Maria Kwiatkowska Maria Kwiatkowska (z domu Tarczyńska) urodziła się w Warszawie 14 kwietnia 1927 roku, zmarła we Wrocławiu 13 marca 2000 roku. Do chwili wybuchu II Wojny Światowej mieszkała wraz z rodzicami i młodszym bratem w Bielsku. W roku 1944 wraz z matką, Zofią Tarczyńską, wstąpiła do II Armii Wojska Polskiego, tworzącej się w Rzeszowie. Po wojnie zamieszkała w Jeleniej Górze, gdzie w 1946 roku zdała maturę. W tym samym roku rozpoczęła w Sopocie studia malarskie, które musiała przerwać z braku środków materialnych. W 1948 roku przeniosła się na stałe do Wrocławia. Tu pracowała przy odbudowie Rynku (fasady kamieniczek, rzeźba Bachusa), Katedry Św. Jana (portale, pomnik Św. Jana Nepomucena) i Gmachu Głównego Uniwersytetu (Aula Leopoldyńska). Przez następne lata rzeźbiła, malowała i wykonywała liczne prace na zamówienia (np. pomnik A. Mickiewicza w Urazie). Wiele swoich obrazów poświęciła tematyce wojskowej. Chętnie malowała konie i sceny batalistyczne inspirowane twórczością Wojciecha i Jerzego Kossaków. Wykonała szereg kopi malarskich tych twórców.
Maria Kwiatkowska (z domu Tarczyńska) urodziła się w Warszawie 14 kwietnia 1927 roku, zmarła we Wrocławiu 13 marca 2000 roku. Do chwili wybuchu II Wojny Światowej mieszkała wraz z rodzicami i młodszym bratem w Bielsku. W roku 1944 wraz z matką, Zofią Tarczyńską, wstąpiła do II Armii Wojska Polskiego, tworzącej się w Rzeszowie. Po wojnie zamieszkała w Jeleniej Górze, gdzie w 1946 roku zdała maturę. W tym samym roku rozpoczęła w Sopocie studia malarskie, które musiała przerwać z braku środków materialnych.
W 1948 roku przeniosła się na stałe do Wrocławia. Tu pracowała przy odbudowie Rynku (fasady kamieniczek, rzeźba Bachusa), Katedry Św. Jana (portale, pomnik Św. Jana Nepomucena) i Gmachu Głównego Uniwersytetu (Aula Leopoldyńska). Przez następne lata rzeźbiła, malowała i wykonywała liczne prace na zamówienia (np. pomnik A. Mickiewicza w Urazie). Wiele swoich obrazów poświęciła tematyce wojskowej. Chętnie malowała konie i sceny batalistyczne inspirowane twórczością Wojciecha i Jerzego Kossaków. Wykonała szereg kopi malarskich tych twórców.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza do ceny sprzedaży opłatę w wysokości 50 zł.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl