RIDINGER Elias Martin (1730-1780)
“TROPIENIE JELENIA z OGAREM, 1764
sztychował, wg rysunku Johanna Eliasa RIDINGERA [także wydawcy dzieła]
akwaforta, 32 x 25 cm, sygnowana, datowana i opisana u dołu płyty.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Miedzioryt wg. J.E. Ridingera
wym.: 278 x 342 mm (plansza 335 x 490 mm)
sygn. pł.: Joh. Elias Ridinger ad viv. del. et pinx..; Martin Elias Ridinger filio meo aeri incis.
Lit.: Johan Elias Ridinger. Katalog wystawy, Kielce 1997, s. 85, poz. 119, s. 61 (il.).
Scena łowiecka - Polowanie na jelenie
miedzioryt/papier, wycisk: 35 x 42 cm
JELENIE Ks. AUGUSTA WILHELMA V. BRAUNSCHWEIG-BEVERN
miedzioryt, 35 x 26,5 cm
sygnowany "Martin Elias Ridinger sculp."