1 zł
2 600 000 zł

BAYROS Franz (1866-1924)

Galante Freundschaft, ok. 1910

Teka 6 całostronicowych heliograwiur wg akwarel Bayrosa; wyd. prywatne, b.d. i m.w.; teka folio, wym.: 520 x 380 mm; całość w efektownej, org. tece, ze złoconym napisami tytułowymi i secesyjnymi ornamentami; rzadki zestaw, nie notowany w podstawowej literaturze.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BAYROS Franz (1866-1924)

Aus meinen Schlössern. Zehn Aquarelle, 1923

Teka 10, całostronicowych, reprodukcji akwarel Bayrosa; wyd. Ed. Strache, Wien-Prag-Leipzig; nakład 900 egz., ten nr 200; teka folio, wym.: 490 x 360 mm; zachowana karta tytułowa, spis prac i kolofon; całość w org. tece, ze złoconym napisami tytułowymi; naddarte jedno z wewnętrznych skrzydełek; wewnątrz stempelek S.A. Krzyżanowskiego, krakowskiego księgarza z okresu międzywojennego, dystrybutora teki. Lit.: Vollmer I, 141.

BAYROS Franz (1866-1924)

Ex libris, 1912

Teka 40 ekslibrisów, większość w akwaforcie; różne rozmiary; wym. plansz: 300 x 225 mm; sygn. pł.; brak z karty tytułowej z numerem egz.; wydał wydawca Artur Wolf (Wien-Graz-Koln); całość w oryg. psk. tece ze złoconym szyldzikiem tytułowym i znakiem wydawcy (brak dolnego skrzydełka teki).

BAYROS Franz (1866-1924)

Die Bonbonniere - An Amorous and Curious Collection of Erotic Fantasies, ok. 1908

Teka 12 akwafort; wym. plansz: 370 x 290 mm; nie sygn.; brak karty tytułowej i wkładki z poezjami Amadea de Houlette; grafiki w oryg., lekko pękniętej tece.

BAYROS Franz (1866-1924)

Im Garten der Aphrodite, ok. 1910

Zestaw 17 heliograwiur; wydanie prywatne, 350 egz., b.d. i m.w.; wym. grafik: 170 x 165 mm, montowanych w arkusze podkładowe [4]; brak karty tytułowej (na niej ostatnia, 18. kompozycja i kolejny numer teki); całość w oryg. tece z szyldzikiem (napisy mocno zatarte, ale czytelne); w obcej literaturze przedmiotu teka opisywana: selten.

BAYROS Franz (1866-1924)

Die Grenouillčre. Ein Mappenwerk in 15 Blättern, 1907

Teka 15 heliograwiur; wydanie prywatne dla Heinricha Conrada i jego przyjaciół; b.m.w.; egz. 108 z 500 (płyty po druku zostały zniszczone); folio, wym. plansz: 350 x 300 mm; sygn. pł. p.d.: Choisy le Coninn [wł. F. de Bayros]; każda plansza zabezpieczona bibułką z komentarzem do kompozycji (część bibułek zamięta); zachowana karta tytułowa; całość w oryg., ale podniszczonej tece, z jeszcze jedną kompozycją i faksymile autografu autora na licu.

BAYROS Franz (1866-1924)

Bilder aus dem Boudoir der Madame Choisy le Connin, 1912

Teka 30 heliograwiur; wydanie prywatne dla subskrybentów b.m.w., w nakładzie 300 egz. (płyty po druku zostały zniszczone); [4], wym. plansz: 290 x 245 mm; sygn. pł. p.d.: Choisy le Connin [wł. F. de Bayros]; komplet plansz, brak strony tytułowej z numerem egz. i oryg. teki. Kilka plansz zażółconych, poza tym stan bardzo dobry.

BAYROS Franz (1866-1924)

Rissa.

Akwaforta, sygn. na płycie. Grafika pochodzi z cyklu: "Die Bonbonniere". Wien 1907. Format: 20,5 × 20,2 cm (plansza: 34 × 24,5 cm).
Grafika o treści erotycznej. Stan b. dobry. Franz von Bayros (1866-1924), austriacki artysta, rysownik i malarz znany i kontrowersyjny. Należał do dekadenckiego ruchu w sztuce, często odwoływał się do tematów erotycznych.

BAYROS Franz (1866-1924)

Ringwerfen.

Akwaforta, sygn. na płycie. Grafika pochodzi z cyklu: "Die Bonbonniere". Wien 1907. Format: 21 × 20,2 cm (plansza: 34 × 24,5 cm).

BAYROS Franz (1866-1924)

Die Klavierlehrerin.

Akwaforta, sygn. na płycie. Grafika pochodzi z cyklu: "Die Bonbonniere". Wien 1907. Format: 20,5 × 19,5 cm (plansza: 34 × 24,5 cm).

BAYROS Franz (1866-1924)

Der Dienst.

Akwaforta. Grafika pochodzi z cyklu: "Die Bonbonniere". Wien 1907. Format: 23,2 × 21,4 cm (plansza: 34 × 24,5 cm).

liczba obiektów: 11