Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+ 48 12 341 47 37
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (148)
MIRÓ Joan (1893 - 1983)
Kompozycja II
offset; 78 x 56,5 cm (arkusz, krawędzie rwane);
sygn. w druku p. d.: Miró.;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 115/150 (ołówkiem);
znak wodny wzdłuż prawej krawędzi: Arches;
znak tłoczony p. d.: S.P.A.D.E.M. / 1973

1 900 zł

27-04-2023
MIRÓ Joan (1893 - 1983)
Kompozycja dwustronna, ilustracja do książki... , 1974
akwatinta, akwaforta, sucha igła, papier tłoczony; 32 x 50,5 cm (arkusz, krawędzie rwane);
na odwrocie kompozycja

Wydane przez:
Maeght, Paryż, 1974.

3 600 zł

27-04-2023
BEUYS Joseph (1921 - 1986)
Vitex agnus castus
offset, wym.: 59,5 x 43 cm w świetle ramy, sygn. l. d.: "Joseph Beuys" (ołówkiem)
oznaczenie edycji p. d.: "851/1000" (ołówkiem)

5 500 zł

22-03-2019
FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
gwasz, akwarela, tektura; 47,5 x 67,5 cm w świetle ramy;
sygn. i opisany l. d.: "JFałat / Nieśwież"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Katowice

Dodatkowe informacje na stronie: www.polskidomaukcyjny.com.pl

240 000 zł

15-06-2023
HOLZMÜLLER Juliusz (1876 Bolechów - 1932 Lwów)
Krakowiak z fajką , 1901
akwarela, papier; 28 x 16 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: "Juliusz Holzmüller / Kraków 1901"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

2 500 zł

15-06-2023
JONIAK Juliusz (ur. 1925)
Martwa natura z wachlarzem , 1997
olej/płótno;
sygn. i dat. p. d.: "Joniak 97";
wym.: 65 x 85 cm

Obraz wystawiany:
"Juliusz Joniak. Malarstwo", Pałac Sztuk TPSP w Krakowie, Kraków 15.05. - 14.06.1988.

Proweniencja:
- z kolekcji rodziny artysty

27 000 zł

14-12-2023
JÓZEFOWICZ Józefa Maria (1900 - ?)
Portret hucuła
olej, sklejka; 35,8 x 27,8 cm;
sygn. l. d.: J. Józefowicz
na odwrocie napis: WYSOKA 6 / ZŁOTA / + SZWO […] wstęp

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

3 500 zł

08-12-2022
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Gruszki
olej, płótno; 39,6 x 57,5 cm w świetle ramy; sygn. l. d.: "Kasper Pochwalski"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

7 000 zł

30-06-2021
KOBRO Katarzyna (Moskwa, 1898-1951, Łódź)
Siedząca kobieta , 1980
brąz patynowany, odlew z oryginalnego gipsu (wyk. Gilbert Clementi, Francja); wys. 19 cm;
sygn., oznaczenie egzemplarza oraz odcisk pieczęci odlewni u dołu: "HC CLEMENTI / … (?) KOBRO"

Dołączony certyfikat podpisany przez Gilberta Clementiego.

145 000 zł

05-01-2024
KAMOJI Koji (ur. 1935, Tokio)
Abstrakcja
serigrafia; wym.: 60 x 60 cm; sygn. u dołu: "Koji Kamoji",
nr odbitki: "52/55"

2 100 zł

06-06-2016
GETZ Leon (1896-1971)
Macierzyństwo , 1921
technika mieszana, kredka, ołówek/papier;
sygn. i dat. p. d.: "Leon Getz / Kraków 921 r.";

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków

2 500 zł

14-12-2023
STAŃKO Leszek (1925 - 2011)
Ruiny zamku
olej/płótno;
sygn. p. d.: "LESZEK STAŃKO";
wym.: 50 x 70 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków

4 000 zł

13-12-2023
BÖTTCHER Manfred Richard
Karton , 1993
akryl, collage, technika własna; wym.: 42,5 x 41 cm;
napis i dat. p. d.: "SMlchr?93" (słabo czytelnie)
na odwrocie opis pracy: "MANFRED RICHARD BÖTTCHER / KARTON, 1993, ACRYL / ACRYLCOLLAGE / NR. 2030"

4 600 zł

06-06-2016
CHAGALL Marc (1887-1985)
Teka „Shakespeare: The Tempest” , 1975
pięćdziesiąt litografii czarno-białych (31 litografii całostronicowych, 19 winiet i zdobników), papier Vélin d'Arches à la forme;
42,3 x 32,5 cm (wymiar luźnego arkusza);
na frontyspisie sygn.: Marc Chagall (ołówkiem)

44 000 zł

27-04-2023
CHAGALL Marc (1887-1985)
Polifem, z cyklu: Odyseja
litografia barwna; 37,7 x 57,7 cm (arkusz)

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Berlin

Wydana przez:
Daco-Verlag Günter Blase, 1989

1 500 zł

25-04-2022
KEANE (właśc. Peggy Doris HAWKINS) Margaret (1927 - 2022)
Dziewczynka i jej kot, z serii: Tommorrow’s... , 1965
offset litograficzny; 37,2 x 32,5 cm (arkusz);
sygn. i dat. w druku p. d.: © KEANE / 1961;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 330/500 (ołówkiem);
napis p. d.: Keane … (?) art Gallery … (?) / WK (ołówkiem, częściowo czytelny)

2 500 zł

27-04-2023
FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)
Martwa natura , 1932
olej/sklejka;
sygn. i dat. p. d.: "Mieczysław Filipkiewicz / 1932";
wym.: 54 x 46 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków

8 000 zł

13-12-2023
WIŚNIEWSKI Mieczysław (1929 - 2018)
Układ LV/144, 2006
technika własna, płótno; 46 x 47,2 cm; opisany na krośnie: "Mieczysław Wiśniewski / „UKŁAD LV/144” – 2006. 46 x 47"

12 000 zł

26-05-2020
KOCHANOWSKI Mikołaj (1916 Grosanłowo (Podole) – 1987 Kraków)
Obiekt przestrzenny
olej, technika mieszana, drewno/płótno, wym.: 35 x 29,2 cm, sygn. na odwrocie: "MIKOŁAJ / KOCHANOWSKI"

5 500 zł

19-06-2019
DUCHOWSKI Mirosław (ur. 1948)
Transformacja (D) 2 , 1985
olej/pianka lateksowa, wym.: 167,8 x 95,5 cm

9 800 zł

17-11-2017
PICASSO Pablo (1881-1973)
fotolitografia; 70,3 x 50,8 cm (arkusz);
napis l. d.: FOTO REPRO, S. A. - Gavá, 62-68. BARCELONA (drukiem);
napis p. d.: Depósito Legal: B. 10.932-1968 (drukiem);
na odwrocie oznaczenia (ołówkiem);
edycja: 1 000 egzemplarzy

2 300 zł

27-04-2023
MICHAŁOWSKI Piotr (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)
Scena batalistyczna z armią napoleońską
akwarela/papier;
sygn. p. d.: "P. Michałowski";
wym.: 8 x 16,5 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Austria

17 000 zł

13-12-2023
KRATINA Radoslav (1928 Brno - 1999 Praga)
Labirynt
litografia barwna, papier, wym.: 60,5 x 42,7 cm, sygn. p. d.: "R. Kratina" (ołówkiem)

2 200 zł

19-06-2019
FILLIOU Robert (1926 Sauve, Francja - 1987 Les Eyzies, Francja)
Modern video model
offset/karton; 64 x 48 cm;
syg. u góry: "R FILLIOU"

4 100 zł

05-01-2024
KRAMSZTYK Roman (1885 Warszawa -1942 Warszawa)
Pejzaż (Sad owocowy), przed 1913
olej, płótno; 65,2 x 92,3 cm;
sygn. l. d.: "Kramsztyk";
na krośnie widoczny fragment napisu (uszkodzony): "… sklep…"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

170 000 zł

15-06-2023
liczba obiektów: 148