1 zł
2 600 000 zł

ERB Erno (Lwów 1890 - Lwów 1943)

Przekupki

olej, sklejka, 24 × 34 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E. Erb

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przekupki na targu

olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb.

Przekupki

olej, płyta tekturowa, 34,5 x 50 cm
sygn. l.d.: E.Erb

TARG WARZYWNY WE LWOWIE PRZED RATUSZEM

Olej, płótno; 51 x 65 cm
Sygnowany l.d.: Erb

Na targu

olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: E Erb;
na odwrocie pieczęć ramiarska i napis: 397/8 [?]

Przekupki lwowskie

olej, płyta, 24,5 x 35 cm, obraz oprawiony
sygn. artysty w lewym dolnym rogu

Studnia w Tatrach, 1919 r.

akwarela, papier, 26 x 19 cm w świetle oprawy,
sygn. i dat. l.d.: E.Erb 1919

Przekupki

olej, tektura, 25 × 34 cm
sygn. p. d.: E. Erb

Kutry rybackie

olej, tektura, 33,5 × 47 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E. Erb

Na targu

olej, tektura, 34 x 47 cm,
sygn. l.d.: E Erb.

Motyw z włoskiego miasteczka Oderzo, 1918

akwarela, ołówek, papier; 25 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Oderzo 918 / E.Erb (ołówkiem).

Oderzo - Motyw z włoskiego miasteczka, 1918

akwarela, papier; 25 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Oderzo 918 / E. Erb.

Lwów z budynkiem Opery

pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy naklejony na tekturę; 46,5 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: E Erb.

Jarmark

olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: E Erb;
na odwrocie nalepka wystawowa: ZYGFRYD REIZES / SALON SZTUKI / LWÓW, 3go Maja 11 a. z numerem 98 autorem i tytułem: Jarmark.

Piwonie

tempera, papier brązowy, żeberkowy; 45,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.

Procesja, 1927

olej, tektura; 48,5 x 67,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Erno Erb 927.

Targ

olej, tektura; 24,3 x 33,8 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: E Erb;
na odwrocie pieczęć z opisem pracy (słabo czytelna)

Rozmowa przekupek

tempera, tektura, 17,5 x 23,5 cm,
sygn. l.d.: EErb

Przekupki lwowskie

Martwa natura z samowarem

olej, płótno; 60 x 71 cm;
sygn. l. d.: E. Erb.

PRZY STRAGANIE Z WARZYWAMI

Olej, tektura; 36 x 51,5 cm
Sygnowany p.d.: E Erb

DWIE LWOWSKIE PRZEKUPKI

Olej, tektura; 25 x 31,5 cm
Sygnowany p.d.: E Erb

Przekupki na targu

olej/tektura, 36 x 51,5 cm
sygn. l.d.: „E. Erb”

Kwiaty w wazonie

olej, płyta, 43 x 52 cm
sygn. p.d.: Erb

ULICZKA WE LWOWIE

olej, tektura
36 x 26,5 cm
sygn. l.d.: E Erb

Lwowskie przekupki

olej, tektura, 25 × 35 cm
sygn. l.d.: Eerb

Kwiaty

akwarela, gwasz, papier, 23,5 × 34 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: Eerb

Przekupki lwowskie

olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.

Hel, 1933 r.

olej, tektura, 60 × 43 cm
sygn., dat. i opisany p. d.: Hel 933 Eerb

Przekupki

olej, płyta, 34 × 49 cm w świetle ramy,
sygn. l. d.: E.Erb

Przekupki lwowskie

olej/tektura, 22,5 x 32,5 cm
sygnowany l.d.: 'E. Erb'

MŁODY HUCUŁ, 1934

olej, tektura
49,5 x 35 cm
sygn. l.d.: Tatarów 1934 | E Erb

LWOWSKIE HANDLARKI WARZYWAMI

Olej, sklejka; 25 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: E Erb

Przekupki

olej, płyta, 34 × 49 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E.Erb

Przekupki lwowskie

olej/tektura, 24 x 33,5 cm
sygnowany l.d.: 'EErb'

- kolekcja prywatna, Wiedeń

Piwonie

olej, tektura; 50 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.

LWOWSKIE PRZEKUPKI PRZED RATUSZEM

olej, sklejka
47 x 36 cm
sygn. p.d.: E Erb
Na odwrocie stempel o treści: KUNSTBILDER [nieczytelny okrągły znak] HANDLUNG | WLADIMIR SWYSTUN | Lemberg, Distriktsstr. 3. Tel. 261-65
Ponadto napisy ołówkiem: aus Lemberg oder in Lembego. ? | 3 przekupki stojące przed ratuszem z Lwem na dole piękny | napis "[...] [...] aus Lemberg"

KOŚCIÓŁ ŚW. MARCINA WE LWOWIE, przed 1939

olej, tektura
35,3 x 26,5 cm (w świetle ramy: 34 x 25,5 cm)
sygn. l.d.: E. Erb

Rynek we Lwowie

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygn. l.d.: E. Erb
stan zachowania: dobry, obraz po oczyszczeniu

Na targu

olej/tektura, 49,5 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'E. Erb'

Targowica we Lwowie

sygn. p.d.
olej, płótno
51.5x74 cm

Na targu, ok. 1940

olej, płyta; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb
Na odwrocie trójkątne stemple: 1940 r / Truskawiec / K - ra Snażenia (pisane cyrylicą)

Przekupki z jarzynami

olej, sklejka, 25 x 36 cm;
sygn. p.d.: EErb

Rynek we Lwowie

olej/tektura, 50 x70 cm
sygn. l.d.: E. Erb

Przekupki uliczne

olej, tektura, 50 x 35 cm, sygn. l.d.: E. Erb

KUTRY RYBACKIE, 1922

olej, tektura
33,5 x 47 cm (w świetle ramy)
sygn. l. d.: E Erb

Przekupki

olej, płyta malarskia, 35,5 x 49,5 cm
sygn. l. d.: E.Erb

L'étude du Talmud

Olej, płyta
sygn. p.d.
37 x 47 cm

- Montparnasse Déporté, artistes d'Europe, Musée du Montparnasse, 2005.
- Montparnasse Déporté, la fin de l'École de Paris, Yad Vashem Muséum, 2006.
Bibliografia:
Sylvie Buisson, Montparnasse Déporté, 2005, reproduit page 120.
Vente publique 02 avril 1999

Studium starca, ok. 1928

olej, tektura, 49 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Na odwrocie nieczytelny napis ołówkiem oraz 2 drukowane nalepki nieznanych galerii z tekstem kredką i atramentem: Erno Erb / Studjum starca, na jednej z nalepek pieczątka: 6 list. 1928. Na kartonie z tyłu drukowana nalepka składu obrazów Jana Jóźwiaka z Poznania, ul. Jezuicka 1.

NA TARGU, przed 1920

olej, tektura
34 x 28,5 cm
sygn. l.d.: E. E. [oraz nieczytelny napis odmiennym kolorem farby]

* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 %

Przekupki na targu

olej/tektura, 50 x 34 cm
sygnowany l.d.: 'E Erb'

Kwiaty

akwarela/gwasz/papier, 25 x 37 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'Eerb'

- Dom Aukcyjny REMPEX, 2008

Przekupki lwowskie

olej, płyta, 33 × 48 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: E.Erb

Na targu

olej/tektura, 50 x 35 cm
sygnowany l.d.: 'Erb'

Przekupki lwowskie

olej, tektura; 34,5 x 50 cm
sygn. l. d.: E Erb

Targ

olej, tektura, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb

Stragan zimą

olej, tektura, 25 x 35 cm, sygn. l.d.: E Erb

Przekupki

olej, płyta, 25 x 35 cm, sygn. l.d.: E Erb

Chryzantemy

sygn. p.d.
olej, tektura
55x37 cm

Przekupki lwowskie

olej, tektura; 34,5 x 50 cm
sygn. l. d.: E Erb

Uliczna przekupka

olej, tektura; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: EErb.

SCENA LWOWSKA. NA TARGU WE LWOWIE

olej, płótno
35 x 48,5 cm
sygn. l.d.: E. Erb

Pochodzenie: kolekcja prywatna we Wrocławiu.

Obraz opisany i reprodukowany:
- Spacer po galerii malarstwa polskiego z przełomu XIX i XX wieku [pod red. K. Kurpiewskiej], Muzeum Miejskie Wrocławia, Wrocław 2014, s. 31, il. na s. 31 oraz 89.

POD POMNIKIEM AMFITRY WE LWOWIE

olej, płyta, 49 x 64 cm
sygn. p.d.: Eerb

Przekupki

sygn. p.d.
olej, tektura
50x70 cm

Lwowskie przekupki

olej/płótno, 32,5 × 48 cm
sygn.: p.d. E. Erb

Przekupki lwowskie, ok. 1930

olej, tektura; 34,5 x 50cm;
sygn.l.d.: EErb

NA TARGU PRZED RATUSZEM WE LWOWIE

olej, tektura
48,5 x 69,2 cm
sygn. p.d.: E Erb

Czytający rabin

olej, tektura, 52 x 35 cm,
sygn. l.g.: E.Erb

CHRYZANTEMY w WAZONIE

gwasz na tekturze, 46 x 58 cm,
sygnowany l.d. "E. Erb".

Przekupki

olej/tektura, 25 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'EErb'

Na targu

olej, tektura, 30 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb

Bzy w wazonie

gwasz, akwarela, tektura, 49,5 x 69,5 cm,
sygn. l.d.: E Erb.

Przekupki lwowskie

olej, tektura, 25 x 35 cm,
sygn.l.d.: E. Erb

Przekupki

sygn. l.d.
olej, sklejka
24.5x35 cm

Aleja

sygn. p.d.
olej, tektura
34.5x48 cm

Przekupki lwowskie

olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: E Erb

Dwie przekupki przy straganie

olej/tektura, 20,5 x 32 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'E. Erb'

Trzy przekupki

olej/tektura, 23,5 x 32 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'E. Erb'

Przekupki

olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: E Erb
na odwrocie napis kredką: Erno Erb / Przekupki
oraz nalepka z numerem L. 35/ 559

Lwowskie przekupki

sygn. l.d.
olej, tektura
25x36.5 cm

Przekupki

olej, płyta, 25 x 35 cm
sygn. l.d.: E Erb

Stragan zimą

olej, tektura, 25 x 35 cm
sygn. l.d.: E Erb

Stragan przed kościołem Bernardynów we Lwowie

olej, sklejka, 50 x 33 cm,
sygn. l.d.: E Erb
Bardzo podobna kompozycja, bez straganu z prawej strony u dołu, znajduje się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Przekupki lwowskie

sygn. l.d.
olej, tektura
34.5x50 cm

Kwiaty

sygn. p.d.
olej, tektura
39x52.5 cm

NOCNY POŁÓW

olej na tekturze, 17 x 35,5 cm,
sygnowany p.d. "Erb", na odwrocie ołówkiem, autorskie: "N0 525 /E. Erb" oraz na ramie naklejona owalna pieczątka "Skład i oprawa obrazów Rudolfa Faruzela w Żywcu ul. Kościuszki 329 te.85".

Targ

olej, dykta, sklejka, 61, x 64,8 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Atest dr Stefanii Kozakowskiej z dn. 13 XI 1995

Dziewczynka w zimie

olej, tektura, 40 x 26 cm
sygn. p.d.: EErb

Przekupki

olej/karton, 35 x 49 cm
sygnowany p.d.: `E.Erb.`

Targ

sygn. l.d.
olej, tektura
36x50 cm

PARK ZDROJOWY W TRUSKAWCU

olej, tektura
34 x 48 cm
sygn. l.d.: E Erb
Na odwrocie autorski napis z tytułem obrazu i podpisem artysty: "Park Zdrojowy" - Truskawiec | Erno Erb

Kwitnące bzy

olej, płótno, 62,5 × 51,5 cm
sygn. l. d.: E.Erb

Na targu

olej, tektura, 23,5 x 32 cm,
sygn. l.d.: E Erb

PRZEKUPKI LWOWSKIE

olej, karton; 32 x 47,5 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: Eerb

PRZEKUPKI

olej, tektura; 50 x 35 cm
sygn. p.d.: Eerb

PRZEKUPKI-TARG

Olej, tektura, 26,5x36,5 cm,
sygn. p.d.: E. Erb

NA TARGU

olej, płótno, 35.5 x 50 cm,
sygn.p.d.

Kwiaty w wazonie

olej, tektura; 17 x 13 cm;
sygn. l. d.: E. Erb

NA TARGU

Olej, dykta; 26 x 36 cm
Sygnowany p.d.: EErb

Głowa kobiety w ludowej chuście

olej, tektura; 35 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: EErb

Ogród

olej, tektura, 32,5 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb

Na targu

olej, tektura, 33,5 x 48 cm,
sygn. l.d.: E Erb

Kwiaciarki

olej, tektura, 27 × 36 cm
sygn. l. d.: E.Erb

Targ w zimie

olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: E Erb

Targ we Lwowie

olej, tektura; 49 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: E. Erb

NA TARGU

Olej, tektura, 47,5 x 68 cm,
sygn. l.d.: Erno Erb

WIEJSKA DROGA

Olej, tektura, 46 x 61 cm,
sygn. l.d.: E Erb 1931

Przekupki lwowskie, ok. 1935

olej, tektura; 33 x 49 cm;
sygn. l. d.: E Erb

Wejście do Katedry Ormiańskiej

olej, tektura; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: EErb;
na odwrocie w prawym górnym rogu napis (autorski?): Erb. (ołówkiem)

Piwonie

Gwasz, akwarela, 47 x 68,5 cm,
sygn. l.d.: E. Erb

PROCESJA

Olej, tektura; 38 x 52 cm
Sygnowany p.d.: EErb

Sprzedawca z targu

olej, tektura; 26,5 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: EErb

Widok na Lwów

olej, tektura; 37 x 52 cm;
sygn. l. d.: E. Erb (ołówkiem)

KRYM,

SKALISTE WYBRZEŻE MORSKIE
olej na płótnie, 73,5 x 97 cm, sygnowany p.d. "E Erb"

PRZY STRAGANIE

Olej, tektura, 25 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Erb

TRZY KOBIETY PRZY STRAGANIE

Olej, tektura, 25,5 x 35 cm
Sygnowany l.d.: E Erb

Kwiaciarki

olej, tektura, 29,5 × 40 cm
sygn. p. d.: E.Erb

Estymacja: 9 000 - 10 000 zł

W PARKU STRYJSKIM

olej na płótnie naklejonym
na tekturę, 58 x 50 cm,
sygnowany l.d. "E. Erb"

PEJZAŻ Z RZEKĄ

olej na tekturze, 49 x 65,5 cm,
sygnowany p.d. "E. Erb"; na odwrocie, ołówkiem, autorskie "Erno Erb"

TRZY KOBIETY PRZY STRAGANIE

Olej, tektura, 25,5 x 35 cm
Sygnowany l.d.: E Erb

Pejzaż górski

olej, płótno naklejone na tekturę; 38,5 x 31 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: E. Erb
po lewej stronie napis nieczytelny i data 1915

Przekupki na targu

olej, tektura; 26 x 36,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: E. Erb

Motyw ze Lwowa

olej, karton; 35 x 26 cm;
sygn. l. d.: EErb

Kwiaciarki

olej, tektura, 35 × 50 cm
sygn. l. d.: E.Erb

Estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Kościół św. Wojciecha we Lwowie

akwarela, gwasz/tektura, 49,5 x 39 cm
sygnowany l.d.: `E. Erb`

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Na straganie

olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb

ŁODZIE RYBACKIE

olej na płycie, 22,5 x 17,5 cm,
sygnowany p.d. "EErb",
prawy dolny róg minimalnie uszkodzony.

TARG WE LWOWIE

olej na desce (częściowo fazowanej), 21,5 x 31,5 cm,
sygnowany p.d. "EErb".,
na odwrocie, na desce, autorskie: "N. 7 /E. Erb /Targ we Lwowie".

Kutry rybackie, ok. 1926

olej, tektura; 20 x 30 cm;
sygn. l. d.: E.Erb
Na odwrocie u dołu odręczny napis piórem D.7.X.1926 r.

