1 zł
2 600 000 zł

KRCHA Emil (1894-1972)

Maki, 1964

akwarela, ołówek, papier szaro-kremowy; 70 x 51 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem);
na odwrocie autorski napis: Emil Krcha / „Maki” 1964 / 70 x 50 (ołówkiem) oraz: ... Kat. Krak 90 (długopisem).
Obraz wymieniony w katalogu: Emil Krcha. Wystawa Malarstwa, BWA Kraków, listopad 1965, poz. 90.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z Kaczeńcami, 1965

olej, płótno; 60x71,5 cm , sygnowany p.d.: "E. Krcha", na odwrocie nalepki wystawowe i biogram artysty"

*droit de suite

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z rybami

olej, tektura, 51 × 36 cm w świetle ramy,
sygn. l.d.: E. Krcha
Na odwrocie autorski opis: Emil Krcha/‘Martwa natura’/olej

KRCHA Emil (1894-1972)

Wioska na Podhalu - Tatary

olej, tektura; 21,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krcha (ołówkiem);
na odwrocie opis autorski: Emil Krcha / „Wioska na Podhalu” / („Tatary”) / Kraków i adres artysty: Kraków / ul. Czysta 8. II. p. of.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z dwoma dzbanami, [1960]

akwarela, papier; 64 x 48 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha i dat. l. d.: Kraków 960

KRCHA Emil (1894-1972)

Targ w miasteczku

olej, tektura; 24,3 x 30,3 cm;
sygn. p. d.: Krcha.

KRCHA Emil (1894-1972)

Zima

olej, tektura, 23 × 34,5 cm
sygn. l. d.: Krcha.
na odwrocie szkic malarski z autorską sygnaturą i opisem: Emil Krcha |Piwnica.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z białymi bzami, 1943 r.

olej, płyta pilśniowa, 62 × 52 cm
sygn. p. śr.: E. Krcha
opisany i datowany l. d.: Krzemieniec 1943

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z bąkiem, 1936

olej, płótno naklejone na tekturę; 90 x 61 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha;
na odwrocie:
nalepki:
- Muzeum Okręgowe - Bydgoszcz / listopad 1978 r. / Emil Krcha / "Martwa natura z bąkiem" / olej-płótno 92 x 54 r.wyk. 1936;
- MUZEUM / OKRĘGOWE w BYDGOSZCZY / Al ... / ... BYDGOSZCZ;
- MUZEUM / IM. LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO / BYDGOSZCZ / AUTOR Emil Krcha / TYTUŁ Martw natura z bąkiem / TECHNIKA olej / WYSTAWA pośmiertna / PZWS 42 OD 22.XI.1978 DO 5.IV.1979 NR KAT. 59 /
- Emil Krcha / 41 / Kraków XI. 1965 / ol- tekt. 92 x 64 / 1965 Kraków 15. XI. 19;
- "Kaczki z bąkiem" / ol. - tekt. 92 x 64 / Kraków XI. 1965;
- Martwa natura z bąkiem - olej;
- nalepka ramiarska z opisem
- oznaczenie: 59

KRCHA Emil (1894-1972)

Kompozycja figuralna,1925

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
72 x 58 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem:
Emil Krcha "Kompozycja figuralna" - akwarela / Kraków - Paryż 1925 (Elżbieta Krcha)

KRCHA Emil (1894-1972)

akwarela, papier; 64 x 48 cm;

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z białymi bzami, [1943]

olej, płyta pilśniowa, 63,5 x 51,5 cm;
sygn. p. śr.: E. Krcha; opisany i datowany l.d.: Krzemieniec 1943

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 45 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Emil Krcha (ołówkiem).

KRCHA Emil (1894-1972)

Wiejska zagroda zimą, 1945 r.

akwarela, papier, 17,5 x 25 cm,
sygn. p.d.: EKrcha, opisany l.d.: Obłońsk 20.I.45

KRCHA Emil (1894-1972)

olej,płyta pilśniowa, 63,5 x 51,5 cm;
sygnowany p.śr.: 'E. Krcha'; opisany i datowany l.d.: 'Krzemieniec 1943.'

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w glinianym dzbanku, 1969 r.

olej/tektura, 75 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'E. Krcha'
na odwrociu odręczne opisy autorskie

WYSTAWIANY
- wystawa pośmiertna, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979
- Sanok - Zamek, czerwiec - lipiec 1989 r.

LITERATURA
- katalog wystawy pośmiertnej, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979, poz. 142

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie, 1941 r.

olej, tektura, 54,5 x 35,5 cm
sygn. p. d.: E. Krcha oraz opisany i dat. l .d.: Krzemieniec 1941.

KRCHA Emil (1894-1972)

Nad wodą, 1929 r.

olej, płyta, 34,5 × 49,5 cm
sygn. p. d.: Krcha
na odwrocie datowany: 16.7.29

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z białymi bzami, 1943

olej, płyta pilśniowa; 63,5 x 51,5 cm;
sygn. p. śr.: E.Krcha; opisany i datowany l. d.: Krzemieniec 1943

KRCHA Emil (1894-1972)

Kościół

olej, tektura, 32 x 48 w świetle ramy
sygn.p.d. ołówkiem: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Róże w niebieskim wazonie

olej, sklejka, 33 × 43,5 cm
sygn. pośrodku: E.Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 36 × 27 cm
sygn. p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Wiolonczelistka - portret żony

sygn. p.d.
akwarela, papier
9.2x11.5 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z kopami, l. 30. XX w.

