1 zł
2 600 000 zł

BORYSOWSKI Stanisław (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Przed kościołem

olej, płyta, 78,5 × 59 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Borysowski 932 (?)

cena wywoławcza: Wykup abonament

ŁÓDŹ NA BRZEGU

Olej, sklejka; 37 x 43,5 cm
Sygnowany p.d.: Borysowski

Martwa natura z kwiatami w dzbanie i jabłkami, lata 20.-30. XX w.

olej/płótno, 62 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'Borysowski' oraz powtórnie na odwrociu

Dziewczynka

olej, sklejka, 79 × 59,5 cm
sygn. p. d.: Borysowski
oraz l. g.: Borysowski

Czerwone dachy, ok. 1938

olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski

Widok miasteczka (praca dwustronna)

olej/płótno, 70 x 57 cm

na odwrociu portret kobiety

Pejzaż z kościółkiem

olej, tektura; 23 x 31 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.

Martwa natura, lata 40. XX w.

olej, płótno; 35,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.

Motyw z mostem o zmierzchu

olej, tektura; 24 x 31 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.

Motyw zimowy z mostem, 1931

olej, tektura; 26 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: Borysowski / 1931 r.;
na odwrocie fragment większej kompozycji ze stopą modelki.

Pejzaż z kościółkiem - Nokturn, 1931

olej, tektura; 24,5 x 32 cm;
na odwrocie fragment większej kompozycji;
Obraz przed konserwacją.

Widok miejski

olej/płótno, 61 x 73 cm
sygnowany l.d.: 'Borysowski'

Martwa natura z jabłkami

olej/płótno, 35 x 70,5 cm
sygnowany p.d.: 'Borysowski'

Pejzaż zimowy z Podhala

olej, płótno, 68,5 x 98,5 cm,
sygn. p.d.: Borysowski

Pejzaz zimowy

olej, płótno, 63 x 68 cm,
sygn. p.d.: Borysowski

olej/deska, 12,5 x 20 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: „Borysowski”

Pejzaż II

autografika/papier, 56 x 46 cm
opisany ołówkiem: „Pejzaż II", 1/10, St. Borysowski

Stary kościółek, około 1936 r.

olej/tektura, 23 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Borysowski'
na odwrociu papierowa nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Katedra Notre Dame w Paryżu, przed 1939

olej, tektura; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygnatura z dedykacją l. g.: Na pamiątkę Panu D … (?) / Borysowski - (słabo czytelna).

Pejzaż z torami

olej, płótno, 62 × 70,5 cm
sygn. p. d.: Borysowski

W porcie

olej na tekturze, 22 × 29 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Borysowski

sygnatura z dedykacją l. g.: Na pamiątkę Panu D ... (?) / Borysowski - (słabo czytelna).

Temat muzyczny IV

akwaforta/papier, 26 x 32,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'S. Borysowski' oraz opisany l.d.: 'temat muzyczny IV'

Kompozycja muzyczna

sygnowany ołówkiem p.d.: 'S. Borysowski'

Uliczka we Francji, 1933 r.

olej, sklejka, 56 × 49 cm
sygn. i dat. p. d.: 1933 Borysowski

Rybak

tusz, papier, 17 × 15 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Borysowski

Martwa natura z kwiatami w dzbanie i jabłkami

olej/płótno, 62 x 70 cm

olej, płótno naklejone na sklejkę; 59 x 70 cm;
sygn. p. d. wraz z dedykacją autorską: Kultura i Sztuka niech / będą Twoim mottem życia / Kochanemu Zbysiowi w dniu Chrztu ofiarowuje / Borysowski.

Pejzaż z torami kolejowymi, przed 1939

olej, płótno; 61,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Borysowski

ŁÓDŹ NA BRZEGU

Olej, sklejka; 37 x 43,5 cm
Sygnowany p.d.: Borysowski

Akt

technika własna, papier, wym. komp. 53 x 23,5 cm
sygn. ołówkiem p. d.: St. Borysowski

Chryzantemy w wazonie / Martwa natura z kwiatami i książką, lata 30.

