olej, płótno; 41 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: "T. Axentowicz";
na krośnie fragment pieczęci magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz oznaczenie: "397" (ołówkiem)
Stan zachowania:
niewielkie pofalowania płótna
32 000 zł
15-06-2023
GROTT Teodor (1884-1972)
Portret panny K.
, 1908
pastel/tektura;
sygn. l. g.: "Teod. Grott";
wym.: 84 x 71 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków
Grot T., "Wystawa Jubileuszowa. Malarstwo. Grafika. Rysunek", katalog wystaw Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków 1960.
35 000 zł
13-12-2023
FAŁAT Togo Kazimierz (1904 - 1981)
Pejzaż jesienny z brzozami
gwasz, technika mieszana, tektura; 63 x 87 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: "Togo K. Fałat"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Katowice
Stan zachowania:
niewielkie ubytki tektury
20 000 zł
15-06-2023
KONART Tomasz (ur. 1955, Warszawa)
Warszawa
, 1988
technika własna; wym.: 50 x 33 cm; sygn. i dat. na odwrocie: "Tomasz / Konart / „Warszawa” / 1988"
3 100 zł
25-04-2017
SĘTOWSKI Tomasz (ur. 1961, Częstochowa)
Marzenie o fantastycznej przygodzie
, 1999
olej, płótno; 99,5 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: "TSętowski 99";
sygn., dat. i autorsko opisany na krośnie: „Marzenie o fantastycznej przygodzie” Tomek Sętowski 1999
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
75 000 zł
15-06-2023
VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)
Zebra nr 2
, 1984
druk litograficzny barwny, papier Arches; 61 x 47 (arkusz, krawędź rwana);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 120/125 (ołówkiem);
znak wodny p. g.: BFK RIVES / FRANCE ∞
Wydane przez:
Grafos Verlag AG (Vaduz).
4 000 zł
27-04-2023
OBRZYDOWSKI Wiesław (1938 Kraków - 2017 Kraków)
Portret córki - praca dwustronna
, 2004
olej, technika własna/sklejka, wym.: 190,5 x 84,6 cm, sygn. i dat. u dołu: "WO'2004"; sygn. i dat. na odwrocie p. g.: "WO'04"
8 300 zł
22-03-2019
ŁUCZAJ Wiesław (ur. 1960)
From the Drumheller Series
, 1993
akryl, płótno; 33 x 46 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "UP / WIESŁAW ŁUCZAJ, FROM THE „DRUMHELLER” SERIES- / ACRYLIC, 46 X 33 CM. 1993 -17/2/89"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Niemcy
3 000 zł
01-07-2021
ZIN Wiktor (1925 - 2007)
Chaty w zimowym pejzażu
, 1982
pastel, papier; 46 x 58 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: "Wiktor Zin / 82"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
20 000 zł
15-06-2023
VELTEN Wilhelm (1847 - 1929)
Miasteczko
olej/sklejka;
sygn. p. d.: "W. Velten";
wym.: 16 x 24 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kanada
9 000 zł
13-12-2023
HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
Głowa mężczyzny
olej, tektura; 41,5 x 28,5 cm;
sygn. i dedykacja u dołu (częściowo czytelna): "Kochanemu … /…Wlastimil"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
Stan zachowania:
niewielki ubytek tektury
15 000 zł
15-06-2023
WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Widok
olej/tektura;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: "WW";
wym.: 35 x 51 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków
22 000 zł
13-12-2023
Portret chłopa w sukmanie
, 1894
olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 42,2 cm;
sygn. i dat. l. środek: Weiss / 1895;
sygn. i dat. monogramem wiązanym p. g.: WW / 15/3. 94.
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
90 000 zł
08-12-2022
JAROCKI Władysław (1879-1965)
Hucuł
olej/płótno;
wym.: 154 x 65 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków
35 000 zł
13-12-2023
PAWLAK Włodzimierz (ur. 1957, Korytów)
Rysunek tuszem 194
, 2003
tusz, ołówek/papier;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / 194 [wpisane w okrąg] 2003";
wym.: 32 x 22,8 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Włochy
3 500 zł
14-12-2023
Dzienniki
, 1998
ołówek/papier;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIKI / 1 VI - 10 VI / 104 [wpisane w okrąg] / 1998";
wym.: 32 x 22,8 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Włochy
3 500 zł
14-12-2023
VASARELY Yvaral Jean-Pierre (1934 - 2002)
Portret ojca Victora Vasarely
serigrafia barwna, papier welinowy ze złotym tłem; 78 x 52,5 w św. p-p. (arkusz);
sygn. p. d.: Yvaral (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 39/99 (ołówkiem)
2 500 zł
27-04-2023
LIBERA Zbigniew (ur. 1959)
fotografia barwna (odbitka) na papierze fotograficznym matowym (Kodak Royal Paper), wym.: 15,1 x 21,5 cm, sygn. i dat. na odwrocie na wklejce: "Zbigniew Libera / 1996 / KZL Lego Ap" (ołówkiem)
* doliczana opłata droit de suite
3 500 zł
04-12-2018
PRZEBINDOWSKI Zdzisław (1902 - 1986)
Zabudowa - portret dziewczynki - praca dwustronna
olej, sklejka; 26 x 33,5 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: "Z Przebindowski";
na odwrocie portret dziewczynki
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
2 800 zł
15-06-2023
RYDET Zofia (1911-1997)
Zmruż oczy
fotografia czarno-biała, brom, wym.: 23 x 17 cm w św. p-p.
3 100 zł
19-06-2019
ROKITA Zuzanna (ur. 1988)
"Bez tytułu"
, 2015
fotografia czarno-biała; wym.: 60,8 x 50,4 cm; sygn. i dat. na odwrocie: "ZUZANNA ROKITA, 2015"
1 000 zł
25-04-2017
RADNICKI Zygmunt (1894-1969)
Kwiaty w wazonie
, 1956
tempera, tektura; 47 x 32 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: "Z. Radnicki 56";
opisany na odwrocie: "Zygmunt Radnicki / tempera"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
2 800 zł
15-06-2023
WALISZEWSKI Zygmunt (1897-1936)
Pościg
, 1917
akwarela, ołówek/papier;
sygn. i dat. p. d.: "Ziga 917" (cyrylicą);
wym.: 44 x 59,5