1 zł
2 600 000 zł

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Żółte róże

olej, tektura, 69,5 × 48,5 cm
sygn. p. d.: MISKY

cena wywoławcza: Wykup abonament

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Zima

olej, tektura; 18,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Misky (częściowo zatarta).

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

CYKLAMENY NA STOLE

Olej, tektura 48 x 67,5 cm
Sygnowany p.d.:LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

W parku

olej, tektura, 71 x 50 cm,
sygn. p.d.: Lmisky,
na odwrocie pieczęć ze składu Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz dopisek ołówkiem Park Stryjsko

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

W parku

olej, tektura, 71 x 50 cm,
sygn. p.d.: Lmisky, na odwrocie pieczęć ze składu Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz dopisek ołówkiem Park Stryjsko

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Góralka

olej, tektura; 56 x 73 cm;
sygn. l. d.: LMisky.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Zielony pejzaż

olej, tektura, 49 x 34 cm,
sygn. p.d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Spacer brzegiem morza

olej, tektura, 36 x 51 cm,
sygn. p.d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

GDYNIA, 1927

Olej, tektura; 50 x 34 cm
Sygnowany p.d.: L.MISKY
Na odwrocie nalepka i stempel: Salon obrazów i dzieł sztuki. L.Błasiak, Kraków, Stradomska 18; nalepka z opisem obrazu z 1927 r.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Ruśniatka

olej/tektura, 49 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'LMISKY'

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akrobaci, l. 20 XX w.

akwaforta, papier; 19,8 x 7,5 cm (odcisk płyty),
29 x 16,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem)

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kazanie św. Franciszka, połowa lat 30.

Akwaforta; wym. komp.: 225 x 147 mm; sygn. oł. p.d.: Misky, l.d. tytuł. Praca znana również pod tytułem "Kazanie do ptaków", reprodukowana w dodatku do Ilustrowanego Kuriera Codziennego z 8 III 1937, s. II.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Pejzaż z sosnami

olej/tektura, 57,5 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'LMISKY'

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akt

akwaforta, papier, 10 x 7 cm w świetle passe-partout
sygn. l.g.: MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

KWIATY BZU W BRĄZOWYM DZBANIE

Olej, tektura; 48,5 x 36 cm
Sygnowany p.d.: MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kuter przy nadbrzeżu

olej, tektura, 49 x 35 cm,
sygn. na odwrocie,
potwierdzenie autentyczności przez żonę malarza Olgę Misky dn. 1 IX 1938

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akt

sygn. l.g.: MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Brzeg morski

olej, płyta, 35 × 50 cm
sygn. p. d.: LMISKY
na odwrocie nalepka z krakowskiej galerii Desy z 1972 roku

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Beskidzka kapliczka, ok. 1905

Akwaforta; wym.: 151 x 219 mm; nie
sygn. Praca przeznaczona dla Emila Zegadłowicza (w l.d. rogu ołówkiem: Emil), z którym Misky zaprzyjaźnił się podczas studiów; był ilustratorem jego dzieł.
Lit.: folder wystawy L. Misky`ego w Krakowskiej Galerii "Pryzmat" w Krakowie, 1972, poz. 26.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Zuzanna i starcy (1914)

sygn. dat. na płycie l.d.
akwaforta
15x20 cm

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Konie

olej, płótno naklejone na tekturę; 25,3 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Żółte róże

olej, tektura, 68,5 × 48,5 cm
sygn. p. d.: MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akt na tle kilimu, 1914

Akwaforta z akwatintą; wym.: 170 x 96 mm; sygn. oł. kopio- wym l.d.: Misky oraz na płycie p.d.: Misky.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na plaży

olej, tektura, 50 × 70 cm
sygn. l. d.: L. MiSKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Konie

sygn. p.d.
olej, płótno/tektura
25x40.5 cm

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

KASZTANEK ZAPRZĘŹONY DO WOZU

Olej, tektura; 51 x 34,5 cm
Sygnowany l.d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

KOBIETA W PARKU

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Pejzaż z drogą

sygn. p.d.
olej, tektura
33x24 cm

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Widok dworku -z teki Czartaka

litografia, papier; 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn.: na kamieniu p. d.: LMisky, l. d.: Czartak
Teka autolitografii wydana w 1928 r. staraniem Grupy Czartak, regionalnej formacji literacko artystycznej, której inicjatorem był Emilu Zegadłowiczu, a skupiającej miłośników Ziemi Beskidzkiej.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Walka, lata 20.

