1 zł
2 600 000 zł

GLASNER Jakub (Rdzawka k. Nowego Targu 1879 - obóz janowski k. Lwowa 1942)

Portret kobiety

pastel, papier, 66 x 47 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: W dowód/serdecznej przyjaźni/JGlasner/Bielsko 19/10 38
po konserwacji

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret Izy B., 1938

pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 63 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: JGlasner / 38;
na odwrocie nalepka ze zbioru Lucjana Dastgena z opisem zawierająca imię i nazwisko sportretowanej: Portret Izy B... (? słabo czytelnie).

Most nad Sołą (Rajcza)

olej/tektura, 26 x 35 cm
opisany p.d.: 'J. GLASNER'
na odwrociu papierowa naklejka z TPSP najpewniej we Lwowie

Jesienne drzewo, 1941 r.

pastel/papier, 56 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Glasner | 1941'

Potok zimą, 1909 r.

olej/płótno, 81 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Glasner | 09.'
na krosnach nalepka atramentowym napisem: 'Jakób Glasner | Bielitz | 'Thanoreflex' (?) | Vorkpr. Kr 700 | Vertrpr. 600 | No 5'

- dom aukcyjny AGRA ART, 18.03.2001, poz. 64
- Wielka Encyklopedia Malarstwa Polskiego, red. J. Ostrowski, Kraków 2011, s. 164 (il.)

Stara zagroda

olej/płótno, 70 x 78 cm
sygnowany l.d.: 'J. Glasner'

Zima nad Sołą, 1927

Linoryt barwny; wym. komp.: 300 x 390 mm; sygn. oł. p.d.: J. Glasner 1927, l.d. tytuł (w języku niemieckim) oraz opis techniki; dodatkowo praca sygn. monogramem wiązanym na pł. p.d.

Pejzaż letni, 1933 r.

akwarela/papier, 43 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J. Glasner | 33.`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

DZIEDZINIEC KLASZTORNY W ROZWADOWIE, 1916

Pastel, karton; 25,8 x 41,4 cm w świetle oprawy
Sygnowany: J. Glasner | Klosterhof im Jastowice | 1916
Na odwrocie: A. Schindler | L`stadt | Meisterhausst. 87. | w. 17

Dziedziniec klasztoru ormiańskiego we Lwowie, 1940

Linoryt na bibule;
wym.: 410 x 270 mm;
sygn. oł. p.d.: JGlasner/1940 oraz na pł. p.d. mon. wiąz.: JG, tyt., techn. oł. l.d. (w j. niem.). Lit.: "Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t.1: Grafika polska w l. 1901-1939", Wrocław 1983, poz. 94.

PEJZAŻ BESKIDZKI

Akwarela, gwasz na szkicu ołówkowym, karton;
34,5 x 48,5 cm w świetle ramy

Pejzaż z Makowa. Letni poranek, 1933

akwarela, papier naklejony na tekturę, 43 x 53,4 cm;
sygn. l. d.: JGlasner / 33.

PÓŁAKT - PORTRET STASI

Pastel, karton
68 x 47,2 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: J. Glasner

PEJZAŻ BESKIDZKI

Akwarela, gwasz na szkicu ołówkowym, karton
34,5 x 48,5 cm w świetle ramy

PÓŁAKT - PORTRET STASI

Pastel, karton;
68 x 47,2 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: J. Glasner

Jarmark w Polsce, 1918

akwaforta;
wym.: 230 x 305 mm,
sygn. oł. p.d.: J. Glasner oraz na płycie J. Glasner 18, l.d. tytuł w języku niemieckim, poniżej: Orig. Radierung, Prob. Druck.

POTOK, 1922

Akwarela, papier; 56 x 77,5 cm
Sygnowany l.d.: J. Glasner 22
Na odwrocie nalepka: Glasner Jakób | Potok górski, obok fragment drugiej ze stemplem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych

SNOPY

Akwaforta, papier; 13,5 x 17,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany: l. d.: J. GLASNER | II .zisland "Garben" | 1/10 | p. d.: JGlasner

Pastel, karton; 25,8 x 41,4 cm w świetle oprawy Sygnowany: J. Glasner | Klosterhof im Jastowice | 1916 Na odwrocie: A. Schindler | L`stadt | Meisterhausst. 87. | w. 17

Portret kobiety

pastel, papier, 65,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l.d.: W dowód / serdecznej przyja¼ni / JGlasner / Bielsko 19/10 38;
stan zachowania: załamania i przedarcia papieru

Portret mężczyzny

sygn.p.d., pastel, papier, 60x45.5

Zwózka siana, 1932 r.

akwarela/papier, 43,5 x 57 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Glasner | 32.`

POTOK, 1922

Sygowany l. d.: J. Glasner 22
Na odwrociu nalepka: Glasner Jakób | Potok górski,
fragment drugiej ze stemplem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych

Pejzaż miejski

akwaforta, wym.: 240 x 160 mm,
sygn. oł. p.d.

W MIASTECZKU

1904 r.
Olej na płótnie 39 x 56 cm
Sygnowany p.d. - "J. Glasner 04"

Zimowy las z potokiem

olej, płótno,
81 x 90.5 cm
Sygnowany p.d.: J. Glasner | 09 Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem atramentem: Jakób Glasner | Bielitz | "Thanoreflex" (?) | Vorkpr. Kr 700 | Vertrpr. 600

liczba obiektów: 26