1 zł
2 600 000 zł

GABRYSIAK Walenty (1920 - 2013)

Czeluść, 1970

olej, płótno, 125 x 90 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Miejsca na marzenia VI, 1972

olej, płótno; 115 x 90 cm
sygnowany na odwrocie (blejtram): "W. Gabrysiak, olej, »MIEJSCE na MARZENIA VI« 115 x 90", na płótnie: "[zamazane] WALENTY GABRYSIAK | DLA BWA | olej 115 x 90 cm | ROK 1972"

- Walenty Gabrysiak. Malarstwo i grafika, Galeria Stalowa, Warszawa, 2017
Reprodukowany:
- Walenty Gabrysiak. Malarstwo i grafika, katalog wystawy w Galerii Stalowa, Warszawa 2017, s. 14.

Fraza, 1969

Fakturowy linoryt barwny; wym. komp.: 645 x 475 mm; sygn. oł. p.d.: W. Gabrysiak 69, l.d. tytuł i numer odbitki 3/30. Jego prace z tego okresu, oryginalne formalnie, zaskakujące technicznie (nie miał prasy i odbitki "wydeptywał") docenione zostały na biennale w Krakowie, Londynie i Lublanie.

Srebrosfera II

olej, płótno,
75 x 60 cm;
sygn. W. Gabrysiak 83;
Na odwrocie na krośnie malarskim napis W. Gabrysiak " SREBROSFERA II"

Podwoje 1986

olej, płótno, 60 x 75 cm;
sygn. p.d.: W. Gabrysiak 86;
na odwrocie na krośnie napis: W. Gabrysiak "PODWOJE"

liczba obiektów: 5