1 zł
2 600 000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Plotkarki

akwarela, ołówek, papier, 19,4 x 28,4 cm
sygn. p. d.: Stud..

cena wywoławcza: Wykup abonament

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Procesja

tusz, akwarela, papier, 20 x 28,5 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Pochód, ok. 1960 r.

akwarela, tusz, papier,
20,8 × 29,2 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kompozycja figuralna

akwarela,
tusz, papier, 28 × 39,8 cm
sygn. l. g.: J. Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

akwarela/papier, 29,5 x 19 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: „JS”

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Scena rodzajowa

akwarela/papier, 29 x 40,5 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: „J. Studnicki”

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Bufet w Kawiarni Plastyków, 1942 r.

akwarela, ołówek/papier, 23,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: 'JStudn'
na odwrociu papierowa nalepka inwentarzowa z opisem pracy

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Pejzaż jesienny, l. 30 XX w.

tech. mieszana, papier, 28,5 x 42 cm w świetle passe -partout, sygn. p.d.: Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Potworki

gwasz, kredka, tusz, papier, 27,6 x 40,3 cm, sygn. p.d.: J. Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Lew i sarna

gwasz, ołówek, tusz, papier, 28 x 39,8 cm, sygn. p.g.: Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Biskup na koniu i diabły

kredka, akwarela, papier, 27 x 44 cm, sygn. p.d.: JS, opisany na odwrocie: Biskup na koniu i diabły

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Dziwny ogród, 1969

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
21,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.S.
na odwrocie napis autorski (?) długopisem (po oprawą):
Dziwny ogród 22 x 14,5 nr. inw. 89;
na odwrocie naklejka z maszynowym napisem: Dziwny ogród
Nr inw. 69 / Rys. J. STUDNICKI / 1969 r.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Spotkanie z diabłem

akwarela, gwasz/papier, 30 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Studnicki'

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Martwa natura z dzbanem i głową

akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 49 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JStud (ołówkiem).

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Różni panowie, l. 50 XX w.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JS. (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z maszynowym opisem: JULIUSZ STUDNICKI / "RÓŻNI PANOWIE" / 1954 R.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Osaczony II, ok. 1966 r.

gwasz, ołówek, papier, 22 × 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: Studnicki
Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki. Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji
Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, str. 38

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Żółta ćma, ok. 1965 r.

gwasz, ołówek, papier, 30 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: J.Studnicki
Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki. Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, str. 45

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Nad wodą

olej/płótno, 61 x 45,5 cm
opisany nazwiskiem autora na krośnie

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Flecista, 1971 r.

olej, płótno, 91,5 x 73,5 cm
sygn. i dat. p. d.: J Studnicki 71
na odwrocie opisany: Juliusz Studnicki/"Flecista" poz 403/71

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Trzej przyjaciele

tusz/papier, 29,5 x 20 cm
sygnowany p.d: 'J.S'

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Pan z cygarem

tusz/papier, 30 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

SĄSIEDZI

tusz, akwarela, 44,5 x 62,5 cm,
sygnowany p.d. "Studnicki".

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

KRATKA

Olej, płótno; 54 x 65 cm
Sygnowany na odwrocie: J.Studnicki; kratka niebiesko-żółta; nr inw. 50

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Panowie oficerowie

kredka, papier, 28,5 x 20 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Uroczysty wjazd

akwarela, ołówek, papier, 19,5 x 13 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Postaci z żabą

tusz, akwarela, papier, 19,6 x 27,6 cm

Wystawiony i reprodukowany w kat. wystawy Juliusz Studnicki, Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo i rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego, PGS Sopot, 2010 r., s. 41

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Biskupi na koniach

tusz, akwarela, papier, 20,5 x 29 cm

Wystawiony i reprodukowany w kat. wystawy Juliusz Studnicki, Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo i rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego, PGS Sopot, 2010 r., s. 29

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Awantura przy szachach, 1963

ołówek, akwarela, papier;
23,5 x 31 cm;
sygn. długopisem p. d.: J. STUDNICKI
na odwrocie nalepka z wypisanym autorem, tytułem i datą wykonania.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Konny diabeł

gwasz, papier gnieciony, 30 × 45,5 cm w świetle passe-partout

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Spotkanie z diabłem

gwasz, tusz, papier gnieciony, 30,5 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: J. Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

W ŚWIECIE LALKI, 1961

olej na płótnie, 90,5 x 71,5 cm,
sygnowany i datowany l.d.
"J. Studnicki 61".

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

akwarela, gwasz/papier, 46 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J STUDNICKI'

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

SĄSIEDZI

sygnowany p.d. "Studnicki".

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Torreador

tusz lawowany, papier, 29 x 20 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d.: Stud.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Palący fajkę

tusz lawowany, akwarela, papier, 28,7 x 19,3 cm w świetle passe-partout;
uszkodzony lewy górny narożnik

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Szczudła

akwarela, kredka/papier, 28,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: 'Studnicki'
opisany na odwrociu: 'Szczudła | 29x41 | Nr. in. 136 | "Szczudła"'

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Nawracanie diabłów, 1963 r.

akwarela, ołówek/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem p.g.: 'J.S'
na odwrociu nalepka z opisem obrazu

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Pejzaż nadwodny

akwarela, papier; 28,2 x 38 cm (w świetle oprawy)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Karykatura

tusz, kredka/papier, 18,5 x 15 cm
sygnowany p.d.: 'J.S.'

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Okno, 1956

olej, płotno; 53,5 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: STUDNICKI / 1956
na odwrocie napis autorski na krośnie: J. STUDNICKI "OKNO" 1956., nr inw. DM/ 180/ MPC nalepka kolekcjonerska z informacją o pracy

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Scena, 1963 r.

akwarela/papier, 20 x 29 cm
sygnowany p.g.: 'Stud'
na odwrociu nalepki galeryjne

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Adoratorzy, 1951/1952 r.

akwarela, ołówek/papier, 20 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: 'J. S.'

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Abstrakcja, przed 1957 r.

akwarela, kredka/papier, 40 x 28 cm
sygnowany p.d.: `J.Studnicki`

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Pegaz różowy z białą linią

technika mieszana/papier, 46 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: `J.STUDNICKI`
na odwrociu opisany: `Pegaz różowy z białą linią | nr inw 241` oraz nalepka z opisem obrazu

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

SPEKTAKL (ZWARIOWANA ŚPIEWACZKA), 1965

olej, płótno
80,5 x 100 cm
sygn. l.d.: J. STUDNICKI
na odwrocie na płótnie dwie pieczatki zezwalające na wywóz za granicę oraz stempel kolekcji
na blejtramie napis: Studnicki J. 84 "SPEKTAKL"
nalepka: Talloncino da applicare sull’opera | 7 Premio Internazionale di Pittura "Campione d’Italia" 1970 | Cognome e nome dell’Artista | JULIUSZ STUDNICKI | Indirizzo c/o GALLERIA GIAN FERRARI, MILANO Via Gesu 19
na dolnej listwie blejtramu informacja o obrazie i medalu na VII wystawie we Włoszech

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- "Przegląd Artystyczny", 1966, nr 6, s. 30, il.;
- Juliusz Studnicki, Pittore, Galleria Gian Ferrari, Milano, 26 V - 20 VI 1970, kat. s. nlb., il. czarno-biała;
- Juliusz Studnicki, Malarstwo, Zachęta, Warszawa 1977, folder, na okładce il. barwna;
- Juliusz Studnicki 1906-1978, Twórcy i założyciele Szkoły Sopockiej, wyst. w Muzeum Sopotu, 25 I - 31 III 2015, kat. poz. 35, il. s. 79.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

DZIKA PLAŻA, lata 50. XX w.

olej, płótno, 51 x 61,5 cm
sygn. p.d.: J STUDNICKI.
na odwr. na płótnie: Nr. inw. 17 (powtórzone na krośnie)
na g. i l. listwie napisy: JULIUSZ STUDNICKI; J STUDNICKI

Obraz opisany i reprodukowany w:
- Juliusz Studnicki 1906-1978, Twórcy i założyciele Szkoły Sopockiej, wyst. w Muzeum Sopotu, 25 I - 31 III 2015, kat. poz. 23, il. s. 69.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Okno (1956)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
53.5x73 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Solo na gitarze

ołówek, akwarela, papier;
30,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Studnicki (ołówkiem)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Solo na gitarze

sygn. l.d.
gwasz, kredka, papier
30x21.5 (w świetle passe-partout )

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Dziewczyna

sygn. l.d.
gwasz, kredka, papier
29x42 (w świetle passe-partout )

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Wystawa psów

sygn. p.d.i p.g.
akwarela, kredka, papier
28.5x38 (w świetle passe-partout )

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Wiolonczelista

ołówek, akwarela, papier, 47,8 x 36,8 cm w świetle passe-partout

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Śniadanie w Sopocie, ok. 1958 r.

akwarela, ołówek, kredka, papier, 19,6 x 28,4 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: J.S

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Perswazja, 1964

akwarela, papier;
21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: J.S
na odwrocie ksero wykazu prac artysty Malarstwo. Katalog prac Juliusza Studnickiego z przypisanym numerem inwentarzowym 312 oraz pisana maszynowo nalepka z autorem, tytułem i datą wykonania pracy

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Satrapa i jego sługusy, 1956 r.

akwarela, ołówek/papier, 20 x 29 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Stud`
na odwrociu naklejka: `JULIUSZ STUDNICKI | "SATRAPA I JEGO SŁUGUSY" | 1956r`

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Rogaty jeździec

olej, płótno;
148 x 81 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Latające diabły, ok. 1962 r.

akwarela, kredka, papier, 31,5 x 46 cm
sygn. l. d.: J. Studnicki

Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki. Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, str. 23

Estymacja: 3500 - 4000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Zielony diabeł

gwasz, papier, 46,2 × 31,4 cm
sygn. p. d.: J. STUDNICKI

Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki. Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, str. 22

Estymacja: 3500 - 4000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Gonitwa

tusz, akwarela, papier, 28,6 × 41 cm
sygn. l. d.: J. STUDNICKI

Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki. Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 30

Estymacja: 3500 - 4000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

SEN, 1960

Tusz, piórko, węgiel, akwarela, kredka, złota farba; 19,5 x 26 (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: J. Studn
Na odwrocie nalepka z maszynopisem: J.STUDNICKI | "SEN" | 1960 r.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Autoportret, ok. 1930

na odwrocie: Martwa natura
olej, płótno;
63 x 53 (w świetle oprawy)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Rogaty jeździec

olej, płótno;
148 x 81 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Dzikie hałasy

akwarela, piórko, tusz, długopis, papier;
19,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie kartka z tytułem i nr inw.: 350

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Awantura przy szachach, 1963

ołówek, akwarela, papier;
23,5 x 31 cm;

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Pochód, ok. 1960 r.

akwarela, tusz, papier,
20,8 × 29,2 cm w świetle passe-partout

Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki. Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 46

Estymacja: 3 500 - 4 000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Lekcja rysunku, ok. 1963 r.

akwarela, kredka, papier,
20 × 28,2 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: J. Stud

Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki. Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 41

Estymacja: 3 500 - 4 000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Diabełek, ok. 1963 r.

akwarela, tusz, papier, 28 × 20 cm
Wystawiany i reprodukowany: Juliusz Studnicki, Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo i rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego,16.06-01.08. 2010 r., Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, str. 20.

1 500 - 2 500 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Postać w zielonym płaszczu - Napoleon

akwarela, ołówek, papier,
25,9 × 19,4 cm
niesygnowany
Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki, Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo i rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego,16.06-01.08. 2010 r., Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, str. 40.

3 000 - 4 000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Plotkarki

akwarela, ołówek, papier,
19,4 × 28,4 cm
sygn. p. d.: Stud.
Wystawiany i reprodukowany: Juliusz Studnicki, Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo i rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego, 16.06-01.08. 2010 r., Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, str. 46.

3 000 - 4 000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Biskupi na koniach

tusz, akwarela, papier, 20,5 × 29,2 cm niesygnowany

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Muzykanci

gwasz, ołówek, papier, 21,7 × 30 cm
sygn. l. d.: Studnicki

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

ABSTRAKCJA, przed 1957

Akwarela, kredka, papier, 40 x 28 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d.: Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Spacer z dziećmi

akwarela, ołówek/papier, 31,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J. S.`
opisany na odwrociu

Estymacja: 3 500 - 5 000

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Abstrakcja

akwarela, ołówek/papier, 31 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Studnicki`

Estymacja: 2 500 - 5 000

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Trombetierre

olej/płótno, 66 x 80 cm
sygnowany p.d.: `STUDNICKI`
na odwrociu, na blejtramie tytuł: "Trombetierre"

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Cyrkowy taniec, około 1959 r.

akwarela, gwasz, piórko, papier,
20 × 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: J.Studnicki
Wystawiany i reprodukowany w: Juliusz Studnicki. Krystyna Łada - Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 33.

Estymacja:3 000 - 3 500 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Łódka, lata 1950-53

tusz, papier,
niesygnowany
Wystawiany i reprodukowany w: Juliusz Studnicki. Krystyna Łada -Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 11

Estymacja:3 000 - 3 500 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Intermezzo, około 1964 r.

akwarela, gwasz, ołówek, papier,
25 × 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: J.Studnicki
Wystawiany i reprodukowany w: Juliusz Studnicki. Krystyna Łada - Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 37

Estymacja:3 000 - 3 500 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Dialog na scenie, około 1961 r.

akwarela, gwasz, papier,
30,5 × 21 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: STUDNICKI
Wystawiany i reprodukowany w: Juliusz Studnicki. Krystyna Łada - Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 18

Estymacja:3 000 - 3 500 zł

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Bukiet egzotyczny

olej, płótno;
54 x 73 cm;
sygn. l. d.: J.STUDNICKI
Na odwrocie napisy: NR.INW.40 (dwukrotnie powtórzony) oraz: Elgora?

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

SPOTKANIE, 1956 /1957

akwarela, ołówek, 28,5 x 20 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "J. Studn…";
na odwrocie, na plecach oprawy naklejona kartka z informacją o obrazie (także tytułem).

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Bukiet egzotyczny

olej, płótno;
54 x 73 cm;
sygn. l. d.: J.STUDNICKI
Na odwrocie napisy: NR.INW.40 (dwukrotnie powtórzony)
oraz: Elgora?

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Diabelski las

olej, płótno, 41 x 65 cm;
sygn. p. d.: JStudnicki
Na odwrocie na krośnie tytuł oraz dwukrotnie nr inw. 150

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Biesiada, 1970

olej, płótno ;
79 x 100 cm ;
sygnowany po lewej stronie u dołu: J. Studnicki 70 na odwrocie napis czarną farbą: Juliusz Studnicki | " Biesiada" 70. poz397/70

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kompozycja zielona

olej, płótno,
65 x 54 cm;
sygn. l. g.: STUDNICKI
na odwrocie dwukrotnie powtórzony Nr inw. 149

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

W ŚWIECIE LALKI, 1961

olej na płótnie,
90,5 x 71,5 cm,
sygnowany l.d. "J. STUDNICKI 61"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Pejzaz z białą bramką

olej, płótno,
57 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STUDNICKI
Na odwrocie kompozycja malarska przedstawiająca mężczyznę z gitarą; oraz na krośnie malarskim nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Warszawie, Wystawa malarstwa Warszawskiego 1962, z tytułem obrazu: Pejzaż z białą bramką

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

MARTWA NATURA Z OWOCAMI W MISIE, lata 30. XX w.

olej na płótnie,
35 x 47 cm
sygnowany p.g. "Studnicki"
W okresie przedwojennym - czołowy polski kolorysta.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kwiaty

tempera, papier
50 x 55 cm;
sygn. p. d.: J. STUDNICKI

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Okienko do kuchni w kawiarni plastyków 1943

Akwarela, papier, 24,5 x 35, 5 cm,
sygn. l.d.: J Stud.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kwiaty w wazonie

sygn. p.d.
olej, tektura
50x55.8

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kwiaty

tempera, papier, 50 x 55 cm;
sygn. p. d.: J. STUDNICKI

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Trombetiere

olej, płotno, 65 x 81 cm; sygn. p.d: STUDNICKI
na odwrocie napis autorski : Trombetiere oraz: nr inw. 129

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

ARCYDIABEŁ, ok. 1965

olej, technika mieszana, płótno,
125 x 90 cm
Na odwrocie na blejtramie napis: arcidiavglo

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

TRZY TWARZE

olej/płótno,
130 x 164 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Rogaty je¼dziec

olej, płótno, 148 x 81 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Maszyna

akwarela, kredka, papier, 26 x 40 cm;
sygn. p. g.: J. Stud; opis autorski l. d.: Maszyna do/ produkowania mózgu i szczoteczek do zębów.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Rogaty je¼dziec

olej, płótno, 148 x 81 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Diabeł

olej, płótno, 30 x 24 cm,
sygn. p. d.: J.S.
Na odwrocie nr inw. 158 oraz napisy: adresat: Warszawa J. Studnicki / Rycerska 4/6 ... oraz nadawca / K. Studnicka / Sopot Westerplatte 25

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Diabeł

olej, płótno, 31 x 20 cm;
sygn. p. d.: J.S.
Na odwrocie nr inw. 157

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Partia szachów

kredka/papier, 24,5 x 32 cm
sygnowany l. d.: `J.Studn`

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Bufet w kawiarni Plastyków, 1942 r.

akwarela, ołówek/papier, 25 x 36 cm
sygnowany p. d.: `J.Studnicki`
na odwrocie tytuł autorski oraz data

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Je¼d¼cy

akwarela/papier, 30 x 41,5 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Skok przez przeszkodę

akwarela papier,
20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Stud

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kuszenie biskupa

olej/płótno, 81 x 100 cm
sygn. l. d.: `J. STUDNICKI` sygn. na odwrociu: `Studnicki`

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Flecista, 1971 r.

olej/płótno, 91,5 x 73,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Studnicki 71`
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie:
`Juliusz Studnicki / "Flecista" poz 403/71`

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Jednokołowa bryczka - Oczekiwanie

akwarela, papier, 25,5 x 31 cm;
sygn. p. g.: JS (ołówkiem);
na odwrocie opis z tytułem, wymiarami, nr inw. 317 i datą 1952 r. oraz nr 401 (czerwonym długopisem)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

JEDNOKONNA DOROŻKA, 1952

Akwarela, papier; 21,5 x 30,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. g.: JS
Na odwrocie długopisem: Jednokonna bryczka 22.5 x 31 | Nz. Imo. 3/7 | 401| 1952 r.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Biskupi, ok. 1966

akwarela, papier,
28,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kolacyjka, 1955

Technika mieszana, papier,
20 x 28 cm (w świetle passe-partout)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Grajkowie

tusz, kredka, papier,
28 x 20,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. l.g.: J.Stud

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Trombetiere

olej, płótno, 65,5 x 81 cm;
sygn. p.d.: STUDNICKI
na odwrocie autorski napis na krośnie: Trombetiere oraz: nr inw. 129

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Marsz w kwiatach - ilustracja do bajki

ołówek, akwarela, papier, 20,2 x 28,6 cm;
sygn. l.d.: JStudnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Przed bitwą - ilustracja do bajki

kredka brązowa, akwarela, papier, 21 x 29,8 cm;
sygn. p.d.: JStudnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Biskup na koniu

akwarela/papier, 30 x 35 cm (w świetle passe-partout)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

WALKA, 1965

olej, tempera, płótno,
81 x 100 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Martwa natura

olej, płótno, 47 x 53 cm;
sygn. l.d.: Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Trombetiere

olej, płótno, 65,5 x 81 cm;
sygn. p.d.: STUDNICKI

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Czarodziej

sygnowany p.d.
technika mieszana, papier
46.5x30.5 (w św.p-p)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Człowiek z pawiem, lata 60.

akwarela, kredka, papier,
47.3 x 31.5 cm
sygn. akwarelą p.d.: J. S.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kompozycja abstrakcyjna, lata 60.

akwarela, tusz, pióro, papier,
41.8 x 29.3 cm
sygn. oł. p.d.: J. S.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Czarodziej

gwasz/papier
46,3 x 30 cm (w świetle p. p.)
sygnowany p. d.: "Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Jeźdźcy

gwasz/papier
30 x 45,5 cm (w świetle p. p.)
sygnowany p .d.: "J. Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Młyn

gwasz/papier
30 x 46 cm (w świetle p. p.)
sygnowany p. d.: "J. Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Abstrakcja, przed 1957

akwarela, kredka, papier,
40 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Szturm pajaców

Na odwrocie napis długopisem: "Autor 21 x 29,8 cm. Inw. 410 | ry. J. Studnicki"
Akwarela/papier, 19,5 x 28,5 cm (w świetle passe - partout)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Maski

Sygnowany ołówkiem p. d.: "JS"
Ołówek/papier, 20 x 29 cm (w świetle passe - partout)

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Skok

akwarela, 19,5 x 29 cm
sygn. l.d.: "Stud"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kompozycja z kołami

Olej, płótno,
wym. 72 x 59 cm;
Sygn. p.d.- Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Abstrakcja z kołami

olej, płótno, 72 x 59 cm;
sygn. p.d.: STUDNICKI, na odwrocie nr inw.: 140

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Maski

rysunek ołówkiem, 20,5 x 28,5 cm
sygn. ołówkiem p.d.: "JS"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kaskader

gwasz na papierze, 46,3 x 30 cm
sygn. p.g.: "J.Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

ŻARŁOKI

gwasz, akwarela, pastel, długopis na papierze,
31 x 47 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "Studnicki",
na odwrocie tytuł pracy i "nr inw. 105"
Nr inwentarza 105 odsyła do katalogu prac Juliusza Studnickiego sporządzonego przez Krystynę Studnicką.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

KOMPOZYCJA, l. 60-te

olej na płótnie,
72,5 x 60 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Studnicki". Na odwrocie, dwukrotnie- na płótnie i krośnie - "nr inw 146"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

PEJZAŻ Z DOMKIEM W OGRODZIE

olej na płótnie,
59,7 x 73 cm,
sygnowany u dołu po prawej"J. Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Muzyka dla pań

tusz, papier, 21 x 29,8 cm,
na odwrocie napisy tytuł oraz numer inw. 253

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Latające diabły

akwarela, kredka, papier, wym.: 31,5 x 46 cm
sygn. l.d.: J. Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

KWIATY, 1955

olej na płótnie, 65 x 54,5 cm
sygnowany na odwrocie (na krośnie) "J. Studnicki/Kwiaty" oraz "nr. inw. 35"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kompozycja, (1958)

olej, płótno
sygn. l.g.: Studnicki
wym.: 65 x 53 cm
Na blejtramie znajduje się naklejka z XXXIII Esposizione Biennale Internazionale d`Arte 1966 z Wenecji

