Plater cechowany (B. HENNEBERG / gwiazdka / WARSZAWA – w owalu, nr modelu 765)
Wymiary: 16,7 cm x 18 x 14,2 cm
Warszawa, lata 30.XX w.
Stan zachowania: brak wkładu szklanego.
5 000 zł
13-03-2024
FRAGET Józef (1797-1867)
Plater cechowany: „Fraget BM Plaque”: Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget XIX/XX w.
Wzór Irys lub Secesja
Łącznie 46 elementów.
10 000 zł
13-03-2024
WILKOŃ Józef (ur. 1930)
Kompozycja, 1960 r.
, 1960
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. i dat. l.d.: Wilkoń 1960
Wymiary: 25 x 18 cm
8 000 zł
09-01-2023
KLOPFER Karol (1859-1937)
"Tryptyk warszawski"
Akwarela na papierze.
Sygnowana trzykrotnie u dołu po prawej "K. Klopfer"
Tryptyk oprawiony we wspólną ramę o architektonicznym charakterze.
Wymiary poszczególnych kwater: 26 x 18,5 x 26 x 38 x 26 x 18,5 cm
25-10-2021
ROTKIEL Karol Michał Ernest (1800 Warszawa - 1864 Lublin)
Solniczka łódkowata
Srebro pr. 12, cechowane na wewnętrznej krawędzi podstawy K.Rotkiel 12 Lublin, wnętrze czarki złocone.
Na czarze rytowany monogram DR
Wymiary: 10 x 7,5 cm
Waga: 99 g
3 500 zł
17-04-2024
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PENSJONATY TATRZAŃSKA I WITOLDÓWKA
, 1960
Akwarela, gwasz, papier.
Wzdłuż dolnej krawędzi opis autorski krynicazdrojwillajtakinowaksełopant 7000 zł
Wymiary: 30 x 19 cm
19-10-2023
BARWICKI Mieczysław
"Pejzaż morski"
Olej na płycie.
Sygn. i dat. p.d.: "M.Barwicki 1929"
Wymiary: 63 x 43 cm
09-11-2021
GAJEWSKI-OSTOJA Mirosław (1867-1931)
"Portret dziewczyny" 1918 r.
Patel na papierze.
Sygn. i dat. p.d.: "Mir 1918"
Wymiary: 58,5 x 42,5 cm
04-11-2021
WĄSOWICZ Rafał (1867-1944)
"Martwa natura z ptakami"
Olej na płótnie, sygn. p.d.: "Rafał Wąsowicz"
Płótno dublowane.
Wymiary: 68,5 x 68,5 cm
25-10-2021
WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)
Game for two
, 1989
Olej, ołówek, płótno; 41 x 41 cm
sygnowany na odwrocie: „game for two | Winiarski ’89”
19-10-2023
BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)
"Piekielniczka"
, 1984
Tusz, akwarela, papier.
Sygn. i dat. p.d. "T.B.84" Opisany na odwrociu "T.BRZOZOWSKI. "piekelniczka" 1984 r. „
Wymiary: 12 x 12 cm w świetle oprawy, oprawa oryginalna, autorska.
8 000 zł
29-06-2022
CYBULSKI Tadeusz (1878 - 1954)
Pejzaż jesienny
, 1921
Olej, sklejka.
sygn. l. d.: T. Cybulski 921
p. d. dedykacja autorska z 1922
Wymiary: 38 x 47 cm
7 000 zł
09-01-2023
GROTT Teodor (1884-1972)
"Martwa natura z bukietem róż"
Akwarela na kartonie.
Sygn. i dat. p.d. Teod. Grott / 23 VIII 923
Dedykowany p.d. Kamusi w Krakowie
Wymiary w świetle oprawy: 43,5 x 67 cm
9 000 zł
01-06-2022
HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
Chłopiec z pieskiem
, 1923
Olej, tektura.
Sygn. i dat. l.d. Wlastimil Hofman 1923
Wymiary: 25,5 x 35 cm
20 000 zł
09-01-2023
WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Przydrożna kapliczka
Akwarela, papier.
Sygn. l.d.: WW
Na odwrociu naklejka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (numer 0480)
Pieczęć własnościowa Stanisława Strażyca z 1922 r.
Nalepka firmowa pp Desa i pieczęć oddziału warszawskiego.
Wymiary: 28,5 x 21 cm
4 500 zł
09-01-2023
WALISZEWSKI Zygmunt (1897-1936)
Portret dziewczyny z koszem owoców
Ołówek, akwarela, papier.
Sygn. p.d. i l.d. ZW.
Wymiary: 30 x 23 cm
Praca notowana w katalogu Zygmunt Waliszewski 1897-1936. Malarstwo i rysunek, wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Warszawie, maj-lipiec 1999, prace nie datowane; poz.II/198, str