej sagi Frytjof. Poemat bohaterski we XXIV pieśniach Izajasza Tegnera

tusz, gwasz, akwarela, papier; 25 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: MJ (monogram wiązany); u dołu tytuł
Praca publikowana w: Jerzy Giżycki, Z szachami przez wieki i kraje [wersja rosyjska], Warszawa 1959, II wyd., tabl. barwna po s. 222; ; "Europa - Rochade. Schachmagazin und Pressespiegel für den deutsche Sprachraum" nr 9, 1987 - okładka.

/3
liczba obiektów: 49