1 zł
2 600 000 zł

KAŁĘDKIEWICZ Zdzisław (1913 Częstochowa - 2005 Gdańsk)

Wiejskie chaty

akwarela, papier, 20 x 31 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem l. d.: Z. Kałędkiewicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Studium modelki

akwarela, papier, 47,5 x 34,5 cm w świetle passe-partout

Pejzaż, 1938 r.

akwarela, papier, 23,5 x 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Z. Kałędkiewicz/38 r.

Jeźdźcy w lesie

olej, płótno, 83 x 118 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Z. Kałędkiewicz/82 r.
na odwrocie: „Z. Kałędkiewicz/Gd. Oliwa, Leśna 9/2/"Jeźdźcy w lesie" ol. 85 x 120 cm oraz nalepka BWA w Sopocie z 1982 r.

Byk, 1958 r.

olej/płótno, 37 x 47 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Z. Kałędkiewicz | 58'
opisany na blejtramie: 'Z. KAŁĘDKIEWICZ| [adres] | 37 x 46'
opisany na odwrociu: 'Drogiej Wiesi |Byka bez aluzji | [nieczytelne] | 15 VIII 60 r.'

Porwanie Sabinek

tusz, papier, 20 x 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Z. Kałędkiewicz

Akt siedzący

węgiel, papier, 33 x 35 cm w św. oprawy,
sygn. i dat. p.d.: ZK/37

Akt, 1945 r.

węgiel, papier, 35 × 22,5 cm
sygn. i dat. l. d.: ZK 45

Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty.

Spotkanie

olej na płótnie, 70 × 150 cm
na odwrocie opis autorski: Z. Kałędkiewicz/Gd. Oliwa, Leśna 9/2/"SPOTKANIE" ol. 70 × 150 cm/Zachód Ziemi

Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty

Przyjaciółki, 1958 r.

olej/płótno, 46 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Z.Kałędkiewicz | 58', na odwrociu dedykacja: 'Wiesiu! oby te " Przyjaciółki | dotrzymały Ci wierności | autor' ,
sygnowany i opisany na naklejce autorskiej, na blejtramie: 'Zdzisław Kałędkiewicz | Gd. Oliwa, Leśna 9 m 2 | "PRZYJACIÓŁKI" 46 x 65 cm | ol: 46 x 65 cm'
sygnowany na blejtramie: 'Z. KAŁĄDKIEWICZ'

Siedząca, koniec l. 70-tych

tusz, papier, 38,5 x 26 cm ; sygn. p. d.: ZK. Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty.

Spacer o zachodzie, 1963 r.

olej, płótno 70 × 150 cm
sygn. i dat. l. d.: Z.Kałędkiewicz/63
na odwrocie autorski opis: Z. Kałędkiewicz/ Gd.Oliwa, Leśna 9/2/"Spacer o zachodzie"/ol. 70 × 150 cm oraz nalepki wystawowe z Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie z wystawy: Festiwal Jubileuszowy Malarstwa, Szczecin, 1964 r i z Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z 1965 roku.

Festiwal Jubileuszowy Malarstwa, BWA Sopot, 1964 r.
Zdzisław Kałędkiewicz (wystawa monograficzna),
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 1965 r.
Zdzisław Kałędkiewicz, CBWA Zachęta, Warszawa 1972 r.
Wystawa retrospektywna, BWA Sopot, 1972 r.
Wystawa indywidulana, Galeria El, Elbląg, 1991 r.

Kolekcja rodziny artysty.

Rudera, 1971 r.

olej, płótno 90 × 130 cm
sygn. i dat. p. d.: Z. Kałędkiewicz/71
na odwrocie opis autorski: Zdzisław Kałędkiewicz/Gdańsk- Oliwa, Leśna 9/2/(BRENTOWO) ol. 90 × 130 cm./ RUDERA cena: 20.000 zł oraz nalepka z wystawy z 1976 roku Ułan Bator z Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie

Współczesne malarstwo polskie (wystawa zbiorowa), Sztokholm, 1977 r.
Ułan Bator, Społeczno-rewolucyjna tematyka w polskiej sztuce, (wystawa zbiorowa), Ostersokysten, 1978 r.
Polska sztuka współczesna, (wystawa zbiorowa), Galeria Landesbanke, 1987 Monachium
Ocalić od zapomnienia, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Gdańsk 2007 r.
Wybrzeże Zdzisława Kałędkiewicza, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, 2012 r.

Kolekcja rodziny artysty.

Pejzaż paryski, 1964 r.

flamaster, papier, 24,5 × 31,5 cm
sygn. monogramem i dat. u dołu: ZK/64

Prom na Motławie, 1945 r.

tusz, papier, 17 × 22 cm
sygn. monogramem p. d.: ZK
Reprodukowany: Z. Kałędkiewicz "Mrok i cud widzenia", wyd. A.K. Waśkiewcz, Pelplin-Gdańsk 2002, s. 123

Akt

tusz, papier, 39 × 20,5 cm
sygn. monogramem p. d.: ZK

Pejzaż Gdański

olej, płótno, 80 × 110 cm
sygn. p.d.: Zkałędkiewicz
na odwrocie napis autorski: Z.Kałędkiwicz/ Gd.Oliwa Leśna 9/2/ Pejzaż Gdański ol. 80 × 110 cm

Kąpiące się, 1975 r.

akwarela, papier, wym. 23,5 × 34,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Z.Kałędkiewicz/75

Port Północny I, 1973 r.

olej, płótno, 70 × 150 cm
sygn. i dat. p. d.: Z. Kałędkiewicz 73
na odwrocie napis: Z.Kałędkiewicz/ "Port Północny I"/ Gd. Oliwa, Leśna 9/2/ ol. płótno, 70 × 150 / cena: 10 000

Port Północny - Kafar, 1973 r.

olej, płótno, 100 × 146 cm
na odwrocie napis: Z.Kałędkiewicz/ Gd. Oliwa, Leśna 9/2/ "Port Północny -Kafar"/ olej, płótno, 100 × 146/ cena: 12 000

liczba obiektów: 22