Drzeworyt na bibułowym papierze ze znakiem wodnym P. M. Fabriano; wym.: 198 x 98 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky, tyt. l.d.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

W parku, ok. 1930

olej, tektura; 48,5 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LMisky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na plaży, ok. 1930

olej, tektura, 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LMYSKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

W parku

olej, tektura, 48,5 x 66,5 cm,
sygn. p.d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kraków. Portal kamienicy przy ul. Św. Jana, ok. 1905

Akwaforta;
wym. komp.: 220 x 152 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky, l.d. oł.: Z ul. Św. Jana w Krakowie. Praca z cyklu przedstawiającego detale architektoniczne Krakowa.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kwiaty w wazonie

olej, tektura; 48 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: LMisky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

KASZTANEK ZAPRZĘŻONY DO WOZU

Olej, tektura; 51 x 34,5 cm
Sygnowany l.d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

KOBIETA W PARKU

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Wawel. Dziedziniec arkadowy

Akwaforta; wym.: 197 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: Misky, l.d. opis: Erker renesansowy Pałacu na Wawelu.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

WIDOK NA KATEDRĘ WAWELSKĄ, ok. 1925

Olej, tektura, 49 x 68 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany l. d.: L MISKY
Na odwrocie odręczny napis: Ludwik Misky z zabytków Krakowa

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kwiaty w wazonie

sygn. p.d.
olej, tektura
48x40.5

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Walka, lata 20.

Drzeworyt na bibułowym papierze ze znakiem wodnym P. M. Fabriano;
wym.: 198 x 98 mm;

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Mojżesz z tablicami Dziesięciu Przykazań, lata 20.

Drzeworyt;
wym. komp.: 130 x 70 mm;

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Tancerka [Salome], ok. 1914

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 135 x 63 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Dzieci ofiarujące zabawki małemu Jezuskowi, ok. 1910

Akwaforta;
wym.: 234 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky, tyt. l.d. Praca oprawiona, w oryg. pp.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Matejkowska głowa z kapitelu w Sukiennicach, ok. 1905

Akwaforta;
wym. komp.: 217 x 148 mm;
sygn. oł. p.d.: L.Misky, tyt. l.d.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

KOŚCIÓŁ ŚŚ PIOTRA I PAWŁA W KRAKOWIE OD STRONY PLANT, 1916 R. (?)

olej/płótno,
65 x 51 cm
sygnowany i datowany p. d.: `LM 1916 (?)`
ODWROCIE: wtórna naklejka wystawowa z TZSP w Warszawie z 1923 r. oraz papierowa naklejka firmy ramiarskiej w Stryszowie

Estymacja: 10 000 - 15 000

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Pejzaż nadmorski

olej tektura,
wym. 25,5 x 34 cm,
sygn. l.d.: Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na bój, 1915

Akwaforta;
wym. komp.: 137 x 200 mm;
sygn. p.d. oł. kopiowym: Misky 915.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Widok na Katedrę Wawelską, ok. 1925

olej, tektura,
49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Widok dworku -z teki litografii Czartaka

litografia, papier,
19,5 x 25,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: LMisky, l. d.: Czartak
Teka autolitografii wydana w 1928 r. staraniem Grupy Czartak, regionalnej formacji literackoartystycznej, której inicjatorem był Emilu Zegadłowiczu, a skupiającej miłośników Ziemi Beskidzkiej.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

LATO W OGRODZIE

olej, tektura,
50 x 34.5
sygn. p.d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akwaforta;
wym.: 234 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky, tyt. l.d. Praca oprawiona, w oryg. pass-partout. (il. s. 216)

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Widok dworku - z teki litografii Czartaka

litografia, papier,

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

litografia, papier,

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Portal w ul. Kanoniczej Jana Michałowicza z Urzędowa.

Akwaforta, 21,5 x 14,5 cm [na arkuszu 28,8 x 20 cm]. Sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Misky", l.d. tytuł grafiki.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Skraj lasu zimą, lata 30. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 34,8 x 49,6 cm;
sygn. l.d.: L. Misky.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Nagie na rajskiej plaży, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 85 x 122 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na plaży

Olej, tektura,
48 x 68 cm,
sygn. l.d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na przystani

sygn. l.d.
olej, tektura
34x45

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kapitel

Miedzioryt, 21,5 x 14,7 cm,
sygn. l.d. ołówkiem: Matejkowska głowa z kapitelem w Sukiennicach i p.d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akrobaci, l. 20. XX wieku

Akwaforta; wym.: 195 x 75 mm; sygn. oł. p.d. Misky. Stan zachowania bardzo dobry.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na bój, 1915

Akwaforta; wym. komp.: 137 x 200 mm; sygn. p.d. oł. kopiowym: Misky 915.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Morze

olej, tektura,
50 x 70 cm;
sygn. p.d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Targ

sygn. p.d.
olej, tektura
71.5x51.5

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kapitel

Miedzioryt, 21,5 x 14,7 cm, sygn. l.d. ołówkiem: Matejkowska głowa z kapitelem w Sukiennicach i p.d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