TARG WE LWOWIE

Olej, płótno; 51 x 65 cm
Sygnowany l.d.: Erb

PRZY STRAGANIE

Olej, tektura, 25 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Erb

Przekupki, ok 1940

olej, płyta; 25 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: EErb

Na targu, ok 1940

olej, płyta; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb

Na targu

olej, sklejka; 23 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb

Ogród

Olej, tektura, 35 x 50 cm
Sygn. l.d. E.Erb

Estymacja: 25.000 - 30.000 zł

CHRYZANTEMY W WAZONIE

Akwarela, gwasz; 35 x 50 cm
Sygnowany l.d.: E.Erb

Targ

olej, sklejka, 29 x 36 cm
sygn. p.d.: E Erb

Przekupki na targu

olej, tektura, 26 x 36,5 cm,
sygn. p.d.: E. Erb

Przekupki

olej, tektura, 39,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: EErb

Na straganie

olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb

Boczny dziedziniec z krużgankiem Katedry Ormiańskiej we Lwowie, ok. 1925

olej, tektura, 37 x 52 cm;
sygn. l. d.: E Erb
W obrazie zwraca uwagę swoboda malowania, feeria światła i barwy, impasty grubo kładzionej farby. Rzadko spotykany w twórczości Erba motyw architektoniczny Lwowa.

DWIE PRZEKUPKI PRZY STRAGANIE

Olej, tektura; 24,5 x 37 cm
Sygnowany p.d.: E. Erb

Przekupki na targu

olej, sklejka;
27 x 38,5 cm;

Przekupki na targu

Olej, tektura;
16 x 23 cm
Sygn. p.d. E.Erb

Kwiaty

olej/płyta, 48 x 65 cm
sygnowany l. śr.: `E. Erb`

Lwowska ulica

olej/tektura, 26 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `E. Erb`

PRZEKUPKI LWOWSKIE

olej/tektura,
24 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `E Erb`

PRZEKUPKI

olej/tektura,
39 x 49 cm
sygnowany p. d.: `E Erb`

LWOWSKIE PRZEKUPKI

olej, tektura,
35.5 x 51
sygnowany l.d.: E Erb

KWIATY WIOSENNE

tempera, gwasz, karton,
33.2 x 49
sygn. l.d.: E Erb

Przekupki

olej, tektura naklejona na sklejkę,
49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: E. Erb

Portret starca

olej, tektura,
38,5 x 32,5 cm,
sygn. l.d.: E. Erb

LWOWSKIE PRZEKUPKI

olej na sklejce,
34,5 x 50 cm,
sygnowany p.d. "E Erb"

Procesja, ok. 1923

olej, tektura,
35 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: EErb

Przekupki z jarzynami

olej, sklejka,
26 x 36 cm;
sygn. p.d.: EErb

Przekupki

sygn. p.d.
olej, tektura
35x27

PIWONIE W NIEBIESKIM WAZONIE

Olej, sklejka;
45,5 x 63 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: E. Erb

Przkupki lwowskie

olej, karton
31,5 x 47 cm
sygn.p.d. Erb

Przekupki

olej, tektura,
24 x 37 cm,
sygn. sygn. p.d.: E. Erb

Przekupki

olej, sklejka,
35 x 50 cm,
sygn. i dat. p.d.: E. Erb 1941

Przekupki lwowskie, ok. 1935

olej, tektura,
34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: EErb

Na targu

olej, sklejka,
26 x 36 cm;
sygn. p. d.: EErb

PRZEKUPKI LWOWSKIE

olej/tektura,
30 x 47 cm
sygnowany l. d.: `E Erb`

Przekupka

olej, sklejka,
23 x 32 cm;
sygn. l. d.: EErb;
na odwrocie nalepka: Ostatnia praca Erba / w obozie na Janowskiej / w lipcu 1943 / Wswystun (stempel: Kunstbilder Handlung / Wladimir Swystun / Lemberg, Distriktsstr 3); podpis W. Zwystun / 1943; na ramie okrągła nalepka: GWIAZDKA / Swystun Łyczakowska 17

Procesja

olej, tektura,
47 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: E.Erb

Na targu

olej, sklejka, 26 x 36 cm;
sygn. p. d.: EErb

Przekupki na targu

sygn. p.d.
olej, tektura
35x50

W parku

Olej, tektura,
34 x 49 cm,
sygn. l.d.: E. Erb

Pejzaż górski z potokiem

olej, tektura,
66 x 95 cm
sygn. l.d.: E Erb

SPRZEDAJĄCA KWIATY

akwarela/papier, ołówek/papier,
43,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: 'E. Erb'

Przekupka

olej, sklejka,
23 x 32 cm;
sygn. l. d.: EErb;
na odwrocie nalepka: Ostatnia praca Erba / w obozie na Janowskiej / w lipcu 1943 / WSwystun (stempel: Kunstbilder Handlung / Wladimir Swystun / Lemberg, Distriktsstr 3); podpis W. Zwystun / 1943; na ramie okrągła nalepka: GWIAZDKA / Swystun Łyczakowska 17

Przekupki z jarzynami

olej, sklejka,
26 x 36 cm;
sygn. p.d.: EErb

Przekupki lwowskie

olej, tektura,
25 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb

Na targu

olej, tektura,
25 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb

LWOWSKIE PRZEKUPKI

olej/tektura,
24,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `E. Erb`

KWIATY

akwarela/papier,
24 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `E. Erb`

