PIENIĄŻEK Jan (ur. 1948 r., Warszawa)
Akwatinta;
wym.: 185 x 140 mm;
nie sygn. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta;
wym.: 186 x 236 mm;
sygn. pł. p.d.: Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 921. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
Portret Juliusza Słowackiego, 1927
Akwaforta;
wym.: 175 x 125 mm;
Dworek przy ul. Słowackiego, 1927
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 126 x 172 mm;
Akwaforta;
wym.: 190 x 120 mm;
sygn. pł. l.d.: J. Pieniążek, Ostromecko 1929. Poniżej głównej kompozycji szkicowe ujęcie panoramy z parkiem. Grafika z bardzo rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Stan zachowania: nadwątlony górny pas planszy, bez szkody dla kompozycji. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).
Bydgoszcz. Wenecja nad Brdą, 1929
Akwaforta;
wym.: 138 x 180 mm;
sygn. pł. l.d.: J. Pieniążek, Bydgoszcz. Obok głównej kompozycji szkicowo inne ujęcia brzegów rzeki. Grafika z bardzo rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Stan zachowania: nadwątlony górny pas planszy, bez szkody dla kompozycji. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).
Bydgoszcz. Kościół klarysek, 1929
Akwaforta;
wym.: 191 x 130 mm;
sygn. pł. l.d.: J. Pieniążek, Bydgoszcz. Poniżej głównej kompozycji szkicowo inne obiekty sakralne. Grafika z bardzo rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).
Bydgoszcz. Kościół pobernardyński, 1929
Akwaforta;
wym.: 140 x 168 mm;
nie sygn. Obok głównej kompozycji szkic chorągiewki sygnaturowej i dzwonów. Grafika z bardzo rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).
Akwaforta;
wym.: 245 x 143 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek; sygn. i dat. pł. l.d.: J. Pieniążek, Tropie 1937; l.d. oł.: Kościółek św. Świerada w Tropiu, p.d. oł. dedykacja autora dla prof. Tadeusza Seweryna.