REKUCKI Michał Maksymilian (1884 Nowy Targ - 1971)
olej/płótno, 112 x 82 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 94 x 112 cm
sygnowany p.d.: 'M. Rekucki'
olej, płótno, 66 x 79 cm
sygn. l.d.: M. REKUCKI
REPRODUKOWANY:
Michael Rekucki and his paintings, oprac. M. Rafacz, Nowy Jork 1953, str. 48.
olej, płótno, 68,5 x 95 cm,
sygn. p.d.: M. Rekucki
Obraz dwustronny, na odwrocie kompozycja z postacią siedzącej dziewczyny.
Na odwrocie na krosnach 2 naklejki - drukowana wypełniona atramentem: Towarzystwo Sztuka Podhalańska w Zakopanem / Wystawa Czechosłowacja / Autor M. Rekucki / Tytuł dzieła przed karczmą / Rodzaj dzieła olej / Cena 400 zł. / Własność autor / Podpis M. Rekucki. Druga naklejka drukowana: Cyril Berka / Spec. obchod obrazy a ramy / Orlová, / Ostravská (napis nieczytelny).
Olej, płótno; wym.: 60 x 120 cm; sygn. p.d.: M. Rekucki. Lit.: "M. Rekucki, Katalog malarstwa", Chicago 1953.
olej na płótnie, 100 x 94 cm,
sygnowany p.d. "M. REKUCKI"
Olej, płótno; wym.: 81 x 65 cm; sygn. p.g.: M. Rekucki
Kredka, węgiel, papier; wym.: 60 x 46 cm; sygn. węglem l.d.: M. Rekucki / 1923
Autoportret z żoną w stroju krakowskim, ok. 1925
olej, płótno; 114 x 79 cm;
sygn. p. g.: M.REKUCKI
Olej, płótno;
48 x 65 cm
MALARZ I MODELKI, l. 50-te XX w.
olej na płótnie,
73 x 60 cm,
sygnowany p. d. "M. Rekucki"
olej na płótnie, 139,5 x 97,5 cm,
sygnowany p.d. "M. REKUCKI"
Olej, płótno; 95,5 x 60 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: M. Rekucki.
Na odwrocie fragmentarycznie zachowana nalepka:
"Autor: Michał...| Tytuł: "Cyganki"| Technika: olej"