Olej, płótno; wym.: 64,5 x 100 cm; sygn. p.d.: Krcha. Na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez syna artysty.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

KRCHA Emil (1894-1972)

Zmarznięte jabłka, 1941 r.

olej/deska, 44 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'E. Krcha'; datowany i opisany l.d.: 'Krzemieniec 1941.'

- Emil Krcha, Malarstwo, Warszawa 1963, katalog wystawy, poz. kat. 47, il. nlb.
- wystawa monograficzna, Zwiazek Polskich Artystow Plastykow, Warszawa, 1963

KRCHA Emil (1894-1972)

olej/płyta pilśniowa, 63,5 x 51,5 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Cerkiew

olej/płótno, 44 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Krcha.'

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa z kwiatami, 1941 r.

olej/tektura, 37 x 36 cm
opisany i datowany l.d.: 'Krzemieniec 41.'

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z dwoma dzbanami

akwarela, papier; 64 x 48cm;
sygn.p.d.: E.Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

olej, płyta, 35 × 44 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

DRZEWA NAD BRZEGIEM

Akwaforta, akwatinta, papier; 195 x 142 mm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z ptactwem

olej, płótno, 73 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha
na odwrocie nalepki wystawowe: z Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego z "Wystawy pośmiertnej", 22. 11. 1978 - 5.4. 1979 nr. kat. 60; z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy z datą powstania 1936; z Muzeum Historycznego w Sanoku z wystawy: "Emil Krcha - malarstwo" , 2.07.-30.08.1985 oraz nalepki Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu z Wystawy Zbiorowej z V. 1948 r. z nr. kat. 60; oraz z towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z Wystawy Zbiorowej 4-5. 1949 z nr. kat. 39;

KRCHA Emil (1894-1972)

BORYSŁAW

olej na tekturze, 35 x 50 cm, sygnowany p.d. "E. Krcha"; na odwrocie, ołówkiem: "Emil Krcha" i tytuł obrazu.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura, 1943

gwasz, tektura, 55 x 65 cm,
sygn. p.d.: E. Krcha oraz dopisek l.d.: Krzemieniec 1943.II.

KRCHA Emil (1894-1972)

KOŚCIÓŁ w HORPINIE

olej na płótnie, 67 x 81,5 cm,
sygnowany l.d. "E. Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Poronin, 1923 r.

olej/płótno, 43 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1923 Krcha'

- Ecole de Paris, aukcja Boisgirard, 2.07.2010
- kolekcja prywatna, Francja

- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman, red. U. Hofman,Warszawa 2013, s. 83

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w glinianym dzbanie (Cynie), 1969 r.

olej/tektura, 75 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'E. Krcha'
katalog wystawy pośmiertnej, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979, poz. nr 142

KRCHA Emil (1894-1972)

ZIMA NA PODHALU

Olej, płótno; 53 x 71 cm
Sygnowany p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Procesja

gwasz, olej, tektura; 26,2 x 34,7 cm;
sygn. p. d.: Krcha / Horpin.
Horpin, wieś w obwodzie lwowskim.

KRCHA Emil (1894-1972)

Wiolonczelistka - portret żony artysty

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 9 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Zabudowa

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 11,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: E. Krcha (niebieską kredką)

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura

olej, sklejka; 52,2 x 36,8 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha;
na odwrocie napis autorski: Emil Krcha / "Martwa natura" / olej

KRCHA Emil (1894-1972)

Gaj Świętopełka - Aleja Filozofów [w Kartuzach]

olej, tektura; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: Krcha;
na odwrocie nalepka Zrzeszenia Artystów Plastyków Zwornik z autorskim opisem i tytułem: DZIEŁO Emil Krcha / RODZAJ ol. _ Gaj Świętopełka" / CENA 200 zł oraz rozbudowany opis własnościowy.

Obraz wystawiany i ujęty w katalogu: “Kolonia Artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą “, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Kazimierz Dolny 2010 r., s. 95;
Obraz ujęty w katalogu: "I Wystawa Krakowskiego Związku Polskich Artystów Plastyków", Warszawa 1928/1929 r., poz. 43, z tytułem "Aleja Filozofów"

KRCHA Emil (1894-1972)

Procesja

sygn. p. d.: Krcha / Horpin.

KRCHA Emil (1894-1972)

Portret Kobiety

akwarela, ołówek, papier; 14,6 x 11cm;
sygn.oł.l.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

KOŚCIÓŁEK W SMOLNEJ

olej, tektura, 46 x 59,8 cm
sygn. p.d.: Krcha
Na odwrocie autorski napis: E. KRCHA | KOŚC. ŚW. JÓZEFA | W SMOLNEJ / K RZESZOWA.
Ponadto napisy - grupy cyfr atramentem i ołówkiem.

KRCHA Emil (1894-1972)

Kościół

sygn.p.d. ołówkiem: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Ulica w Krzemieńcu

olej, tektura; 41 x 31 cm;
sygn. p. d.: Krcha;
na odwrocie napis: Krcha / Emil Krcha / Ulica w Krzemieńcu" / Kraków, ul. Czysta 8 II p.
Obraz wystawiany i ujęty w katalogu: “Kolonia Artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą “, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Kazimierz Dolny 2010 r., str. 95

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z kopami

Olej, płótno; wym.: 64,5 x 100 cm;
sygn.. p.d.: Krcha. Na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez syna artysty.

