MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Marszałkowska 43
00-648 Warszawa
22 629 24 80
galeria@antyki-mdm.pl
poniedziałek-piątek: 11.00 - 19.00
sobota: 11.00 - 15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (98)
Utagawa Hiroshige  II (1826-1864) i Utagawa Kunisada (1786-1865)

Święto dzieci w świątyni Sanno, Hiyosh;  rycina z cyklu: Trzydzieści sześć widoków dumy Edo ( Edo jiman sanjūrokkyō )
08-10-2025
Zestaw czterech solniczek oraz musztardnica.

Srebro pr. 1 (0,950), cechowane, złotnik Jacques Favre (czynny w Paryżu) pocz. XIX w. wnętrza złocone.

Wymiary solniczek: 5,5 x 7 cm

Wymiary: 10 x 7 cm

Waga: 479 g
14-03-2025
Srebro pr. 800, cechowane na spodzie, inicjały złotnika E.W  (Edouard Wollenweber)

Srebro młotkowane, złocone wewnątrz, kameryzowane na rączkach kaboszonami kamieni półszlachetnych.

Waga: 296 g
05-01-2026
Zegar konsolowy, Szwajcaria, ok. 1750-1775 r.
Szwajcaria, ok. 1750-1775 r.
Materiał: obudowa – świerk, buczyna, grusza(?)
mechanizm – mosiądz, stal, mosiądz złocony, emalia, spiż
Wymiary: szafka – 65 x 33,7 x 12,5 cm; konsola – 24,7 x 35,8 x 14 cm
10-07-2024
Materiał: obudowa – dąb; okucia – brąz odlewany złocony; mechanizm – mosiądz, stal, spiż, emalia.

Wymiary: szafka 95 x 42 x 20 cm; wysokość zegara z konsolą – 129 cm
17-10-2023
Zegar kominkowy z figurą Ludwika XIV
Zegar pochodzi z II poł. XIX w.

Brąz złocony i srebrzony.

Wysokość: 46,5 cm

6 000 zł

09-01-2023
Japonia, okres Meiji (1868-1912)

Brąz patynowany, dekoracja wykonana w technice iro-e zogan różnymi metalami i stopami (miedź, srebro, złocenia)

Wymiary: wysokość: 24 cm

Średnica wlewu: 9 cm

Drewniana podstawa.

Obiekt wysokiej klasy artysty

6 000 zł

11-01-2023
Waza z pokrywą, Niemcy, Hanau XIX w.
Srebro cechowane znakami fantazyjnymi, złotnik Schleisner & Sohne, polskie cechowanie z okresu międzywojennego.

Wymiary: 37 x 45 x 33,5 cm

Waga: 3980 g
29-01-2025
Tapiseria Flandria XVII w.
Datowanie – XVII w.

Ośrodek – Flandria

Warsztat – brak sygnatury

Autor kartonu – nieznany

Wymiary – 254 cm x 340 cm

Materiał – jedwab, wełna, barwniki naturalne.

Technika – splot gobelinowy

120 000 zł

13-12-2024
Talerz z ażurowym kołnierzem Wiedeń XIX w.
Porcelana malowana naszkliwnie. Ażurowy kołnierz, lustro z malowanym bukietem kwiatów.

Sygnowana: znak Królewskiej Manufaktury kobaltem podszkiwnie, naszkliwnie: A|90, wycisk N, wycisk 199

Średnica: 24 cm

Stan zachowania: przetarcia malatury.
14-11-2025
Talerz z ażurowym kołnierzem Miśnia XVIII/XIX w.
Porcelana malowana naszkliwnie. Reliefowa plecionka przechodząca w ażurową plecionkę na kołnierzu, lustro dekorowane malowanymi bukietami kwiatów.

Sygnowana kobaltem podszkliwnie: dwa skrzyżowane miecze, gwiazdka, wycisk 6, rytowane S
14-11-2025
Talerz w typie Sevres, Paryż XIX/XX w.
Talerz porcelanowy z serwisu ornitologicznego Buffona, w typie Sèvres, Paryż XIX/XX wiek.

Porcelana biała, malowana naszkliwnie. Na spodzie sygnatura kobaltem podszkliwnie (naśladownictwo sygnatury Sèvres)

Średnica: 24 cm

1 000 zł

31-10-2024
Porcelana malowana naszkliwnie, złocona.

Sygnowana; kobaltem podszkliwnie ; dwa skrzyżowane miecze, gwiazdka, wycisk 18

Średnica: 24,5 cm

Stan zachowania: bardzo dobry.
14-11-2025

Sygnowana kobaltem podszkliwnie ; dwa skrzyżowane miecze ; wycisk 10, na krawędzi : 6.

Średnica: 23,5 cm

Stan zachowania: przetarcia malatury, złoceń na krawędzi.
14-11-2025
Taca z bukietem kwiatów Miśnia ok. poł. XX w.
Porcelana malowana naszkliwnie, złocona, kobalt podszkliwny.

Sygnowana: dwa skrzyżowane miecze, kobaltem podszkliwnie, wycisk 157ꓕ, wycisk 297, czerwienią naszkliwnie: 332g|23

Wymiary: 40,5 x 40,5 cm

14-11-2025
Taca w stylu Art déco Norblin i Ska
Srebrzenie na białym metalu. Cechowana na spodzie Norblin i Ska GALW Warszawa numer katalogowy 1115 (okres międzywojenny)

Wymiary: 30 x 39  cm; z uchwytami: 47 cm
05-01-2026
Srebrny wizytownik dekorowany emalią na giloszu
Srebro pr. 0,900, wybity numer 1937

Pokrywa dekorowana dwustronnie jasną emalią na giloszu.

Wnętrze złocone.

Wymiary: 8,5 x 6 x 0,9 cm

Waga: 139 g

4 500 zł

01-06-2022
Srebrny mlecznik z herbem Oksza Londyn 1800 r.
Srebro pr. 925, cechowane: cecha miejska (Londyn) cecha datująca (1800 r.), cecha imienna częściowo zatarta (Robert Hennell I & David Hennell II), cecha z głową Jerzego III
Waga: 193 g
05-01-2026
Srebrny mlecznik Moskwa I poł. XIX w.
Srebro pr. 94, cechowane na spodzie: cecha miejska, złotnik MT w prostokącie, cecha probierza НД  (Nikolai Lukich Dubrovin aktywny 1822-1855) częściowo zatarta.

Wymiary: 10 x 14 x 5,5

Waga: 143 g
14-03-2025
Srebrny dzbanek Sankt Petersburg 1881 r.
Srebro pr. 84, cechowane, probierz Van der Vilet cecha złotnika: Alexei Semyonovich Martyanov, cechowanie z 1881 r. z Sankt Petersburga.

Srebro grawerowane, złocone wewnątrz.

Wymiary: 21 x 20 cm

Waga: 745 g
10-12-2025
Srebrny dzbanek Moskwa 1843 r.
Srebro pr. 84, cechowane na spodzie.

Wymiary: 20 x 23 cm

Waga: 590 g
10-12-2025
Srebrne sitko do parzenia herbaty XIX w.
Srebro pr. 800, cechowane (cechy częściowo zatarte) Niemcy po 1888 r.
Waga: 85 g
05-01-2026
Srebrna sosjerka Londyn XVIII w.
Srebro pr. 0,925, cechowane: Londyn ok. 1757 r. złotnik Alexander Johnston (czynny 1748 - 1765)

Wymiary: 12 x 9 x 22 cm ( wysokość, szerokość, długość)

Waga: 334 g
29-01-2025
Srebrna patera w stylu Art déco
Srebro pr. 835, cechowane przy górnej krawędzi 835S, niemieckie cechowanie państwowe: półksiężyc i korona, znak warsztatowy zatarty.
Waga: 617 g
05-01-2026
Srebrna buliera, Londyn, Robert Gerrard II 1827 r.
Srebro pr. 0,925 cechowane, złotnik Robert Gerrard II, Londyn 1827 r.

Wymiary: 41 x 34 cm

Waga: 8850 g
29-01-2025
/4
liczba obiektów: 98