1 zł
2 600 000 zł
/3

BILIŃSKI Roman (1897 Lwów - 1981 Bordighera)

Martwa natura z anturium i figurką [Anturium con vaso], 1954

pastel, papier; 45 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d. długopisem: Roman Biliński 1954 1954 [powtórzone] / (Anturium con vaso);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście; prezentowana na wystawie: Wystawa malarstwa Romana Bilińskiego, 23 marca - 18 maja 2017, Galeria Instytutu Włoskiego, Kraków.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z zatoką

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 32 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Roman Biliński / 19[6]7 - słabo czytelna;
Akwarela pochodzi ze spuścizny po artyście; prezentowana na wystawie: Wystawa malarstwa Romana Bilińskiego, 23 marca - 18 maja 2017, Galeria Instytutu Włoskiego, Kraków.

Kwiaty (1961)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
100x70 cm

Słoneczniki (1956/1974)

sygn. dat. l.d.i na odwrociu
olej, płótno
99.5x70 cm

Homar z winogronami (1969)

sygn. l.g.dat. na odwrociu
olej, płótno
50x70 cm

Maternita, 1935

olej, tektura fakturowana; 69,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany z prawej z boku: Roman Biliński / adampol 935.

Cavalli con musik (1973)

sygn. p.g.
olej, płótno
50x70 cm

Autoportret (1956)

sygn. p.d.
olej, pilśnia
70x49.5 cm

Fiori misti (1967)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
80x60 cm

Autoportret

olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: 936. / Istambul / R.B.;
na odwrocie napisy: Roman Biliński / "autoportrait. / foto a Istambul / anno 1936. / Roman Biliński / Omagio e propieta / di Cece. (Marcella Comte) / Roman Biliński / 1980.

Pastel pochodzi ze spuścizny po artyście.
Praca prezentowana na wystawie: Wystawa malarstwa Romana Bilińskiego, 23 marca - 18 maja 2017, Galeria Instytutu Włoskiego, Kraków.

Marynarz, 1967

pastel, papier; 47 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z prawej strony po środku: Roman Biliński / 1967 oraz p. d. kredką: Roman / Biliński / 1967;

Kwiaty w wazie

akwarela, papier; 49,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Roman Biliński (długopisem);
Akwarela pochodzi ze spuścizny po artyście.

Pejzaż górski z Ömerli, 1934

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d. ołówkiem: Omerli. R.Biliński / 934;

Pejzaż z rzeką z Ömerli, 1934

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d. ołówkiem: R. Biliński / Omerli;

Pejzaż z drzewami, 1966

akwarela, flamaster (?), papier; 33 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. długopisem: 966 / Roman Biliński;

Dolina z polami, 1937

akwarela, papier; 28 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. tuszem: Roman Biliński / 1937;

Pejzaż z zatoką

sygn. i dat. l. d.: Roman Biliński / 19[6]7 - słabo czytelnie;

Artysta przy pracy

technika mieszana (akwarela, ołówek, pastel), papier; 37,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Roman Biliński / Bordighera;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

Niebieskie kwiaty [Fiori in blu], 1963

olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: R. Biliński;
na odwrocie napis: Roman Biliński / G.... (słabo czytelnie) 1963;
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.

/3
liczba obiektów: 54