ROSSOWSKI Władysław (1857-1923)
olej/tektura, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'RO.'
opisany na odwrociu: 'Rossowski - Wodogrzmoty Mickiewicza'
cena wywoławcza: Wykup abonament
na odwrociu nalepka z odręcznym opisem: 'Rossowski, Władysław, malarz | urodzony w Monasterzyskach 1857 r.'; opisany na odwrociu: 'Rossowski - w Dolinie Roztoki'
Olej, płótno, 67,5 x 106 cm,
sygn. p.d.: W. Rossowski.
olej, tektura, 70 × 50 cm, sygn. p. d.: Wł. Rossowski/Cracowie/1892
Obraz jest późniejszą, autorską wersją „Skazanej” z 1880 r.
olej, tektura, 70 × 50 cm
sygn. p. d.: Wł.Rossowski/Cracowie/1892
Obraz jest późniejszą, autorską wersją "Skazanej" z 1880
olej, tektura, 70 × 50 cm,
sygn. p. d.: Wł.Rossowski/Cracowie/1892,
olej, płótno; 42 x 52,5 cm;
po prawej stronie u dołu napis: Kalwarya 888
na odwrocie na krośnie napis: Rossowski/ Kalwarya 1888 oraz nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (?) z opisem: Autor: Rossowski Władysław/ Adres:/ Dzieło p. t.: "Widok na Kalwarję 1888 r"/ Rodzaj: olejny/ cena;
olej, płótno; 42 x 52,5 cm;
na odwrocie na krośnie napis: Rossowski/ Kalwarya 1888 oraz nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w
Krakowie (?) z opisem: Autor: Rossowski Władysław/ Adres:/ Dzieło p. t.: "Widok na Kalwarję 1888 r"/ Rodzaj: olejny/
cena; Krakowsko-lwowski malarz (uczeń m. in. Jana Matejki), twórca portretów, pejzaży, obrazów o tematyce religijnej.
Interesujący przyczynek ikonograficzny do Kalwarii Zebrzydowskiej z końca XIX w.
olej, płótno; 42 x 52,5 cm;
na odwrocie na krośnie napis: Rossowski | Kalwarya 1888
na odwrocie na krośnie nalepka: Autor: Rossowski Władysław | Adres: | Dzieło p.t.: "Widok na Kalwarję 1888r" | Rodzaj: olejny | cena:
olej, tektura, 70 × 50 cm
Estymacja: 15 000 - 18 000 zł