KRCHA Emil (1894-1972)

Świątkowa Golgota

olej, płótno; 98 x 70 cm;
sygn. u dołu: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Ruska wioska

sygn. p.d.
olej, tektura
16x22 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

KOŚCIÓŁEK W SMOLNEJ

Olej, tektura, 46 x 59,8 cm,
sygn. p.d.: Krcha, na odwrocie autorski napis E. Krcha Kośc. Św. Józefa w Smolnej k/Rzeszowa

KRCHA Emil (1894-1972)

KWIATY W WAZONIE

Akwarela, papier, 39,5 x 28,5 cm,
sygn. l.d.: Krzemieniec 1943 i p.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

ZAGRODA z ŻURAWIEM STUDZIENNYM, 1950

olej na tekturze,
30,5 x 46 cm,
sygnowany p.d. "E. Krcha".
Na odwrocie, na tekturze, dedykacja ołówkiem: "1950 Kraków /Dla Janiny Oso [s]towicz /w dniu Imieninowym Emil Krcha".

KRCHA Emil (1894-1972)

Motyw zimowy z Podhala

olej, płótno; 53 x 71 cm;
sygn. p. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty

akwarela/papier, 47 x 34 cm
sygnowany p.d.: `Krcha`
na odwrociu odręcznym pismem: `Emil Krcha` | "Kwiaty"

KRCHA Emil (1894-1972)

Wiejski kościółek, ok. 1925

olej, płótno naklejone na sklejkę; 43 x 54 cm;
sygn. p. d.: E.Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

BRATKI W WAZONIE

Olej, płótno; 14,2 x 16,2 cm
Sygnowany p. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

RUSKA WIOSKA

Olej na tekturze; 15 x 21 cm
sygnowany p.d. Krcha
Na odwrocie napis autorski: 4. Ruska wioska

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z kapliczką

olej, płótno, 50 x 32 cm,
sygn. p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Ule w ogrodzie

olej, deska, 30 × 38 cm
sygn. p. d.: Krcha

Estymacja: 6000 - 7000 zł

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura

sygn. l.d.
akwarela, papier
50x68 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Akwarela, papier; wym.: 64 x 48 cm
Sygn.p.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Zestaw szkiców ołówkiem, lata 20. i 30.

1. Studium architektoniczne; wym.: 10,8 x 14,4 cm; nie sygn.; szkic wykonany na odwrocie zaproszenia na wystawę prac T. Łempickiej w paryskiej galerii Colette Weil (V 1931). 2. Leda z łabędziem; ołówek; wym.: 10,5 x 13,3 cm; nie sygn.; szkic wykonany na odwrocie zaproszenia na wystawę prac M. Darbour w paryskiej galerii Jean Charpentier. 3. Katedra św. Jura we Lwowie; ołówek; wym.: 10,5 x 14 cm; nie sygn.; szkic wykonany na odwrocie zaproszenia na wystawę prac A. Simonettiego w paryskiej galerii Carmine. 4. Droga przez las; wym.: 10,5 x 14,6 cm; nie sygn.; szkic wykonany na odwrocie zaproszenia na wystawę prac artystów łódzkiego oddziału ZZ PAP w krakowskim Domu Plastyków (IV 1935). 5. Kościół w miasteczku [Krzemieniec?]; wym.: 12,2 x 15,8 cm; nie sygn.; szkic wykonany na odwrocie zaproszenia na wystawę prac G. Coppens w paryskiej galerii Bernheim-Jeune. 6. Sadzenie ziemniaków; wym.: 10,5 x 16 cm; nie sygn.; szkic wykonany na odwrocie zaproszenia na Wieczór Sylwestrowy (XII 1931) w restauracji Franciszka Plichty w Kartuzach. Część prac ma precyzyjnie opisane zamierzone barwy. Zaproszenia z czasów studiów artysty w Paryżu w 1925 i 1927-31. Po powrocie mieszkał najpierw w Krzemieńcu, gdzie organizował Rysunkowe Ognisko Wakacyjne, a od 1943 w Krakowie - z przerwą w latach 1945-1950 na pobyt we Wrocławiu. Prace pochodzą ze zbiorów rodziny artysty.

KRCHA Emil (1894-1972)

Leśniczówka w Augustowie, 1924/25

olej, płótno; 94 x 129,5 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha;
na odwrocie nalepki: Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego/ Bydgoszcz / Autor: Emil Krcha / Tytuł: Leśniczówka w Augustowie /Technika: Olej / Wystawa: Pośmiertna /od 22. XI. 1978 do 5. VI. 1979. nr kat. 20;
nalepka z odręcznym napisem: Emil Krcha/ Leśniczówka z Augustowie z Kazalnicą/ Legionową/ olej, pł. wym. 130 x 95 / rok 1924-1925/Elżbieta Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura ze świątkiem

olej, tektura, 48,5 x 34 cm, sygn. p.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z kapliczką

olej, płótno, 48 x 33 cm, sygn. p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Kościół

olej, tektura, 32 × 48 cm w świetle
oprawy
sygn. p. d.: Krcha

6 000 - 7 500 zł

KRCHA Emil (1894-1972)

RUSKA WIOSKA, 1936

olej na tekturze, 21,7 x 23,4 cm,
sygnowany l.d. "E. Krcha 36"
2010, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą (poza katalogiem).