PRZEKUPKA SPRZEDAJĄCA JABŁKA, 1941

Olej, tektura;
35 x 49,5 cm
Sygnowany l.d.: E. Erb 1941

DWIE PRZEKUPKI PRZY STRAGANIE

Olej, tektura;
24,5 x 37 cm
Sygnowany p.d.: E. Erb

Sprzedawca cebuli

olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p.d.: EErb

Targ

olej, tektura, 48 x 68 cm;
sygn. p. d.: E Erb

KOBIETA OBIERAJĄCA ZIEMNIAKI

Olej, tektura; 51 x 36 cm
Sygnowany l.d.: E. Erb

Targ

olej, tektura,
35,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: E Erb

Przekupki

olej, tektura,
24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb

Targ

olej, tektura, 48 x 68 cm;
sygn. p. d.: E Erb

Na targu

olej, sklejka, 26 x 36 cm;
sygn. p. d.: EErb

Przekupki z jarzynami

olej, sklejka, 26 x 36 cm;
sygn. p.d.: EErb

Procesja

olej, tektura, 47 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: E.Erb

Pejzaż wiejski

Olej na tekturze, 46 x 61 cm,
sygn. l.d.: E.Erb Wygoda 1931

NA TARGU

olej, tektura,
68.6 x 48
sygnowany l.d.: E Erb

Kwiaty w wazonie

sygn. l.d., akwarela, papier, 44x29.6

Sprzedawca cebuli

olej, tektura,
50 x 70 cm;
sygn. p.d.: EErb

Na targu

olej, tektura,
47 x 35 cm;
sygn. l. d.: E. Erb

Piwonie w wazonie

olej, sklejka, 60 x 50 cm
sygn. p.d.: E Erb

RYNEK W KRAKOWIE Z WIDOKIEM NA KOŚCIÓŁ MARIACKI

olej, tektura, 47 x 35 cm
sygnowany l.d.: E Erb

LWOWSKIE PRZEKUPKI

olej/tektura,
34 x 50 cm
sygnowany l. d.: `E. Erb`
NA ODWROCIE: naklejka z firmy ramiarskiej Jana Jó¼wiaka w Poznaniu

MARGARETKI W WAZONIE

Akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 49 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: E. Erb

PRZEKUPKI

olej/tektura, 23 x 33,5 cm
sygnowany p. d.: `E. Erb`

Na targu

olej, tektura
25 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb

Przekupka

olej, sklejka
23 x 32 cm;
sygn. l. d.: EErb;
na odwrocie nalepka: Ostatnia praca Erba / w obozie na Janowskiej / w lipcu 1943 / WSwystun (stempel: Kunstbilder Handlung / Wladimir Swystun / Lemberg, Distriktsstr 3); podpis W. Zwystun / 1943; na ramie okrągła nalepka: WIAZDKA / Swystun Łyczakowska 17

Przekupki

olej, tektura
25 x 35 cm;
sygn. l.d.: EErb

CYNIE W WAZONIE

gwasz, olej na papierze
28 x 25 cm, sygnowany l.d. "EErb."

Róże w wazonie

olej/tektura,
35 x 50 cm
sygnowany l. d.: `Erb`

Na targu

olej, tektura,
32 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: EErb

ZIMA WE LWOWIE, ok. 1940

olej, tektura,
34.5 x 25 cm
sygnowany l. d.: E Erb

Przekupki lwowskie

olej, tektura, 35,7 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: EErb

Przekupki

sygn. p.d.
olej, tektura
26x34.5

LWOWSKIE STRAGANIARKI

olej, tektura,
24.7 x 34.5 cm
sygnowany p.d.: EErb

Stragan pod parasolem

olej, tektura, 25 ,5x 37,5cm
sygn. l.d.: E Erb
(LD - Poz. 3.)

Targ miejski

olej, tektura,
50 x 71,5cm
sygn. l.d.: E Erb

Kobiety na targu

olej, tektura,
28 x 40cm
sygn. l.d.: E Erb

Łodzie na brzegu

olej, tektura,
33 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: EErb

Portret doktora Flaszena z Truskawca

olej/płótno naklejone na tekturę,
37 x 34 cm
sygnowany p. d.: `E. Erb`

Sprzedawca owoców

olej/sklejka,
50 x 70 cm
sygnowany p. d.: `E Erb`

Przekupki

olej/tektura, 25 x 35 cm
sygnowany l. d.: `E. Erb`

Łodzie w zatoce w Jastarni

sygn. p.d.
olej, sklejka
35x50

Kwiaciarki

olej, tektura;
15 x 20,5 cm
sygn. l.d. Eerb

STRAGANIARKI

olej, tektura
34.5 x 49.8 cm
sygnowany l.d.: E. Erb

Przekupki na targu

olej, tektura,
23,5 x 33 cm,
sygn. p.d.: E.Erb

W ogrodzie

olej/tektura,
35 x 50 cm
sygnowany l. d.: `E Erb`

Hucułka

olej/tektura,
60 x 50 cm
sygnowany p. d.: `E. Erb`

Domy przy drodze

olej, tektura, 43 x 58 cm
sygn. p.d.: Erno Erb

Kobiety przy straganie

olej, tektura, 25,5 x 35 cm
sygn. l.d.: E Erb

Przekupki

akwarela, papier, 43 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: E Erb (słabo czytelny);
na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu wystawione przez L. Ludwikowskiego z 1983 r.

