1 zł
2 600 000 zł

HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)

PANORAMA KRAKOWA Z WIDOKIEM NA WAWEL, 1922

Akwarela, papier; 36 x 49 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: J. Hrynkowski
Na odwrocie dedykacja autorska: Dla Hali Suskiej 8 VI 1922

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na osiołku

Tempera, papier,
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 944, 47 x 35,5 cm, na odwrocie etykieta Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Kraków.

Martwa natura z maską

olej, sklejka; 65 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J.HRYNKOWSKI (ryte końcówką pędzla).

Akt

litografia, papier;
18 x 32 cm (w świetle passe-partout).

Martwa natura z kwiatami, 1958

olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958.

Nowy Kraków - Planty, 1934

olej, płótno; 72,5 x 60,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski / 934.;
na odwrocie cztery nalepki wystawowe: z Instytutu Propagandy Sztuki z tytułem Nowy Kraków; z TPST w Krakowie, dwie nalepki znacznie uszkodzone a na jednej z nich tytuł Planty.

Martwa natura z koszem owoców i kwiatami

sygn. p.g.
olej, płótno
48x38 cm

Martwa natura

sygn. l.d.
olej, płótno
55x55 cm

Martwa natura z maską

olej, płótno; 65 x 45 cm;
sygn. p. d.: J.HRYNKOWSKI

Kwiaty w wazonie

olej, płyta; 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: j hrynkowski;
na odwrocie fragment prostokątnej pieczątki z nieczytelnym
napisem m.in.: STOCKCHOLM.

Panorama z widokiem Wawelu, Kościół Św. Andrzeja

litografia barwna, papier; 430 x 350mm;

BEGONIE w DONICZCE NA OKRĄGŁYM STOLIKU, 1953

olej na płótnie, 70 x 50 cm,
sygnowany i datowany u dołu "j hrynkowski /53".

WIERZBY PRZY WIEJSKIEJ DRODZE, 1961

olej na płótnie, 40 x 50 cm,
sygnowany i datowany u dołu: "j hrynkowski /61".

Pejzaż, 1937

akwarela, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat p. d.: Janhrynkowski 37 ? (słabo czytelna).

Żongler

tusz/papier, 27,2 x 22 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'J Hrynkowski'

W fotelu

tusz/papier, 27,2 x 22 cm (wymiary w świetle oprawy)

Martwa natura z maską

olej, tektura; 65 x 45cm
sygn.p.d.: J.HRYNKOWSKI

Pejzaż, 1937

Martwa natura-tulipany, 1964 r.

olej, płótno, 46 x 55 cm,
sygn.i dat.l.d.: j.hrynkowski/964. na odwrocie nalepka z Villi la Fleur w Konstancinie

Dziewczynka II, 1923

litografia barwna, papier; 52,5 x 37,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: J Hrynkowski (ołówkiem);
Grafika z teki Autolitografie, Kraków 1923;

Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 236.

Martwa natura z owocami i kwiatami, ok. 1930

olej, płótno dublowane; 60 x 75 cm;
sygn. l. d.: j. hrynkowski

Portret Jerzego Karszniewicza, 1930

Autolitografia; wym. pl.: 380 x 264 mm; sygn. oł. p. d.: J. Hrynkowski. Na odwrocie opis grafiki. Stan zachowania: niewielki ubytek marginesu po lewej stronie, bez szkody dla kompozycji. Karszniewicz był kolegą Hrynkowskiego, razem działali w grupie "Jednoróg".

Pejzaż ze Wzgórzem Wawelskim w dali

litografia barwna, papier: 43 x 35 cm

NA OSIOŁKU

Tempera, papier,
sygn. p.d.: J.Hrynkowski 944, 47 x 35,5 cm,
na odwrocie etykieta Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Kraków.

Martwa natura z maską

olej, płótno; 65 x 45cm
sygn.p.d.: J. HRYNKOWSKI

Martwa natura z maską

olej, płótno; 65 x 45cm
sygn.p.d.: J. HRYNKOWSKI

Motyw z małego miasteczka, ok. 1945-1950

olej, sklejka; 51,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J Hrynkowski;
na odwrocie szkice postaci

Kwitnące kasztany, ok. 1956

olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm,
sygn. p.d.: j. hrynkowski
Na odwrocie, na górnej listwie krosien drukowana naklejka TPSP w Krakowie z tekstem atramentem: Autor Jan Hrynkowski / Tytuł dzieła Kwitnące kasztany / Rodzaj dzieła olej Cena: 3000 / Podpis autora Jan Hrynkowski; na dolnej listwie krosien czerwony stempel: Salon / T.P.S.P 1956.

Martwa natura z owocami i cyniami w wazonie

olej/płótno dublowane, 60 x 75 cm
sygnowany l.d.: 'J. Hrynkowski'
na odwrociu nalepka wystawowa Domu Aukcyjnego Rempex

Martwa natura - tulipany, 1964 r.

olej, płótno, 46 × 55 cm
sygn. i dat. l.d.: j.hrynkowski/964.
na odwrocie nalepka z Villi la Fleur w Konstancinie

olej, sklejka; 51,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J Hrynkowski;
na odwrocie szkice postaci

Widok na Wawel, 1928

autolitografia, papier; 29 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Wojnar
z teki "Kraków"

sygn. l. d.: j. hrynkowski

olej, sklejka; 51,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J Hrynkowski;
na odwrocie szkice postaci

Dwie dziewczynki

akwarela, karton, 28 x 24,5 cm,
sygn.. l.d. : j.hrynkowski

Cyganka, 1928

Litografia barwna;
wym.: 265 x 203 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki "Czartak. Zbór poetów w Beskidzie. Poezje i proza", Kraków 1928.
Lit.: M. Grońska, Grafika..., poz. 29.

Martwa natura, ok. 1960

olej, płótno; 65 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: j hrynkowski

Pejzaż z Rabki - Zaryte, 1954 r.

olej, tektura, 27 × 33 cm
sygn. i dat. p. d.: j hrynkowski/954
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie
z tytułem "Zaryte" oraz dedykacja autorska z 1955 r.: Kochanemu przyjacielowi/ Koledze/Rudziowi Zb? Wskiemu/w dniu Imienin/Janik./Kraków Krzeszów 955

Chłopiec, 1939 r.

tusz, papier, 24 × 17 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: koledze Adamowi / Jhrynkowski oraz l. d.: Wiśniowiec 4(?) sierpnia 939.
Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego

Panorama z widokiem Wawelu

(z teki "Kraków. Sześć Autolitografii", 1928)
niesygnowany
litografia barwna
29x37.5

Martwa natura

monotypia kolorowa, papier;
33 x 44,5 cm.( w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Jan Hrynkowski
napis ołówkiem l. d.: Monotypia - " Martwa natura"

Kwiaty w wazonie

olej/tektura, 56 x 53 cm
sygnowany p.d.: `J.Hrynkowski`

Portret, 1925

olej, płótno; 80 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: J.Hrynkowski. / 925.

Portret

olej, płótno; 83 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: j. Hrynkowski;
na odwrocie napis czarną farbą w prostokącie ASP.

Pejzaż; 1960

olej, sklejka; 28,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jhrynkowski 960
Na odwrocie nalepka z informacjami o obrazie: Jan Hrynkowski / Stróża 1960. / olejny.

Skrzypce

olej, płyta, 35,5 × 22,5 cm
sygn. l. d.: J. Hrynkowski
nieoprawiony

3 500 - 4 500 zł

Pod drzewami, 1925 r.

olej/płótno, 55,5 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: `j.hrynkowski | 1925`

Estymacja 8 000 - 12 000 zł

Porzucone skarby, 1965

olej, płótno;
46,5 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: j.hrynkowksi / 965
Na odwrocie na blejtramie nalepka z BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KRAKOWIE z odręcznie wpisanym tytułem, datą i autorem pracy

Ulica w miasteczku, 1935

olej, płótno; 51 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: j.hrynkowski. 935.
Na odwrocie nalepka papierowa z podpisem artysty J Hrynkowski, napis na blejtramie oraz stempel składu materiałów malarskich Iskra Karmański z Krakowa

Martwa natura, 1961 r.

olej, tektura, 70,5 × 49,5 cm
sygn. i dat. p. g.: J.hrynkowski/961

Estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Martwa natura z tulipanami, 1937

olej, tektura; 58 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: j. hrynkowski./ 1937

Martwa natura z cytrynami i wazonami, 1970

Olej, płótno; wym.: 50 x 65 cm;
sygn. p.d.: 970 r j. hrynkowski. Praca ze zbioru rodziny artysty.

Bukiet słoneczników, 1969

Olej, płótno; wym.: 62 x 50,5 cm;
sygn. l.d.: J. Hrynkowski 969; na odwrocie nalepka (1970) TPSP w Krakowie z opisem pracy. Praca ze zbioru rodziny artysty.

Martwa natura z maską

Olej, płótno; wym.: 65 x 45 cm;
Sygn.:p.d. J.HRYNKOWSKI

Arlekin i kwiaty, 1943

olej, płótno, 54,5 x 41,5 cm
sygn. p.g.: J. Hrynkowski 943
Na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Krakowie wypełniona atramentem: Jan Hrynkowski / "Arlekin i kwiaty" / olejny / Podpis autora J. Hrynkowski.

Anemony w wazonie, 1944 r.

gwasz/papier, 49 x 36 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J. Hrynkowski | 944`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Portret kobiety, 1925

olej, płótno; 80 x 65,5 cm;
sygn. p. g.: J. Hrynkowski. / 925.

Przy stole

gwasz, tektura; 22 x 17 cm; (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: j.hrynkowski

Droga przez las

kredka na podrysowaniu ołówkiem, papier;
19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: J.Hrynkowski
Szkic do drzeworytu Cyganka z teki "Czartak. Zbiór poetów w Beskidzie", 1928

Krajobraz, 1937

olej, sklejka; 41,5 x 53 cm; p. d.: j.hrynkowski /1937
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z datą wystawy zbiorowej 1938
oraz informacjami o pracy.

Martwa natura z tulipanami, 1964

olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. l.g. j.hrynkowski/ 964

Estymacja: 10.000 - 12.000 zł

Nature morte aux roses

Olej na płótnie
sygn. p.d.
30,5 x 27,5 cm

Krajobraz, 1937

olej, sklejka; 41,5 x 53 cm;
p. d.: j.hrynkowski /1937
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z datą wystawy zbiorowej 1938 oraz informacjami
o pracy.
Praca publikowana: Katalog Wystawy Pierwsza wystawa dzieł sztuki ze zbiorów prywatnych, Bydgoszcz, BWA 1974, poz.73

Pejzaż z domami, 1931

olej, płotno, 50 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: j. hrynkowski / 931

Pejzaż z domami, 1931

olej, płotno, 50 x 64,5 cm;

Pejzaż z górskiego miasteczka, 1938

olej, płótno, 58 x 71 cm;
sygn. p. d.: j. Hrynkowski. 1938
Na odwrocie stempel z numerem 168

Panorama z widokiem Wawelu, 1926

Litografia barwna
wym. planszy: 345 x 420 mm
nie sygn. Grafika z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.

Pejzaż z domami, 1951

Olej, płótno;
wym.: 50 x 65 cm;
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 51.

Olej, płótno;
wym.: 58 x 71 cm;
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 1938.

Wędrowny skrzypek, 1968

Drzeworyt; wym. komp.: 182 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski 968, l.d. technika.

Przy stole, 1967

Drzeworyt;
wym.: 165 x 138 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski, l.d.: 967 drzeworyt. Grafika ze zbioru rodziny artysty.

Piesek, 1921

Sucha igła; wym. odbitki: 103 x 120 mm; planszy 345 x 285 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Miasto

olej, tektura,
54 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: JHrynkowski

KWIATY W WAZONACH

olej/płótno,
68 x 66 cm
sygnowany d. śr.: `J Hrynkowski`

MAKI I POLNE KWIATY W WAZONIE, 1953

olej na płótnie naklejonym na sklejkę,
65 x 43,5 cm,
sygnowany l.d. "HRYNKOWSKI /53" i na odwrocie (na sklejce)
"Jan Hrynkowski".

Martwa natura, lata 60. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 31,5 x 42 cm;
sygn. p.d.: j. hrynkowski.

Martwa natura, lata 60. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 42 x 31,5 cm;
sygn. l.g.: j. hrynkowski.

W RAJU

litografia/papier,
49 x 39 cm (arkusz)
sygnowany p. d. :`J. Hrynkowski`

Pejzaż miejski

olej, tektura;
54 x 68 cm
sygn. ld. J.hrynkowski

PEJZAŻ GÓRSKI, ok. 1910

olej na tekturze,
18,5 x 23,5 cm,
sygnowany p.d. "J Hrynkowski"
Malarz, scenograf. Studia w Krakowie oraz w Paryżu (1921-1922). Współzałożyciel Ekspresjonistów Polskich oraz Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg".

Pejzaż wiejski ze snopami

olej, tektura,
26 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: j. hrynkowski / 954
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie; oraz dedykacja: Kochanemu przyjacielowi / Koledze / Rudziowi Zb?wskiemu / w dniu Imienin / Janik. / Kraków Krzeszów 955.

Martwa natura, 1958

olej, płótno,
65 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958

Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953

olej, tektura,
20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski
Na odwrocie nalepka z napisem, imię, nazwisko, tytuł obrazu oraz dopisanym r. [1]953

Martwa natura, 1958

olej, płótno,
65 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: j. hrynkowski / 958

Martwa natura - tulipany i maki, 1964

olej, płótno;
46 x 55 cm
sygn. l.g. j.hrynkowski/ 964

Pejzaż wiejski z psami, lata 60.

Olej, tektura;
wym.:30,5 x 39 cm;
sygn. p.d.: j. hrynkowski.

Martwa natura, lata 60. XX w.

Olej, tektura;
wym.:39,5 x 31 cm;
sygn. śr.d.: j. hrynkowski.

W Kawiarni Literackiej

Ołówek, papier;
wym. w świetle ppartout: 31 x 22,2 cm;
sygn. oł. p.g.: J. Hrynkowski. Na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy.

Wypędzenie z Raju, 1920

Drzeworyt;
wym.: 115 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Na odwrocie nota katalogowa z opisem pracy.

Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
nie sygn. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.

Przy stole, 1967

Drzeworyt;
wym.: 165 x 138 mm;

Dziewczynka I, 1923

Litografia barwna,
wym.: 362 x 285 mm (plansza: 410 x 320 mm);
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski; grafika z teki: Autolitografie, Kraków 1923.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece, ...", s. 236.

Martwa natura z winogronami, l. 60.

Olej, tektura;
wym.: 35 x 36 cm;
sygn. l.g.: J. Hrynkowski.

Arlekin, l. 60.

Olej, tektura,
wym.: 40 x 31 cm,
sygn. p.d.: J. Hrynkowski.

Pejzaż ze Szczawnicy, l. 60.

Olej, tektura,
wym.: 40 x 31,5 cm,
sygn. p.d.: J. Hrynkowski.

PEJZAŻ Z ZABUDOWANIAMI

olej/tektura,
41 x 34 cm
sygnowany l. d.: `j. hrynkowski`

Kwiaty w wazonie

sygn. l.d
olej, płótno
51x67

Kościół Panny Marii (w Krakowie), 1934

olej, płótno,
80 x 62 cm;
sygn. p. d.: jhrynkowski / 934.
Na odwrocie nalepka autorska z tytułem obrazu oraz nalepka wystawowa IPS.

Chłopiec z psem

piórko, tusz, papier, 29,3 x 35,5 cm (w świetle oprawy)
nalepka p. d.: JAN HRYNKOWSKI (drukowane, naklejona na
kompozycję)

Pastuszek, 1968

Drzeworyt; wym. odbitki: 187 x 140 mm; planszy: 298 x 207 mm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: JHrynkowski 968. Grafika ze zbioru rodziny artysty.

Ulica

Akwaforta; wym. komp. 86 x 115 mm; planszy: 144 x 172 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Piesek, 1935

Sucha igła; wym.: 155 x 1 15 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Wioślarze, 1921

Sucha igła; wym. odbitki: 103 x 120 mm; planszy: 345 x 285 mm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: J.Hrynkowski 921. Grafika ze zbioru rodziny artysty.

Zwiastowanie, 1920

Drzeworyt; wym.: 122 x 188 mm, sygn. oł. p.d. J. Hrynkowski. Grafika ze zbioru rodziny artysty.

Zaplecze cyrku, lata 60.

Olej, tektura; wym.: 31,5 x 42 cm, sygn. p.d.: j. hrynkowski.

Martwa natura z kawonem, lata 60.

Olej, tektura; wym.: 31 x 39 cm, sygn. p.d.: j. hrynkowski.

MARTWA NATURA Z KAKTUSEM

olej na płótnie,
78 x 53,5 cm,
sygnowany l.d. "J.Hrynkowski" i na odwrocie.