KRCHA Emil (1894-1972)

Nad brzegiem morza

Olej, tektura; wym.: 34 x 41 cm
Sygn.p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

olej, płótno; 94 x 129,5 cm
sygn. l. d.: E. Krcha;
na odwrocie nalepki: Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego/ Bydgoszcz / Autor: Emil Krcha / Tytuł: Leśniczówka w Augustowie /Technika: Olej / Wystawa: Pośmiertna /od 22. XI. 1978 do 5. VI. 1979. nr kat. 20; nalepka z odręcznym napisem: Emil Krcha/ Leśniczówka z Augustowie z Kazalnicą/ Legionową/ olej, pł. wym. 130 x 95 / rok 1924- 1925/Elżbieta Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

olej, sklejka, 33 × 43,5 cm
sygn. po prawej pośrodku: E.Krcha

Estymacja: 7 000 - 8 000 zł

KRCHA Emil (1894-1972)

olej, płótno; 94 x 129,5 cm
sygn. l. d.: E. Krcha;

KRCHA Emil (1894-1972)

Portret dziewczyny, lata 30.

Akwarela, ołówek, papier; wym.: 14,6 x 11 cm;
sygn. oł. l.d.: E. Krcha.

KRCHA Emil (1894-1972)

Przy fortepianie

sygn. p.d.
olej, tektura, 12.5x17.5 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Most Karola w Pradze

olej, płótno; 66 x 96 cm ;
sygnowany po prawej stronie u dołu: E. Krcha.

KRCHA Emil (1894-1972)

CHAŁUPY POD LASEM

olej na kartonie naklejonym na tekturę, 22,8 x 33 cm,
sygnowany l.d. "E. Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie, 1941

olej, tektura; 54,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha
oraz napis l. d.: Krzemieniec 1941.

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie, 1941

sygn. p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Kompozycja figuralna,1925

na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Emil Krcha "Kompozycja figuralna" - akwarela / Kraków - Paryż 1925 (Elżbieta Krcha)

KRCHA Emil (1894-1972)

olej/tektura, 75 x 50 cm
sygnowany p. d.: `E. Krcha`
ODWROCIE: odręczne opisy autorskie
WYSTAWIANY: 1) wystawa pośmiertna, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979; 2) Sanok - Zamek, czerwiec - lipiec 1989 r.
LITERATURA: katalog wystawy pośmiertnej, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979, poz. nr 142

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

KRCHA Emil (1894-1972)

Paryż, 1925

akwarela, ołówek, papier, 11,5 x 16,5 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krcha / Paris 25.

KRCHA Emil (1894-1972)

Głowa dziewczynki, 1935

olej, papier naklejony na płótno,
59 x 50 cm;
Na odwrocie nalepki: wystawowa z Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z wystawy pośmiertnej 22.11.1978 - 05.06.79 nr kat. 57; depozytowa z Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z nr dep. 2831/78; -) z Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie z listopada 1965, nr kat. 40

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z rzeką

olej, płótno, 64 x 80 cm;
sygn. p. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Tulipany z bzem (1968)

opis autorski na odwrociu
olej, tektura
69x47 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Młyn w Ząbsuchem, 1924

olej, farbaota, płótno,
50,5 x 71,5 cm;
sygn. l. d.: Krcha
Na odwrocie nalepki z danymi o obrazie: Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z 1927 roku z numerem 27, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie z 1928, z tytułem Młyn, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy im. Leona
Wyczółkowskiego - Wystawa pośmiertna 22.11.1978 - 05.06.1979, nr kat. 19

KRCHA Emil (1894-1972)

MARTWA NATURA Z OWOCAMI (MARTWA NATURA III)

olej/tektura,
50 x 61 cm
sygnowany p. d.: `E. Krcha`
ODWROCIE: liczne naklejki wystawowe oraz z opisem obrazu

Estymacja: 15 000 - 25 000

KRCHA Emil (1894-1972)

KRCHA Emil (1894-1972)

Głowa dziewczynki, 1935

59 x 50 cm;

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z rzeką

olej, płótno, 64 x 80 cm;
sygn. p. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Paryż, 1925

KRCHA Emil (1894-1972)

Młyn w Ząbsuchem, 1924

olej, farba złota, płótno, 50,5 x 71,5 cm;
sygn. l. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z dwoma wazonami

olej, płótno naklejone na sklejkę,
29,5 x 27,3 cm
sygn. p.d.: Krcha
Na odwrocie naklejka z opisem atramentem: Emil Krcha / "Kwiaty z ptaszkiem" ol ? pł. / 29 x 27; i numerem czerwona kredką: 69, oraz opinia syna artysty Jana Krzysztofa Krchy z datą 23. 01. 1990.

KRCHA Emil (1894-1972)

Poronin

sygn. l.d.
olej, tektura
35x50

KRCHA Emil (1894-1972)

Kaczeńce, 1964

olej, tektura,
50 x 37 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha;
na odwrocie napis autorski: Kaczeńce 1964/ wym. 50 x 37/ olej, tekt/ Emil Krcha;
nalepki:
1.) z odręcznie napisanym numerem 101. oraz z tytułem i techniką;
2.) z wystawy pośmiertnej w bydgoskim Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego 22 XI 1978 do 3 IV 1979, z nr kat. 126.
Obraz wystawiany na wystawie monograficznej w BWA w Krakowie w 1965 r., nr kat. 101

KRCHA Emil (1894-1972)

Scena rodzajowa

Olej, tektura;
wym.: 14 x 19,5 cm;
sygn. p.d.: Krcha.

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż (Lublin), lata 40. XX w.

Akwarela;
wym. w świetle pp.: 25,5 x 38,5 cm;
sygn. p.d.: E. Krcha; praca pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.

KRCHA Emil (1894-1972)

Portret kobiety, lata 30. XX w.

Akwarela, ołówek, papier;
wym.: 14,6 x 11 cm;
sygn. oł. l.d.: E. Krcha.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z bąkiem, 1936 r.

olej, tektura,
89 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha
Na odwrocie nalepki: dwie autorskie z tytułem Kaczki z bąkiem, nalepki z Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy "Emil Krcha 1894 - 1972. Wystawa pośmiertna" 22 XI 1978 - 5 IV 1979, nr kat. 59.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z owocami

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
50,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z kapliczką

olej, płótno;
92,5 x 73 cm
sygn l.d Krcha
na odwrocie nalepka:
MUZEUM IM. LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO/ BYDGOSZCZ/ Emil Krcha/ Pejzaż z kapliczką/ olej/ wystawa pośmiertna/ 22.XI.1978 do 5.IV.1979, nr kat.17

KRCHA Emil (1894-1972)

Akt z lustrem

olej, płótno;
142 x 88 cm
sygn. l.d. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z warzywami

olej na płótnie,
21,5 x 18 cm,
sygn. p.d.: E. Krcha Krzemieniec 1929

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż miejski

olej na tekturze,
32 x 40,5 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty

tempera, karton,
47 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem)
Na odwrocie nalepka: ZRZESZENIE ARTYSTÓW PLASTYKÓW "ZWORNIK" z tytułem obrazu.

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tektura,
36,2 x 33 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z gęślikami

Olej, płótno, tektura,
30 x 26 cm,
sygn. l.d.: Krzemieniec 1942 i p.d.: E Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z rybami

Olej, płótno, tektura,
20 x 31 cm,
sygn. l.d.: Krzemieniec 1942 i p.d.: E. Krcha.
Na odwrocie naklejki z wystaw

KRCHA Emil (1894-1972)

Olej, tektura,
32 x 40 cm,
sygn. p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż górski z kwitnącymi jabłoniami, lata 30.

Olej, płótno;
wym.: 40,5 x 55 cm;
sygn. p.d.: Krcha.

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie, 1938

Olej, płótno, tektura;
wym.: 38 x 35 cm;
Na odwrocie opis autorski Emil Krcha 1938 // nr 36 Kwiatki 38 x 35. Praca ze zbiorów rodziny artysty, w oryginalnej, autorskiej ramie.

KRCHA Emil (1894-1972)

Uliczka w małym mieście

10,7 x 13,7 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Akwarela, ołówek, papier;
wym.: 14,6 x 11 cm;
sygn. l.d.: E. Krcha.

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

36,2 x 33 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż, lata 20

olej, sklejka;
30,5 x 20,7 cm
sygn. p.d. Krcha
Obraz dwustronny: Na odwrocie: Pejzaż, olej, sklejka, 30,5 x 20,7 cm niesygnowany

KRCHA Emil (1894-1972)

Poronin

olej, płótno;
43 x 56 cm
sygn. p.d. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Panorama Lublina

25,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Poronin (1923 ?)

Olej na płótnie
Syg., datowany i umiejscowiony p.d.
43 x 56 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Widok zamku w Lublinie

sygn. p.d.
akwarela, papier
25.5x38.8 (w świetle passe-partout)

KRCHA Emil (1894-1972)

Dzieci jedzące winogrona (1925)

niesygnowany (na odwrociu potwierdzenie autentyczności - Elżbieta Krcha
akwarela, ołówek, papier
73x59

KRCHA Emil (1894-1972)

Stogi

akwarela, papier, 23,8 x 30 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krcha;
na odwrocie napis Grzybno 25 (przepisany na nowa oprawę)

KRCHA Emil (1894-1972)

Akwarela, papier, 22,5 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z dwoma wazonami, 1960 r.

akwarela/papier, 64 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `E.Krcha`, dat. l.d.: `Kraków 960`

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z gruszką

olej, płyta
39 x 49 cm;
na odwrocie nalepka autorska: Nr: 22 E. Krcha / Martwa z gruszką (...);
Rama autorska

KRCHA Emil (1894-1972)

olej, płótno naklejone na tekturę
60 x 73,5 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

KOŚCIÓŁEK W SMOLNEJ

olej, tektura
46 x 59.8 cm
sygnowany p.d.: Krcha
Na odwrocie autorski napis: E. KRCHA | KOŚC. ŚW. JÓZEFA | W SMOLNEJ / K RZESZOWA. Ponadto napisy - grupy cyfry atramentem i ołówkiem.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z dzbankiem do kawy

Olej, tektura
51 x 70 cm cm
Niesygnowany
W załączeniu opinia syna artysty Jana Krzysztofa Krchy.

KRCHA Emil (1894-1972)

Nad brzegiem morza

olej, tektura
34 x 41 cm;
sygn. p. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Tulipany z bzem

olej, tektura
66 x 44,2 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie napis autorski: Emil Krcha / Tulipany z bzem /
wym 69 x 47 cm / olej tekt. / r 1968

KRCHA Emil (1894-1972)

ORP BŁYSKAWICA

olej na płótnie
85 x 70 cm
sygnowany "ORP. BŁYSKAWICA E.KRCHA"

KRCHA Emil (1894-1972)

NAD STAWEM, 1951

olej na płycie
41 x 54,5 cm
sygnowany l.d. "E.Krcha 51"

KRCHA Emil (1894-1972)

RUSKA WIOSKA

olej na tekturze
15 x 21 cm
sygnowany p.d. "Krcha", na odwrocie ręką autora "4. Ruska wioska"

KRCHA Emil (1894-1972)

olej, płótno
65 x 100 cm;
sygn. p. d.: Krcha;
na odwrocie poświadczenie autent. przez syna Krzysztofa Krchę

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z kwiatami i owocami

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
48 x 69,5 cm (w świetle oprawy)

KRCHA Emil (1894-1972)

Białe róże

Olej, płótno
60 x 50 cm,
sygn. p.d.: E Krcha, l.d.: Krzemieniec 1948

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura`

Akwarela, tektura
29 x 38 cm,
sygn. p.d.: E. Krcha i l.d.: Kraków 44. Na odwrocie naklejki ZPAP we Wrocławiu

KRCHA Emil (1894-1972)

Ryby na półmisku

Akwarela, papier
27 x 32 cm,
sygn. l.d.: E. Krcha. Na odwrocie naklejka Muzeum Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

KRCHA Emil (1894-1972)

Tulipany z bzem

olej, tektura,
66 x 44,2 cm (w świetle oprawy);

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z kaczeńcami

olej, płótno,
60 x 71,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha;
na odwrocie: na krośnie powtórzona sygnatura - Emil Krcha oraz 3 nalepki autorskie z informacjami o obrazie m. in. z tytułem - Martwa z kaczeńcami i numerami - 61 i 54;
Obraz wystawiany na wystawach monograficznych E. Krchy w Zachęcie w Warszawie w 1963 r. (nr kat. 54) i BWA w Krakowie w 1965 r. (nr kat. 61)

KRCHA Emil (1894-1972)

MARTWA NATURA Z PATERź OWOCÓW I WAZONEM KWIATÓW, 1964

Tempera, gwasz, tektura;
31 x 44,5 cm
Sygnowany l.d.: E. Krcha 64

KRCHA Emil (1894-1972)

Nad brzegiem morza

olej, tektura, 34 x 41 cm;
sygn. p. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

olej, tektura
55 x 35 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha; oraz napis l.d.: Krzemieniec 41

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty

akwarela, papier
63,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem); dat. l. d.: Kraków 960.

KRCHA Emil (1894-1972)

Kabalarka, 1933

olej, płótno,
73,5 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha
Na odwrocie nalepka autorska z nr 26 i opisem obrazu, nalepka z nr 31 opisem obrazu i datą XI. 1965 napisy autorskie na krośnie i ramie: Kabalarka; nalepki wystawowe: ZPAP we Wrocławiu Wystawa zbiorowa V 1948 r. nr kat. 62; ZZPAP w Krakowie - "Dom Plastyków" Wystawa zbiorowa I.-II. 1949 r.;

KRCHA Emil (1894-1972)

sygn. p.d.
akwarela, papier
27x42

KRCHA Emil (1894-1972)

PEJZAŻ, 1936

olej na tekturze
21,7 x 23,4 cm,
sygnowany l.d. "E. Krcha 36"

KRCHA Emil (1894-1972)

Bibułkowy wianek, 1968

akwarela, papier, 62,5 x 44 cm
sygn. p.d.: Krcha Emil / 1968

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty

akwarela, papier, 63,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem); dat. l. d.: Kraków 960

KRCHA Emil (1894-1972)

W WIETRZNY DZIEŃ

Akwarela, papier; 34,4 x 25,5 cm
Sygnowany p. d.: Krcha | Horpin

KRCHA Emil (1894-1972)

Choinka

olej/deska, wym.: 76 x 60 cm
sygn. p.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

W wiejskiej izbie

olej, tektura, 22 x 34,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: Krcha (odcisk w malaturze)

KRCHA Emil (1894-1972)

W parku

olej, tektura, wym.: 49 x 69 cm,
sygn. p.d.: "Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Kompozycja figuralna, 1925 r.

akwarela/papier, 73 x 50 cm (w świetle passe - partout)
na odwrocie papierowa naklejka: `Emil Krcha "Kompozycja figuralna" akwarela | Kraków - Paryż 1925 | (Elżbieta Krcha)

KRCHA Emil (1894-1972)

WJAZD UŁANÓW BELINY DO MIASTA

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 37 x 49 cm, sygnowany l.d. monogramem "E. K." i na odwrocie "E. Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

olej, tektura, 50 x 70 cm
sygn.p.d.: E.Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z cerkiewką

olej, płótno, 67 x 81,5 cm;
sygn. l.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier, 59 x 45 cm
sygn. l.g.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty z kawonem

tempera, papier, 69 x 46 cm;
sygn. p.d.: E. Krcha
na odwrocie napisy autorskie: tytuł obrazu, wymiary, nr 7 oraz Kraków 11. 1935; oraz napis: Muzeum/ im. Leona Wyczółkowskiego / Emil Krcha / "Kwiaty z kawonem"/ nr kat. 135 / Wystawa pośmiertna 22. XI. 1978

KRCHA Emil (1894-1972)

KWIATY W WAZONIE, ok. 1954

ołówek, akwarela na brystolu,
41,7 x 32 cm w świetle passe-partout,
sygnowany ołówkiem p.d.
"Z okazji `Wandy` / E. Krcha 954"

