1 zł
2 600 000 zł
/8

CIEŚLEWSKI Tadeusz (syn) (1895-1944)

Stare miasto, 1935

akwaforta, papier; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. ołówkiem pod płytą p. d.: T. Cieślewski;
l. d.: 1935.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Warszawa nad Wisłą, 1931 r.

akwaforta/papier, 18,5 x 14,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'T. Cieślewski jr', opisany, sygnowany i datowany na płycie l.d.: 'DEL. ET AQUAF. T. CIEŚLEWSKI SYN 1931'
wymiary arkusza: 21,7 x 15,5 cm

Miasto (1926)

sygn. dat. p.d., sygn. dat. na klocku l.g.
drzeworyt
10.9x9 cm

Stare Miasto - ul. Kamienne Schodki, 1935 r.

drzeworyt/papier, 18 x 12,5 cm
sygnowany w matrycy l.d. '.CIEŚLEWSKI.' i sygnowany ołówkiem p.d.: 'T. Cieślewski jr' oraz datowany l.d.: '35'

Warszawa - Puck, 1933 r.

drzeworyt/papier, 17,7 x 13,2 cm
sygnowany i opisany u dołu na klocku: 'Warszawa - Puck drzeworyt T. Cieślewskiego syna'

Fara w Kazimierzu nad Wisłą, 1925

Drzeworyt; wym. komp.: 127 x 91 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d. data (grafika de facto z roku 1924). Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 106, poz. 8.

Polska leży nad morzem, 1936

Drzeworyt, papier (karnet); wym. komp.: 175 x 242 mm sygn. drukarska na odwrocie pierwszej karty: Woodcut by Tadeusz Cieślewski; grafika była m.in. wykorzystana przez Ambasadę Polską w Waszyngtonie, jako karta z życzeniami świątecznymi drukowane życzenia podpisane przez dyplomatę Władysława Nizińskiego. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, War­szawa 1962, s. 133, poz. 199.

Tryptyk - Widoki Starego Miasta w Warszawie, 1921 r.

akwarela, ołówek/papier, 46 x 134,5 cm
sygnowany na każdej części p.d.: 'T. Cieślewski', datowany na środkowej części p.d.: '921'
część środkowa: 46 x 56 cm, lewa i prawa część: 46 x 33 cm

Polska leży nad morzem

drzeworyt, papier; 17,5 x 24,2 cm (wymiar kompozycji);
p. d.: T. Cieślewski jr;
Literatura: - Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 133, poz. 199.

ZAUŁEK (w Paryżu?)

sucha igła, akwaforta, 8 x 5,5 cm na arkuszu 28 x 21,5 cm,
niesygnowany.
Literatura: Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962; w katalogu prac graficznych poz. 568.

Warszawa, około 1919 r.

akwaforta/papier, 19 x 14,8 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'T. Cieślewski jr'
opisany na płycie: 'DEL.ET.AQUAF. T. CIEŚLEWSKI SYN.19'

W dzielnicy łacińskiej w Paryżu

drzeworyt/papier, 15,8 x 12,4 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'T. Cieślewski jr.'
tytułowany ołówkiem l.d.: 'Au Quartier Latin, Paris', sygnowany i opisany p.d.: 'CIEŚLEWSKI. VARSOVIE'

Teka Zamość, 1929 r.

drzeworyt/papier, 33 x 25 cm
plansze: 1. Ratusz, 2. Dzwonnica przy kolegiacie, 3. Sień w podcieniach Rynku, 4. Podcienia kamienic ormiańskich, 5. Widok na wieżę ratusza, 6. Sień kamienicy, 7. Stare domy.
Teka siedmiu drzeworytów wydanych przez Koło Miłośników Książki w Zamościu

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 150

EKSLIBRIS CEGLEWSKIEGO

Drzeworyt, bibułka; 90 x 65 mm
Sygnowany ołówkiem: T.Cieślewski

EKSLIBRIS J. NIESTONTA

Drzeworyt, bibułka; 102 x 68 mm

EKSLIBRIS TADEUSZA WOŁOWSKIEGO

Drzeworyt, papier; 77 x 98 mm

EKSLIBRIS BRONISŁAWY HERMANOWEJ

Drzeworyt, papier; 90 x 65 mm

EKSLIBRIS STEFANA SOJECKIEGO

Drzeworyt, papier; 97 x 70 mm
Sygnowany z klocka gmerkiem artysty

EKSLIBRIS WACŁAWA JASTRZĘBSKIEGO

Drzeworyt, papier; 80 x 56 mm (odcisk klocka)

EKSLIBRIS ANTONINY PUCHALSKIEJ

Drzeworyt, bibułka; 127 x 88 mm

/8
liczba obiektów: 146