akryl/płótno, 61 x 50 cm sygn. l.g. : `Nowotarski R.`
Po wysiedleniu w 1945 zamieszkał na Śląsku, w najbardziej uprzemysłowionym rejonie Polski, w Zabrzu. Studia w ASP w Krakowie ukończył w 1960. Bierze czynny udział w wystawach ogólnopolskich i konkursach, na których otrzymał szereg nagród i wyróżnień, między innymi II nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie na Obraz Sztalugowy w Łodzi w 1970 za obraz pod tytułem "Dom" i wyróżnienie za "Śląski blues". Na Biennale Plakatu w Warszawie otrzymał złoty medal za plakat o tematyce ekologicznej w 1974. Jest scenografem teatralnym i filmowym. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Eksperymentalnym STG w Gliwicach, gdzie otrzymał szereg nagród za scenografię i inscenizację wraz z reżyserem Edwardem Mołkiem, szczególnie za scenografie "Wiosna" wg Brunona Schulza, "Fabryka Absolutu" K. Czapki, "Podróżni" wg własnego scenariusza, za scenografię "Zmierzch Babla" i wielu innych widowisk. Współpracował również z reżyserem Ryszardem Waśką przy jego filmach krótkometrażowych, nagrodzonych na festiwalu w Brukseli. Był scenografem filmu Andrzeja Kondratiuka "Panna, Łucznik i Skorpion". Pisze teksty, do których komponuje muzykę i jest ich wykonawca w wolnych chwilach jako gość "Piwnicy pod Baranami" w Krakowie.
Malarz, scenograf, pedagog, w latach 1953-1959 studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach krakowskiej ASP, uzyskując w 1959 dyplom u B. Góreckiego i A. Raka. Jest profesorem ASP w Katowicach, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Uczestniczy w wielu wystawach i konkursach ogólnopolskich, otrzymał liczne nagrody, m.in. złoty medal na Biennale Plakatu w Warszawie w 1974. Jest scenografem teatralnym i filmowym. Muzeum Historii Katowic wraz ze studentami i współpracownikami artysty z katowickiej ASP przygotowało wystawę „Hommage à Nowotarski”, zorganizowaną w gmachu głównym muzeum od 16 marca do 5 maja 2013.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl