pastel/papier, 47 x 35 cm (w świetle ramy) sygnowany i datowany l.d.: Kaz. Mordasewicz | 1908'
Uczył się w warszawskiej Szkole Rysunku u Wojciecha Gersona i Antoniego Kamińskiego oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Wiele podróżował m.in.: do Wiednia, Monachium, Paryża, Florencji, Rzymu, Neapolu, Wenecji, Bawarii i Szwajcarii. Malował przede wszystkim portrety m.in. Elizy Orzeszkowej, Ireny Solskiej, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego. Tworzył także pejzaże i kompozycje religijne.
Podatki i opłaty - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
MORDASEWICZ Kazimierz
Głównie portrecista, ale również pejzażysta, malarz religijny. W 1881 roku, po zakończeniu kariery wojskowej, wstąpił do Warszawskiej Szkoły Rysunku, studiował u W. Gersona i A. Kamińskiego. W 1882 r. wstąpił do Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. W 1888 roku za obraz "Chrystus uzdrawiający ślepców" otrzymał mały złoty medal i tytuł "kłassnyj chudożnik" II stopnia. W 1891 roku założył w Warszawie pracownię malarstwa portretowego. Wykonał portrety m. in. H. Sienkiewicza, E. Orzeszkowej, S. Żeromskiego, prezydenta R. Poincaré. Prowadził również działalność ilustratorską. Swoje prace wystawiał w TZSP w Warszawie, warszawskich salonach A. Krywulta i S. Kulikowskiego , w TPSP w Krakowie. W 1900 roku w Wystawie Powszechnej w Paryżu otrzymał wyróżnienie za "Portret Kobiety". Wiele podróżował m.in.: do Wiednia, Monachium, Paryża, Florencji, Rzymu, Neapolu, Wenecji, Bawarii i Szwajcarii. Z podróży do Hiszpanii przywiózł zauroczenie Velazquezem. Posługiwał się głównie pastelem, ale również farbą olejną, tuszem, akwarelą. Wśród licznych portretów (około 800) można znaleźć wizerunki: E. Orzeszkowej, I. Solskiej, M. Ćwiklińskiej, H. Sienkiewicza, B. Prusa, S. Żeromskiego. W początkowym okresie twórczości malował również pejzaże i sceny rodzajowe.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl