Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
JURIEWICZ Jacek | Buldog, 2018 r.

Jacek JURIEWICZ (ur. 1966, Szczecinek)

Buldog, 2018 r.

akryl na płótnie, 100 x 70 cm
sygnowany p. d. róg: ‘JURIEWICZ 18 R.’
opisany na odwrociu: ‘BULDOG, JACEK JURIEWICZ, AKRYL, 2018’

Zainteresowanie sztuką, a w szczególności malarstwem i rysunkiem ujawniło się w latach młodzieńczych. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych pobiera nauki rysunku, malarstwa i rzeźby u Ewy Jędrzejewskiej-Drygas, Andrzeja Berezia ń skiego i Wiesława Adamskiego. Prace Jacka Juriewicza z tego czasu cechuje katastrofizm, następstwo fascynacji obrazami Hieronima Boscha, Salvadora Dali, Zdzisława Beksi ń skiego. Okres ten, trwający około 10 lat, obfituje wieloma wystawami w kraju i za granicą. Później w twórczości artysty pojawiają się tendencje realistyczne - pejzaże i architektura rodzinnych stron, które przetrwają do początku nowego stulecia. W tym czasie pojawia się zainteresowanie postacią ludzką, przede wszystkim aktem i portretem oraz naturą. Prace artysty cechuje wysoka estetyka i ekspresja ujawniająca się w łączeniu jaskrawych, barwnych plam, co sprawia, że oglądane obrazy (głównie portrety, natura) sprawiają wrażenie sennych wizji lub scen malowanych z wyobraźni. Jacek Juriewicz wystawiał wielokrotnie obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2010 r. przystąpił do międzynarodowej grupy artstów "DER ROTE FADEN". W 2013 r. opuszcza grupę i indywidualnie wystawia swoje prace. Prace artysty znajdują się aktualnie w galeriach MAD GALLERY MILANO,GALERIA ORANŻ,BE PART OF ART GDAŃSK oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W 2017 r. Jacek Juriewicz został wpisany do British Publishing House LTD Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej, a album o sztuce współczesnej wydany przez ART. MANAGEMENT BERLIN zamieścił jego prace i notę artystyczną.
Ważniejsze wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą;
1988 THEATER ILMENAU UELZEN RFN
1989 BAD BEVENSEN RFN
1990 GALERIE PROSPETTIVE D'ARTE, HAMBURG NIEMCY
1991 GALERIA "U" KOSZALIN
1991 ART. GALERIA SZCZECINEK
1992 MUSEUM SCHAMUN UELZEN NIEMCY
1999 ART, GALERIA SZCZECINEK
1999 PLENER MALARSKI LUBORADZA
2003 GALERIA SPARKASSE FRANKFURT NAD MENEM
2010 "A MESSAGE FROM THE POLISH MANCHESTER " POSK
GALLERY LONDON
2010 KUNSTLERMARKT NR.8 KURHAUS IN HAMM NIEMCY
2010 GALERIA VENLO HOLANDIA
2010 GALLERY IN KAMEN NIEMCY
2012 GALERIA ADI-ART ŁÓDŹ
2013 GALLERY BERGKAMEN
2015 ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH SZCZECINEK
2015 ART HOTEL SUPPERIOR AKWIZGARN
2017 AUSTELUNG GALLERY HERZOGENRAHT NIEMCY
2017/18 BIENNALE SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W MEDIOLANIE
(Organizator MAD GALLERY MILANO)
2017 BIENNALE SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W BARCELONIE
ArteHos, Hiszpania.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
JURIEWICZ Jacek
Już w latach młodzieńczych pojawiło się u niego zainteresowanie sztuką. W połowie lat 80- tych poświęca się malarstwu. Prywatne lekcje malarstwa i rysunku pobierał u Andrzeja Bereziańskiego i Ewy Jędrzejewskiej-Drygas. Obrazy, które powstały w drugiej połowie lat osiemdziesiątych cechuje katastrofizm, co było następstwem fascynacji obrazami Hieronima Boscha. Okres ten trwał około 10 lat i został uwieńczony wieloma wystawami w kraju i za granicą. Później w twórczości Jacka Juriewicza pojawiają się tendencje realistyczne - pejzaże i architektura rodzinnych stron.
W nowym stuleciu następuje u Jacka Juriewicza zmiana zainteresowań. Pojawia się zainteresowanie postacią ludzką, przede wszystkim aktem i portretem.
Prace artysty cechuje wysoka estetyka i ekspresja ujawniająca się w łączeniu jaskrawych, barwnych plam, co sprawia, że oglądane obrazy (głównie portrety) sprawiają wrażenie sennych wizji lub portretów z wyobraźni, a nie z natury.
Jacek Juriewicz wystawiał wielokrotnie swoje obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce (np. w Koszalinie, Sczczecinku. Lubardzy) i poza granicami kraju w Niemczech (Uelzen, Frankfurt a.Main,Dortmund) i Holandii (Venlo). Jego prace sa znane w Galeriach w USA, Holandii, Niemczech i Polsce.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl