MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Marszałkowska 43
00-648 Warszawa
22 629 24 80
galeria@antyki-mdm.pl
poniedziałek-piątek: 11.00 - 19.00
sobota: 11.00 - 15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (42)
Materiał: obudowa – dąb; okucia – brąz odlewany złocony; mechanizm – mosiądz, stal, spiż, emalia.

Wymiary: szafka 95 x 42 x 20 cm; wysokość zegara z konsolą – 129 cm
17-10-2023
Zegar kominkowy z figurą Ludwika XIV
Zegar pochodzi z II poł. XIX w.

Brąz złocony i srebrzony.

Wysokość: 46,5 cm

6 000 zł

09-01-2023
Japonia, okres Meiji (1868-1912)

Brąz patynowany, dekoracja wykonana w technice iro-e zogan różnymi metalami i stopami (miedź, srebro, złocenia)

Wymiary: wysokość: 24 cm

Średnica wlewu: 9 cm

Drewniana podstawa.

Obiekt wysokiej klasy artysty

6 000 zł

11-01-2023
Srebrny wizytownik dekorowany emalią na giloszu
Srebro pr. 0,900, wybity numer 1937

Pokrywa dekorowana dwustronnie jasną emalią na giloszu.

Wnętrze złocone.

Wymiary: 8,5 x 6 x 0,9 cm

Waga: 139 g

Stan zachowania: bardzo dobry.

4 500 zł

01-06-2022
Półmisek ozdobny, Japonia, Arita pocz. XX w.
Japonia, Arita, porcelana w stylu Imari, początek XX w.

Porcelana malowana podszkliwnie kobaltem, naszkliwnie czerwienią żelazową i farbami emaliowymi i złotem.

Średnica: 40 cm

Stan zachowania: bardzo dobry

5 000 zł

01-06-2022
Srebrzenie na alpace. Cechowana Fraget Plaque, numer katalogowy 1714.

Wymiary: 15 x 17 cm

Stan zachowania: zarysowania dna czary.

1 300 zł

01-06-2022
Koszyk
Szkło bezbarwne, kryształowe, szlifowane.
Oprawa: srebro cechowanegłową kobiecą (Polska) z cyfrą 3
(próba 800)
Wymiary: 23,5 x 31,5 x 21 cm
Stan zachowania: miejscowe odpryski na fasetach szkła.

5 000 zł

01-06-2022
Karafka w stylu Art déco, Paryż, XX w.
Okucie: srebro, cechowane, głowa Minerwy, Gmerek złotnika: Lagriffoul & Laval

Wymiary: 20 x 12,5 cm

Stan zachowania: bardzo dobry, niewielki ubytek na dolnej krawędzi korka.

2 000 zł

13-03-2024
Herbatnica, St. Petersburg, firma Sazikowa
Szkło kobaltowe, prasowane,
oprawa: srebro cechowane: „ЛСАЗИКОВЬ”, „А.Ф”„1886”, „84”,
probierz Aleksander Frans Fan der Flit, 1886 r., złotnik Ignacy Pawłowicz Sazikov.
Wymiary: 22 x 10,5 x 10,5 cm

6 000 zł

01-06-2022
Porcelana malowana naszkliwnie, złocona. Na brzuścu w centrale części miniatura z widokiem na Altes Palais w Berlinie.

Sygnowana na spodzie: berło kobaltem podszkliwnie i KPM.

Wymiary: 46 x 21 cm

8 000 zł

01-06-2022
"Św. Hieronim w pracowni" , 1550
Olej na desce.
Wymiary: 62 x 73cm
25-10-2021
"Wenus i Kupidyn"
Olej na płótnie.
Wymiary: 44,5 x 51 cm
26-10-2021
"Pejzaż wiejski" , 1866
Olej na płótnie.

Płótno dublowane.

Sygn. i dat. p.d.: „Emma Bąkowska 66”

Wymiary w świetle oprawy: 35 x 45 cm

6 000 zł

01-06-2022
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Żółte róże
Olej, tektura.
Sygnowany w kompozycji akarpiński
Wymiary: 36 x 50 cm

15 000 zł

09-01-2023
GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)
Matka Boska tronująca
Tempera, gwasz (technika mieszana), karton.
Praca niesygnowana.

Proweniencja: kolekcja prywatna Warszawa; praca pochodzi ze spuścizny (kolekcji rodzinnej) artysty

Wymiary: 50 x 69 cm

3 500 zł

09-01-2023
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława (1868 Kraków - 1953 Kraków)
Przydrożna kapliczka
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. p.d.:B RYCHTER – JANOWSKA
Na odwrociu odautorski szkic ołówkiem.
Wymiary: 13,8 x 9,5 cm

6 000 zł

09-01-2023
IWANOWSKI Błażej (1889-1966)
"Martwa natura z żółtymi chryzantemami"
Olej na płótnie.

Sygn. p.d. "Błażej Iwanowski"

Wymiary: 97 x 77 cm
25-10-2021
DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
"Wschowa" , 1990
Olej, płótno.

Sygn. i dat. p.d. 1990 E.Dwurnik

Wymiary: 50 x 60 cm
18-10-2023
GALLÉ Emil (1846 Nancy - 1904 Nancy)
Waza dekoracyjna z kwiatami Fuksji
Szkło warstwowe (prószone na żółto, bezbarwne, fioletowe), trawione trzykrotnie, dno przeszlifowane, dmuchane w formie.

Sygnatura trawiona i malowana: Gallé z 1908-1914 r.

Wymiary: 9,8 x 18 x 12,5 cm

4 000 zł

01-06-2022
MALCZ Filip Karol (1797 - 1867)
Zestaw sztućców na 12 osób , 1862
Zestaw srebrnych sztućców na 12 osób.
Srebro pr. 84, cechowane: Malcz | znak warsztatowy | cecha probierza IB 1862 | 84

Na rękojeściach rytowany monogram wiązany LWP

12 000 zł

14-03-2024
Cukiernica skrzynkowa
Cukiernica skrzynkowa.

Srebro pr. 12, cechowane: Malcz 12 w Warszawie znak warsztatowy. Na wieku rytowany monogram wiązany.

Wymiary: 14 x 15 x 10 cm

waga: 604 g

10 000 zł

13-03-2024
PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950)
Na targu , 1928
Olej, tektura.
Wymiary: 22,5 x 31,5 cm
sygn. l.g.: FPautsch 28

Proweniencja: kolekcja prywatna Wiedeń; zakup z DA Rempex z 114 Aukcja Sztuki Dawnej 25.10.2006

8 000 zł

09-01-2023
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Hrabiego Stefana Zborowskiego , 1903
Ołówek, kredka, papier.

Sygnowany, datowany i opisany p.g.: Jacek Malczewski Jankowa 1903 wrzesień

Opisany na odwrociu p.g.: portret hr. Stefana Zborowskiego Jankowa koło Bobowej

Wymiary: 18,5 x 23,5 cm
19-10-2023
SUCK Jan Fryderyk (czynny ok. 1820- 1854?)
Cukiernica skrzynkowa
Srebro pr. 11, cechowane na spodzie Suck (częściowo zatarte), 11

Wymiary: 14,5 x 9 x 6 cm

Waga: 458 g

8 500 zł

13-03-2024
BANDAU Jerzy Jan (Warszawa 1768-1817)
Solniczka w formie czary
Srebro cechowane IGB (częściowo niedobite) 12, złocone wewnątrz czarki.

Wymiary: 7 x 5 cm

Waga: 89 g

5 000 zł

17-04-2024
liczba obiektów: 42