BRODA-MACIEJEWSKA Dorota (ur. 1988, Gliwice)
Tytuł pracy: Allegretto
Wymiary pracy: 50×60 cm
Technika: olej, akryl, płótno
Sygnatura: Dorota Broda Maciejewska, Allegretto, akryl, 2021
Certyfikat autentyczności
Absolwentka liceum plastycznego w Zabrzu (kierunek- rzemiosło artystyczne i użytkowe w metalu). Zajmuje się rysunkiem, malarstwem olejnym i akrylowym. Uczestniczka kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in. w Zabrzu, Gliwicach, Pyskowicach. Inspiracją dla jej twórczości jest monumentalizm otaczającego świata. Pociąga ją zmienność oraz estetyka przyrody. Tematem jej twórczości często jest pejzaż, który przetwarza, interpretuje otaczający świat, lub maluje z wyobraźni, co pozwala na komunikację z sobą samą.