1 zł
2 600 000 zł

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ, 1899 r.

olej/płótno, 44 x 30 cm
sygnowany p.d.: Bratkowski 1899

cena wywoławcza: Wykup abonament

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zimowy las, 1915 r.

olej/płótno, 50 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Bratkowski | 15'
na krośnie malarskim papierowa nalepka z opisem pracy oraz dedykacja ołówkiem

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż morski z łodziami

olej/tektura, 34 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'R. Bratkowski'

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ ZIMOWY, 1911

olej, tektura naklejona na płytę spilśnioną
69,8 x 92,5 cm
sygn. p.d.: Bratkowski Hadle 1911
na odwrocie duży, częściowo zatarty stempel: MADE IN [.....]

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zimowa rzeka

olej, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. i dat. p.d.: Bratkowski / 15(?)

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ ZIMOWY Z ŻABIEJ WODY

Olej, tektura; 62 x 85 cm
Sygnowany p.d.: R. Bratkowski Żabia Woda

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wnętrze lasu jesienią, 1922

olej, płótno; 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski 1922;
na odwrocie fragmenty dwóch nalepek z Salonu Stowarzyszenia Artystów, Poznań, Plac Wolności 1, z nazwiskiem autora i tytułem.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Laguna wenecka

olej, tektura, 48,5 × 68,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ MORSKI

Olej, płótno, 30 x 44 cm,
sygn. p.d.: R. Bratkowski 1940.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Mewy nad morzem

sygn. p.d.
olej, płótno
44x60 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wierzby nad wodą, 1915 r.

olej/tektura, 23 x 31 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'Bratkowski (...) 915'

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kapliczka na Capri

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany p. d.: "R. Bratkowski"
na odwrociu stempel Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie opisany sygnaturą, datą i numerem porządkowym

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

ZIMOWY NOKTURN, 1938

olej na tekturze, 43 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"R. Bratkowski 1938".

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze, 1938

olej, płótno; 43,5 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Bratkowski 1938 ? (data słabo czytelna).

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Motyw z Capri

olej, płótno; 50,5 × 70,5 cm
sygn. śr.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kwiaty, 1912 r.

olej, płótno, 34 × 50,3 cm
sygn. i dat. l.d.: R.Bratkowski/Zimna Woda 1912

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wzburzone morze - Capri

olej, gwasz, płyta, 49 x 69 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: R. Bratkowski/Capri

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

olej, sklejka, 47 x 65 cm,
sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Nad morzem

olej, płyta, 27 × 40 cm
sygn. l. d.: R.Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, tektura; 59,8 x 79,6 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Z WYBRZEŻA NEAPOLITAŃSKIEGO

olej, płótno
41,7 x 61,5 cm
sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

sygn. p.d.
olej, tektura
35x49.5 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Widok z Plant na Basztę Sandomierską

pastel, gwasz, papier, 25,5 x 37 cm
sygn. p. d.: Bratkowski 10 (nieczytelnie)

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zimna Woda

olej/płótno, 80,5 × 109 cm
sygn.: p.d. Bratkowski Zimna Woda

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kwiaty, 1912 r.

olej, płótno, 34 × 50,3 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Widok na morze

olej, płótno na tekturze, 48 × 68 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Widok o zachodzie

olej/płótno, 85 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'R. Bratkowski 1905.'

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kwitnący sad, przed 1914

Olej, płótno; wym.: 70 x 100 cm; sygn. p.d.: Bratowski 1912 (?).

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

MORZE, 1905

olej, płótno
42,7 x 64 cm
sygn. p.d.: R. Bratkowski | San Remo 1905

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pole

olej, tektura, 21 x 25,5 cm;
sygn. p.d.: R Bratkowski 1906

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kwitnące jabłonie, 1943

olej, tektura; 35 x 49,8 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski / Wieliczka 943

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kwitnące jabłonie

olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wenecja

olej, tektura; 48,7 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Widok na morze

olej, płyta, 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: RBratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

olej, sklejka, 47 x 65 cm
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

WIDOK Z CAPRI NA ZATOKĘ NEAPOLITAŃSKĄ I WEZUWIUSZ, 1926

olej, płótno
58,3 x 80 cm
sygn. p.d.: Roman de Bratkowski Capri 1926

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

ZIMOWY NOKTURN, 1938

olej na tekturze, 43 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"R. Bratkowski 1938".

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Motyw z Capri

olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wnętrze lasu jesienią, 1922

olej, płótno, 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski 1922

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

NOCNY POŁÓW

olej na tekturze, 48 x 68 cm,
sygnowany p.d. "R. Bratkowski", na odwrocie stempel owalny "Iskra i Karmański" [zakład materiałów malarskich w Krakowie].
Jeden z ulubionych motywów w twórczości artysty.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kapliczka na Capri

olej/tektura, 50 x 70 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Łodzie w świetle księżyca

olej, tektura; 49 x 69 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski 1935
przed konserwacją

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PASTWISKO NAD ADRIATYKIEM

olej na płótnie, 37,5 x 47,5 cm,
sygnowany l.d. "R. Bratkowski”

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

ZAUŁEK W LOVRANIE, 1908

Olej, płótno; 52 x 40 cm
Sygnowany p.d.: Bratkowski Laurana 1908

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż morski

olej, płótno, tektura, 48,5 x 58,5 cm,
sygn. p.d.: R Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż morski, ok. 1920

olej, płótno naklejone na tekturę;
48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri, 1935 r.

olej, płótno, 48,5 × 69 cm
sygn. i dat. p. d.: R.Bratkowski. Capri 1935

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zima, ok. 1910r.

olej, płótno, 40 × 81 cm
sygn. p. d.: Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wzburzone morze - Capri

olej, gwasz, płyta, 49 × 69 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: R. Bratkowski/Capri

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kwitnące jabłonie, 1943

olej, tektura; 35 x 49,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Bratkowski / Wieliczka 943

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Motyw z Capri

sygn. l. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KWITNĄCY SAD, 1923

olej, tektura
64 x 89 cm
sygn. p.d.: Bratkowski | 923

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, płótno; 47,5 x 67,5 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wzburzone morze - Capri

olej, płótno, 49 × 69 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze i skały

olej, płótno; 69 x 99 cm;
sygn. p. d: R. BRATKOWSKI Capri

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Planty krakowskie

olej, tektura; 32 x 42 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Bratkowski
na odwrocie stempel: Luftgaukommando VIII | Kdt. d. St. Ou.| Unterkunftsverwaltung | Prahau

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ ZIMOWY Z ŻABIEJ WODY

Olej, tektura; 62 x 85 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PRZYCIĘTE WIERZBY NAD STAWEM, 1906

Olej, płótno; 70 x 91 cm
Sygnowany l.d.: Bratkowski 906 Żabia Wola

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kapliczka

olej, deska; 20 x 11,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1889 / RBratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ

Olej, tektura, 16 x 25 cm,
sygn. p.d.: Bratkowski Zimna Woda

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Żaglówki

olej, płyta; 48,5 x 68 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: R Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Motyw z Capri

olej, płyta; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze, 1935

olej, płótno;
48,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski - Capri 1935 / ...?

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Jardin a Capri

olej, płótno
74,5 x 55 cm
sygn. p.d. Bratkowski Capri 1928

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż z Capri

olej, tektura, 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wnętrze lasu jesienią, 1922

olej, płótno, 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski 1922

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Port w blasku księżyca

olej, płótno; 45,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Przydrożna kapliczka, 1921

olej, płótno; 74,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bratkowski 921

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

ZAGON KAPUSTY, 1913

olej na płótnie, 53 x 60,5 cm,
sygnowany p.d. "Bratkowski 1913 Za..."(wodzie?) - nazwa miejscowości trudno czytelna.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Jezioro Solińskie z wyspą Małą, 1915

olej na płótnie, 67 x 90 cm,
sygnowany p.d. "R. Bratkowski 915",
drobne, punktowe przetarcia płótna

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

WENECJA

Olej, płótno; 50 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze, ok. 1950

olej, płótno naklejone na tekturę; 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Nokturn morski

olej, karton, 23,5 × 33,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: R. Bratkowski

