1 zł
2 600 000 zł

FABIAŃSKI Stanisław (1865-1947)

KWIATY W JAPOŃSKIM WAZONIE, 1911

pastel, tektura
48 x 74,5 cm
sygn. p.d.: Stanisław Fabijański | Kraków 1911
Na odwrocie nalepka wystawy w krakowskim TPSP w roku 1911 (druk wypełniony atramentem): TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | 1911 Nr 1123 | Autor Fabijański Stanisław | Dzieło p.t. W japońskim wazonie | Rodzaj pastel ce[..] [...] K

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kościół św. Wojciecha w Krakowie nocą

akwarela, gwasz, papier; 35 x 26 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański;
na odwrocie nalepka z Salonu Artystów Malarzy Polskich w Krakowie z ręcznie wypisanym autorem, tytułem oraz
ceną obrazu.

Widok Wisły w Krakowie, 1919 r.

gwasz, akwarela, tektura, 47 × 87 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański/Kraków 1919
na odwrocie opisany: Widok Wisły - w dali Kopiec T. Kościuszki oraz numer 123

Portret Henryki Jasieńskiej

ołówek, papier 27 × 21 cm w świetle passe-partout
opis. i sygn. p. d.: WP. Henrykowa Jasieńska/St. Fabijański

Zmierzch - Zakole Wisły w Krakowie, 1900

pastel, papier na płótnie; 65 x 101 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Stanisław Fabijański Kraków 1900.

Pejzaż z drzewami

sygn. l.d.
olej, płótno
70x54.5 cm

Kościół Mariacki w Krakowie

sygn. l.d.
olej, tektura
35x25 cm

ZIMOWY WIDOK KATEDRY NA WAWELU Z KAPLICĄ ZYGMUNTOWSKĄ, 1923

akwarela, karton
64,5 x 44 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: St. Fabijański 1923

Wejście do kościoła Św. Barbary, 1928 r.

akwarela, papier, 39 × 49 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański/1928.

Plac Mariacki nocą

sygn. l.d.
olej, tektura
51x39 cm

Sosny, 1928

węgiel, kreda, papier żeberkowy, jasnoszary naklejony
na tekturę, 48 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Fabijański / 1928
na odwrocie nalepka krakowskiego Zakładu Galanteryjno - Introligatorskiego Roberta Jahody

Martwa natura z kwiatami, 1912 r.

olej, płyta, 90,5 × 41,5 cm
sygn. i dat. w l. d.: Stanisław/Fabijański/
Kraków 1912

Kościół św. Barbary nocą

sygn. l.d.
akwarela, papier
69x48.5 cm

Lwów - nokturn

akwarela, gwasz/papier, 27 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `St. Fabijański`

Wisła pod Wawelem zimą

sygn. l.d.
akwarela, papier/tektura
24.7x34 cm

Bukiet polnych kwiatów, 1913 r.

olej/płyta, 87 x 56 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Stanisław Fabijański Kraków 1913.`

Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie, 1920

akwarela, gwasz, papier; 31 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański / Kraków - 1920

Panorama Krakowa (1930)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
39.5x60.5 (w świetle passe-partout)

Ogrójec przy kościele św.Barbary (1920)

sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz, papier
31x45.5

Kościół św. Barbary

akwarela, papier, 50 x 34,5 cm,
sygn. l.d.: St. Fabijański. Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego

liczba obiektów: 24