Antykwariat Garbary
ul. Grodzka 5
50-115 Wrocław
604 121 434
antykwariatgarbary@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-17.00
sobota: 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (100)
św. Grzegorz Wielki
rzeźba "św. Grzegorz Wielki" , drewno dębowe, wys. 72 cm. Europa Środkowa, Dolny Śląsk ? XVII/XVIII w. Brak pastorału w prawej dłoni.

9 000 zł

24-10-2016
ŚW. FLORIAN
rzeźba w drewnie polichromowana. wys. całkowita 39,5 cm. Europa Śr. XIX w.

1 800 zł

17-05-2017
Św. biskup

1 600 zł

22-01-2016
ZŁOŻENIE DO GROBU wg. P.P. Rubensa
gwasz na papierze napiętym na krosnach, wym. 37 x 50 cm. Obraz powtarza kompozycję ryciny Hansa Witdoeka, sporządzonej według zaginionego pierwowzoru Rubensa, którego stara kopia zachowała się w Staatliche Kunsthalle w Karlsruhe. 2 połowa XIX w.

1 300 zł

26-06-2020
ZESTAW PODRÓŻNY DO PISANIA
zestaw do pisania w etui, kałamarz, pióro,ołówek, nóż do listów i wymienna stalówka. srebro 800, szkło ołowiowe. 2 poł. XIX w.

1 300 zł

14-09-2019
zegarek złoty z dewizką
zegarek w kopercie złotej z dewizką (metal złocony) ,mechanizm cylinder, naciąg kluczykowy,Europa 2 poł. XIX w.

2 400 zł

18-10-2019
zegarek medalionowy Tiffany
zegarek medalionowy w kopercie złotej z kobaltową emalią, rautami diamentowymi i perełkami. tarcza porcelanowa z rzymskimi cyframi, naciąg kluczykowy. Mechanizm cylinder, sygnowany "Tifffany" . Na wewnętrznej kopercie grawerowany numer 3216.

3 800 zł

20-09-2019
Zegarek medalionowy Au, Bronner et Cie.
zegarek medalionowy, złoty. Tarcza porcelanowa z cyframi rzymskimi. Koperta z grawerowaną dekoracją, mechanizm cylinder, 8 kamieni, naciąg kluczykowy Bronner et Cie. nr 97300.

2 500 zł

18-10-2019
wazon szkło opalinowe, manganowe
wazo szkło opalinowe, manganowe wys 10.,5 cm Czechy 1 poł. XX w

120 zł

15-03-2019
Wazon secesyjny Mutz Altona
Hermann Mutz (1845 - 1913) Wazon secesyjny, ceramika z polewą w odcieniach zieleni, wys. 32 cm. Na dnie wyciśnięty numer 1352 oraz znak wytwórni "MUTZ Ww/ALTONA", oraz naklejka firmowa. Niemcy,ALTONA,HAMBURG, po 1913 r.

2 800 zł

19-01-2024
sygnet herbowy "Kot morski"
sygnet herbowy z grawerowanym herbem "Kot morski"srebro złocone, masa 16,5 g . Cecha krakowskiego UP i złotnika "JW" Polska Kraków okr. międzywojenny XX w.

980 zł

15-11-2017
STANISŁAW MORZYŃSKI "PORTRET MŁODEGO MĘŻCZYZNY" , 1836
ol/pł o wym 34,5 x 30 cm, sygnowany i datowany p/d. "S.Morzyński/ pinx 836"

4 500 zł

28-08-2023
SERWIS PORCELANOWY "LUISE"...
serwis porcelanowy " Luise" produkcji fabryki C.Tielscha w Wałbrzychu, zachowane dzbanek, 2 sosjerki,mlecznik, patera na ciasto, 4 półmiski, waza oraz talerze- obiadowe (10 płytkich, 7 głębokich) śniadaniowe 8 i deserowe 10 szt. okr. międzyw. XX w.

800 zł

23-11-2019
serwis do kawy tete a tete.
serwis porcelana, malowana naszkliwnie, złocona. Dzbanek, cukiernica, mlecznik, taca i dwie filiżanki ze spodkami. Taca o wym, 23 x 28 cm, dzbanek o wys.15,5 cm. Europa 2 poł. XIX w. Jeden spodeczek klejony ( widać to na zdjęciu z góry).

1 600 zł

31-07-2019
RYNEK W BYTOMIU
akwaforta na papierze (karta o wym. 31 x 25 cm), opis i sygnatura ołówkiem pod wyciskiem. 1 ćw. XX w.

360 zł

14-04-2020
puzderko szkło opalinowe
puzderko szkło opalinowe, średnica 10 cm Czechy 1 poł. XX w

240 zł

15-03-2019
naszyjnik z korali naturalnych
naszyjnik z korali naturalnych- cztery sznury , masa 136,6 g zapięcie srebro XX w

4 500 zł

24-02-2017
Matka Boska Włodzimierska
ikona malowana temperą na desce z drewna liściastego o wym. 31,5 x 25 cm, wzmocniona dwoma wpuszczanymi z góry i dołu szponkami. Koszulka trybowana z blachy srebrzonej . Rosja XIX w.

3 200 zł

18-04-2017
Mapa świata "Planiglobii Terrestris Mappa... , 1750
miedzioryt kolorowany o wym. 49,5 x 58 cm (wycisk) wymiary w oprawie 72 x 79,5 cm. Rytownik Georg Moritz Lowitz (1722–1774) wg. Johanna Matthiasa Hase (1684–1742). wyd. spadkobiercy Homana "Homannianis Heredibus", (data na mapie 1746) Norymberga ok1750

6 000 zł

20-10-2022
MAPA STACJI POCZTOWYCH
Mapa stacji pocztowych " Post Amt und Station... karta "C II"
( rejon Kłodawa, Włocławek, Płock, Kutno litografia na papierze podklejonym na płótnie wym.54 x 73,5 cm. opis w języku niemieckim.

400 zł

16-10-2019
MALARZ ŚLASKI "ECCE HOMO"
obraz "Ecce Homo" olej na płótnie o wym. 90 x 72 cm. Warsztat śląski, Dolny Śląsk 4 ćw. XVII w. Obraz po dawnej konserwacji.

10 000 zł

19-12-2020
komplet porcelanowy z dek. malowaną i złoconą ( dzbanek, mlecznik, duża waza, 2 małe wazy ( w jednej ubity uchwyt), sosjerka, 4 półmiski owalne,4 salaterki, talerze- 16 płytkich, 5 głębokich, 8 śniadaniowych, 10 deserowych. lata 30-te XX w Wałbrzych KPM.

800 zł

23-11-2019
Komplet do nalewek
Komplet do nalewek "art deco" - karafka i 6 kieliszków, szkło ołowiowe, barwione w masie, bursztynowe, szlifowane. Wysokość karafki ( z korkiem) 19 cm, średnica 11 cm, kieliszki wys. 5,5 cm. Czechy 1 poł. XX w, stan bardzo dobry.

980 zł

09-11-2021
kolia z granatami
kolia srebro złocone z granatami. masa 7,7 g. Czechy 2 poł. XX w

690 zł

25-11-2016
Katalogi i programy
kolekcja programów teatralnych, koncertowych, katalogów wystaw i zaproszeń z okresu od lat 30 do 50 -tych XX w z Warszawy i Krakowa. ( łącznie 70 sztuk)

300 zł

21-10-2019
/4
liczba obiektów: 100