Baby na targu

olej, tektura
25 x 35 cm
sygn. l. d.: EErb

Kwiaty

akwarela, gwasz, papie
25 x 37 cm
sygn. p. d.: EErb

Kwiaty w wazonie

akwarela, gwasz, tektura, 47 x 31,5 cm (w świetle
sygn. l. d.: EErb oprawy);

Przekupki

olej, tektura, 30 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: EErb

BEZ W WAZONIE

Olej, tektura; 50 x 69 cm
Sygnowany l.d.: E. Erb
Na odwrocie nalepka salonu Przedsiębiorstwa Państwowego "Desa".

W ogrodzie

techn. mieszana/papier
sygn. l.d.: E. Erb, wym.: 47 x 63 cm

Przekupki

olej, tektura, wym.: 23 x 30 cm
sygn. l.d.: E Erb

Targ kwiatowy we Lwowie, 1924 r.

olej/sklejka, 48 x 39 cm
sygnowany l. d.: `E.Erb`
na odwrocie napis: Erno Erb | "Targ Kwiatowy we Lwowie" 1924 | ol/dykta 47 x 38 cm

Lwowskie targowisko

gwasz/tektura, 33 x 46 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `E. Erb`

Stragan

olej/tektura, 37,5 x 47,2 cm
sygnowany p. d.: `E. Erb`

Pejzaż z rzeką

akwarela/papier, 36 x 26 cm
sygnowany p. d.: `E. Erb`

Przekupki

olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: EErb

Kobiety wiejskie na targu

olej, tektura, 24 x 35cm
sygn. l.d.: E Erb

Przekupki lwowskie

olej, tektura, 34,5 x 49,5cm
sygn. p.d.: E Erb

Stragan na targu

olej, tektura, 25 x 35cm
sygn. l.d.: E Erb

RYNEK WE LWOWIE, lata 1920-1930

olej, tektura
35.5 x 57.5 cm
sygnowany p.d.: E Erb
Na odwrocie sygnatura; E - Erb
poniżej autorski napis: Targowica | (cena ?).
Obok nieczytelny stempel w czerwonej ramce oraz napis błękitną kredką: 624/27.

sygn. l.d., olej, tektura, 23.5x33.5 cm

WIDOK NA KATEDRĘ ŁACIŃSKĄ WE LWOWIE

Olej, tektura; 33,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: E. Erb

Przekupka - W deszczowy dzień

olej, tektura, 20 x 29,5 cm
sygn. p. d.: EErb

Przekupki

olej, tektura, 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb

Przekupki lwowskie

olej, tektura, 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: EErb

Przekupki

olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: EErb

PRZEKUPKI

olej, tektura,
34.7 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: E Erb
Na odwrocie napis atramentem: Markt in Krakau.

Na targu

olej, sklejka, 26 x 50 cm;
sygn. p.d.: E Erb
Na odwrocie napis ołówkiem: 8 m... 24r / ... 100 l (?)

Widok Lwowa, 1932

olej, tektura,
34 x 48.2 cm
sygnowany l.d.: E. Erb
Na odwrocie napis (autorski ?): Rok 1932
Na ramie i odwrocie naniesiony tuszem numer kolekcji: PM 762

Przekupki

akwarela, gwasz, papier,
22,5 x 29,5 cm;
sygn. p.d.: EErb

RÓŻE

gwasz, kredka, papier (Ingres)
31 x 47.8 cm
sygnowany p.d.: E Erb

LWOWSKA DWÓJKA

Olej, sklejka; 58 x 106 cm
Sygnowany p. d.: E. Erb
Na odwrocie miejscowość nieczytelnie i data 1940

Martwa natura z menorą i żydowską księgą

olej, tektura, 72 x 49 cm;
sygn. l.d.: E.Erb

Peonie w wazonie

gwasz, tektura, 68 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: EErb

PRZEKUPKA

Olej, tektura; 25 x 34,7 cm
Niesygnowany

PRZEKUPKI LWOWSKIE

Olej, tektura; 25,4 x 35,3 cm
Sygnowany p. d.: EErb

STRAGAN

Olej, sklejka; 33,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: E. Erb

TARGOWICA

olej, tektura,
46.5 x 66.5 cm
sygnowany p.d.: E Erb
Na odwrocie, na tekturze owalny stempel: ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW. Napis niebieską kredką: 625/24. Nalepka z napisem atramentem: Targowica | E. Erb | Nr 4.

NA TARGOWISKU

olej na tekturze, 39,5 x 59,5 cm,
sygnowany l.d. "E Erb"

Procesja

olej, płótno, 50 x 71cm
sygn. l.d.: E Erb
na krosnach pieczęcie: Iskra i Karmański

Przekupki

olej/tektura, 43 x 64,8 cm
sygnowany l. d.: `E. Erb`

Przekupki

olej, tektura, 25 x 34,5 cm;
sygn. p.d.: EErb

Żyd czytający Księgę

olej, tektura; 54,5 x 40,5 cm;

Przekupki

olej, tektura, 43,5 x 64,5 cm;
sygn. l.d.: E. Erb

PRZEKUPKI

Olej na tekturze 33 x 43 cm
Sygnowany l.d. - "E. Erb"

JARMARK

Olej, tektura; 34 x 49 cm
Sygnowany p. d.: E. ERB

Procesja

olej, tektura, wym.: 48,5 x 68,5 cm
sygn.: p.d.: E. Erb

Na targu

olej, tektura, 34,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: E Erb

Przekupki

olej, tektura, 36,3 x 50 cm;
sygn. p.d.: E Erb

PEONIE

Gwasz, tektura;
50,1 x 70,3 cm
Sygnowany l. d.: EErb

KWIATY

Olej, tektura;
51,7 x 71 cm
Sygnowany l. d.: EErb

DROGA NA WAWEL

Olej, tektura;
49,7 x 70,4 cm
Sygnowany granatowym olejem p. d.: EErb |DROGA NA WAWEL |KRAKÓW

