1 zł
2 600 000 zł

MACKIEWICZ Konstanty (1894 -1985)

Morskie Oko

sygn. p.d.
olej, płótno
23.5x35.5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż leśny

sygn. p.d.
olej, płótno
64x91 cm

olej, płótno, 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: K. Mackiewicz

Alegoria przemysłu włókienniczego

sygn. p.d.
technika własna, collage, olej, pilśnia
40x92.5 cm

PEJZAŻ Z KAMIENNYMI SCHODAMI

olej, płótno
79,6 x 66 cm
sygn. p.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż rzeczny z brzozami i sosnami

olej/płótno, 69 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'K. MACKIEWICZ'
na krośnie malarskim wyciski amerykańskiego sklepu plastycznego ANCO BILT, na odwrociu nieczytelna pieczątka oraz nalepka THE ART NOOK LTD z Millburn w New Jersey

Pejzaż z wodą

olej, płótno, 46,5 x 61 cm,
sygn. l.d.: K.Mackiewicz

Rynek z katedrą gotycką w tle

olej, płótno; 61 x 59 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz (słabo czytelnie).

Pejzaż letni z łódką

sygn. p.d.
olej, płótno
65x81 cm

Pejzaż letni z jeziorem

sygn. l.d.
olej, płótno
56x70 cm

Przed katedrą

olej, sklejka, 77,5 × 73,5 cm
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ

Motyw miejski z katedrą gotycką - Katedra Saint-Gatien w Tours - z cyklu: Katedry, po 1945

olej, płótno; 75 x 75 cm;
sygn. p. d.: K MACKIEWICZ.
Obraz przed konserwacją.

Młoda para przed katedrą

sygn. l.d.
olej, sklejka
77.5x73.5 cm

Późne lato, ok. 1970

olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ.

Pejzaż zimowy z rzeką

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

W kościele, 1935 r.

olej/płótno, 100 x 75 cm
sygnowany p.d.: 'K.Mackiewicz'
na krośnie malarskim papierowa nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy

olej, sklejka; 31,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ;
na odwrocie: pieczątka z odręcznym podpisem, numerem i datą.

Pejzaż wiosenny

olej, tektura; 32 x 41 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ.

Pejzaż zimowy z rzeką

sygn. p.d.
olej, płótno
45.5x55 cm

Późne lato

sygn. p.d.
olej, płótno
65x81 cm

Pejzaż z wodą

sygn. l.d.
olej, płótno
46.5x61 cm

Zima w górach

sygn. l.d.
olej, płótno
60.5x82 cm

Pejzaż letni

olej, płótno, 35 × 52 cm
sygn. p. d.: K. Mackiewicz

Lwowskie batiary przy Złotym Rogu, 1928 r.

piórko, tusz, papier, sygn. i dat. p.d.: Konstanty Mackiewicz/1928

Stare miasto nocą

olej/tektura, 55,5 x 47,5 cm
sygn. p. d.: K. Mackiewicz

WNĘTRZE LASU

Olej, płótno; 71 x 101 cm
Sygnowany p.d.: K. Mackiewicz

Rdza z cyklu Tu byli ludzie, 1966 r.

olej/płótno, płyta, 126,5 x 179 cm
sygnowany i opisany p.d.: ' "RDZA" | K.Mackiewicz'
na odwrociu papierowa naklejka z Muzeum Sztuki w Łodzi, naklejka muzealna z numerem inwentarzowym: 'MHMŁ/KR/1084' oraz naklejka wywozowa z DESY z opisem obrazu i docelowym miejscem wypożyczenia pracy - Muzeum w Ratyzbonie

- Wystawa indywidualna, Konstanty Mackiewicz, ZPAP, BWA, MHMŁ, Łódź 1977
- Konstanty Mackiewicz. Obrazy z kolekcji rodzinnej, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, 24.06-6.07.2003

Stare miasto nocą

olej, tektura; 55,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz (przysłonięte ramą).

