1 zł
2 600 000 zł

GRODECKI Wacław (1535 - 1591)

Mapa Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego, pochodząca z atlasu "Theatrum orbis terrarum" A. Orteliusa, 1570 r.
miedzioryt kolorowany, wym. 37,2 x 49,3 cm (odcisk płyty); brązowe plamki; w oprawie

cena wywoławcza: Wykup abonament

GRODECKI Wacław (1535 - 1591)

Mapa Ziem Rzeczypospolitej Polskiej

miedzioryt kolorowany, papier; wymiar w świetle passe-partout 38 x 50 cm;
oprawa - ramka, pleksi.
Z atlasu: "Theatrum Orbis Terrarum...", 1570.

GRODECKI Wacław (1535 - 1591)

Mapa ziem Rzeczypospolitej, 1570

Miedzioryt kolorowany; wym.: 370 x 495 mm; sygn. pł. l.d. w kartuszu: Poloniae... auctore Wenceslao Godreccio Polono. Stan I. Grafika z: Abraham Ortelius, "Theatrum Orbis Terrarum", edycja łacińska, lata 80. XVI w. Na odwrocie nr strony: 58. Stan bardzo dobry.

GRODECKI Wacław (1535 - 1591)

Poloniae

38,4 x 50,7 cm w świetle passe partout
Mapa ziem Rzeczpospolitej (z Atlasu Orteliusa 1527-1598). Stan pierwszy, 1570 r.. Mapa Grodeckiego wywarła ogromny wpływ na rozwój obrazu kartograficznego ziem Rzeczpospolitej w kartografii europejskiej. Jej przeróbki zamieszczane były w atlasach Abrahama Orteliusa. Literatura: Imago Poloniae K 7/1

GRODECKI Wacław (1535 - 1591)

Mapa Polski [1570], 1602-1603

Miedzioryt kolorowany;
wym.: 370 x 482 mm;
sygn. w kartusz: POLONIA LITVANIAEQ DESCRIPTIO Ausctore Wneslao Godreccion et corectore Andrea Pograbio Pilsnensi. Na odwrocie nr strony: 101 - opis Królestwa Polskiego. Grafika z: Abraham Ortelius, "Theatrum Orbis Terrarum", edycja hiszpańska. (il. s. 37)

GRODECKI Wacław (1535 - 1591)

Mapa Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego, 1595

Andrzej POGRABKA (1540-1602), Abraham ORTELIUS (1527-1598) - wyd.
miedzioryt kolorowany, 36,5 x 48,5 cm;
napis w kartuszu l. d.: POLONIAE, / LITHUANIAEQ. / DESCRIPTIO. / Auctore Wenceslao Godreccio; et cor: / rectore Andrea Pograbio Pilsnensi.;
z: Theatrum Orbis Terrarum, 1595

GRODECKI Wacław (1535 - 1591)

miedzioryt kolorowany; wym.: 370 x 495 mm; sygn. pł. l.d. w kartuszu: Poloniae ... auctore Wenceslao Godreccio Polono. Stan I. Grafika z: Abraham Ortelius, "Theatrum Orbis Terrarum", edycja łacińska, lata 80. XVI w. Na odwrocie nr strony: 58. Stan bardzo dobry. "Imago Poloniae", Warszawa 2002, t. II, s. 29.

liczba obiektów: 7