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Diabełek

akwarela/papier, wymiary w świetle passse-partout: 27 x 19 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Spotkanie

akwarela/papier, wymiary w świetle passe-partout: 21 x 29 cm, sygnowany prawy góra: "Studn"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

olej, płótno, 37 x 46,5 cm; sygn. l.d.: J. Studnicki; na odwrocie: napis Łada nr inw. 52

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Torreador

akwarela/tusz/papier, wymiary w świetle passe-partout: 29 x 20 cm;
sygnowany lewy dolny: "Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Jednorożec

kredka/akwarela/papier, wymiary: 30x41 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Diabelski sztukmistrz 1962

olej, płótno, 82 x 65 cm, nie sygnowany, na odwrocie nr inw. : 45

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

DZIKA PLAŻA

olej na płótnie, 50 x 60,8 cm, sygnowany p.d. "J.Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Pejzaż z drzewami i furmanką

olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygnowany po prawej stronie na dole: STUDNICKI

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Zielone diabełki grające nad rzeką, ok. 1967

akwarela, ołówek, papier gnieciony,
31 x 47 cm
sygnowany p.d.: Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Scena w cyrku, 1967

31.5 x 47 cm
sygnowany oł. p.d.: STUDNICKI / 67

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Diabły 1966

akwarela, gwasz, papier, 22,5 x 32 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. śr. d.: STUDNICKI 66

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Oczy w cieniu

tusz lawowany, w.29,5 x 21 cm, sygn. na odwrocie,

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Na koniach

kredka, akwarela, w.29,5 x 41,5 cm, sygn. p. d. "Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

PEJZAŻ Z KAMIENNYM MOSTEM

Olej, płótno, 37 x 46,3 cm
Sygnowany oranżowym olejem p.d.: J. Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

"BISKUP CONTRA DIABEŁ"

gwasz na papierze, 23 x 30 cm
w świetle passe-partout, sygn.l.d. "Studnicki", na odwrocie kartka z danymi o obrazie.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

MARTWA NATURA

olej na tekturze, 25,5 x 32 cm, sygn. l.g. "J.Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Martwa natura

olej, tektura, 90 x 90 cm; sygn. na odwrocie

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kompozycja z owalami w tonacji biało-brązowej ok. 1957

olej, płótno, 53,5 x 73 cm; sygn. p. d. - J. Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

DZIKA PLAŻA

olej na płótnie, 50 x 60,8 cm
sygnowany p. d. "J. Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kompozycja abstrakcyjna zielona

olej, płótno,
50 x 65 cm
Sygnowany l.d.: STUDNICKI, na odwr. napisy śr.g. i p.d.: NR. INW. 27, na l. żerdzi krosna czerwoną kredką: Kompozycja abstr. zielona, obok u g. oł.: 50

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kompozycja spiralna

olej, płótno,
73.5 x 60 cm
Na odwr. napisy p.g. i w p.d. rogu krosna: NR. INW. 36 na l. żerdzi u d.: Komp. spiralna

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Żarłoki

gwasz na papierze, 31 x 47 cm
sygnowany p.d.: "Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Kaskader, 1969

sygnowany p.g.: "J. Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Skrzydlaty jeździec

olej na płótnie, 149 x 80,5 cm

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

"Zielony dyrygent"

gwasz, kredka na kartonie, 29,2 x 20,7 cm
sygnowany śr.d: "Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Diabeł

gwasz, papier, 42x29 cm w św.p-p,
sygn. p.g.: - Studnicki

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Zimowy spacer

rysunek kredką, 20,5 x 26,5 cm;
sygn. l.d.: Stud.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Grajkowie

tusz lawowany, kredka,
29 x 21 cm;
sygn. p.g.: J. Stud.

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Jeźdźcy

rysunek węglem, 27,8 x 40,3 w świetle p-p, sygnowany p.d.: "Studnicki"

STUDNICKI Juliusz (1906-1978)

Koncert w nocy

technika własna, 21 x 14 cm, sygnowany p.d.: "J.S."
na odwrocie napis długopisem: "Koncert w nocy 21 x 14 nr inw. 92"

liczba obiektów: 170