Pejzaż z łodzią

gwasz/papier, 65 x 83,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: KMackiewicz'

gwasz/papier, 60 x 80 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'KMackiewicz'

BRZOZY NAD RUCZAJEM

Olej, tektura; 32 x 41 cm
Sygnowany l.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż letni

olej/płótno, 35 x 52 cm
sygnowany p.d.: 'K. Mackiewicz'

Pejzaż leśny z drogą

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'K. MACKIEWICZ'

Kąpiące się o zachodzie słońca

olej, płótno; 100 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz;

Brzozowy las

olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

NOKTURN PARYSKI

olej, płyta, 54,5 x 49,5 cm
sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ
na odwrocie: 79/31 Z/A/S/P

Miasteczko nad wodą

sygn. l.d.
olej, płótno
54.5x68.5 cm

Pejzaż ze stawem

sygn. p.d.
olej, płótno
60.5x81.5 cm

Spalone miasto V, 1970 r.

olej/płyta pilśniowa, 96,5 x 146 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Spalone miasto V K. Mackiewicz'
na odwrociu naklejka muzealna z numerem inwentarzowym: 'MHMŁ / KR / 1089' oraz naklejka z zakładu ramiarskiego

- Dariusz Pawłowski, Człowiek zszedł z obrazu, "Dziennik Łódzki", nr 95, 24-25.04.2005, s. 19 (il.)

Wnętrze pałacu

olej/płótno, 80,5 x 100 cm

LAS

olej, płótno
70,8 x 100 cm
sygn. p.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż z łodzią

sygn. l.d.
olej, pilśnia
30x35 cm

olej/płótno, 100 x 114 cm
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe krakowskiego TPSP oraz z wystawy TZSP w Warszawie, obie z odręcznym opisem na blejtramie stempel krakowskiego sklepu papierniczego 'Róża Aleksandrowicz z Synami'

Pejzaż z rzeką

olej, sklejka, 36 x 48,5 cm
sygn. p.d.: K. Mackiewicz

RZEKA OMULEW

Olej, płótno; 60 x 74 cm
Sygnowany p.d.: K. Mackiewicz

Nokturn miejski

olej, tektura; 54 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: K MACKIEWICZ

ZIMOWY LAS, po 1960

olej, płyta
45 x 38 cm
sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż leśny

olej, płótno, 46 × 55,5 cm
sygn. l. d.: K. Mackiewicz
na odwrocie nalepka krakowskiego składu przyborów malarskich Wincentego Smolaka

Pejzaż letni

olej/płótno, 35 x 52 cm

Pejzaż leśny z drogą

olej/płótno, 70 x 100 cm

Nad brzegiem rzeki

sygn. p.d.
olej, płótno
67x81 cm

Cisza

sygn. l.d.
tempera, papier
64x78 cm

Motyw miejski [Ulica Mostowa]

olej, płótno; 72,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz
Obraz znany na rynku sztuki p.t. "Ulica Mostowa". Być może przedstawia widok na warszawski kościół OO. Paulinów ujęty z dołu ulicy Mostowej.

ZIMOWY LAS, ok. 1970

olej, płótno
60,5 x 93 cm
sygn. p.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż z wodą

sygn. l.d.
olej, płótno
46.5x55 cm

Kobiety przy stawie, ok. 1970

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż z wodą

sygn. p.d.
olej, płótno
50x60 cm

Pejzaż z rzeką

olej/płótno, 55 x 73,5 cm
sygnowany p.d.: `K.Mackiewicz`

Kobiety nad stawem

sygn. p.d.
olej, płótno
60x73

Czarny Staw Gąsienicowy

sygn. l.d.
gwasz, tektura
35x50

Martwa natura

sygn. p.d.
olej, płótno
65x81

Pejzaż górski, przed 1939

akwarela, gwasz, papier; 36,5 x 53 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): KMackiewicz

Pejzaż letni ze stawem

sygn. p.d.
olej, płótno
65x81 cm

PRZEŁOM DUNAJCA

Olej, płyta pilśniowa, 51 x 59 cm,
sygn. p.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż górski

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier
36.5x53 cm

Martwa natura

sygn. l.d.
olej, płótno
60x82 cm

Pejzaż górski, przed 1939

akwarela, gwasz, papier;
36,5 x 53 cm;

Motyw miejski [Ulica Mostowa]

olej, płótno; 72,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz

Pejzaż morski

olej, płyta; 49,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz

Pejzaż letni z wodą

sygn. p.d.
olej, pilśnia
44x51 cm

W salonie

olej/deska, 35 x 45,5 cm
sygnowany l.d.: `K. Mackiewicz`

Estymacja 8 000 - 10 000 zł

W ogrodzie - Bzy

olej, płótno; 73,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż z jeziorem

gwasz, papier; 44 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: KMackiewicz

Pejzaż morski

sygn. p.d.
olej, pilśnia
49.5x60.5 cm

Pejzaż zimowy z rzeką

olej, płótno; 65 x 80 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż ze stawem

sygn. p.d.
olej, płótno
46x80 cm

Pejzaż zimowy z rzeką

sygn. l.d.
olej, płótno
64x80 cm

Pejzaż letni

olej/płótno, 33,5 x 50 cm
sygnowany p.d.: `K. Mackiewicz`

Estymacja 15 000 - 20 000 zł

Kobieta z dzieckiem

olej, płótno naklejone na płytę; 119 x 97 cm;
nie sygnowany

obraz publikowany w katalogu wystawy

Rdza

olej, płótno i płyta; 126 x 179 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: "Rdza" | Mackiewicz
na odwrocie na krośnie fragment nalepki: Muzeum Sztuki w Łodzi | ul Więckowskiego 32 Łódź (POLAND) | autor KONSTANTY MACKIEWI……, nalepka: MHMŁ/KR/1084/, oraz na płycie nalepka: DESA| WORKS OF MODERN ART | Foreign Trade Company | WARSZAWA - POLAND | al. Jerozolimskie 2 | autor Konstanty Mackiewicz | Tule "Hier Waren Leute" | Year Dimension Technic öel | Destination MUSEUM REGENSBURG

Katedra

olej, płyta; 125 x 98 cm;
nie sygnowany

Maszyny, ok 1971

olej, collage, płyta pilśniowa;
40 x 92 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Wizja artysty (l.80.XX w.)

niesygnowany
olej, płótno
101x116 cm

Pejzaż z Kazimierza (1934?)

niesygnowany
olej, płótno
65x60 cm

Ulica Mostowa (1932?)

sygn. l.d.
olej, płótno
72.5x65.5 cm

Spalone miasto V

olej, płyta; 97 x 146 cm;
nie sygnowany
na odwrocie na krośnie nalepki: Zakład Stolarski / BĄCZYK BENEDYKT / Łódź, ul. Zgierska 32 / Krosko malarskie nr 2|
Wymiar 1,46 x 0,97 / Cena zł. 257 i nalepka: MHMŁ/ KR/1089, oraz napis: Spalone Miasto V K. Mackiewicz

Pejzaż z kościołem

olej, płyta; 46 x 50,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: K. Mackiewicz

Leśna droga

olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: K. Mackiewicz
na odwrocie nalepka: 1,00 x 0,71 m | 71-

Las

olej, płótno; 66 x 93 cm;

W miasteczku

olej, płótno dublowane, 120 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Leśny strumień

olej/płótno, 50 x 63 cm
sygnowany p.d.: `K. MACKIEWICZ`

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

Las zimą

olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: K. Mackiewicz

Martwa natura niesygnowany

olej, płótno
66x70

Martwa natura

sygn. p.d.
olej, płótno
76x116

Pejzaż leśny

olej, sklejka; 54 x 62 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż leśny

sygn. p.d.,
olej, sklejka,
54x62 cm

KATEDRA O ZMIERZCHU, ok. 1962

Olej, tektura, 77 x 69 cm
Sygnowany p.d.: K.MACKIEWICZ

Miasto, l. 60 XX w.

olej, płótno,
114,5 x 146 cm;
na odwrocie na blejtramie tytuł: "Miasto" (ołówkiem)

Pejzaż zimowy, ok. 1970

olej, płótno,
60 x 73 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ

Katedra o zmierzchu, ok. 1962

olej, tektura, 77 x 69 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Katedra o zmierzchu, ok. 1962

olej, tektura, 77 x 69 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Scena w ogrodzie

olej, płótno, 105 x 115 cm,
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż zimowy

sygn.l.d.,
olej, płótno,
60x73

Las

olej, płótno;
66 x 93 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: K Mackiewicz

Leśna droga

olej, płótno;
70 x 100 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: K. Mackiewicz na odwrocie nalepka: 1,00 x 0,71 m | 71-

Rdza

olej, płótno i płyta;
126 x 179 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: "Rdza" | Mackiewicz na odwrocie na krośnie fragment nalepki: Muzeum Sztuki w Łodzi | ul Więckowskiego 32 Łódź (POLAND) | autor KONSTANTY MACKIEWI......, nalepka: MHMŁ/KR/1084/, oraz na płycie nalepka: DESA | WORKS OF MODERN ART | Foreign Trade Company | WARSZAWA - POLAND | al. Jerozolimskie 2 | autor Konstanty Mackiewicz | Tule "Hier Waren Leute" | Year Dimension Technic öel | Destination MUSEUM REGENSBURG
obraz publikowany w katalogu wystawy,
obraz był prezentowany na wystawie, która odbyła się w kwietniu 1977 roku w Łodzi, "Konstanty Mackiewicz – Malarstwo"

Spalone miasto V

olej, płyta;
97 x 146 cm;
nie sygnowany na odwrocie na krośnie nalepki: Zakład Stolarski | BĄCZYK BENEDYKT | Łódź, ul. Zgierska 32 | Krosko malarskie nr 2 | Wymiar 1,46 x 0,97 | Cena zł. 257 i nalepka: MHMŁ/ KR/1089, oraz napis: Spalone Miasto V K. Mackiewicz

Kobieta z dzieckiem

olej, płótno naklejone na płytę;
119 x 97 cm; nie sygnowany

Katedra

olej, płyta;
125 x 98 cm; nie sygnowany

Pejzaż z kościołem

olej, płyta;
46 x 50,5 cm;

Pejzaż leśny z wodą

olej, płótno;
34 x 51 cm;

Scena w ogrodzie

sygn. p.d.,
olej, płótno,
105x115 cm

Katedra o zmierzchu, ok. 1962

olej, tektura, 77 x 69 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Piotrków Trybunalski, 1958 r.

olej/płótno, 61 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `K. MACKIEWICZ 1958`
Odwrocie: opisany na odwrocie

Pejzaż zimowy

olej, płyta, 61,5 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Katedra o zmierzchu, ok. 1962

olej, tektura,
77 x 69 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

MORSKIE OKO

olej/tektura,
57 x 68 cm
sygnowany l. d.: `K. MACKIEWICZ`

LETNI PEJZAŻ

olej/płótno,
69 x 98 cm
sygnowany p. d.: `K. Mackiewicz`

Pejzaż leśny ze strumieniem

olej, płótno,
73 x 100 cm;
sygn. p. d.: KMackiewicz

Jesienny pejzaż

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnobrązowy,
68 x 76 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Leśna ścieżka zimą, ok. 1970

olej, płyta,
46,5 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ

Drzewa w słońcu, ok. 1970

olej, tektura,
40 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Pałac w Łazienkach, ok. 1960

olej, tektura, 29 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
Na odwrocie stempel ze Spółdzielni Wydawnictw Artystycznych i
Użytkowych "Poziom" w Łodzi z numerem 210.

Potok w lesie zimą

sygn. l.d.
olej, płótno
54x65

Brzeg morza

sygn. p.d.
olej, tektura
33x56.5

Pałac w Łazienkach

sygn. l.d.
olej, tektura
29x41.5

Pejzaż z jeziorem

sygn. p.d.
olej, pilśnia
24x33

Zimowy las

olej, płótno,
38 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: K. Mackiewicz

Pejzaż letni nadwodny

olej, płótno, 55,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ

Kąpiące się

olej, płótno,
99,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

sygn. p.d.
olej, płótno
46x55

Leśna ścieżka zimą

sygn. l.d.
olej, pilśnia
46.5x57

Pejzaż leśny

olej, płótno,
60 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż leśny

sygn. l.d.
olej, tektura
32x22.7

W miasteczku

sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż zimowy górski

sygn. l.d.
gwasz, tektura
79x69

Pejzaż leśny

sygn. p.d. olej, płótno 60x73

Pejzaż letni z rzeką

sygn. p.d. olej, płótno 61x73

RZECZKA W LESIE, lata 50. XX w.

olej, płótno,
54 x 65.2
sygnowany p.d.: K. Mackiewicz

PEJZAŻ LEŚNY

olej/płótno,
50 x 61 cm
sygnowany p. d.: "K. MACKIEWICZ"

NOKTURN PARYSKI

olej/płótno dublowane,
55 x 46 cm
sygnowany p. d.: "K. Mackiewicz"

Wnętrze pałacu

olej, płótno,
88 x 104 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ

Zimowy las

sygn. l.d.
olej, płótno
38x60

Pejzaż zimowy z górami

sygn. p.d.
olej, płótno
60x81.5

W miasteczku

olej, płótno dublowane
120 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

WNĘTRZ PAŁACOWE W WILANOWIE

olej/płótno, 67 x 71 cm
sygnowany l. d.: `K. MACKIEWICZ"

Pejzaż ze stawem

sygn. l.d.
olej, płótno/tektura
33x42

WNĘTRZE PAŁACU

Olej, płótno
88 x 104 cm
Sygnowany l.d.: K. MACKIEWICZ

Rzeka Linda w Grotnikach

sygn. l.d.
olej, płótno
65.5x91

Scena rodzajowa

Olej, płótno
98 x 112 cm,
sygn. p.d. K. Mackiewicz

MIASTO, LATA 60 XX W.

olej, płótno,
114,5 x 146 cm

Pejzaż leśny

sygn. p.d.
olej, płótno
46x56

Martwa natura

sygn. l.d.
olej, płótno
54x65.5

Las

sygn. l.d.
olej, tektura
30x43

Pejzaż z łódką na wodzie

sygn. p.d.
olej, pilśnia
60.5x73.5

Pejzaż leśny

olej/płótno,
69 x 98 cm
sygnowany p. d.: `K. MACKIEWICZ`

Pejzaż zimowy

sygn. p.d.
olej, pilśnia
61.5x79.5

RZEKA W LESIE

Olej, płótno naklejone na płytę; 44,5 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: K. MACKIEWICZ

Brzeg rzeki

sygn. l.d.
olej, pilśnia
48.5x57

Nokturn paryski

olej/płótno dublowane, 55 x 46 cm

olej/tektura,
60,5 x 39 cm, 76 x 54,5 cm (wraz z passe-partout)
sygn. l.d.: `K. Mackiewicz`
W załączeniu opinia Małgorzaty Laurentowicz-Granas.

Pejzaż zimowy

sygn. p.d.
olej, płótno
73x9

Jesienne brzozy nad wodą

sygnowany p.d.
olej, płótno
65x92

sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

sygn. p.d., olej, płótno, 73x92.5

sygn. p.d., olej, płótno, 45x59 cm

Las

olej/płyta, 53 x 62 cm

Brzozy nad strumieniem

olej/płótno, 71 x 81 cm

W miasteczku

sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ

W WIOSENNYM PARKU, ok. 1976

olej, płótno
60.5 x 81.5 cm
sygnowany p.d.: K. MACKIEWICZ

PEJZAŻ LETNI Z WODź, po 1970

olej, płótno
65.5 x 92.5 cm
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

Widok na jezioro

olej/płótno, 66 x 81,5 cm

Pejzaż leśny

sygnowany p.d.
olej płótno 70.5x80 cm

Portret starego Żyda

olej na płótnie, wym.: 80 x 60 cm,
sygn. l.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż leśny

olej, płótno, 65 x 81cm;
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 54 x 65 cm;
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż z rzeką

olej, płótno, 65,5 x 82 cm;
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż leśny

olej, płótno, 65 x 81cm;
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż z rzeką

olej, sklejka, 37 x 53 cm;
sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ

PEJZAŻ LETNI Z WODź, po 1970

olej, płótno,
65.5 x 92.5 cm
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

W WIOSENNYM PARKU, ok. 1976

olej, płótno
60.5 x 81.5 cm
sygnowany p.d.: K. MACKIEWICZ
Na krośnie nalepka łódzkiego zakładu stolarskiego Benedykta Pączka, na ramie stempel łódzkiej pracowni pozłotniczo-ramiarskiej Longina Krężlewskiego.

Miasto, lata 60 XX w.

olej, płótno, 114,5 x 146 cm;
na odwrocie na blejtramie tytuł: "Miasto" (ołówkiem);
w załączeniu zdjęcie z potwierdzeniem autentyczności przez syna artysty

ZIMA W LESIE, ok. 1950

olej, płótno naklejone na tekturę,
59.5 x 75 cm
sygnowany l.d.: K. MACKIEWICZ
Na odwrocie nalepka Fine Art Galleries T.Eaton z Kanady (z nazwiskiem autora, tytułem obrazu "Winter Forest Whit River" i numerami 14641 oraz G 141).
Na plecach napisy tuszem: 14641, G 141. 5000

Las

olej, płótno, 71,5 x 102 cm;
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

W pracowni malarza, 1934 r.

olej/płótno, 95 x 84 cm
na odwrocie szczątkowo zachowana naklejka wystawowa; obraz był eksponowany w Londynie w 1975 r. i w Łodzi w 1977 r.

Las

olej, płótno, 73 x 100 cm;
sygn. l.d.: K. Mackiewicz

Paris

olej/płótno, 65 x 81,5 cm
sygnowany p. d.: `K MACKIEWICZ | Paris`

Zimowy potok

olej/płótno, 74 x 100 cm

Nad rzeką - Kąpiące się

olej, płótno, 100 x 114 cm;
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

KWIATY I OWOCE, 1940

olej, płótno,
58.2 x 92.5 cm
sygnowany p.d.: K. Mackiewicz | 1940 - 19(..)

Przeprowadzka

olej, płótno; 100 x 105 cm;
na odwrocie na ramie dwie nalepki wystawowe: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | Autor Mackiewicz Konstanty | Tytuł dzieła Przeprowadzka | Rodzaj dzieła olej Cena | Podpis autora
EXPOSITION INTERNATIONALE - PARIS 19 | Nom et prŽnom: | Titre de l`oeuvre: | Prix de vente: | SECTION DE POLOGNE

olej, płótno, 54 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: K. MACKIEWICZ

WIDOK GDAŃSKA

olej na płótnie, 60 x 40,5 cm,
sygnowany l.d. "K. Mackiewicz"

Kobieta z dzieckiem 1934

olej, płótno naklejone na sklejkę 119,5 x 97 cm;
wystawiany Łódź 1977 ( repr.nlb.54)

MARTWA NATURA - OWOCE I SŁONECZNIKI

olej, płótno,
64 x 53 cm
sygnowany p.d.: K. Mackiewicz

Paryż

sygnowany p.d.
olej, pilśnia
57x75

Leśny strumyk

olej/płótno, 55 x 72 cm

LETNI DZIEŃ, przed 1956

olej, płótno,
78.8 x 36 cm
sygnowany p.d.: K Mackiewicz

Scena w ogrodzie

sygnowany p.d.
olej, płótno
102x115

KATEDRA W AMIENS

Olej, płótno; 81,5 x 65 cm
Sygnowany l. d: KMackiewicz

Prezentowane płótno należy do cyklu "Katedry", który artysta rozpoczął malować w roku 1927 i tworzył go przez następne kilkadziesiąt lat. W 1963 za obraz z tego cyklu na IV Salonie Bosio w Monte Carlo otrzymał Grand Prix. Po II wojnie światowej, w latach 1950-70, Mackiewicz zaczął malować swoje kolejne cykle: "Miasto", "Tu byli ludzie".

Miasto, lata 60.

olej, płótno, 114,5 x 146 cm;
na odwrocie na blejtramie tytuł: "Miasto" (ołówkiem); w załączeniu zdjęcie z potwierdzeniem autentyczności przez syna artysty

Martwa natura z dzbankiem i szklanymi przedmiotami, ok. 1930

olej, płótno, 50,5 x 46,5 cm;
w załączeniu ekspertyza Łukasza Grzejszczaka oraz
potwierdzenie autentyczności obrazu przez Ludwika Mackiewicza.

LAS ZIMĄ

Olej, płótno naklejone na płytę;
59,6 x 75,4 cm
Sygnowany l. d.: K. MACKIEWICZ
Na odwrociu nalepka: THE FINE ART. GALLERIES | T. EATON C° | TITLE OF WORK WINTER FOREST WITH RIVER | ARTIST MACKIEWICZ | STOCK NUMBER 14641 G141

Las

olej, płótno,
55 x 73 cm;
sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ

Martwa natura - Polne kwiaty i owoce

olej, płótno,
64 x 53.5 cm
sygnowany p.d.: K. Mackiewicz

KADZIDŁA ZAGŁADY

Olej na płycie
85 x 121,5 cm Sygnowany l.d. - "K Mackiewicz"
Na odwrocie nalepki - 1.) nalepka z odręcznym napisem - "Konstanty 83 x 12(...) | MACKIEWICZ | KADZIDŁA ZAGŁADY | olej, dykta" olej, dykta" 2.) nalepka z DESY: "Autor Konstanty Mackiewicz | Tule: TSER WAREN LEUTE | (...)"

W maju, gdy kwitną bzy

olej, płótno,
73 x 100 cm;
sygn. p.d.: K. Mackiewicz

Las

olej, płótno,
73 x 100 cm;
sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ

WNĘTRZE SALONU

Olej, karton;
50 x 53,9 cm
Sygnowany szarym olejem p. d.: KMackiewicz
Na odwrociu szkic ołówkowy do obrazu oraz po środku fragment nalepki z pieczęcią

Scena w ogrodzie

olej, płótno
102 x 115 cm;
sygn. p.d.: K.MACKIEWICZ

MARTWA NATURA

Olej na sklejce
73 x 67 cm
Sygnowany l.d - "K Mackiewicz"

Martwa natura z cytrynami

olej, płótno, 67 x 77 cm;
sygn. p.d.: K. Mackiewicz.
na odwrocie: szkic pejzażu zimowego oraz nalepka ze zbiorów Tadeusza Podniesińskiego.

Las

olej, tektura, 69,5 x 79,5 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz

Pejzaż leśny

olej na płótnie, 73 x 92 cm
sygn. l.d.: "K.Mackiewicz"

Ulica wieczorem

olej, tektura, 63 x 61,5 cm;
sygn. l.d.: K. Mackiewicz.

Las

olej, płyta pilśniowa, 69 x 80 cm;
sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż leśny

olej na płótnie, 73 x 92 cm
sygn. l.d.: "K.Mackiewicz"

Kąpiące się kobiety

sygn. p.d.
olej, płótno
99.5x113.5

Pejzaż łódzki (1934?)

sygn. l.d.
olej, płótno/tektura
57x64

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 50 x 65,5 cm; sygn. p.d.: K. Mackiewicz

Dwa szkice do pejzaży

niesygnowane (na odwrociu notatki artysty)
atrament, papier
17.6x15

Paryski most

olej, płótno, 46 x 55 cm;
sygn. l.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż z rzeką

olej, płótno, 65,5 x 92 cm

Katedra

sygn. p.d.
olej, deska
63.x18.8

sygn. p.d.
olej, płótno
64x78

Paryski most

sygn. l.d.
olej, płótno
46x55

Dwa szkice do pejzaży

niesygnowany (notatki artysty na odwrociu)
atrament, papier
16.5x14.4

Kobieta z dzieckiem (1934)

niesygnowany
olej, płótno/sklejka
120x97

KATEDRA, 1971 gotycka katedra Notre-Dame w Paryżu, widziana od strony fasady

olej na płycie pilśniowej, 170 x 122 cm,
na odwrocie napisy: "Mackiewicz170 x 122", "KATEDRA"; kartka muzealna "MHMŁ / KR / 1085"

Champs Elysees

olej. płótno, wym.: 64,5 x 80 cm
sygn. p.d.: K. Mackiewicz

PEJZAŻ LEŚNY

olej na płótnie,
59,8 x 72,5 cm,
sygnowany u dołu po prawej"K. Mackiewicz". Na odwrocie (na płótnie) napis odręczny i stempel "Pawlikowski "(?).

Pejzaż z rzeką

akwarela, papier, 93 x 65 cm; sygn. p.d. nieczytelnie

Pejzaż z rzeką

sygn. p.d.
akwarela papier
65x93

sygn. p.d.
olej płótno
50.3x65

Pejzaż z pałacem

olej, płótno, 60,5 x 81 cm; sygn. l.d.: K. Mackiewicz

ODPOCZYNEK W CIENIU, ok. 1930

olej, płótno,
72.5 x 57.8 cm
sygnowany l.d.: K. Mackiewicz

Martwa natura

olej, tektura, 61 x 97 cm;
sygn. l.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż-motyw letni

sygnowany l.d.
tempera, tektura
68.7x78.4

Panorama miasta

sygnowany p.d.
olej, płótno
54.5x73.5

Leśny ruczaj

olej, tektura, 59,5 x 46 cm; sygn. l.d.: K. Mackiewicz

Katedra

sygn. p.d.
olej tektura
75x68

Nad rzeką

olej, płótno, 72 x 58 cm
sygn. l.d.: K. Mackiewicz

WNĘTRZE SALONU

olej na płótnie, 52 x 61,5 cm, sygnowany p. d. "K. Mackiewicz"

Leśny strumień

olej, sklejka, 59 x 46 cm; sygn. l.d.: K. Mackiewicz

Pejzaż z dworkiem

olej, płótno, 60,5 x 81,5 cm; sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ

Las

olej, płótno, 68 x 53 cm; sygn. l. d.: K. Mackiewicz

olej, płótno, 60 x 73 cm, sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż z łódką

olej, płótno, 74 x 101 cm, sygn. l.d.: K. MACKIEWICZ

Pejzaż zimowy z Arturówka

sygn. p.d.
olej płótno
51x65.5

Przedwiośnie

olej, tektura,
60.7 x 50.5 cm
Sygnowany p.d.: K. MACKIEWICZ

MŁYN W LESIE

olej na płótnie dublowanym,
62 x 77 cm
sygnowany p. d. "K. Mackiewicz"

Przedwiośnie

olej, tektura,
60.7 x 50.5 cm
Sygnowany p.d.: K. MACKIEWICZ

ZIMA W LESIE

Olej, płótno, 60,3 x 73,5 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.r.: K MACKIEWICZ

Pejzaż leśny

olej na płycie, 48,5 x 55 cm, sygnowany l.d.: "K. Mackiewicz"

Pejzaż leśny

liczba obiektów: 264