1 zł
2 600 000 zł
/5

PACANOWSKA Felicja (1907 lub 1915 - 2002)

Bez tytułu, 1961

olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska, dat. na odwrocie: 1961.

cena wywoławcza: Wykup abonament

olej, płótno; 81 x 100 cm.

Miasteczko

olej, płótno; 64,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: F. Pacanowska;
na odwrocie powtórzona sygnatura: F. Pacanowska, na środku płótna inicjały artystki: F.P. ponadto na odwrocie 2 nalepki z informacjami o pracy oraz jedna nalepka z firmą wysyłkową France Export po lewej stronie, na płótnie.

Vue de St Flour

olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska;
opisany na odwrocie, na krośnie malarskim m.in.: Felicja Pacanowska / (...) / Vue de St Flour.

Człowiek w przestrzeni, 1960

olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska;
datowany i opisany na odwrocie, na krosnach malarskich: FELICJA PACANOWSKA PEINTURE (kredką), PAC I 1960 L’homme de Lespace (flamastrem) oraz na płótnie: P 1591 (1).

Bez tytułu, 1969

gwasz, papier; 50 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska.

Szkice

tusz, kredka, ołówek, papier, 27 × 20 cm w świetle passe-partout
opisany l. g.: 13 - (nieczytelnie)

Kompozycja abstrakcyjna

olej/płótno, 73 x 50 cm
na odwrociu podwójny stempel autorski: 'Pacanowska atelier' oraz nieczytelna naklejka z opisem pracy
na odwrociu podwójny stempel autorski: 'Pacanowska atelier', nieczytelna naklejka z opisem pracy oraz naklejka Millon Associés z numerem inwentarzowym

Portret kubistyczny, 1952 r.

gwasz, pastel papier, 63 x 48 cm
sygn. i dat. l. d.: F. Pacanowska 52
na odwrocie pieczęć: Atelier Pacanowska

Kompozycja abstrakcyjna

olej/płótno, 61 x 38 cm
sygnowany l.d.: 'F. Pacanowska'
sygnowany na odwrociu blejtramie: 'Félicia Pacanowska | [paryski adres] | [numer telefonu]'
na odwrociu podwójny stempel autorski Atelier Pacanowska oraz stempel Millon & Associés

Siedząca, 1953 r.

akwatinta, papier, 31,5 × 20,5 cm (odcisk płyty), 49 × 31 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie: F.P.53 sygn. ołówkiem p. d.: F.Pacanowska oraz l. d.: 19/30
u dołu arkusza: "Femme assise" (techniques ... - (nieczytelnie)) 1953

Widok na miasteczko Avallon, 1950 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Pacanowska 50'

technika własna/papier, 10,4 x 5,2 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 15/20 / F. Pacanowska

Portret, 1954

akwatinta/papier, 8,8 x 7 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska
opisany na odwrociu: 1954 aquatinte

Portret, 1954

akwatinta/papier, 8,8 x 6,8 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska

Kompozycja, 1966

akwaforta, akwatinta, /papier, 8,9 x 6,8 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska
opisany na odwrociu: akf., aquat. / 1966

Kongres Pokoju w Paryżu.- rysunki dokumentalne 5 szt. (1949)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
20.2x24.2 cm; 20.2x27 cm; 32x22.8 cm; 15x23.5 cm - 2 szt.;
Siedzący mężczyzna (1947)
sygn. dat. l.d.
tusz, papier
17.5x15.5 cm

Szkice architektoniczne z lat 1954-57 - 3 szt. (Capri-Marina Grande, Paestum, Ercolano)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
28.5x16 cm; 21.5x15 cm - 2 szt.

Kompozycja abstrakcyjna

akwatinta barwna/papier, 41 x 32 cm ( w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: '21/50 F. Pacanowska'

Kompozycja abstrakcyjna, 1981

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.

/5
liczba obiektów: 97