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z ptactwem

olej, płótno, 73 x 60,5 cm;
sygn. p.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

PEJZAŻ Z KOPAMI SIANA, ok. 1960-1970

Olej, płótno; 65 x 99,5 cm
Sygnowany p. d.: Krcha
Na odwrocie płótna napis:
OBRAZ E. KRCHY 1924-1926 | stwierdzam autorstwo | Krzysztof Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z ptactwem

olej, płótno, 73 x 60,5 cm;
sygn. p.d.: E. Krcha
na odwrocie nalepki wystawowe: z Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego z "Wystawy pośmiertnej", 22. 11. 1978 - 5.4. 1979 nr. kat. 60; z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy z datą powstania 1936; z Muzeum Historycznego w Sanoku z wystawy: "Emil Krcha - malarstwo" , 2.07.-30.08.1985 oraz nalepki Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu z Wystawy Zbiorowej z V. 1948 r. z nr. kat. 60; oraz z towarzystwa PrzyjaciółSztuk Pięknych w Krakowie z Wystawy Zbiorowej 4-5. 1949 z nr. kat. 39;

KRCHA Emil (1894-1972)

RUSKA WIEŚ

Olej, tektura; 14,7 x 21 cm
Sygnowany p. d.: Krcha Na odwrocie l. g. napis: 4 Ruska wieś

KRCHA Emil (1894-1972)

ZABAWY WIELKANOCNE, ok. 1925

olej na tekturze,
24 x 30 cm,
sygnowany p.d. "Krcha" i na plecach "Emil Krcha / Zabawy wielkanocne No 9.", takie nalepka ZPAP w Krakowie z 30/3 1925 z danymi (autor, tytuł, technika, cena i nr 9)

KRCHA Emil (1894-1972)

Z OKOLIC BIECZA, ok. 1925

olej na tekturze,
26,9 x 22 cm,
sygnowany l.d. "Krcha" i na plecach "Emil Krcha Z okolic Biecza ", także nalepka ZPAP w Krakowie z 1/8 1925 z danymi (autor, tytuł, technika, nr 67a)

KRCHA Emil (1894-1972)

KWITNĄCE DRZEWA

Tempera; olej, karton; 24 x 30 cm
Sygnowany p. d.: Krcha
Na odwrocie napisy: Wczesna wiosna |
10|12.26 | Związek Art. Plast. |
N° 613 oraz 8427 |
Salon Niezależnych |
Emil Krcha |
"Kwitnące drzewa" | N°53

KRCHA Emil (1894-1972)

NA MSZY

Olej, tektura; 13,6 x 17,6 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

W WIETRZNY DZIEŃ

KRCHA Emil (1894-1972)

BRATKI W WAZONIE

Olej, płótno; 14,2 x 16,2 cm
Sygnowany p. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

WIEŚ HORPIN, 1930

Akwarela, papier; 26 x 34,6 cm
Sygnowany p. d. Krcha | Horpin
Na odwrocie Krcha | 30

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z owocami

akwarela na papierze,
32 x 44 cm,
sygn. oł. l.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Leśniczówka w Augustowie

olej/płótno, 91 x 124 cm
na odwrocie papierowa naklejka: `Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego | Bydgoszcz. | Autor: Emil Krcha | Tytuł: Leśniczówka w Augustowie | Technika: Olej | Wystawa: Pośmiertna | od 22. II. 1978 do 5. VI. 1979. nr kat. 20.`

KRCHA Emil (1894-1972)

PEJZAŻ ZE STOGAMI

Olej, tektura;
22 x 30 cm
Sygnowany p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Krajobraz z Pomorza

olej, tektura,
32 x 47 cm;
sygn. l.d.: Krcha
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP we Lwowie z 1932 r. z tytułem obrazu: Pejzaż z Pomorza (nr 2241); oraz napis na odwrocie na tekturze (autorski ?): Emil Krcha / Krajobraz z Pomorza / Nr. 12; E.K. 1

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z owocami

Akwarela, gwasz, papier,
wym. 24,5 x 35 cm;
Sygn. l.d.- E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier;
44 x 30,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Poronin, 1925

olej, farby metalizowane, tektura;
36 x 50 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Krcha;
na odwrocie napisy: 6 | E. Krcha | "Poronin" - 1925 | ol | tekt; 36 x 50 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura (1945)

sygnowany, datowany p.śr.
olej, sklejka
33x48.5

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z Poronina

olej, płótno, 69,5 x 98,5 cm;
na odwrocie nalepka z Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z wystawy pośmiertnej (22. XI. 1978 – 5. IV. 1979 r.) z nr kat. 8 oraz nalepka z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy z nr dep. 2791. Na blejtramie napisy: Pejzaż z Poronina / Pejzaż z Olczy

KRCHA Emil (1894-1972)

Zakopiański krajobraz

olej, tektura, wym.: 34 x 48 cm, sygn. p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z domami

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 18,5 x 23 cm
(w świetle oprawy); sygn. l.d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Bukiet kwiatów

41,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: z okazji Wandy / E. Krcha 954.

KRCHA Emil (1894-1972)

Kompozycja figuralna

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 73 x 59 cm;
Na odwrocie nalepka autorska: Emil Krcha Kompozycja figuralna" akwarela / Kraków - Paryż r. 1925

KRCHA Emil (1894-1972)

MARTWA NATURA Z OWOCAMI, Przed 1963 r.

Akwarela na papierze 42 x 59 cm
Sygnowany p.d. - `e. Krcha"
Na odwrocie autorska dedykacja - "Podarowałem Mamie / 21.II. 1971 r. / E. Krcha"
Wystawiany - Wystawa pośmiertna Emila Krchy, Muzeum im. L. Wyczółkowskiegow Bydgoszczy 22. XI. 1978 - 5. IV. 1979, poz. kat. 132.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z owocami

akwarela, papier, 42 x 59 cm; sygn. p.d.: E. Krcha
na odwrocie: napisy autorskie, m.in. Podarowałem Mamie 21. II. 1971 r. E. Krcha; nalepka z wystawy pośmiertnej 22.11.1978 - 5.04.1979 w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, nr katalogu 132

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty, 1964

akwarela na papierze,
wymiary: 62,5 x 47 cm,
sygn. l.g.: E. Krcha
Wyst.: Wystawa pośmiertna 1978/79, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

KRCHA Emil (1894-1972)

POTOK LEŚNY ZIMĄ, 1961

olej na tekturze, 40 x 50,5 cm,
sygnowany l. d. "Krcha 61"

KRCHA Emil (1894-1972)

KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA W SMOLEJ K. RZESZOWA

olej na płycie, 46 x 60 cm,
sygnowany p. d. "Krcha", na odwrocie ręką artysty"E Krcha Kościół św. Józefa w Smolej k/Rzeszowa"

KRCHA Emil (1894-1972)

olej, tektura, wym.: 48 x 68 cm
sygn. l.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

WIOSNA

Olej na tekturze 42 x 48,5 cm
Sygnowany l. d. - "E. Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

PEJZAŻ z WIERZBAMI NAD STRUMIENIEM, 1943

olej na sklejce, 41,5 x 32,2 cm,
sygnowany p. d. "E. Krcha 1943"

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż ze sztafażem

olej, płótno, 60 x 50 cm;
sygn. p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

KOPY, ok. 1926

olej na płótnie, 67 x 81 cm, sygnowany u dołu po prawej "Krcha", na krośnie kartka wystawowa Zw. Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z r.1926.

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z jeziorem

sygn. p.d.
olej, tektura
22.5x34.5

KRCHA Emil (1894-1972)

Droga przez wieś, około 1950

olej, płótno; 46 x 58 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: E.Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z Agey

olej, tektura, 48 x 37 cm, sygn. p.d.: E. Krcha
na odwrocie: autorski napis Emil Krcha/ pejzaż z Agey 1925

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 65 x 92 cm; sygn. p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

PLAC PRZED KOŚCIOŁEM Z BAWIĄCYMI SIĘ DZIEĆMI

olej na płótnie, 52 x 68,5 cm, sygnowany p.d.: "E. Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z misiem

sygn. p.d.
akwarela papier 30.3x40.2

KRCHA Emil (1894-1972)

Kartuzy (1924)

sygn. dat. p.d.
ołówek kredka akwarela papier 12x22.8 (w świetle passe-partout )

KRCHA Emil (1894-1972)

PEJZAŻ

wymiary: 21.5 X 31.5 olej
sygnowany

KRCHA Emil (1894-1972)

KWIATY, 1941

akwarela, 48 x 63,3 cm,
sygn. l.d. "E.Krcha", po prawej "Krzemieniec 41", na odwrocie kartka z wystawy w Muzeum w Bydgoszczy 1978/79 nr kat. 98.

KRCHA Emil (1894-1972)

PROCESJA

olej na tekturze, 24, 5 x 30 cm, sygn. p.d. "Krcha", na odwrocie nalepka identyfikacyjna

KRCHA Emil (1894-1972)

Róże w zielonym dzbanku

sygnowany p.d.
akwarela papier
65x46

KRCHA Emil (1894-1972)

KRCHA Emil (1894-1972)

akwarela, papier, 24 x 32,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Emil Krcha / Gand 930

KRCHA Emil (1894-1972)

KWIATY POLNE

akwarela, 74 x 47 cm,
na odwrocie kartka: "Krcha Emil 74. Ludowe kwiaty" oraz nalepka CBWA w Krakowie

KRCHA Emil (1894-1972)

MARTWA NATURA Z BUTELKAMI

tempera, 50 x 34 cm
sygnowana po prawej: "Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Gubałówka

olej, tektura,
32,5 x 46 cm;
sygn. na odwrocie

KRCHA Emil (1894-1972)

Kościółek

olej na płótnie, 44 x 60 cm
sygnowana p.d.: "Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z kwiatami, 1943

olej, tektura; 62 x 52 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: E. Krcha, po prawe stronie u dołu: Krzemieniec | 1943

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier, 48 x 63 cm;
sygn. l.d. - E. Krcha ,z prawej - Krzemieniec / 41r.
Na odwrocie nalepka z wystawy pośmiertnej artysty w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy XI. 1978 - IV. 1979 nr kat. 98

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z brzozami

olej na płótnie, 89,5 x 78 cm
sygnowany p.d.: "Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Wiejska zagroda zimą, 1945

akwarela, papier; 18,5 x 24,8 cm;

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z rybami, około 1950

akwarela, papier; 31 x 41,5 cm;

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z butelkami

tempera, 50 x 34 cm
sygnowana po prawej: "Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Las nad wodą

olej na tekturze, 32 x 49 cm, sygnowany l.d.: "Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z cerkwią

olej, płótno
67 x 81,5 cm

liczba obiektów: 218