KURYLUK Ewa (ur. 1946, Kraków)
tusz, akryl/bawełna, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu oprawy: 'EWA KURYLUK | "CHUSTA I" | 1980 | akryl i tusz na bawełnie | 97 x 68 cm'
cena wywoławcza: Wykup abonament
kolaż, tusz/papier, 40 x 25 cm
technika własna (kredka czerwona?, gwasz)
surówka bawełniana; 137,5 x 111 cm
Niebieski pan, czyli smutek rysunku wieczornego, 1965
akwarela na papierze
86 x 60, 5 cm / 90 x 65 cm
sygn. p.d. i na odwrocie
olej, karton lniany, 70 x 100 cm
Portret brata - Piotra Kuryluka, 1981 r.
ołówek, akryl/bawełna,
32 x 27 cm
sygnowany i datowany l.g.: `EWA 1981`
na odwrociu naklejki z tytułem i opisem
opisany na odwrociu: `Ewa Kuryluk | Portret Piotra | 1981 | ołówek + akryl na bawełnie`
olej, karton lniany, 100x70 cm
sygn. p.d.: EK, opisany na odwrocie: Ewa Kuryluk Wenecja, 1963 Dar dla ziarno sztuki - ogród nadziei
kolaż na płótnie, 27,6 x 7,5 cm
sygn. p.d.: Ewa 78 oraz opisany na odwrociu
tempera na desce, 28 x 21 cm
akwarela/papier, 86 x 62 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'EWA 64'
na odwrociu opisany: 'Ewa Kuryluk | 1965'
Autoportret po powrocie z Italii, 1963
olej, kolaż na kartonie lnianym
100 x 70 cm
sygn. p/d.: EK
technika mieszana na bawelnie 100 x 73 cm
Portret Krystiany Robb-Narbutt, 1980
technika mieszana na bawelnie, 100 x 56 cm
olej, karton lniany, 100 x 70 cm
Autoportret z martwą naturą, marzec 1963
Fragmenty portretu Leszka Kołakowskiego, 1980 r.
kolaż z rysunku na jedwabiu na starym plakacie artystki (z reprodukcją obrazu “Wieża” z cyklu “Człekopejzaże”), 40 x 42 cm, sygn.
akwarela/papier, 83,5 x 58,5 cm
sygnowany i datowany w obrębie kompozycji: 'Ewa 65'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Ewa Kuryluk | 1965'
akwarela na papierze, 60x86 cm,
opisany na odwrociu
akwarela/papier, 84 x 59,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'EWA 65'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Ewa Kuryluk 1965'
Oddal jej swoje oczy z miłości, 2001
22 x 22 cm, kolaż z papieru i jedwabiu na tekturze