PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)
Wymiary: 90 x 50 cm, plus oprawa
Technika: olej, płótno
Sygnatura: na odwrociu
Praca Unikatowa, lata 50. XX w., katalogowana
Certyfikat autentyczności
Tel. 724277888
Rodowity łodzianin, malarz, grafik, rysownik, mimo że bez akademickiego wykształcenia - jeden z najwybitniejszych polskich grafików.
Od 1962 roku należy do ZPAP. Zajmuje się grafiką, ekslibrisem, rysunkiem i malarstwem sztalugowym. Jego prace prezentowano m.in. w Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i na Kubie, trafiły także do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Otrzymał ponad 40 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach.