ANTIK BAZAR. Meble Antyczne. E. i S. Wojtachnio
ul. Ludna (wejście od ul. Okrąg) 9
00-413 Warszawa
22 622 4070
antik-bazar@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-18.00
sobota - 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (164)
Stolik w stylu Secesyjnym
Blat owalny, wsparty na czterech graniastych, zwężających się nogach, związanych podwójną łączyną. Blat z intarsją taśmową, oskrzynienie blatu z intarsją taśmową i inkrustacją z macicy perłowej. Na zakończeniach nóg, dek. plastyczna z brązu.
11-05-2017
Stolik w stylu Ludwik Filip
z odkładanymi klapami, fornirowany palisandrem i różą.
Wym: 110 x 64 x 73, złożony 71 x 64 cm;
Europa Środkowa lub Północna, ok. poł. XIX w.
Niewielki stolik o formie blatu zbliżonej do owalu, mocno falistego w zarysie,
30-05-2018
Stolik w stylu klasycystycznym
do gry, okleina mahoniowa, intarsja żyłkowa, blat rozkładany. Wym: wys. 77,5 szer. 90,6 gł. 44,5 cm.
NR KAT. 320
29-06-2012
Stolik pomocniczy w stylu Biedermeier
z dwoma szufladkami, wsparty na ażurowych, giętych nogach.
Okleina czereśniowa i w centralnej części blatu jesionowa.
Wym: w. 72, sz. 54, g. 44 cm.
NR KAT. 637
15-05-2021
Stolik do robótek w stylu Ludwik Filip
o falistym blacie, z szufladką i workiem przypiętym do jej dna,
służącym do przechowywania większych robótek, wsparty na wysmukłych, toczonych podporach, rozwidlonych w faliste dwójnogi i spiętych tralkową łączyną z poduszeczką dla stóp pośrodku.
05-12-2019
Stolik do gry Art Deco
Polska lata 30 XX w.
Blat kwadratowy z wyoblonymi narożami,
Noga w formie asymetrycznego krzyża z dwoma półkami
Z czterech stron rantu blatu, wysuwane szklane blaciki.
Okleina ciemny orzech.
Wym: w. 74, 5 blat: 95 x 95 cm.
NR KAT. 605
27-07-2018
Stolik Art Deco
z kwadratowym blatem, na narożach zaokrąglonym, wsparty na trzonie w formie litery T, z półkami zamontowanymi po obu stronach jednej z jego ze ścianek, umieszczonym na kwadratowej platformie o dwóch bokach łukowato zawiniętych ku dołowi.
20-10-2018
Stolik - klapak Biedermeier
okleina mahoniowa. Wym: wys. 75, blat: 102 x 77 cm, blat po rozłożeniu klap: 102 x 145 cm.
NR KAT. 159
29-06-2012
Solniczka
na 3 nóżkach, z gładka miseczka w formie silnie spłaszczonej półkoli, zdobiona na krawędzi motywem sznura;
srebro; wys. 3 cm, średnica 5,5 cm; waga 34 g.
Anglia, Londyn, 1819.
13-09-2012
Solniczka , 1755
czas powstania: 1755 r.
Dekoracja grawerowana i repusowana, rokokowa
Pochodzenie: Rosja, Moskwa
złotnik: FIEDOR PIETROW /mistrz 1750 - 1768/
probierz: MICHAIŁ BOROWSZCZIKOW /czynny 1755 - 1768/
wym: średnica 6 cm, wys. 3,7 cm
26-07-2012
Skrzynia renesansowa, Polska I poł. XVII w.
Wsparta na sześciu nogach w formie spłaszczonych kul.
Front z dekoracją architektoniczną, podzielony trzema parami pilastrów. Flankujące płyciny arkadowe z dek. floralnymi i geometrycznymi. Na bokach w płycinach dek. w ornamenty okuciowe, stalowe antaby
14-07-2016
Skrzynia Renesansowa
hiszpańska, drewno egzotyczne, wym: wys. 62, szer. 200, gł. 60 cm.
NR KAT.63
20-05-2011
Skrzynia późno renesansowa
dąb, okucia metalowe XVII w,
wym: wys. 80, szer. 180, gł. 60 cm,
NR KAT. 111
20-05-2011
Skrzynia podróżna
Konstrukcja z drewna iglastego oklejonego dermą
Okuty listwami drewnianymi i mosiądzem.
Wym: w. 45, sz. 90, g. 54 cm.
NR KAT. 392
13-11-2020
Serwis do kawy "Millenium"
Porcelana, dekoracja abstrakcyjna, złocenia, farby naszkliwne
W skład kompletu wchodzi: dzbanek w. 20,5 cm, mlecznik w. 9 cm, cukiernica w. 8 cm, sześć filiżanek w. 6,5 cm, sześć spodków 13,5 x 13,5 cm, oraz 6 talerzyków śniadaniowych 15,5 x 15,5 cm
21-04-2023
Serwantka wt. Biedermeier
Jedno-skrzydłowa z szufladą w cokole, wewnątrz trzy półki, na tylnej ścianie - lustra. Okleina orzechowa. Czas powstania i pochodzenie: Przełom XIX/XX w, Europa Środkowa.
Wym: w. 188, sz. 101, g. 41 cm
NR KAT. 9
24-01-2018
Serwantka w typie klasycystycznym
okleina mahoń, intarsja żyłkowa, pocz. XX w.
Wym: w. 179, sz. 79, g. 36 cm
NR KAT. 43
03-06-2005
Serwantka w stylu Biedermeier
Serwantka w stylu Biedermeier
Niemcy, Berlin, około 1830 r.
Konstrukcja z drewna iglastego, okleina mahoniowa, intarsje taśmowe
Jednoskrzydłowa, z flankującymi kolumnami z kapitelami w stylu korynckim
Zwieńczona tympanonem, dekorowana krenelażem
05-12-2019
Serwantka Post-Secesja
lata 20 XX w.
okleina palisandrowa, intarsje na drzwiach,
zdobienia na szybach
wym: wys. 170, sz. 110, gł. 48 cm
NR KAT. 225
05-04-2018
Serwantka neoklasycystyczna
jednodrzwiowa, z fazowanymi szybami okleina mahoniowa, dekoracje z brązu złoconego i aplikacje z biskwitu, wys. 166,5 cm, szer. 107,5 cm, głęb. 37 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
02-07-2013
Serwantka Art Deco
okleina orzechowa i palisandrowa,
Polska lata xx 30 w.
wym: wys. 180, szer. 120, gł. 50 cm.
NR KAT. 59
20-10-2011
Serwantka Art Deco
okleina orzechowa, dwukondygnacyjna z przeszkloną częścią górną z dwoma szklanymi półkami i przesuwanymi szybami, na plecach lustra.
Część dolna z zamykanymi na klucz czterema skrzydłami drzwiczek. Wymiary: w. 160, sz. 120, gł. 51 cm.
17-07-2020
Sepet podróżny
Anglia, Londyn II ćwiartka XIX w.
Sygnowany nalepkami na rewersach wiek STARTIN & ELLIS.
Drewno iglaste, okleinowane mahoniem.
Sepet posiada skrytką, otwieraną mech. sprężynowym.
Zamek stalowy, wpuszczany, dwuryglowy.
Wym: w. 17,5 g. 24,5 sz. 50,5 cm
21-12-2017
Sekretera w stylu Regencji Angielskiej
okleina mahoń, intarsja żyłkowa, otwierana klapa cylindryczna, wysuwany blat, skrytka, I ćw. XIX w.
Wym: w. 220 sz. 130 g. 63 cm.
NR KAT. 64
20-12-2001
Sekretera w stylu Ludwika Filipa
okleina orzechowa, wkład mahoniowo - orzechowy, wym: wys. 189 cm, szer. 100 cm, gł. 50 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy II poł. XIX w.
NR KAT. 37
02-07-2013
liczba obiektów: 164