wykonana z brązu patynowanego, przedstawiona z łukiem i strzałą wykonanymi z brązu złoconego. Sygn. na podstawie "Houdon" i z tabliczką DIANE Par Houdon Musee du Louvre
wym: w. 60, podstawa: 18 cm.
NR KAT. 157R
Jean-Antoine Houdon – francuski rzeźbiarz neoklasyczny, wolnomularz. Ukończył w 1761 Królewska Akademię Malarstwa i Rzeźby. Jego nauczycielem był Jean-Baptiste Pigalle. Był twórcą posągów mitologicznych i alegorycznych.
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
ANTIK BAZAR. Meble Antyczne. E. i S. Wojtachnio
ul. Ludna (wejście od ul. Okrąg) 9
00-413 Warszawa
22 622 4070