Olej, płótno; wym.: 67 x 58,5 cm; sygn. w obrębie kompozycji (na okładce książki): Borysowski. Dynamiczne, barwne kompozycje.

Portret żony, lata 30.

Sucha igła; wym.: 105 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: S. Borysowski.

MARTWA NATURA

olej na płótnie, 74 x 60 cm,
sygnowany l.d. "Borysowski".

Żywiec

olej, tektura, 24 x 31 cm, sygn. p.g.: Borysowski

Nad czerwonymi dachami

olej, płótno, 60 × 45,5 cm
sygn. l. d.: Borysowski

Pejzaż z torami kolejowymi

olej, płótno; 61,5 x 70, 5 cm;
sygn. p. d.: Borysowski

MARTWA NATURA Z ALBUMEM OBRAZÓW VELAZQUEZA, lata 40. XX w.

olej, płótno
64 x 90,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: Borysowski

Latawiec, 1984 r.

litografia barwna/papier, 51 x 42 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Latawiec" epreuve d'artiste I SBorysowski 1984'

Koncert

akwatinta/papier, 24,6 x 31,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'St Borysowski'
opisany ołówkiem l.d.: 'Koncert - akwaforta'
na odwrociu sygnowany i opisany: 'Kompozycja Muzyczna | [sygnatura]'

Kompozycja muzyczna II

akwaforta/papier, 24 x 32 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'St. Borysowski', opisany l.d.: 'Koncert - akwaforta'
opisany na odwrociu: 'Kompozycja II | Muzyczna'

Projekty polichromii do kościoła Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie, po 1946 r.

7 arkuszy o wym.: ok. 172,5 × 61 cm
tempera, ołówek, papier
sygn. Borys

Rybak

tusz, papier, 17,5 × 16,5 cm
sygn. p. d.: Borysowski

olej, płótno; 61,5 x 70,5 cm
sygn.p.d.: Borysowski

Kościółek na Podhalu, 1931 r.

olej, płótno; 59,5 × 80 cm
sygn. l.d.: Borysowski 931

Rybacy na Helu

tusz, piórko, papier; 19,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B

Akt w pracowni, ok. 1935

olej, płótno, 67 x 57,5 cm;
sygn. na odwrocie: Borysow

Kościółek na Podhalu, 1931

olej, płótno; 59,5 x 80cm;
sygn.l.d.: Borysowski 931

DOMY NA POGÓRZU

olej na tekturze, 34 x 52,5 cm,
sygnowany p.d. "St. Borysowski", oraz na odwrocie "Stanisław Borysowski".

Przed kościołem, 1932 r.

olej, sklejka, 78,5 × 59 cm
sygn. i dat. p. d.: Borysowski 932

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 60 x 69 cm,
sygn. p.d.: Borysowski

Rybacy na Helu

sygn. l.d.
tusz, papier
19.5x25.5 cm (w świetle passe-partout )

Żywiec

olej, tektura, 24 x 31 cm,
sygn. p.g.: Borysowski

Uliczka we Francji, 1933 r.

olej, sklejka, 56 × 49 cm

WIEJSKA ZAGRODA

pastel na kartonie, 28 x 41,5 cm,
sygnowany l.d. "St. Borysowski".

PEJZAŻ z BORYSŁAWIA

olej na płótnie, 50 x 64 cm,

Pejzaż z Francji [Dolina Rodanu], lata 30. XX w.

Olej, płótno; wym.: 62 x 70 cm; sygn. l.d.: Borysowski. Praca z czasów studiów w paryskiej filii krakowskiej ASP u prof. J. Pankiewicza (1933-35). Efektowna, paryska rama.

Portret mężczyzny

olej, płyta, 30 × 23 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Borys.

Pejzaż z wieżami

olej, tektura, 24 × 31 cm
sygn. l. d.: Borysowski

Czerwone dachy, ok. 1938

olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 60 x 69 cm
sygn. p. d.: Borysowski

Pejzaż z mostem

olej, tektura, 24 x 31 cm
sygn. l. g.: Borysowski

Pejzaż II

autografika, papier, 56 × 46 cm (wymiar arkusza)
opisany ołówkiem: Pejzaż II, 1/10, St Borysowski

Taniec II

linoryt, technika własna, 56 × 45,5 cm (wymiar arkusza)
opisany u dołu: Taniec II, 1/10, St. Borysowski

PEJZAZ PODGÓRSKI z CHATĄ GÓRALSKĄ, 1936

olej na tekturze, 45 x 56,5 cm,
sygnowany i datowany l.d.
"Borysowski 36"

MARTWA NATURA

olej na płótnie, 74 x 60 cm, sygnowany l.d. "Borysowski"

Pejzaż miejski

olej/tektura, 22,5 x 29,5 cm
sygnowany l.d.: `Borysowski`

ŁÓDŹ NA BRZEGU

Olej, sklejka; 37 x 43,5 cm
Sygnowany p.d.: Borysowski

Ryby, około 1936 r.

gwasz, olej/tektura, 31 x 23,5 cm
sygnowany l.d.: 'S. Borysowski'
na odwrociu nalepka wystawowa Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz odręcznie:' Ryby | Borysowski'

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1936

Czerwone dachy

olej, płótno; 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski

olej, płótno; 61,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Borysowski

Pejzaż z wieżami

olej, tektura, 24 × 31 cm
sygn. l. d.: Borysowski

Stary kościółek, 1936 r.

olej, tektura,
23 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Borysowski
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1936 r. z tytułem oraz numerem obrazu (1820/363/)

Czerwone dachy z południa Francji

Olej, płótno; 60 x 45,5cm
Sygn.l.d.: Borysowski

Pejzaż, 1942

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
na odwrocie na płótnie opis autorski: Borysowski St. / 1942 / Lwów

Don Kichote

olej, tektura, 27 × 33 cm
sygn. l. d.: Borysowski

na odwrocie szkic wiatraka ołówkiem

Estymacja: 4500 - 5000 zł

Las

olej, tektura; 23 x 32 cm;
sygn. p. d.: Borysowski

W porcie, 1932

olej, płótno, 62 x 69;
sygn. l. d.: Borysowski 932

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 60 × 69 cm
sygn. p. d.: Borysowski

7 000 - 9 000 zł

Miasteczko, 1933

Olej, sklejka; wym.: 55 x 50 cm
Sygn.p.d.: 1933 Borysowki

Kościółek na Podhalu, 1931

olej, płótno; 59,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: Borysowski 931

Kościół w Wyżynianach pod Lwowem, przed 1947 r.

olej, płótno, 45 × 53 cm
sygn. l. d.: Borysowski
na odwrocie dedykacja z 1947 r.

Estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Miasteczko, 1933

Olej, sklejka; wym.: 55 x 50 cm;
sygn. p.d.: 1933 Borysowski.

Olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
Sygn. l. d.: Borysowski

KOŚCIÓŁEK NA PODHALU, lata 30-te XX w.

Olej, płótno; 59,5 x 80 cm
Sygnowany l.d.: Borysowski

WIEŚ NA POGÓRZU

olej na płycie, 37 x 60 cm,
sygnowany p.d. "Borysowski"

Miasteczko

Olej, płótno;
wym.: 62 x 69 cm;
sygn. p.d.: Borysowski (sygn. także na odwrocie).

Pejzaż miasteczka, przed 1939

olej, płótno; 61 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Borysowski

Pejzaż z mostem, przed 1939 r.

olej, tektura, 23, 5 × 31 cm
sygn. p. d.: Borysowski

Estymacja: 3500 - 4500 zł

Olej/tektura, wym. 22,5 x 29,5 cm
Sygn. l. d.: Borysowski

Rajcza (1953)

Olej na płótnie
sygn. l.d. i dat. na odwrocie
51 x 62 cm

Pejzaż miasteczka, przed 1939

sygn. l. d.: Borysowski

Portret kobiety

sucha igła, papier; 10,7 x 9,8 cm (odbicie);
sygn. p. d.: St. Borysowski (ołówkiem)

Olej, płótno;
wym.: 62 x 70 cm;
sygn. p.d.: Borysowski.

Portret kobiety

sygn. p.d.,
sucha igła,
10.7x10 cm

Zimowy pejzaż górski, ok. 1935

olej, płótno, 62,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Borysowski St.

Droga do kościoła, 1931

Litografia; wym. (w świetle pp): 335 x 425 mm
sygn. p.d.: Borysowski 931.

Pejzaż z mostem

Olej, płótno; 70 x 62 cm
Sygn. p.d. Borysowski

Czerwone dachy, ok. 1938

olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski

Don Kichot

akwaforta, akwatinta/papier, 48 x 21,5 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Borys`

Estymacja: 800 - 1 000 zł

Statek

akwaforta/papier, 17,5 x 19,3 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Borysowski`

Estymacja: 600 - 900 zł

Pejzaż, 1931

olej, tektura, 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Borysowski 931

Pejzaż, 1931

olej, tektura,
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Borysowski 931

KOŚCIÓŁEK NA PODHALU, l. 30-te

Olej, płótno;
59,5 x 80 cm
Sygnowany l.d.: Borysowski

Pejzaż górski

sygn. p.d.
olej, płótno
63x70

Martwa natura z czerwoną draperią, 1967

olej, płótno,
60 x 76 cm;
sygn. l. d.: Borysowski 67

olej, płótno;
56 x 70 cm
Obraz dwustronny:
Na odwrocie: Portret kobiety, olej, płótno; 70 x 56 cm

MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE

olej/sklejka,
50,5 x 42 cm
sygnowany l. d.: `Borysowski`

Kompozycja czerwona, 1975

Linoryt; wym.: 505 x 440 mm; sygn. oł. p.d.: S. Borysowski 1975, l.d. tyt., odb. 2/15. Grafika po konserwacji; brak górnego marginesu.

Czerwone dachy, ok. 1938

olej, płótno,
60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski

Zima

olej, sklejka;
53 x 63 cm
sygn. l.d. Borysowski

Olej, płótno;
wym.: 62 x 70 cm;
sygn. l.d.: Borysowski. Praca z czasów studiów w paryskiej filii krakowskiej ASP u prof. J. Pankiewicza (1933-35). Efektowna, paryska rama.

W MIASTECZKU

olej na płótnie,
59,4 x 79,5 cm
sygnowany p.d. "Borysowski"
na odwrocie naklejka "L. BŁASIK/ Kraków/ Stradomska 18/ Salon Obrazów i Dzieł Sztuki".

Wnętrze

sygn. l.d.
olej, sklejka
73.5x73.5

W porcie, 1932

olej, płótno, 62 x 69;
sygn. l. d.: Borysowski 932

Akt w pracowni, ok. 1935

olej, płótno,
67 x 57,5 cm;
sygn. na odwrocie: Borysow

Pejzaż, 1942

olej, płótno,
60 x 73 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
Na odwrocie opis autorski: Borysowski St. / 1942 / Lwów

Akt

sygn. p.d.
olej, tektura
49x70

W porcie, 1932

olej, płótno, 62 x 69;
sygn. l. d.: Borysowski 932

Pejzaż, 1942

olej, płótno,
60 x 73 cm;
sygn. l. d.: Borysowski

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM

olej na płótnie,
68,5 x 93,5 cm /na pasach z trzech stron/,
sygnowany l.d. "St. Borysowski / ul…." /dalej zamalowane/
oraz na odwrocie.

Rybak

piórko, tusz, papier, 23,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Borysowski

Przed lustrem, 1957

technika własna, papier, 48 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Borysowski 1957; opisana u dołu

MARTWA NATURA Z KARAFKź I CZERWONYM KUBKIEM

Olej, płótno naklejone na tekturę;
45,2 x 44,8 cm
Sygnowany p.d.: Borysowski

W porcie, 1932

olej, płótno, 61 x 69 cm;
sygn. l. d.: Borysowski 932

KOŚCIÓŁEK NA PODHALU

Olej, płótno
59,5 x 80 cm
Sygnowany l.d.: Borysowski

Pejzaż z domami

olej, tektura
44 x 53 cm;
sygn. l. d.: S. Borysowski;
na odwrociu- martwa natura z owocami

olej, płótno
60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski

Przed lustrem, 1957

technika własna, papier
48 x 42 cm;

olej, płótno
62 x 70 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

PEJZAŻ, przed 1947

olej, płótno,
55.5 x 46.5 cm
sygnowany l.d.: Borysowski
na odwrocie na płótnie nalepka inwentaryzacyjna MKiS

Pejzaż z domami

olej, tektura
44 x 53 cm
sygn. l. d.: S. Borysowski;
na odwrocie- martwa natura z owocami

Uliczka małego miasteczka

Olej, sklejka
60 x 80 cm,
sygn. p.d.: Borysowski

KOŚCIÓŁEK NA PODHALU

Olej, płótno
59,5 x 80 cm
Sygnowany l.d.: Borysowski

PARK

olej/tektura
27,5 x 33 cm
opis. p.d.: `Borysowski Park`

Don Kichote

sygn. l.d.
olej, tektura
27x33

Kościół w Wyżynianach pod Lwowem

olej, płótno,
45 x 53 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
Na odwrocie dedykacja z 1947 r.

Muzykanci

technika własna, papier,
40,5 x 33,5 cm;

Przed lustrem

technika własna, papier,
48 x 42 cm;

Pejzaż z zabudowaniami

Olej, płótno;
22 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn.p.d.: Borysowski

Pejzaż miejski

Olej, tektura;
22,5 x 31 cm w świetle passe-partout
sygn.p.d.: Borysowski

Akt w pracowni, ok. 1935

olej, płótno, 67 x 57,5 cm;
sygn. na odwrocie: Borysow

MARTWA NATURA Z BIAŁYMI CHRYZANTEMAMI, 1932

Olej, płótno; 62 x 51 cm Sygnowany p.d.: Borysowski 932

Pejzaż z domami

olej, tektura,
44 x 53 cm; sygn. l. d.: S. Borysowski;

Olej, płótno;
62 x 51 cm
Sygnowany p.d.: Borysowski 932

Pejzaż podgórski

olej, płyta,
35 x 94 cm;
sygn. p. d.: Borysowski

Martwa natura z butelką, 1945

olej, płótno; 35 x 70 cm
sygn. i dat. p.d.: Borysowski 1945
Na odwrocie: S.BORYSOWSKI/MARTWA NATURA `1945./ KRAKÓW

Pejzaż z domami, 1943

olej, płótno; 63 x 77 cm
sygn. p.d.: Borysowski 43

Targ na miejskim rynku, 1931

litografia, 44 x 34 cm
sygn. ołówkiem p.d.: St. Borysowski 931

PEJZAŻ ZIMOWY

olej na płótnie, 68 x 60 cm, sygnowany l.d. "Borysowski"

Kwiaciarnia paryska, 1934 r.

olej/tektura, 31,5 x 24,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Borysowski Paris 1934`
na odwrocie papierowa naklejka: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | R. 1935. maj czerwiec NR 1010/36/ | Autor Stanisław Borysowski | Adres Kr. | Dzieło Kwiaciarnia paryska | Wykonanie olej Cena`

Zima w Starym Sączu

olej, płótno, 62 x 69 cm;

Kompozycja, ok. 1970 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygn. p. d.: `S. Borysowski`

PRZYSTAŃ RYBACKA NA POŁUDNIU FRANCJI, 1933/1934

olej na tekturze, 40 x 59 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Borysowski"

olej, płótno, 61 x 71,5 cm; sygn. l. d.: Borysowski;
Na odwrocie na płótnie napis: Borysowski / Kościółek w Woli Radziszowskiej

Pejzaż z kościółkiem

olej, tektura, 22 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Borysowski (ołówkiem)

Pejzaż z mostkiem

olej/sklejka, 62 x 52 cm
sygnowany l. g.: `Borysowski`

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 68,5 x 98,5 cm;
sygn. p. d.: Borysowski

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 71 x 62,5 cm;
sygn. l.d.: Borysowski

Przechodnie na moście

olej, tektura, 25 x 31,5 cm
sygn. p.śr.: Borysowski

NA TARGU, lata 30. XX w.

olej, płótno,
35 x 69 cm
sygnowany p.d.: Borysowski 38 (?)

Widok na kościół Norbertanek w Krakowie, 1926 r.

olej/tektura, 39,5 x 30,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Kraków 1926 | St. Borysowski`

Pejzaż zimowy

olej, tektura, 23,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Borysowski 934

Kwartet smyczkowy

akwaforta, papier, 24 x 32 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: St Borysowski (ołówkiem)

Uliczka miejska

olej, tektura, 25 x 31 cm;
sygn. l.d.: Borysowski

Zima

olej, sklejka, 53 x 63 cm
sygn. l.d.: Borysowski

Pejzaż / Zatoka, lata 30.

olej, płótno, wymiary w świetle ramy: 61,5 x 69,5 cm
sygn. l.d.: Borysowski

Kwartet smyczkowy

Nocą

olej, sklejka, 20,5 x 25 cm,
sygn. p.g.: Borysowski

Nocą

olej, sklejka, 20,5 x 25 cm,
sygn. p.g.: Borysowski

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 70 x 62 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

Miasteczko nad rzeką

olej, płótno, 62 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: Borysowski
Na odwrocie na krośnie malarskim napis: Borysowski "Pejzaż"

Okno I, 1968

akwaforta, papier czerpany, 41,1 x 47,2 cm
(odcisk płyty); opisany u dołu: "Okno I" 3/16 St. Borysowski 1968

Kwartet smyczkowy

akwaforta, papier,
24 x 32 cm (odcisk płyty);

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 68 x 60 cm;
sygn. l.d.: Borysowski
Na odwrocie nieczytelne fragmenty nalepek wystawowych.

Akt

olej, płótno, 67 x 57,5 cm;
na odwrocie sygnatura artysty: Borysow

Lot, 1981

grafika, technika własna,
59,5 x 48 cm (arkusz);
opisana u dołu: "Lot" 3/15 St Borysowski 1981

Grafika C

akwaforta, papier czerpany,
38,3 x 39 cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: "Grafika C" 2/10 St. Borysowski

Okno I, 1968

akwaforta, papier czerpany,
41,1 x 47,2 cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: "Okno I" 3/16 St. Borysowski 1968

Kwartet smyczkowy

MARTWA NATURA, 1934-1935

olej na płótnie, 69 x 61,5 cm,
sygnowany l.d. "Borysowski", na odwrocie (wtórnie nalepiona na nowe krosno) nalepka TPSP w Krakowie z 1938 r. (nr 1005/40)

Pejzaż ze strumieniem, 1931 r.

olej/sklejka, 60 x 76 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Borysowski | 931"
na odwrocie 2 papierowe naklejki: `L. BANASIAK |
SALON OBRAZÓW I DZIE¸ SZTUKI`

Kwartet smyczkowy

Kompozycja czerwona, 1975

linoryt, sygn., tyt. i dat. oł., od. nr 2/15. Grafika po konserwacji; brak górnego marginesu.

MIASTECZKO

olej na sklejce, 59,4 x 79,4 cm,
sygnowany p.d. "Borysowski", na plecach nalepka "L. BŁASIAK / KRAKÓW STRADOMSKA 18 / SALON OBAZÓW I DZIEŁ SZTUKI [...]"

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 70 x 62 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

PEJZAŻ

olej na tekturze, 23,4 x 32,1 cm,
sygnowany p.d. "Borysowski"

Widok na Kraków z okien Akademii Sztuk Pięknych

olej, płótno na tekturze, 50 x 41 cm;
sygn. p.d.: Borysowski 932

Pejzaż miejski

olej, sklejka, 24 x 31 cm; sygn. p.d.: Borysowski
na odwrocie powtórzona sygnatura autorska: Borysowski (ołówkiem)

olej, płótno, 70 x 62 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

Pejzaż z mostkiem

olej, tektura, 26 x 32 cm;
sygn. p.d.: Borysowski / 1931 r.

Pejzaż z kościółkiem - nokturn

olej, tektura, 24,5 x 32 cm;

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany l. d.: "Borysowski"; na odwrocie naklejka Ministerstwa Kultury i Sztuki Towarzystwa Artystów Wydziału Plastyki z opisem obrazu i datą VII. 47 r.

Na targu

olej, płótno,
35 x 69 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

Martwa natura, lata 40.

olej na płótnie,
34 x 69 cm,
sygn. l.d.: Borysowski

Pejzaż (Miasto nad wodą), przed 1947

olej, płótno,
46 x 55 cm
sygn. l.d.: Borysowski, na odwr. l.g. nalepka MKiS - zakup z III Ogólnopolskiego Salonu w Poznaniu 1947, na nalepce dopisany nr: SDPRL PN-5/6/11, na g. żerdzi krosien metalowa tabliczka z nr: ZG SDP | N NR 975

TEMAT MUZYCZNY, 1957

akwatinta,
32,5 x 24,5 cm,
sygnowana p.d. "St Borysowski", na odwrotnej stronie poziomo akwatinta z innym "TEMATEM MUZYCZNYM"
(24,3 x 32 cm )

Przedwiośnie

olej, sklejka,
60 x 76 cm;
sygn.l.d.: Borysowski 931
na odwrocie dwie tożsame nalepki: L. BŁASIAK / KRAKÓW / STRADOMSKA 18 / SALON OBRAZÓW I DZIEŁ SZTUKI / KUPNO SPRZEDAŻ KOMIS / obrazy, dywany, antyki, kryształy / kilimy, meble

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 68 x 85 cm;
sygn. l.d.: Borysowski 932

Pejzaż zimowy

Olej, płótno,
70 x 62 cm
sygn. p.d. Borysowski

Pejzaż miejski

olej, sklejka, 59,5 x 79 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

Scena wiejska

olej, tektura 23,7 × 30,5
sygnowany u dołu po lewej: "Borysowski",
na odwrocie ołówkowe zapisy własnościowe

Wieś w górach

olej, tektura 24 × 38
sygnowany u dołu po lewej: "Borysowski"
na odwrocie, ołówkiem: "Uhorsk Wołyń pow. Krzemieniec".

Kasjopeja

Technika własna graficzna, papier, średn. 49,5 cm; (koło)
Sygn. u dołu – St Borysowski

Zima w miasteczku

olej, płótno, 59,5 x 69,5 cm

Łodzie rybackie

olej, tektura, 23,5 x 31 cm;
sygn. l.d.: Borysowski

KOŚCIÓŁ W TYMBARKU

olej na tekturze,
31 x 24,5 cm
sygnowany u dołu po lewej "Borysowski"

Akt siedzący

olej, płótno, 72,5 x 60 cm;

Pejzaż miejski z Italii, 1932

olej na płótnie/ sklejka,
wymiary: 60 x 68,5 cm,
sygn. p.d.: Borysowski 32

PEJZAŻ MIEJSKI, lata 30. XX w.

olej na sklejce, 60 x 79 cm,
sygnowany l. d. "Borysowski", na odwrocie naklejka Salonu Obrazów i Dzieł Sztuki L. Błasiak w Krakowie Stradomska 18

Kościół

olej, sklejka
sygn. p.g.: Borysowski (1)932
wym.: 77 x 59 cm

Kompozycja czerwona, 1975

monotypia, linoryt,
sygn., tyt. i dat. oł. Odb. nr 2/15. Grafika po konserwacji. Brak górnego marginesu ?.

Kościół, 1937 rok

olej/płyta, wymiary: 76 x 59 cm
sygnowany prawy góra: "Borysowski 932"

Przed kościołem

olej, sklejka, 80 x 61 cm; sygn. p.d.: Borysowski 29

"Pejzaż"

olej, tektura, wym.: 50 x 65 cm
sygn. l.d.: Borysowski

Widok z Krzemieńca

olej, sklejka, 59 x 70 cm; dedykacja autorska p.d.: Kultura i Sztuka niech / będą
Twoim mottem życia / Kochanemu Zbysiowi w dniu chrztu ofiarowuję / Borysowski.

Przed kościołem

sygnowany, dat. nieczytelnie p.d.
olej sklejka
79.5x60.5

KWIATY W WAZONIE

olej na płótnie, 45 x 55 cm, sygnowany po prawej u dołu "Borysowski" i dedykacja

PEJZAŻ MIEJSKI Z WIADUKTEM KOLEJOWYM

olej na płótnie, 62 x 70 cm, sygnowany l. D. "Borysowski",
na odwrocie zezwolenie krakowskiego konserwatora zabytków na wywóz za granicę, z listopada 1959 r.

PEJZAŻ ZIMOWY, 1936 r.

Olej na sklejce 48 x 58 cm
Sygnowany p.d. - "Borysowski 1936"

MARTWA NATURA Z OWOCAMI

olej na płótnie, 36,5 x 68,5 cm, sygnowany p.d.: "borysowski"

RZYM

Olej, płyta, 48,6 x 64,3 cm w świetle ramy
Sygnowany fioletowym olejem p.d.: Borysowski

PEJZAŻ Z WRÓBLOWIC, 1936 r.

Olej, tektura, 24,2 x 30,5 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Borysowski
Na odwrocie odręczny napis: Borysowski 1936 | Wróblowice

ZIMOWE MIASTECZKO

Olej na płótnie 62,5 x 70 cm
Sygnowany p.d. - "Borysowski"

ULICA W PARYŻU

olej na tekturze, 30 x 23,5 cm
(w świetle ramy), sygn. l.d. "Borysowski". Naklejka TPSP w Krakowie z 1935 r. Studia w Krakowie, następnie u Pankiewicza w Paryżu. Od 1946 profesor malarstwa na Uniwersytecie w Toruniu. W okresie międzywojennym tworzył barwne pejzaże, łączące tradycje krakowskiej szkoły pejzażowej i École de Paris.

PORT, 1932

olej na płótnie, 62 x 70,5 cm,
sygn. p.d. "Borysowski 932"

PEJZAŻ, przed 1940

olej na płótnie, 100 x 121 cm
sygnowany p. d. "Borysowski",
na krośnie nalepka przesyłki ekspresowej z Rajczy do Krakowa i napis: "Borysowski Kraków Dwernickiego 2"

MARTWA NATURA

Ok. 1934/35 r.
Olej na płótnie 70,5 x 62,5 cm
Sygnowany l.g. - "Borysowski"

Martwa natura z kwiatami

olej na płótnie, 70,4 x 62,3 cm
sygnowany l.g.: "Borysowski"

olej na płótnie,
45,5 x 55,1 cm
sygnowany l.d.: "Borysowski"
na odwrocie nalepka z danymi o obrazie

olej na płótnie,
45,5 x 55,1 cm
sygnowany l.d.: "Borysowski"

Pejzaż miejski

olej, tektura
26 x 35 cm

Miasteczko

akwarela, gwasz
22,3 x 29,3 cm

Zima w małym miasteczku, 1938

olej, sklejka
54 x 63 cm

Zima w małym miasteczku, 1938

olej, sklejka
54 x 63 cm

Kawiarnia na Helu

olej, płótno
61,5 x 69,5 cm

liczba obiektów: 239