1 zł
2 600 000 zł

CHWISTEK Leon (1884-1944)

W kąpieli

pióro, tusz, papier, 34 x 20 cm
na odwrocie naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Leon Chwistek / Tytuł dzieła Studium aktu / Rodzaj dzieła pióro, tusz, pap. Cena / Podpis autora / wł. pryw.

cena wywoławcza: Wykup abonament

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Śniadanie, 1921

akwarela, ołówek, papier, 16 x 21 cm (w świetle oprawy)
sygn. na odwrocie: Śniadanie Rysował Leon Chwistek 1921, na odwrocie nalepka wystawowa TPSP Kraków z opisem pracy

CHWISTEK Leon (1884-1944)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Żniwa

olej, płótno, 97 x 150 cm
sygn. p.d.: Leon Chwistek
na odwrocie nalepka Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy

CHWISTEK Leon (1884-1944)

PROJEKTY SCENOGRAFII

rysunek dwustronny
tusz, papier
22 x 27,5 cm (awers: w świetle passe-partout)
21,8 x 27,8 cm (rewers: w świetle passe-partout)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

LEDA, ok. 1925

atrament, pióro, papier
19,3 x 33 cm (w świetle passe-partout)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt leżącej

ołówek, papier, 19 x 24 cm w świetle passe-partout, niesyg., na odwrocie potwierdzenie atentyczności przez Alinę Chwistek

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt leżącej

ołówek/papier, 19 x 9 cm (w świetle passe-partout)
opisany odręcznym pismem: 'Rysunek Leona Chwistka | podarowany Zofii Sztaudyngerowej przez Alinę Chwistek Dawidowcz'

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Projekt scenografii - praca dwustronna

tusz/papier, 22,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Henryk Balka dyrygent Teatru Lwowskiego - szkic

na odwrocie zarys do portretu H. Balki
olej, sklejka; 62,5 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: L Chwistek [czarną farbą, częściowo czytelny]; dedykacja l. d.: Henrykowi Balkowi;
na odwrocie wtórny opis obrazu.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

sygn. p. d.: L Chwistek [czarną farbą, częściowo czytelny];
dedykacja l. d.: Henrykowi Balkowi;

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Szermierka, 1925

akwarela, papier, 30 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Leon Chwistek / 1925.
Inne ujęcie tematu wcześniejszej kompozycji z 1919 roku znajdującej się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Praca pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
Lit.: K. Estreicher, Leon Chwistek. Biografia artysty (1884-1944), Kraków 1971, s. 164 i n. - tu o historii powstania kompozycji Szermierka o szkicach do obrazu i wersjach akwarelowych.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Portret Tytusa Czyżewskiego

piórko, tusz, papier; 21 x 17 cm;
Na odwrocie wzory matematyczno - logiczne

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Na maneżu (Maneż artylerii konnej), 1915

Piórko, sangwina, papier; wym.: 21 x 27,8 cm; nie sygn.; opis autorski na odwrocie; tamże informacja o proweniencji (własność córki artysty).

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Macierzyństwo

ołówek/papier, 21 x 28 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 8 000 - 12 000

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Autoportret, ok. 1918

Piórko, papier; wym.: 20,8 x 16,8 cm; nie sygn. Rysunek ze zbiorów rodziny artysty (potwierdzenie autentyczności przez wnuczkę artysty).

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Piórko, sangwina, papier; wym.: 21 x 27,8 cm; nie sygn.; opis autorski na odwrocie; tamże informacja o proweniencji (własność córki artysty). Lit.: W. Wyganowska, "Sztuka legionów polskich 1914-1918", s. 136, il. 6.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt

ołówek/papier, 19 x 24 cm
(w świetle passe-partout)
ODWROCIE:
opisany odręcznym pismem: `Rysunek Leona Chwistka | podarowany Zofii Sztandyngerowej przez Alinę Chwistek Dawidowcz`

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Portret Kazimierza Władysława Kumanieckiego, 1927 r.

olej/karton, 73 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `L. CHWISTEK`

CHWISTEK Leon (1884-1944)

piórko, tusz, papier,
21,5 x 32 cm;

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt

piórko, tusz, papier w linie,
16,5 x 20,4 cm;
na odwrocie szkice postaci

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Szkic do Ledy

piórko, tusz, papier,
32,8 x 20,8 cm;
na odwrocie obliczenia matematyczne

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Leda z łabędziem - szkic

akwarela, papier,
21 x 34 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem: Leda z łabędziem - szkic

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Pocałunek

piórko, tusz, papier
15,8 x 9 cm;
sygn. l. d. L.Chwistek, p. d. Pocałunek.
Na odwrocie: pieczęć z Salonu Artystycznego M. Żurowskiego, dawniej K. Sommer (Warszawa, ul. N. Świat).

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Leda z łabędziem - szkic

akwarela, papier,
21 x 34 cm;
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem: Leda z łabędziem - szkic

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt leżący

niesygnowany
ołówek, papier
19.2x24.2 (w świetle passe-partout)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Portret żony, ok. 1920

olej/płótno,
66,5 x 58 cm
W załączeniu ekspertyza przez: Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Kraków 2008

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Leda z łabędziem - szkic

akwarela, papier,
21 x 34 cm;

CHWISTEK Leon (1884-1944)

AKT KOBIETY, 1932 R.

akwarela/papier, kredka/papier,
19,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: 'Chwistek | 1932'

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Witkacy pod parasolem, ok. 1923

Akwarela, ołówek, papier
28 x 19 cm w świetle passe-partout

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt (szkic)

ołówek, papier;
34 x 20,5 cm
p.d. Poświadczam, że/ rysunek ten jest dziełem/ Leona Chwistka/ córka Leona Chwistka/ - Alina Dawidowicz/ 2.III.92

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Mecz

tusz, papier;
20 x 26 cm
sygn. p.d. L.Chwistek

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Spacer w letni dzień

ołówek, akwarela, papier;
21 x 27 cm
niesygnowany

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Skrzypek i Bóg

piórko, tusz, papier,
17 x 20,9 cm
praca pochodzi od rodziny artysty

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Kondukt

piórko, tusz, papier,
17 x 21,1 cm;

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Zuzanna

piórko, tusz, papier w linie
20,6 x 15,7 cm;
na odwrocie szkic aktu kobiecego;
Na oprawie z tyłu nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem Zuzanna

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Zuzanna

piórko, tusz, papier w linie
20,6 x 15,7 cm;
Na oprawie z tyłu nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem Zuzanna;
Praca reprodukowana w: Karol Estreicher, "Leon Chwistek Biografia artysty. 1884 - 1944", Kraków 1971, s. 45

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Kobiety

tusz/papier, 16 x 20,5 cm
niesygnowany

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt

tusz/papier, 17 x 19,6 cm
niesygnowany

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Mecz piłkarski, 1937 r.

ołówek, akwarela/papier,
20 x 25,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany oraz dedykacja p. d.: `Pani Maryji Szczepańskiej | z wyrazami bardzo serdecznej | przyja¼ni i (…) ofiaruje l. Chwistek | 29.XI.1937`

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt kobiety, 1932 r.

kredka, akwarela/papier,
sygnowany i datowany p. d.: `Chwistek | 1932`

CHWISTEK Leon (1884-1944)

SZKŁO

akwarela, ołówek, papier,
16,5 x 19,5 cm w świetle passe- partout.
Na odwrocie kartka wystawowa krakowskiego TPSP, jako własność "mgr inż. arch. A. Mancewicza".

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Rzeka kobiet, ok. 1932

piórko, tusz, papier,
34 x 21 cm;
na odwrocie szkic do kompozycji; na odwrocie oprawy nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1971 r. z tytułem Rzeka kobiet
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akty, ok. 1925

piórko, atrament, papier,
34 x 21 cm;
Na odwrocie oprawy nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1971 r. z tytułem Akty

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Studium aktu

piórko, tusz, papier
20,5 x 34 cm

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Miasto futurystyczne

piórko, tusz, papier
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Rzeka kobiet

piórko, tusz, papier
33,4 x 20,6 cm

CHWISTEK Leon (1884-1944)

ZALOTY, 27 II 1929

akwarela, ołówek
21.5 x 27.2 cm
sygnowany p.d.: L. Chwistek | 27 II 1929

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Kobieta w wieczorowej sukni

tusz, papier, wymiary w świetle passe-partout: 22 x 15 cm
nie sygnowany

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akty

tusz, papier, 21 x 34
niesygnowany
na odwrociu fragment listu

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Studium aktu

tusz, papier, 21 x 34,2
niesygnowany

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Studium aktu

pióro, tusz, papier
34 x 21 cm
nie sygnowany, na odwrociu naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Leon Chwistek / Tytuł dzieła Studium aktu / Rodzaj dzieła pióro, tusz, pap. Cena / Podpis autora / wł. pryw.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

W kąpieli

pióro, atrament, papier
20,8 x 33,4 cm
nie sygnowany, na odwrociu naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Leon Chwistek / Tytuł dzieła W kąpieli / Rodzaj dzieła pióro, atram. pap. / Cena / Podpis autora / wł. pryw.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Kompozycja z postaciami, ok. 1919

tusz, papier, 21 x 17 cm; sygn. oł. l.d.: L. Chwistek; na odwrocie dedykacja Aliny Chwistek-Dawidowicz dla Stanisława Wójtowicza z 12 maja 1974, tym samym potwierdzająca autentyczność pracy. Stan zachowania: zakwaszenie papieru.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Zuzanna i starcy

tusz , papier, 21 x 31,7 cm;
na odwrocie wywód matematyczny

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Szkic do Rzeki kobiet

tusz, papier, 17,2 x 21,1 cm;
na odwrociu szkic aktu kobiety

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Zuzanna i starcy

tusz, papier, 21 x 31,7 cm;
na odwrociu wywód matematyczny

CHWISTEK Leon (1884-1944)

W kąpieli

ołówek, sepia, papier,
21 x 17 cm
U dołu dedykacja: Najdroższym przyjaciołom Państwu Marii i Stanisławowi / Wójtowiczom / Celina Chwistek Dawidowiczowa / Kraków piątek 13.VII 73 - najprzyjemniejszy piątek 13 ego

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Obliczenia i Wenus

Rysunek piorem na ark. 30x21 cm. W gornej czesci arkusza cztery schematyczne rysunki matematyczne i wzory algebraiczne. W dolnej czesci szkic lezacego aktu wsrod drzew ("Wenus"), ca 7x11,5 cm. Rysunek reprod. w: K.Estreicher "Leon Chwistek", Kr. 1971, ilustr. 118. Na odwrocie odreczny fragment tekstu architektonicznego. M.in.: "Wnetrze oparte jest na zasadzie prymatu ubikacji wspolnych. Trzon budynku az do punktu zwrotnego [...] stanowi sala balowa z galerjami wijacemi sie spiralnie w formie klatki schodowej. Galerye zawieraja gabinety, buduary, bibljoteki, salony do gry i t.p. [...]. Powyzsze uwagi nalezy uwazac jedynie za objasnienie rysunkow". Niewielki ubytek papieru przy prawej krawedzi, slad zalamania naroznika; poza tym stan dobry. Praca opr. pomiedzy szybami, w drewnianej ramce.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

W kąpieli

ołówek, sepia, papier, 21 x 17 cm;
u dołu dedykacja: Najdroższym przyjaciołom Państwu Marii i Stanisławowi / Wójtowiczom / Celina Chwistek Dawidowiczowa / Kraków piątek 13.VII 73 - najprzyjemniejszy piątek 13 ego

CHWISTEK Leon (1884-1944)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

ZALOTY, 1929

ołówek, akwarela,
22 x 28 cm, sygnowany p.d. "L.Chwistek/ 27 II 1929".

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Kogut

akwarela, papier, 31,1 x 24,3 cm

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt

tusz, papier, 32 x 20
nie sygn.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Portret Heleny Estreicher, 1927

olej, płótno
150 x 100 cm

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Portret mężczyzny w mundurze legionisty, 1918

rysunek tuszem, papier,
wymiary komp.: 190 x 160 mm,
sygn.: Jasło 4.I.1918 LC.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Akt, ok. 1920

ołówek, papier,
wymiary komp.: 280 x 170 mm, nie
sygn.
W p.d. potwierdzenie autentyczności pracy przez córkę artysty dr Alinę Dawidowicz (dat. 2.03.1992)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Na maneżu, ok. 1918

na odwrocie "Studium architektury miejskiej", piórko, ołówek , papier,
wymiarypl.: 285 x 205 mm. Na pracy potwierdzenie autentyczności przez córkę artysty dr Alinę Dawidowicz.

CHWISTEK Leon (1884-1944)

PROJEKT SCENOGRAFICZNY

Tusz na papierze 22,5 x 28,5 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie szkic projektu scenograficznego

CHWISTEK Leon (1884-1944)

MECZ PIŁKI NOŻNEJ

Tusz na papierze 20,5 x 26,5 cm
Sygnowany p.d. - "L. Chwistek"
Na odwrocie szkic ołówkiem aktu kobiecego

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Rzeka kobiet, 1933 - 1939

olej, sklejka
142 x 98,2 cm

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Football

akwarela, ołówek, papier, 20,5 x 26 cm (w świetle oprawy)

CHWISTEK Leon (1884-1944)

KOMPOZYCJA Z KOGUTEM

akwarela, ołówek, 31 x 20,5 cm, sygnowany p.d.: "L. Chwistek"

CHWISTEK Leon (1884-1944)

"AKTY"

(na odwrocie - rkps fragmentu rozprawy logicznej L.Chwistka w jęz. angielskim)
piórko, tusz, 21 x 34 cm

CHWISTEK Leon (1884-1944)

"MANEWRY", 1915-16

na odwrocie szkice aktów, piórko, atrament, 21 x 34 cm

CHWISTEK Leon (1884-1944)

LOKOMOTYWA

Akwarela na papierze 43,5 x 28,8 cm
Nie sygnowana
Na odwrocie nalepka wystawy TPSP w Krakowie
Ekspertyza - dr Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Studium postaci - scena kabaretowa

kredka, karton
91,7 x 39,8 cm

CHWISTEK Leon (1884-1944)

KĄPIĄCA SIĘ

Akwarela, ołówek na papierze 24,2 x 18,2 cm
Sygnowany p.d. - "L.Chwistek"

CHWISTEK Leon (1884-1944)

Studium postaci

pastel, 50 x 39 cm
sygnowany l.d.: "Chwistek"

liczba obiektów: 82