PLEWIŃSKA-SMIDOWICZOWA Zofia (1888 - 1944 zginęła w Powstaniu Warszawskim)
Pasterka białych niedźwiedzi, 1918 r.
tempera/płótno naklejone na tekturę, 35 x 26 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: 'Plewińska ⋅ 1918'
na odwrociu trzy naklejki z opisem pracy
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, ołówek/papier, 16,7 x 27,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Z. PLEWIŃSKA'
opisany na odwrociu: 'Marsz | Zofia Plewińska-Smidorowiczowa'
Jasieńkowi nic nie trzeba już, jemu kwitną pąki białych róż..., 1925 r.
akwarela/papier, 24,5 x 33,2 cm
sygnowany i datowany l.d: 'Z. Pewińska-Smidowiczowa 1925.', opisany pod kompozycją
akwarela, ołówek/papier, 23,8 x 10,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'ZP.1915.'
"opisany na odwrociu: 'Posterunek alarmowy | Własność prywatna | Zofia Plewińska | (Leszek Pomianowski) | w okopie nad Nidą w roku 1915'
na odwrociu naklejka wystawowa z opisem obrazu i datą: '8 VIII 1916'
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1916 r.
olej/sklejka, 34 x 24 cm
sygnowany p.d.: 'Z. PLEWIŃSKA - | SMIDOWICZOWA'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem autorskim
Studjum portretowe, około 1925 r.
olej/płótno naklejone na deskę, 29,8 x 26,3 cm
na odwrociu nalepka wystawowa i własnościowa
WYSTAWIANY
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, 1925
olej/sklejkę, 31,1 x 21,9 cm
sygnowany monogramem i datowany l.d: '1922 | ZP'
na odwrociu nalepka z tytułem autorskim i numerem inwentarzowym (?)
akwarela, ołówek/papier, 19 x 15,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany monogramem p.d. i l.d.: 'ZP', datowany i opisany l.d.: '25.VI. Wiszniewo | 1920'
na odwrociu nalepka z numerem i opisem obiektu z 1925 r., opisany na odwrociu: 'Z. Plewińska - Smidowiczowa | Litwin | 11 r.7'
PORTRET DAMY W KAPELUSZU Z PIÓREM, 1916
Pastel, papier; 77 x 57 cm
Sygnowany l.d.: Z. Plewińska | 1916
pastel, papier; 77 x 57 cm;
sygn. o dat. po lewej stronie ołówkiem: Z. PLEWIŃSKA / 1916
Lustereczko, powiedź przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie
akwarela/papier, 54 x 50 cm
sygnowany l.d.: `Z.PLEWIŃSKA`
pastel, papier; 77 x 57 cm;
Kompozycja fantastyczna z motylem
tusz, gwasz, akwarela/papier, 25,5 x 21 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: `Zofja Plewińska`
Estymacja: 3 000 - 6 000 zł