Morze

olej/tektura, 55 x 68 cm
sygnowany p. d. "E.Erb"

Przekupki

gwasz, papier;
24 x 30 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Erb

Modląca się staruszka

olej/karton, 47 x 33 cm
sygnowany p. d.: `EErb`

PRZEKUPKI

Olej, tektura;
24 x 34 cm
Sygnowany l. d.: E. ERB

JARMARK

Olej, tektura;
34 x 49 cm
Sygnowany p. d.: E. ERB
Na odwrociu naklejka z wystawy: ZYGFRYD REIZES | SALON SZTUKI | LWÓW 3-go MAJA 11 A | NR 98 | AUTOR Erb |

PRZEKUPKI

Olej, tektura; 25 x 35,2 cm
Sygnowany p. d.: E Erb

PRZEKUPKI

Olej tektura;
50 x 35,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: EErb
[zdjęcie przed renowacją]

RZEKA W LESIE

Olej, tektura;
52,8 x 63,5 cm
Sygn. l. d.: E Erb .......(data nieczytelna)

Martwa natura z owocami

olej, tektura;
58,5 x 76,5 cm;
na odwrocie notatka konserwatorska: Erno Erb | MN | d. t. (zdublowane na nową tekturę w celu wyprostowania | stołowane) | A. M - | 58,5 x 76,5 cm

Przekupki

olej, tektura, 23,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb

Przekupki

olej, tektura, 36 x 50 cm;
sygn. l.d.: E Erb

Róże w wazonie

akwarela, gwasz, tektura, 34,8 x 50 cm; sygn. p.d.: E Erb

Budowa torów

olej na sklejce, 60 x 105 cm
sygn. p.d.: "E. Erb"

Przekupka

gwasz, papier, wym.: 23 x 31 cm
sygn. l.d.: E. Erb

Brukarze

olej, płyta; 57 x 105 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: E Erb; na odwrocie nieczytelny napis: (...) 1940

Targ

olej, tektura, wym.: 33 x 47 cm
sygn. p.d.: E. Erb

Martwa natura z karafką

olej, tektura, wym.: 49 x 67 cm
sygn. l.d.: E.Erb

Przekupki

sygn. p.d.
olej, tektura
25.5x35.5

OGRÓD KOŚCIUSZKI WE LWOWIE, 1926 r.

Olej, tektura; 34,7 x 48,6 cm
Sygnowany czerwonym olejem p. d.: EErb | Lwów (niebieskim);
oraz granatowym olejem l. d.: KOCHANEMU P Ziembickiemu |
na pamiątkę | E Erb
Na papierze zasłaniającym plecy obrazu dwie nalepki:
1) "Nr 3 193. - 1926 | AUTOR Erno Erb |
TYTUŁ DZIEŁA "Ogród Kościuszki we Lwowie" |
RODZAJ DZIEŁA obr. olejny. | Cena 150 zł |
Podpis Erno Erb";
2) "17081 Autor Erno Erb |
Tytuł Ogród Kościuszki we Lwowie Rodzaj dzieła ol. |
Cena 150 Własność Data nadesłania 8. list. 1926 [data pieczęcią]"|

Przekupka z warzywami

olej, tektura, 24,5 x 35,5 cm; sygn. l.d.: EErb

SPRZEDAWCZYNIE WARZYW

olej na tekturze,
49,5 x 72 cm,
sygnowany u dołu po prawej "ErnoErb"

Brukarze

olej, sklejka, 58 x 106 cm,
sygn. p.d.: E.Erb

Przekupki lwowskie

olej, tektura, wym.: 25 x 34,5 cm
sygn. l.d.: E. Erb

LWÓW

Olej na tekturze 34 x 49 cm
Sygnowany p.d. - "E. Erb"

Przekupki na targowisku

sygnowany p.d.
olej, tektura
43x52

W DZIEŃ TARGOWY

Olej, tektura; 28,4 x 38,5 cm
Sygnowany niebieskim olejem l.d.: E Erb

MARTWA NATURA Z PATERĄ

Olej, tektura; 35,7 x 50,8 cm

Przekupki

olej, tektura, 26 x 39 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: E Erb

Podwórko przy ulicy Ormiańskiej

olej, dykta; 46 x 36 cm;
sygnowany po prawej stronie na dole: EErb; na odwrocie: Ein Hoefchen (Ormiańska str.) | Erb

Przekupki

olej, tektura, 14 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: EErb

"Pejzaż miejski z tramwajem"

olej, tektura, wym.: 37 x 25 cm
sygn. p.d.: E Erb

LWOWSKIE PRZEKUPKI

Olej, tektura; 25 x 35 cm
Sygnowany granatowym olejem o.d.: EErb

Przekupki

olej, tektura, 14 x 24 cm (w świetle oprawy), sygn. l.d.: Eerb.

Dwie kobiety z kapustą

olej, płótno, 25 x 35 cm; sygn. p.d.: E Erb.

BIAŁE CHRYZANTEMY, 1924 r.

