1 zł
2 600 000 zł

FERSTER Karol (pseud. Charlie) (1902-1986)

...I będziecie stać w kolejkach!

akwarela, tusz, papier, 16,5 x 27 cm, sygn. p.d.: KFerster

cena wywoławcza: Wykup abonament

Plażowicze, ilustracja satyryczna do tygodnika Mucha, 1952 r.

akwarela, tusz/papier, 30,5 x 26 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'charlie 52'
na odwrociu pieczęć czasopisma "MUCHA"

Kiełbasa z wolnej ręki

technika mieszana, papier, wym.
31 × 11 cm
sygn. p. d.: Charlie

Drogi Panie Zygmuncie...- ilustracja satyryczna, lata 60. XX w.

akwarela, kredka, tusz/papier, 25,5 x 21 cm
opisany na górze i u dołu

Porządki świąteczne - ilustracja satyryczna do tygodnika MUCHA, 1951 r.

tusz/papier, 19 x 22,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `charlie 51`
na odwrociu pieczęć czasopisma "MUCHA" | 51 r.`

Piosenka neapolitańska - ilustracja satyryczna do tygodnika MUCHA, 1951 r.

akwarela, tusz/papier, 25,3 x 26,7 cm
sygnowany p.d.: `charlie`
na odwrociu pieczęć: `Tygodnik Polityczno-Satyryczny | "MUCHA" | REDAKCJA | Warszawa, Mokotowska 51/58` oraz opisany: `Do Neapolu zawinęły amer. okręty wojenne | Piosenka neapolitańska 1951`

Członkowie jury opuszczają filharmonię

akwarela, tusz/papier, 25 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `CHARLIE` oraz tytuł autorski l.d.

... i będziecie stać w kolejkach

akwarela, tusz/papier, 21 x 31,5 cm
sygnowany p.d.: `K. Ferster`

karykatura Uroczystości aeroklubu krakowskiego

akwarela/papier, 27 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: `Ch.`, opisany l.g.: `Uroczystości aeroklubu krakowskiego`

Estymacja: 1 200 - 2 000

ANIOŁ W GÓRACH, 1956 R.

offset/papier
84,5 x 58 cm
sygn. i dat. śr.d.: `Charlie 56`

GÓRA TAJEMNIC, 1956 R.

offset/papier
84,5 x 59 cm
sygn. p.śr.: `Charlie`

MARYNARZU STRZEŻ SIĘ!, 1958 R.

offset/papier
84,5 x 59 cm
sygn. p.d.: `Charlie`

PSOTNICY, 1955 R.

offset/papier,
84,5 x 58 cm
sygn. p.śr.: `Charlie`

Polowanie dyplomatyczne

piórko, tusz, papier, 21,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: CHARLIE; napisy autorskie w obrębie rysunku - u góry: Polowanie dyplomatyczne, na dole: Dyplomata: - Jakoś nie widać zwierzyny?/ Leśniczy: - Rzeczywiście, już tu powinna być!

Polowanie dyplomatyczne

piórko, tusz, papier,
21,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: CHARLIE; napisy autorskie w obrębie rysunku -
u góry: Polowanie dyplomatyczne, na dole: Dyplomata: - Jakoś nie widać zwierzyny?/ Leśniczy: - Rzeczywiście, już tu powinna być!

Polowanie dyplomatyczne

piórko, tusz, papier,

MARSZAŁEK PIŁSUDSKI NA MADERZE, 1935

gwasz, ołówek,
22 x 15,8 cm,
sygnowany p.d. "CHARLIE 1935"

liczba obiektów: 18