Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+ 48 12 341 47 37
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (148)
Kopa siana
olej, tektura; 17,5 x 22,5 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: "Iw. Trusz"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

25 000 zł

15-06-2023
KANELBA (Kanelbaum) Rajmund (1897-1960)
Jarmark
technika mieszana/papier;
sygn. l. d.: "Kanelba" (ołówkiem) oraz p. d.: "RK" (ołówkiem);
wym.: 21,5 x 26 cm w św. p-p.

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kanada

11 000 zł

14-12-2023
Dziewczynka z lampionem
olej/płótno naklejone na deskę;
sygn. p. g.: "Kanelba";
wym.: 21,5 x 11 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kanada

Stan zachowania: drobny ubytek warstwy malarskiej w lewym górnym rogu

8 000 zł

14-12-2023
NOT BANKSY (pseud.)
Banksy. Tank Commander Red , 2019
spray, szablon, karton; 38 x 56 cm (arkusz);
sygn. p. d.: NOT BANKSY (tuszem);
oznaczenie egzemplarza w okręgu tłoczonym l. d.: 4/5 (tuszem);
tłoczone logo Banksy l. d.

10 000 zł

15-09-2023
NOT BANKSY (pseud.)
Banksy. Tank Commander Gray , 2019
tłoczone logo Banksy l. d.

10 000 zł

15-09-2023
NOT BANKSY (pseud.)
Banksy. Dancer G/Blue , 2019
spray, szablon, karton; 28 x 38 cm (arkusz, jedna krawędź rwana);
oznaczenie egzemplarza w okręgu tłoczonym l. d.: 2/5 (tuszem);
tłoczone logo Banksy l. d.

8 000 zł

15-09-2023
SCHINAGEL (SZINAGEL) Emil (1899-1943)
Martwa natura na tle architektury
olej/płótno;
sygn. l. d.: "Schinagel";
wym.: 72 x 49 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków

15 000 zł

13-12-2023
SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)
Krakowiak na koniu , 1918
olej, deska; 20,8 x 15,8 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz 918

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

8 000 zł

08-12-2022
MROCZKOWSKI Aleksander (1850 Kraków - 1927 Stubno k. Przemyśla)
Pejzaż górski , 1926
olej, płótno; 49,5 x 71,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: "Alex. Mroczkowski. / 926";
na odwrocie napisy (częściowo czytelne): "Własność … / Kraków … / … 1926 r." (ołówkiem) oraz uszkodzony fragment ręcznie wypełnionej nalepki

10 000 zł

15-06-2023
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Widok przez Pont de la Concorde na Chambre des... , 1912
olej, tektura; 45,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: a. karpiński _ Paryż 1912.;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Chambre des députés w Paryżu / a. karpiński 1912

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

140 000 zł

08-12-2022
Polne kwiaty , 1922
olej/tektura;
sygn. i dat. l. d.: "a. karpiński. 1922. II";
na odwrocie oznaczenie: "T / 31" oraz napisy;
wym.: 68 x 98 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków

45 000 zł

13-12-2023
KRAJEWSKI Andrzej (Andre de Krayewski) (1933 Poznań - 2018 Newark)
kredka, ołówek, papier; 22 x 22 cm w św. p-p.;
sygn. p. g.: "KRAYEWSKI" (flamastrem)

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa

3 000 zł

15-06-2023
BĄKOWSKI Andrzej (ur. 1948)
Mihrab wielokrotnie pionowy
gwasz/papier; wym.: 70 x 50 cm

napis na odwrocie: "3. MIHRAB WIELOKROTNY – PIONOWY" (długopisem);
napis na blejtramie: "MIHRAB WIELOKROTNY – PIONOWY"

5 900 zł

08-11-2016
CISOWSKI Andrzej (1962 Białystok - 2020 Targowo)
Leżąca postać , 2015
olej/płótno, wym.: 50 x 50 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "A. CISOWSKI A.C… / 2015 / „LEŻĄCA POSTAĆ”

25 500 zł

23-10-2015
DŁUŻNIEWSKI Andrzej (1939 - 2012)
Projekt , 1991
technika własna, mieszana, różne przedmioty, wykładzina, płyta;
98,5 x 98 cm w świetle ramy;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "PROJEKT: FAHNER HOHEN ERFUR / ANDRZEJ DŁUŻNIEWSKI / 1991";
na odwrocie napisy (białą kredką)

Proweniencja:
kolekcja pr

15 000 zł

16-12-2022
MEISSNER Andrzej (ur. 1929)
Abstrakcja
technika mieszana/tektura naklejona na sklejkę; wym.: 24,5 x 18,3 cm; sygn. na odwrocie: "A.MEISSNER"

3 000 zł

25-04-2017
WARHOL Andy (1928-1987)
Marilyn Monroe
technika mieszana, litografia barwna; 60 x 60 cm;
sygn. z płyty p. d.: "Andy Warhol";
oznaczenie egzemplarza l. d.: "236/2400" (ołówkiem);
na odwrocie pieczątka Carnegie Muzeum of Art, Pittsburgh: "CMOA"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Wiedeń

4 000 zł

17-11-2022
WARHOL Andy (1928-1987)
Marilyn Monroe
serigrafia barwna; 60 x 60 cm;
sygn. w druku p. d.: Andy Warhol;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 1571/2400 (ołówkiem);
na odwrocie pieczątka Carnegie Muzeum of Art, Pittsburgh: CMOA

2 500 zł

27-04-2023
KURZAWA Antoni (1842 Turza k. Gorlic - 1898 Kraków)
Mazur , XIX w.
terakota, wys. 33 cm, terakotowa figura przedstawiająca parę tańczącą oberka, malowana na zimno.

24 000 zł

03-01-2013
MIKOŁAJCZYK Antoni (1939 Siemianowice - 2000 Łódź)
Zapis światła I
fotografia czarno-biała, brom, wym.: 49,2 x 61,7 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem), napis p. d.: "ZAPIS ŚWIATŁA I / RECORDING OF LIGHT - 1976"

2 400 zł

19-06-2019
Układ nieskończenie otwarty , 1974
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 47 x 62,2 cm; sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem)

3 500 zł

08-11-2016
Rejestracja totalna
fotografia czarno-biała, brom, wym.: 49,1 x 61,6 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: A Mikołajczyk (tuszem)

* doliczana opłata droit de suite

napis p. d.: "REJESTRACJA TOTALNA – 1974 / TOTAL REGISTRATION"

3 000 zł

03-12-2018
Konstrukcja
fotografia czarno-biała, brom; 49,3 x 61,9 cm;
sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem);
napis l. g.: “konstrukcja” / MUZEUM SZTUKI W ŁODZI - 1973 / “KONSTRUCTION” - MUSEUM OF ART - ŁÓDŹ / ACTION ART

Proweniencja:
kolekcja prywatna, N

2 500 zł

19-01-2021
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 61,9 x 49,2 cm

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Niemcy

2 500 zł

19-01-2021
Akcja Ogień , 1973
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 49,3 x 62,2 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem)

3 500 zł

08-11-2016
/6
liczba obiektów: 148