Pejzaż z Rabki - Zaryte

olej, tektura
27 x 33 cm;
sygn. p. d.: j hrynkowski / 954
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z tytułem "Zaryte" oraz dedykacja autorska z 1955 r. odpryski farby

Jarzyny

olej, sklejka
60,5 x 49,5 cm;
sygn. p.g.: j.hrynkowski
Na odwrocie nalepka: ZARZźD MIEJSKI W ŁODZI / WYDZIAŁ KULTURY I SZTUKI / GALERIA SZTUK PLASTYCZNYCH, z 1948 r. z tytułem obrazu.

Martwa natura z pajacykiem

Olej, płótno
50 x 55,5 cm,
sygn. l.d.: Hrynkowski
dat. (1)961

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM

akwarela/papier, 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygnowany p. d.: `J Hrynkowski`

Pejzaż z Rabki-Zaryte (1954)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno/tektura
27x33

Cyganka

(z teki "Czartak. Zbiór poetów w Beskidzie", 1928)
niesygnowany
litografia barwna
21x17.5

Dziewczynka II, 1923

Litografia barwna
wym.: 370 x 280 mm
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski
Grafika z teki Autolitografie, Kraków 1923.

Dziewczynka I, 1923

Litografia barwna
wym.: 420 x 285 mm
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki Autolitografie, Kraków 1923.

IRYSY W WAZONIE I WAZON Z ASTRAMI

olej na płótnie
68 x 65 cm
sygnowany u dołu "J.hrynkowski"
10 500
94
WAZKA fajansowa, 1779-1800
Telechany
zdobiona plastycznie girlandami kwiatów (w typie barokowym), malowanymi barwnie
wys. 19,5 cm
niesygnowana,
brak pokrywy

Rzadkość antykwaryczna!

Róże w wazonie

Akwarela, papier
49,5 x 35 cm.
Na odwrocie napis tuszem: Jan Hryńkowski "Róże" akwarela, własność prywatna St. Żurawskiej, Batorego 21

Martwa natura z tulipanami

olej, tektura,
59 x 50 cm;
sygn. p. d.: j. hrynkowski / 1937

Róże

akwarela, papier,
50 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis wtórny: Jan Hrynkowski/ Róże akwarela/
Własnośc prywatna/ P. St. Żurawskiej/ Batorego L. 1.

Pejzaż z drogą, 1933 r.

olej/płótno,
55,5 x 72 cm
sygnowany i datowany p. d.: `j. hrynkowski 1933`

Dobry Pasterz, 1925

Drzeworyt;
wym.: 140 x 140 mm;

Koty (erotyk), 1920

Drzeworyt;
wym.: 135 x 135 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski, l.d.: Koty.

Akt (w kapeluszu), 1920

Drzeworyt;
wym.: 160 x 145 mm;

Panorama z widokiem Wawelu, ok. 1928

Litografia barwna;
wym. planszy: 345 x 420 mm;
niesygn. Grafika z teki "Kraków", 1928; stan bdb.

Chrystus d¼wigający Krzyż, 1960

Sangwina, papier;
wym.: 56 x 47 cm;
sygn. oł. p.d.: j. hrynkowski, 960.

Jarzyny

olej, sklejka,
60,5 x 49,5 cm;
sygn. p.g.: j.hrynkowski

Martwa natura z tulipanami

olej, tektura,
59 x 50 cm;

Martwa natura z tulipanami

olej, tektura
59 x 50 cm;

Jesień

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. l. d.: j. hrynkowski /r. 967

KWIATY, 1952

olej na tekturze, 45 x 51 cm, sygnowany p.d. "J. Hrynkowski 952"

Pejzaż parkowy, 1939 r.

olej/płótno, 63 x 79 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1939 | jhrynkowski`
na odwrocie papierowa naklejka: `Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków | w Krakowie - Dom Plastyków | Salon II 1939 | Autor Hrynkowski Jan | Tytuł dzieła Pejzaż parkowy | Rodzaj dzieła: olejny 500 | Podpis autor`

Widok na Wawel

autolitografia, wym.: 28,5 x 37 cm,
niesygn. Z teki: Kraków, wyd. przed 1939 r.

Martwa natura

olej, tektura, 66,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: J Hrynkowski

Martwa natura z owocami (1927)

sygnowany dat. p.d.
olej płótno, 57.5x44.5 cm

Podmiejski pejzaż, ok. 1920

sucha igła; wym.: 90 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Dziewczynka II, 1923

litografia barwna; wym.: 370 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki "Autolitografie", Kraków 1923. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 236.

Dziewczynka I, 1923

litografia barwna; wym.: 420 x 285 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki "Autolitografie", Kraków 1923. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 236.

Don Kichot, 1970

sucha igła; wym.: 475 x 350 mm; sygn. oł. p.d.: J.Hrynkowski 970, l.d.: 6/10. Ostatnia praca graficzna artysty.

Tulipany i cytryny

olej, sklejka, 65 x 55 cm;
sygn. p.d.: J hrynkowski / 933
Na odwrocie nalepki TPSP w Krakowie oraz z Instytutu Propagandy Sztuki w Krakowie

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 44 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: j.hrynkowski

Pejzaż z gęsiami

olej, płótno, 39 x 49 cm;
sygn. l.d.: j. hrynkowski / 932

Pejzaż z kościółkiem

akwarela, papier,
33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: J Hrynkowski. (ołówkiem)

Kwiaty w wazonie

olej, tektura,
44 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: j.hrynkowski

Pejzaż z kościółkiem

akwarela, papier,

Dziewczynka II, 1923

litografia barwna, wym.: 370 x 280 mm, sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki Autolitografie, Kraków 1923. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 236.

Dziewczynka I, 1923

litografia barwna, wym.: 420 x 285 mm, sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki Autolitografie, Kraków 1923. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 236.

MARTWA NATURA, 1936

Olej, płótno; 72 x 60 m
Sygnowany p. g.: j hrynkowski 1936
Na odwrociu nalepka: Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków w Krakowie - Dom Plastyków| Autor Hrynkowski Jan | Tytuł dzieła Owoce na stole | Rodzaj dzieła olej | Podpis autora J. Hrynkowski

Pejzaż z kozami

gwasz, papier, 31,5 x 43,5 cm;
sygn. l.d.: j. hrynkowski / byczyna 945.

Pejzaż z Sanoka, 1948 r.

olej/płótno, 64 x 80 cm
sygnowany p. d.: `J. Hrynkowski | Sanok 1948`

Pejzaż z zabudowaniami, 1931 r.

olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany p. d.: `j.hrynkowski | 1931`

PEJZAŻ

Olej na płótnie 72 x 59,5 cm
Sygnowany l.d. - "j. hrynkowski"

NA PASTWISKU, 1945

Papier, gwasz;
31 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: j. hrynkowski | byczyna 945.

olej, płótno,
55,5 x 65 cm;
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 926
na odwrocie fragment nalepki wystawowej

Pejzaż z Sanoka, 1948

olej, płótno, 64,8 x 81,1
sygn. p. d.: j. hrynkowski / sanok 948

Dziewczynka II, 1923

litografia barwna,
370 x 280 mm,
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski Grafika z teki: jw.Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece, s. 236

Dziewczynka I, 1923

litografia barwna,
420 x 285 mm,
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski Grafika z teki: Autolitografie, Kraków 1923 Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece, s. 236

Pejzaż z południa Francji

akwarela, papier,
33,8 x 42,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: J. Hrynkowski / Canes [sic !] 930

Kwiaty, 1960

olej, płótno,
65 x 50 cm
sygnowany p.d.: j. hrynkowski . | 960

Martwa natura

olej, płótno,
73 x 63 cm;
sygn. l.g: j.hrynkowski / 943

RÓŻE W ZIELONYM WAZONIE, 1958 r.

Olej, tektura; 50,7 x 30,9 cm
Sygnowany l. d.: J. hrynkowski oraz p. d. 958

Kwiaty w wazonie

olej, płótno
65 x 50 cm;
sygn. p.d.: j. hrynkowski. / 960.

Pejzaż z mostem

olej, tektura
wym.: 24x34 cm
sygn. p.d.: J. Hrynkowski

MARTWA NATURA Z KWIATAMI

olej na płótnie,
89,5 x 72 cm,
sygnowany p.g. "j. hrynkowski"

PEJZAŻ

Akwarela na papierze 32 x 48 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "J. Hrynkowski"

Boże Narodzenie 1968

drzeworyt, papier, 20 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: 68 J. Hrynkowski, w l. d.: drzeworyt

Pejzaż z Byczyny 1945

gwasz, tektura, wym.: 31 x 43,5 cm, sygn. l.d.: J. Hrynkowski; Byczyna 945.
Na odwrocie naklejki ekspozycyjne obrazu w TPSP w Krakowie i ZZPAP, Dom Plastyka w Krakowie.

Pejzaż z domami i drzewami

Olej, tektura, 21 x 28,5 cm;
Sygn. l.d.- Hrynkowski i dat.

Konwalie

Olej, tektura, 46 x 38 cm;
Sygn. p.d.- J. Hrynkowski

MARTWA NATURA, 1944 r.

Tempera, olej na papierze 50,5 x 36 cm
Sygnowany p.d. - "j. hrynkowski/ 944"

Pejzaż górski

olej, tektura, 18,5 x 23,5 cm; sygn. p.d.: J Hrynkowski

Panorama z widokiem Wawelu

litografia barwna z teki "Kraków. 6 autolitografii", po 1926
wym.: 29,5 x 37,5 cm
niesygnowany

akwarela, papier, 33,5 x 42,3 cm
(w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: J. Hrynkowski / Canes 930 (ołówkiem)

Martwa natura z porcelaną

olej, płótno, 73,5 x 63 cm;
sygn. l.g.: j. Hrynkowski / 943

MARTWA NATURA

olej na płótnie, 50 x 59,5 cm,
sygnowany u dołu po lewej "J. Hrynkowski" (sygnatura niewątpliwie własnoręczna, ale położona później), na odwrocie kartka: "Z okazji 20. urodzin Pani Zofii Nawro dużo szczęścia oraz zdrowia życzą Maria i Jan Hrynkowscy Kraków 7 Lipiec1954 rok"

Miasteczko

olej, tektura
sygn. l.d.: J. Hrynkowski
wym.: 34,5 x 49,5 cm

Pejzaż z Sanoka, 1948

olej na płótnie,
wymiary: 66 x 81 cm,
sygn. p.d.: J. Hrynkowski/ Sanok 948

Martwa natura z lalką, 1944 r.

olej na płótnie,
61 x 48 cm,
sygn. l.d.

Droga do miasta

olej, płótno, 81 x 65;
sygn. l.d.: j. hrynkowski / 948. / sanok
na odwrocie fragment naklejki z Domu Plastyka w Krakowie

PEJZAŻ

Olej na płótnie 46 x 55 cm
Sygnowany p.d. - "j. hrynkowski"

MARTWA NATURA Z KWIATAMI I OWOCAMI

Olej na płótnie 50 x 60 cm
Na odwrocie autorska dedykacja z 1954 r.

MARTWA NATURA

1943 r.
Olej na płótnie 73,4 x 62,2 cm
Sygnowany l.g. - "j. hrynkowski 943"

MARTWA NATURA Z KWIATAMI I OWOCAMI, 1925

olej na płótnie, 55,5 x 45,5 cm, sygn. p.d. "J. Hrynkowski Paryż 925"

MARTWA NATURA Z BUTELKĄ, 1913 r.

Olej, płótno, 55 x 55 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: J. HRYNKOWSKI. | 913.

MARTWA NATURA

Olej na tekturze 33,5 x 48 cm ( w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "hrynkowski"

Pejzaż z Cannes, 1930

akwarela na papierze,
33,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: "J Hrynkowski/ Canes 930"

Widok wiosenny

olej, tektura,
35.5 x 28.2 cm
Sygnowany l.d.: j. hrynkowski 960.

Martwa natura

olej, sklejka, 66 x 46 cm;
sygn. l.d. - J. Hrynkowski

Kompozycja formistyczna

olej na papierze,
42,5 x 59 cm
sygnowany l.d.: "j hrynkowski"
na odwrocie nalepka Wydziału Kultury i Sztuki Zarządu Miejskiego w Łodzi

Kompozycja formistyczna

olej na papierze,
42,5 x 59 cm

Akt

drzeworyt, 16 x 14, 5 cm, sygnowany ołówkiem p.d.: "J. Hrynkowski"

Boże Narodzenie

drzeworyt, 17 x 16 cm
Potwierdzenie autentyczności dr Janusza Zagrodzkiego.

Pajacyki

olej, sklejka
61,5 x 52,8 cm

liczba obiektów: 196