PIOTROWSKI Wacław (1887 - 1967)
olej na płótnie
wym. 70 x 90 cm
sygn. i dat. p.d. 1922
Wacław Piotrowski – w 1919 r. ukończył ASP w Krakowie. Brał udział w licznych wystawach. Należał do powstałej w 1925 r. Grupy Artystów Wielkopolskich Plastyka. Jego prace posiada Muzeum Narodowe w Warszawie.