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KRAJOBRAZ JESIENNY, 1912

Olej, płótno; 66 x 91 cm
Sygnowany p.d.: Bratkowski | 1912
Na odwrocie dwie nalepki:
1. Z napisem czarnym atramentem: Roman Bratkowski | Krajobraz jesienny
2. Drukowana, wypełniona czarnym atramentem: Salon Stowarzyszenia Artystów | Poznań plac Wolności 4a | Autor Roman Bratkowski | Tytuł dzieła Krajobraz jesienny | Rodzaj dzieła olejne

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ ZIMOWY Z ŻABIEJ WODY

Olej, tektura; 62 x 85 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Olej, płótno; 70 x 91 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

CAPRI

olej na tekturze, 49,5 x 62 cm,
sygnowany p.d. "R. Bratkowski Capri"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż morski

olej, płótno, tektura, 48 x 68 cm,
sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż zimowy, 1911

olej, tektura; 69,5 x 93 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski / Hadle 1911
[Zarysowania na licu pracy]

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze (zielone)

Olej, płótno; 60 x 77 cm
Sygn. l.d. R. Bratkowski

Estymacja: 23 000 - 28 000 zł

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Sad, 1912

Olej, płótno; 70 x 100 cm
Sygn. p.d. Bratkowski 1912

Estymacja: 15 000 - 17 000 zł

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Olej, płótno; 70 x 91 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

olej, sklejka, 47 × 65 cm
sygn. p. d.: R. Bratkowski

Estymacja: 6000 - 8000 zł

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri-nokturn

olej, płótno na tekturze, 71 × 50, 5 cm
sygn. l. d.: R. Bratkowski/Capri

Estymacja: 5000 - 7000 zł

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż zimowy z potokiem górskim

olej, tektura, 42 x 60 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Mewy nad morzem

olej/płótno, 47 x 71 cm
sygnowany p. d.: `R. Bratkowski`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż zimowy

Olej, płótno,
70 x 100 cm,
sygn. p.d.: R Bratkowski Lwów (1)905

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PRZEDWIOŚNIE (ZIMNA WODA)

olej/płótno,
80 x 110 cm
sygnowany p. d.: `Bratkowski Zimna Woda`

Estymacja: 7 000 - 12 000

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ ZIMOWY Z ŻABIEJ WODY

Olej, tektura; 62 x 85 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

WENECJA

Olej, płótno;
50 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Mewy

olej, tektura, 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Nokturn

olej, karton, 33 x 48 cm,
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wnętrze lasu jesienią, 1922

olej, płótno, 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski 1922

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Na lagunie weneckiej

olej, tektura,
35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pole

olej, tektura, 21 x 25,5 cm;
sygn. p.d.: R Bratkowski 1906

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

LAGUNA W WENECJI

olej/płyta,
33,5 x 48 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

ZACHÓD SŁOŃCA NAD RZEKĄ, 1893

olej na płótnie,
48,5 x 36,5 cm,
sygnowany p.d. "R. Bratkowski 1893"
Studia w Krakowie, Wiedniu i Monachium (1894-1896). Wystawiał w TPSP w Krakowie, Lwowie i warszawskiej Zachęcie.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri - altana w słońcu, 1929

olej, płótno,
61 x 81 cm;
sygn. l. d.: Bratkowski / Capri 1929

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

W porcie - nokturn

Olej, płótno,
40 x 54 cm,
sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri - altana w słońcu, 1929

olej, płótno, 61 x 81 cm;

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KWIATY

Olej, tektura;
52 x 39 cm
Na odwrocie nalepka wypełniona czarnym atramentem: KOMITET |WYSTAWY I LOTERYI DZIEŁ SZTUKI | pod protektoratem |ARCYKSIĘCIA KAROLA STEFANA |na zakupienie warsztatów rękodzielniczych i narzędzi dla ociemniałych inwalidów wojennych, pochodzenia galicyjskiego | Nr |Nazwisko artysty Bratkowski Roman |Tytuł dzieła "Kwiaty" | Wylosował nr | olejny |Wartość?. Poniżej druga nalepka, drukowana: 29

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

ZMIERZCH NAD RZEKĄ, 1893

Olej, płótno;
48,5 x 36,5 cm
Sygnowany p.d.: R. Bratkowski | 1893

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

WILLE NA CAPRI

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
31 x 40 cm
sygnowany l.d. "R. Bratkowski" i powtórnie na odwrocie, na tekturze

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KRAJOBRAZ JESIENNY, 1912

Olej, płótno;
66 x 91 cm
Na odwrocie dwie nalepki:
2. Drukowana, wypełniona czarnym atramentem: Salon Stowarzyszenia Artystów |Poznań plac Wolności 4a | Autor Roman Bratkowski | Tytuł dzieła Krajobraz jesienny | Rodzaj dzieła olejne

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Laguna wenecka, 1935

olej, tektura,
50 x 70 cm
sygn. p. d.: L. Bratkowski Laguna 1935

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

STRUMIEŃ ZIMĄ O ZACHODZIE SŁOŃCA

Olej, tektura; 25,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

LEŚNY STRUMIEŃ ZIMĄ O WSCHODZIE SŁOŃCA

Olej, tektura; 24,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż zimowy

Olej na płótnie, 83 x 107 cm,
sygn. p.d.: R Bratkowski 1911

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż morski

olej, płótno, 69 x 97 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ JESIENNY, 1905

olej na płótnie,
86 x 66 cm,
sygnowany p.d. "R.Bratkowski 1905"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Mewy

sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KWIATY

Olej, tektura
52 x 39 cm
Na odwrocie nalepka wypełniona czarnym atramentem: KOMITET | WYSTAWY I LOTERYI DZIEŁ SZTUKI | pod protektoratem | ARCYKSIĘCIA KAROLA STEFANA |
na zakupienie warsztatów rękodzielniczych i narzędzi dla ociemniałych inwalidów wojennych, pochodzenia galicyjskiego | Nr | Nazwisko artysty Bratkowski Roman | Tytuł dzieła "Kwiaty" | Wylosował nr | olejny | Wartość…. Poniżej druga nalepka, drukowana: 29

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Portret dziewczynki

ołówek, pastel, tektura
41,3 x 34,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Mewy

olej, tektura
34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

ZIMOWY, SYMBOLICZNY PEJZAŻ Z RUSI, 1909 R.

olej/płótno dublowane, 79 x 100 cm
sygnowany i datowany l. d.: `R. Bratkowski Lwów (…) 1909`

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Na lagunie weneckiej

olej, tektura, 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Widok na morze

olej, tektura, 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Taras na Capri

olej, tektura
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KAPLICZKA NA CAPRI

olej/tektura
50 x 70 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

WYBRZEŻE CAPRI

olej/tektura
51 x 70 cm
sygnowany l. d.: "R. Bratkowski"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zima

Olej, płótno
70 x 100 cm,
sygn. p.d.: R. Bratkowski Lwów (1)905

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

NA PLAŻY

Olej, płótno;
46,5 x 70,5 cm
Sygnowany p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Na lagunie weneckiej

olej, tektura,
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

LAGUNA, przed 1948

Olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: RBraTKowSki
Na odwrocie napisy odręczne: 1. "Kochanemu | Maryianowi (?) | Genkowie | 1/II.1948"; 2. "Laguna"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż morski

olej, płótno,
46 x 70 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Aleja do dworu w Niesiołowicach, 1932 r.

olej/płótno,
74 x 103 cm
sygnowany i datowany l. d.: `R Bratkowski 1932 Lwów`

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ Z UKRAINY l. 20/30 XX w.

olej na tekturze, 44,5 x 60 cm, sygnowany u dołu "R. Bratkowski", na odwrocie kartka z nazwiskiem autora i tytułem (odręcznie, prawie nieczytelnie).

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Wieś zimą

olej, płótno,
70 x 100 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski Lwów 905

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KWITNźCE JABŁONIE

Olej, płótno
84 x 105 cm
Sygnowany p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri, 1925 r.

olej/tektura,
30 x 42,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Bratkowski | Capri 1925`

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zima, 1905

olej, płótno; 71 x 101 cm
sygn. p.d.: R.Bratkowski Lwów 1905

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zachód słońca

olej, płótno
50,5 x 70,7 cm
sygn. p. d.: R. Bratkowski 1942

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

TARAS NA CAPRI

Olej, płótno; 40,5 x 39 cm
Sygnowany p.d.: R.Bratkowski | Capri
Na odwrocie naklejona kartka maszynopisu z życiorysem autora wg notatki Dr Emanuela Swieykowskiego w Pamiętniku Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1854 - 1904, Kraków 1905 s.30

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

POLE KAPUSTY POD LASEM, 1913

olej na płótnie, 53 x 60,5 cm, sygnowany p.d. "Bratkowski 1913 Za...(wodzie?)" - nazwa miejscowości trudno czytelna.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

WILLA NA CAPRI, 1925

olej, płótno
65 x 90 cm
sygnowany p.d.: Bratkowski Capri 1925
Na krośnie cztery stemple: ISKRA & KARMAŃSKI | - KRAKÓW -. Ponadto powtórzone dwukrotnie stemple z wymiarami krosna: 65 i 90.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri (1915)

sygn.dat.l.d., olej, tektura, 27x39

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, płótno, 65 x 96 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pole

olej, tektura, 21 x 25,5 cm;
sygn. p.d.: R Bratkowski 1906

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

olej, tektura, 30 x 42 cm;
sygn. l. d.: Bratkowski / Capri 1915

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

LATO /Motyw z Zimnej Wody/, ok. 1900

olej na tekturze, 46,5 x 57,3 cm,
sygnowany p.d. "Bratkowski",
na odwrocie kartka wystawowa ze Lwowa: "Komitet Wystawy Sztuki

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri, 1925 r.

olej/płótno, 65 x 90,5 cm
sygnowany, datowany i tytuł autorski p. d.: `Bratkowski Capri 1925`
na blejtramie pieczątki ze składu przyborów malarskich `ISKRA&KARMAŃSKI` w Krakowie

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zima pod Lwowem, 1911

olej, płótno,
66 x 92 cm
sygnowany l.d.: Bratkowski | 911 | Lwów

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, płótno, 66,5 x 90,5 cm
sygn. p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Mewy nad morzem

olej, płyta, 27,5 x 43 cm
sygn. l. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ ZIMOWY Z ŻABIEJ WODY

Olej, tektura; 62 x 85 cm
Sygnowany p. d.: R. Bratkowski Żabia Woda

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ Z CHMURAMI

Olej, tektura; 32 x 33 cm
Sygnowany p. d.: Bratkowski
Na odwrocie powtórzona nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie:
FDN 201/MNW Muzeum Narodowe w Warszawie.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kobieta z chrustem

olej, płótno, 78 x 99,5 cm;
sygn. p.d.: Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

W Lovranie

olej, tektura,
wym.: 23 x 17 cm
sygn. na odwrocie: Bratkowski / w Lovranie

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

DROGA NAD MORZEM, l. 30-te XX w.

olej na tekturze, 34,8 x 49,3 cm,
sygnowany u dołu "R. Bratkowski", na plecach odręcznie "Droga nad morzem"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zimowy pejzaż leśny (1915)

sygnowany, datowany l.d.
olej, płótno
50.5x70.5

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Spienione morze

olej/płótno, 65 x 96 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KWITNĄCY SAD, ok. 1915

Olej, tektura;
35 x 49,7 cm
Sygnowany p. d.: R. Bratkowski.
Na odwrocie napis: Sad | kwitnący

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

olej, płótno,
69 x 86 cm;
sygn. l.d.: Bratkowski Capri 1925

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż z kopami

olej, płótno;
76,5 x 100 cm;

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

CAPRI

Olej na płótnie
46 x 64,5 cm
Sygnowany p.d. - "R. Bratkowski Capri"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż z pochmurnym niebem- Zimna Woda

olej/tektura, 15,9 x 24 cm
sygnowany l. d.: `Bratkowski | Zimna Woda`

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż z Zimnej Wody

olej/tektura, 15,5 x 24 cm
sygnowany p. d.: `Bratkowski | Zimna Woda`

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, płótno,
66 x 90 cm;
sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

