1 zł
2 600 000 zł
/3

PIERZGALSKI Ireneusz (1929 Łódź - 2019 Łódź)

Bez tytułu, 1959

olej, płótno, 100 × 130 cm
sygn. p. d.: Pierzgalski 59; opisany na odwrocie: IRENEUSZ PIERZGALSKI | 1959 | 10

cena wywoławcza: Wykup abonament

Szkic do obrazu, 1968 r.

stykówki, odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 29,5 x 23,5 cm

Czytający + fotele

brom, vintage print/papier barytowy, 60 x 48 cmsygnowany i opisany na odwrociu

Bez tytułu z cyklu Czytający + Fotele

vintage print, brom/papier barytowy, 60 x 48 cm (w świetle passe-partout)sygnowany i opisany na odwrociu
ed. 1/1

akwarela, kredka/papier, 14,5 x 31,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Pierzgalski 60'

Kompozycja, 1965 r.

gwasz, tusz/papier, 69,5 x 138 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Ireneusz Pierzgalski | 1965'

'Wiesio, 1971

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 72,52 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
4 fotografie, każda sygnowana, datowana i opisana ołówkiem na odwrociu

Inka + Krzesło, 1973

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 44 x 22 cm (w świetle passe-partout)
3 fotografie, każda sygnowana, datowana i opisana ołówkiem na odwrociu

Bez tytułu, 1960 r.

technika mieszana/papier, 24 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '[nieczytelnie] 60'

Stagnacja, 1983 r.

olej/płótno, 99,5 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'P'i [12] "STAGNACJA" | Ts'ui [45] | IRENEUSZ PIERZGALSKI | II - V 1983 | OLEJ. 100 x 81 cm'

- kolekcja prywatna, Francja

FR, 1959 r.

olej/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Pierzgalski 59'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'IRENEUSZ PIERZGALSKI | 1959 "FR" | olej 81 X 100 cm.'

- Ireneusz Pierzgalski. Malarstwo - Retrospektywa, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, 15.05-16.08.2015

Bez tytułu, 1960/61

gwasz, płyta pilśniowa; 52,5 x 53 cm; sygn. i dat. p. d.: Ireneusz Pierzg / 1960;
sygn. na odwrocie: Ireneusz / Pierzg / 52,5 x 53 cm / gwasz / IRENEUSZ PIERZGALSKI / 1960.VI
oraz dwie naklejki z tytułem, datą: 1961 (sic!), techniką i wymiarami obrazu.

Ustka, 1970 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy naklejony na płytę pilśniową, 122 x 44 cm
opisany na odwrociu: 'IRENEUSZ PIERZGALSKI | 122 x 44 | USTKA | 1970
na odwrociu nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi

- Peinters from Łódź (Poland), Teesside Museums-Midlesbrough, 1971

Ustka , 1970

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper applied on board, 122 x 44 cm
signed and described on the reverse: 'IRENEUSZ PIERZGALSKI | 122 x 44 | USTKA | 1970' on the reverse of the frame label from the Art Museum in Lodz

EXHIBITED:
- Painters from Lodz (Poland), Teesside Museums-Midlesbrough, 1971

Kompozycja dwustronna, 1961 r.

tusz/papier, 33 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '[nieczytelnie] 61'

OBRAZ ŻYLETKOWY, 1967

technika mieszana, płyta pilśniowa
79 x 64,5 cm
na odwrocie:
IRENEUSZ / PIERZGALSKI / 1967 / 79 x 64,5

* opłata z tytułu "droit de suite"

Bez tytułu, 1960 r.

tusz/papier, 20,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)

Bez tytułu , lata 50. XX w.

olej/płótno, 61 x 51 cm
sygnowany na odwrociu: 'Ireneusz Pierzgalski'
na odwrociu ołówkiem: '56 | jesien...'

Kompozycja - praca dwustronna, 1960 r.

akwarela, kredka, tusz/papier, 22,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)

Bez tytułu, 1964 r.

tusz lawowany/papier, 33,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Pierzgalski | 64'

/3
liczba obiektów: 59