Olej, płótno naklejone na sklejkę; 50 x 42 cm
Sygn. p. d.: E Erb 924
Na odwrocie dedykacja napisana długopisem: Wrocław 22. X. 82 | Kochanej córeczce | Urszuli Borudzkiej na dzień | 22-gich imienin, od rodziców i | cioci Jadzi | (dwa nieczytelne podpisy)

"Piwonie"

gwasz, tektura
sygn. p.d.: E. Erb
wym.: 48 x 68 cm

SCENA TARGOWA

akwarela, 23 x 33,4 cm (w świetle passe-partout), sygnowany p.d.: "EErb"

Na targu

olej, tektura, 33,5 x 47 cm; sygn. l.d.: E. Erb

MLECZARKI

Olej, tektura, 51,5 x 36,7 cm
Sygnowany brązowym olejem l.d.: E Erb

LWOWSKIE PRZEKUPKI

Olej, tektura, 34,1 x 24,8 cm
Sygnowany niebieskim olejem l.d.: EErb

PRZEKUPKI LWOWSKIE

Olej, tektura, 25,2 x 35 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: E Erb

STUDIUM CYGANA

Olej, tektura naklejona na sklejkę, 64 x 49 cm
Sygnowany zielonym olejem l.d.: E Erb
Na odwrocie odręczny napis: Studjum cygana, oraz nalepka: "Günth (...) Wagner | (...) Hannover (...)"

RÓŻE W WAZONIE

Gwasz, tektura, 34,7 x 49,5 cm
Sygnowany granatowym gwaszem l.d.: E Erb

Przekupka

sygnowany p.d.
olej tektura
25x35

TARGOWISKO

Olej na tekturze 24,5 x 36,5 cm
Sygnowany p.d. - "E. Erb"

PROCESJA, 1926 r.

Olej, płótno, 52,3 x 66,8 cm
Sygnowany granatowym olejem p.d.: E Erb 926

PRZEKUPKI LWOWSKIE

Olej, tektura, 35 x 49 cm
Sygnowany p.d.: E. Erb

PARK STRYJSKI WE LWOWIE

Olej, tektura, 36,5 x 52 cm
Sygnowany p.d.: E. Erb
Na odwrocie naklejka z napisem: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie / Nr ew. 1374 Rok 193.../ Autor Erb Er.../
Tytuł dzieła ......... drzew...../ Rodzaj olej

Bzy w wazonie

olej, tektura,
45 x 62 cm;
sygn. p.d.: Erb

Przekupki

olej, tektura; 35x 50 cm;
sygnowany po prawej stronie na dole: EErb

Przekupki

olej, tektura; 26 x 35 cm;

Peonie w wazonie

gwasz, akwarela, papier naklejony na tekturę; 47 x 34 cm;
sygnowany po lewej stronie na dole: EErb

RÓŻE W WAZONIE

Gwasz, papier naklejony na tekturę, 32 x 46 cm
Sygnowany niebieskim gwaszem l.d.: E Erb

PRZEKUPKI LWOWSKIE

Olej, tektura, 33,9 x 47,7 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: E Erb

Morze

olej, tektura
sygn. p.d.: E. Erb (1)92(?)
wym.: 66 x 96 cm

STRAGANIARKI

Olej, tektura, 35,5 x 50 cm
Sygnowany ciemno - czerwonym olejem p.d.: E Erb

CHRYZANTEMY W WAZONIE

Gwasz, papier naklejony na tekturę, 49,7 x 35 cm
Sygnowany granatową akwarelą l.d.: E Erb
Na odwrocie nalepka: "TOW. PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH WE LWOWIE | Nr. ew. 13(6)2 Rok 1933 | Autor: Erb Erno | Tytuł dzieła: Kwiaty | Rodzaj i technika: olej | Cena: zł 150 | Podpis ..."

PRZEKUPKI POD PARASOLEM

Olej, tektura, 25 x 35 cm
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. "SALON OBRAZÓW | MALARZY POLSKICH | Lwów, Piłsudskiego 11. Tel. 860 - 86 (?)";
2. SALON OBRAZÓW I (...) | Lwów, (...) Tel. 265 - 86 |
Nr. ow. 338 | Autor E Erb | Tytuł Dzieła Przekupki |
Technika olej | Cena 45.

Na targu

olej, płótno 59,8 x 40
sygnowany u dołu po lewej: "EErb"

Przekupki lwowskie

olej, tektura 49,7 x 70,8
sygnowany u dołu po prawej: "EErb"

STRAGANIARKI

Olej, tektura, 35,4 x 50,3 cm
Sygnowany granatowo - czerwonym olejem l.d.: E Erb
Na odwrocie słabo czytelna pieczęć: "GWAR (...) | BEZ (...)"

Odpoczynek wędrowca

olej na tekturze, 66,3 x46,5 cm
sygnowany p.d.: "E Erb"

Malarz lwowski, popularny pejzażysta, autor martwych natur, motywów architektonicznych i scen rodzajowych. Artysta byłsamoukiem, osiągnął jednak dużą biegłość w malarstwie. Jego impastowo malowane kompozycje olejne o grubej fakturze krytyka porównywała do prac Maxa Liebermanna.

Na ulicy

olej, tektura, 49,5 x 35 cm;
sygn. p.d.: E Erb (częściowo zatarty)

STRAGANIARKI

Olej, sklejka, 23,3 x 36 cm
Sygnowany ciemnoczerwonym olejem p. d. r.: EErb

Targ II

olej, tektura
25 x 34,5 cm

Targ I

olej, tektura
24 x 34 cm

Kwiaty w wazonie

olej, sklejka
60,7 x 45,5 cm

liczba obiektów: 338