Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+ 48 12 341 47 37
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (149)
KRATOCHVIL Antonin (ur. 1947)
Bono
fotografia czarno-biała; 29,4 x 39,3 cm w św. p-p.; sygn. p. d.: "AKratochvil"; oznaczenie egzemplarza l. d.: "1/10"

4 900 zł

26-05-2020
ZAŁĘSKI Bohdan (1930 - 2015)
Painting Wood , 1973
akryl/sklejka, wym.: 60,5 x 90,5 cm, na odwrocie napis: "BOHDAN ZAŁĘSKI 1973 / BO ZALESIUS / PAINTING WOOD / 60 X 90 cm / MP2"

9 450 zł

10-05-2016
KIERZKOWSKI Bronisław (1924-1993)
Obiekt , 1973
technika własna, mieszana, drewno; ok. 82,2 x 102,5 x 14,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: "KIERZKOWSKI 1973";
sygn. i dat. na odwrocie: "KIERZKOWSKI / aalborg / 1973"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa

15 000 zł

06-05-2022
RZEPIŃSKI Czesław (1905-1995)
Pejzaż , 1928
olej, płótno naklejone na tekturę; 47 x 67 cm; sygn., dat. i opisany u dołu (częściowo czytelnie): "… [?] C. Rzepiński. Radziszów 1928."

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Wrocław

4 500 zł

01-07-2021
LESZCZYŃSKA-KLUZA Danuta (ur. 1926, Przemyśl)
Pod słońcem , 1982
olej/płótno;
sygn., dat. i opisany na krośnie: "DANUTA LESZCZYŃSKA - KLUZA „POD SŁONCEM” IV – V 1982 r. / POLOGNE";
wym.: 135 x 105 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków

30 000 zł

14-12-2023
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta 131 , 1988
akryl/deska, wym.: 50 x 50 x 2,7 cm, na odwrocie napis: "RVBELLO 88 / RUBELLO 1988 / „PENTA” # / 131" oraz oznaczenie: "2037"

10 500 zł

11-05-2016
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta
akryl, deska; wym.: 50 x 50 x 2,7 cm; 1988

10 500 zł

06-06-2016
OVČÁČEK Eduard (1933 - 2022)
Hogo - F060 , 2003
serigrafia/papier; wym.: 29 x 28,7 cm w świetle ramy; sygn. i opisany u dołu: "E/A H0G0-F060 – E. Ovcacek 03"

1 230 zł

25-04-2017
DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
Abstrakcja nr 1431 , 2005
technika mieszana, akwarela, tempera, akryl/tektura;
wym.: 60 x 79 cm
na odwrocie:
- autorskie pieczęcie
- autorskie opisy

Proweniencja:
- zakup w Domu Aukcyjnym Polswiss Art;
- kolekcja prywatna, Warszawa

19 000 zł

14-12-2023
Abstrakcja
technika mieszana, akryl/papier;
wym.: 55 x 74 cm w św. p-p.

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa

19 000 zł

14-12-2023
WILLMOTT Elizabeth
New Space Triad , 1988
tworzywo sztuczne/pilśnia, wym.: 50,3 x 50,3 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "Willmott 1988 / New Space Triad / (right panel)", na odwrocie oznaczenie: "2036"

10 700 zł

10-05-2016
WILLMOTT Elizabeth
New Space Triad , 1988
tworzywo sztuczne, pilśnia; 50,2 x 50,2 cm;
na odwrocie oznaczenie: "2036"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Niemcy

10 000 zł

06-05-2022
KRCHA Emil (1894-1972)
Gaj Świętopełka - Aleja Filozofów (w Kartuzach)
olej/tektura, wym.: 50 x 69 cm, sygn. p. d.: "Krcha"

18 000 zł

26-02-2016
ERB Erno (Lwów 1890 - Lwów 1943)
Targ w zimowy dzień
olej/tektura;
sygn. p. d.: "EErb";
wym.: 34,5 x 48,5 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków

18 000 zł

13-12-2023
DZIERŻENCKI Eugeniusz (1905 Warszawa - 1990 Sopot)
Statki na morzu , 1975
olej, płótno; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: "E. Dzierżencki / 1975"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

9 000 zł

15-06-2023
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płyta; 32,5 x 48 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: "eibisch" (częściowo czytelnie)

Proweniencja:
kolekcja kompozytora Zygmunta Mycielskiego

11 000 zł

06-05-2022
WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
Martwa natura , 1965
olej/płótno, wym.: 64,5 x 53,5 cm, sygn. p.d.: “e.waniek”

8 500 zł

23-05-2013
ZAK Eugeniusz (1884 Mogilno -1926 Paryż)
Dziewczynka z motylem , 1906
olej na podrysowaniu ołówkiem/papier naklejony na tekturę, wym.: 27,5 x 23,8 cm;
sygn. l. d.: "Eug. Zak"

Salon d’Automne, Paris, 1906; „Eugeniusz Zak 1884–1926”, Muzeum Narodowe w Warszawie, 18 grudnia 2003 – 29 lutego 2004.

465 000 zł

01-03-2022
TRIBOWSKI Georg Johann (1935 - 2002)
Kompozycja dwukolorowa , 1500
gwasz/papier; 9,8 x 9,8 cm
na odwrocie napis: TRIBOWSKI 6.

1 500 zł

05-01-2024
BRAQUE Georges (Argenteuil-sur-Seine 1892 - Hawr 1963)
Wazon z żółtymi kwiatami
litografia barwna; 35 x 25,5 cm w św. p-p.;
sygn. z płyty l. d.: "G. Braque"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Paryż

Wydana przez:
Tériade dla F. Mourlot, 1955.

2 000 zł

17-11-2022
HOTTER Gerhard (ur. 1954)
Langford - 8 - Reihe V
akryl/płótno; wym.: 80 x 80 cm

na odwrocie napisy (częściowo czytelne): "…20II / Langford – 8 – Reihe „V” / RT – GR" oraz "HOTTER" (długopisem)

8 000 zł

08-11-2016
BEVERLOO zw. CORNEILLE Guillaume van (1922 Liege - 2010 Auvers-sur-Oise)
Kobieta i koty , 1997
litografia barwna, papier; 40 x 26,3 cm (arkusz); sygn. i dat. p. d.: "Coneille’ 97" (ołówkiem); oznaczenie edycji l. d.: "EA 19/20" (ołówkiem)

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

1 600 zł

22-12-2021
ESCH Hans Georg (ur. 1964 Neuwied, Niemcy)
Architektura
fotografia barwna; 58,5 x 83 cm w świetle ramy;
sygn. i oznaczenie egzemplarza w kompozycji p. d.: "H G Esch / 239/300"; napis tłoczony l. d.: "H. G. ESCH"

4 300 zł

26-05-2020
GRUCHOT Heinz (1918 - 1994)
Kompozycja trójkolorowa , 1983
akryl/płótno, wym.: 115 x 115 cm, na odwrocie napis: "H. GRUCHOT 7 / 5 83" oraz "H. GRUCHOT 83", na odwrocie nalepka z numerem: "1525"

11 500 zł

10-05-2016
GRUCHOT Heinz (1918 - 1994)
Abstrakcja , 1983
akryl/płótno; wym.: 115 x 115 cm; napis na blejtramie: "GRUCHOT 21 / 4 / 83"

11 500 zł

06-06-2016
liczba obiektów: 149