SPIENIONE FALE

Olej na tekturze 34 x 48 cm
Sygnowany p.d. - "R. Bratkowski"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

olej, płótno naklejone na tekturę, 26 x 20 cm;
sygn. l.d.: Bratkowski (wydrapane w farbie)

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

WZBURZONE MORZE

Olej, płótno; 55 x 70 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kobieta z chrustem

olej, płótno, 78 x 100 cm;
sygn. p.d.: R.Bratkowski (zatarta)

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż zimowy, 1921

olej, płótno, 45 x 54
sygn. p. d.: Bratkowski 1921

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri (1925)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
68.5x86.5

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ ŚRÓDZIEMNOMORSKI

Olej, płótno; 59,5 x 79,8 cm
Sygnowany brązowym olejem l. d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

sygn. p.d.
olej, tektura
34.5x50

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

olej, płótno, 40,5 x 49 cm; sygn. p.d.: R. Bratkowski / Capri.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

olej, płótno, 68,5 x 86,5 cm; sygn. l.d.: Bratkowski / Capri 1925

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri

sygn. p.d.dat. nieczytelnie
olej, płótno/tektura
22.3x41

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kwitnąca jabłoń

sygn. p.d.
olej płótno /sklejka
24x35

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż we mgle

olej, płótno, 78,5 x 100,5 cm; sygn. l.d.: Bratkowski 913 r.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Na wiejskiej drodze

olej, płótno, 78 x 99,5 cm;
sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

ZIMA

Olej, tektura; 34,6 x 49,7 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: R. Bratkowski.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż wiejski

olej, płótno, 65 x 90 cm;
sygn. p.d.: Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Morze

olej, płótno
sygn. p.d.: R. Bratkowski
wym.: 66 x 90 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

"Cisza morska"

olej, płótno, wym.: 46 x 60 cm
sygn. p.d.: R. Bratkowski San Remo 1935

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż zimowy

olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. p.d.: R. Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Świt

olej, płótno, 70,5 x 100,5 cm; sygn. l.d.: Bratkowski 1913

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

MARZEC, (RUCZAJ LEŚNY), 1915 r.

Olej, płótno 51 x 70 cm
Sygn. po lewej u dołu czarnym olejem: Bratkowski | 15 [?]
Na odwrocie bleitramu nalepka, z napisem piórem, czarnym atramentem: Bratkowski Roman | Wien V francesga...3/7 [?] | Tytuł: Marzec cena 200 Kor.; oraz dedykacja: Franciszek Kaładewicz swej kochanej żoneczce Zosi d.1/9 1915 podczas wojny światowej | w Wiedniu

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

FALE NA CAPRI

wymiary: 68.5 X 97 olej
sygnowany

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Uliczka w San Remo

olej, płótno,
56 x 41.5 cm
sygnowany i datowany l.d.: Bratkowski | San Re [..] | 9

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zimna Woda

olej, sklejka, 65 x 88 cm;
sygn. p.d.: Bratkowski / Zimna Woda

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Stogi

olej, płótno
77 x 100,5 cm

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

KRAJOBRAZ Z LOWRANY, 1908 r.

Olej, płótno, 76 x 58 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: R. Bratkowski Lowrana 1908

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 77,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: Bratkowski / Zimna Woda.

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

TARAS NAD MORSKĄ ZATOKĄ

olej na tekturze, 34,8 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: "R. Bratkowski"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Kapliczka w śniegu 1921

olej, płótno (wzmocnione pasami) 74,5 x 100
sygnowany u dołu po prawej: "Bartkowski 1921"

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Zaułek

olej, płótno dublowane, 52 x 39,5 cm;
sygn. l.d. - Bratkowski

BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

Capri, 1923

olej na tekturze, 43,5 x 53,5 cm
sygnowany l.d.:
"R. Bratkowski"
na odwrocie: "Roman Bratkowski/ Capri 1923"

liczba obiektów: 192