1 zł
2 600 000 zł
/5

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Portret Henryka Stażewskiego, 1981 r.

brom/papier barytowy, 29,5 x 38,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: '"Portret Henryka Stażewskiego" R. Waśko, 1981' oraz dedykacja

cena wywoławcza: Wykup abonament

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Alchemikal drawing No 8, 1986 r.

kolaż, ołówek/tektura, 51 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALCHEMICHAL drawing 8/86 | No 8 | Ryszard Waśko 1986'
sygnowany i datowany na odwrociu: ''ALCHEMIKAL drawing 8/86 | No8 | Ryszard Waśko 1986"

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

2 kąty

1981
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, karton
21 x 30 cm
sygn., tyt., dat., dopisek „Folkwang Museum, Essen” na przodzie
vintage print
oprawa: drewniana rama, szkło

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Fotografia czterowymiarowa

1972
pięć odbitek żelatynowo-srebrowych, papier
15,5 x 23 cm każda
sygn., dat., tyt., i numeracja na odwrociu: R. Waśko 1972 „4-dimensional photograpy”
vintage print
oprawa: passe-partout, drewniana rama, szkło

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Poppy Checkpoint Charlie

1989
cztery odbitki żelatynowo-srebrowe, papier, karton, tempera
32 x 43,5 cm
sygn., dat. tyt. na przodzie
vintage print
oprawa: drewniana rama, szkło

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Prosto Krzywa, 1973 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 39,5 x 30 cmsygnowany i datowany l.d: 'R. Waśko 1973'

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Object C, 1978 r.

ołówek, tusz/papier, 42,5 x 31 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'R. Wasko 1978'
opisany l.g.: 'OBJECT C'

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Sześć praz z cyklu I am telling you a secret, 2003 r.

fotografia barwna/pianka, 80,5 x 115 cm (wymiary każdej pracy)
każda z części sygnowana, datowana i opisana na odwrociu
"Coco Chanel"
fotografia cyfrowa/pianka, 80 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R. Waśko | 2003-2004 | "Coco Chanel" | 1. | III/1. | I am telling you a secret | R. Waśko'

"It's a tale (that shouldn't be told to the end)"
fotografia cyfrowa/pianka, 80 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R. Waśko | 2003-2004 | "It's a tale" | 1. | IV/1. | I am telling you a secret | R. Waśko'

"Nothing but lies"
fotografia cyfrowa/pianka, 80 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R. Waśko | 2003-2004 | "Nothing but lies" | 1. | V/1. | I am telling you a secret | R. Waśko'

"Is this your last word, Marcin?"
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R. Waśko | 2003-2004 | "Is this your last word, Marcin?" | 1. | VI/1. | I am telling you a secret | R. Waśko'

"Cheerful, witty, irresponsible (Born under a lucky star)"
fotografia cyfrowa/pianka, 80 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R. Waśko | 2003-2004 | "Coco Chanel" | 5. | VII/5. | I am telling you a secret | R. Waśko'

"Cup of coffe (Would you like a cup f coffee)"
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R. Waśko | 2003-2004 | "Cup of coffee" | 4. | VIII/1. | I am telling you a secret | R. Waśko'

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Krzesło I

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 18 x 24 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: '"Krzesło I" | Ryszard Waśko | Warsztat Formy Film. | PWSFTviT | Łódź ul. Targowa 61'

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Krzesło II

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 18 x 24 cm (arkusz)
sygnowany i opisany na odwrociu: '"Krzesło II" | Ryszard Waśko | Warsztat Formy Film. | PWSFTviT | Łódź ul. Targowa 61'

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

COCO CHANEL MADEMOISE LLE, Z CYKLU: I AM TELLING YOU A SECRET, 2003-2004, III/2

fotografia cyfrowa; 78 x 114 cm
sygnowane na odwrocie: "R. Waśko 2003-2004 | "Coco Chanel" | 2. | III/2., I am telling you a secret, R. Waśko"

darczyńcy: Hanna i Jarosław Przyborowscy

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

CHEERFUL, WITTY, IRRESPONSI BLE. BORN UNDER A LUCKY STAR: Z CYKLU: I AM TELLING YOU A SECRE T 2003-2004,VII/6

fotografia cyfrowa; 78 x 118 cm
sygnowane na odwrocie: "R. Waśko | 2003-2004 | "Cheerful" | 6.| VII/6., I am telling you a secret, R. Waśko"

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Zmęczenie mojej nogi, 1976

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 64,5 x 38,4 cm,

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Photo-drawing, 1983 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print, inna, unikat/papier barytowy, 43,5 x 35,5 cm (arkusz), sygnowany l.d.: 'R. Waśko 83',

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

'Fatique of my leg', 1976

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 64.5 x 38.4 cm

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Photo-drawing, 1983

gelatin silver print, vintage print, unique work on Baryta paper , 43.5 x 35.5 cm (sheet)
signed lower left: 'R. Wasko 83'

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Krzesła, 2006

fotografia barwna, druk solwetowy, folia na PCV grubości 5 mm, 119 x 249 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 2/2;
Fotografia eksponowana na wystawie i reprodukowana w katalogu: Ryszard Waśko. Portret pocięty i cd., Senatorska - Galeria Sztuki Współczesnej, Warszawa 2008, s. 48, il. 64.

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Object A (1976)

niesygnowany na odwrociu dedykacja autorska
tusz, papier
41x28 cm

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Object A' (1976)

tusz, papier
40x27 cm

WAŚKO Ryszard (ur. 1947)

Object J, 1975 r.

ołówek, tusz/papier, 41 x 29 cm
tytuł autorski l.g.: 'Object J'
sygnowany, datowany i dedykowany na odwrociu: '[dedykacja] R . Wasko 75 14.I.82'

/5
liczba obiektów: 96