ŁODZIE PRZY BRZEGU

olej/tektura, 34 x 45 cm
sygnowany l. d.: `L MISKY`

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

W zaprzęgu

olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: L Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

W zaprzęgu

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: L Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akrobaci, lata 20. XX wieku

akwaforta;
wym.: 195 x 75 mm;
sygn. oł. p.d. Misky.
Stan zachowania bardzo dobry.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Czartak

sygnowany na kamieniu p.d.
litografia
18x26.3

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Jałowcarz przy drzewku, 1928

drzeworyt, 18,4 x 11,3 cm
il. do poematu Jałowcarz Emila Zegadłowicza, zamieszczona w Czartaku.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Dzieci ofiarowujące zabawki małemu Jezuskowi

akwaforta/papier, 26,5 x 24 cm
sygnowany p. d.: `Misky` oraz tytuł autorski l. d.: `Dzieci ofiarowujące zabawki małemu Jezuskowi`

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

ŁÓDKI NA BRZEGU

olej na tekturze, 49,5 x 34 cm, niesygnowany
Z kolekcji rodziny artysty

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Konie przy wozie

olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Konie przy wozie

sygn. l. d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Łodzie rybackie

olej/sklejka, 35,5 x 50 cm
sygnowany p. d.: `L Misky`

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Nad morzem

olej, tektura, 25 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Zatoka

olej, tektura, 36 x 50 cm;
sygn. p.d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akt. Żona Olga

olej, płótno, 103 x 89 cm
sygn. l.d.: L. Misky
na odwrocie naklejka wypełniona atramentem:
L.Misky / Nr 21 "Akt"/ 800K.;
druga niekompletna naklejka TPSP w Krakowie

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

ZATOKA

Olej, tektura; 36 x 50 cm
Sygnowany p. d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Motyw z Żelaznej Wody z Parku Stryjskiego

olej, tektura, 49 x 68 cm;
sygn. p.d.: LMISKY
na odwrocie napis: Ludwik Misky - "Motyw z Żelaznej Wody" / "z Parku Stryjskiego" / 250 zł

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Rzeka

olej, tektura; 23 x 35 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: L. MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

ŁODZIE RYBACKIE

olej, tektura,
34.3 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: L MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Studium z natury

drzeworyt
wym.: 13 x 7 cm
sygn. o?. p.d.: Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Tancerka

drzeworyt,
130 x 70 mm,
sygn. oł. p.d.: MiskyUbytek p.d. rogu, l.d. tytuł.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akt, około 1905-1910

olej, płyta;
70 x 51 cm;

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Pejzaż nabrzeżny z łódką

olej, tektura;
34,5 x 48 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: L. MISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

ZALEW PRZY ZATOCE PUCKIEJ, 1937 r.

Olej, tektura; 50 x 69,5 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: L Misky
Na odwrocie naklejka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie| R. 1937 NR /676/ 126/| Autor Misky Ludwik| Adres: Kraków| Dzieło: Zalew przy Zatoce Puckiej|Wykonanie: olej. Cena… oraz odręczny napis ołówkiem: L. Misky| Zalew przy Zatoce Puckiej| do oprawy.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Autoportret

olej na tekturze 48 × 40
sygnowany u dołu po lewej: "L.Misky"

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kwiaty w wazonie

Olej, tektura, 49,5 x 34 cm;
Sygn. p.d.- Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Łodzie w porcie lata 30

49 x 69 cm, olej, tektura,
sygn. p. d.: L Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Pejzaż nocą (1935)

sygnowany, datowany p.d.
olej, tektura
35x49.5

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

PASTERKA Z KOZĄ, 1908

Litografia, 24,5 x 36 cm w świetle passe-partout, sygnowana p. d. "LMisky/08"

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

PRZED ZACHODEM

Olej, tektura; 48 x 66,8 cm
Sygnowany granatowym olejem l. d.: L MISKY
Na odwrocie owalna pieczęć: "MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, ul. BASZTOWA 12"; napis ołówkiem: Ludwik Misky | "Przed zachodem";
nalepka: "TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH
W KRAKOWIE | Nr 0932 | Autor Ludwik Misky |
Dzieło p. t. Przed zachodem | Rodzaj olejny"

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Czartak

sygn. na kamień p.d. (z teki "Czartak", 1928)
litografia
20.7x27

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

IRYSY W WAZONIE I FIGURKA PORCELANOWA

olej na tekturze, 50 x 35 cm, sygnowany p.g.: "LMisky"

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

NA HELU, ok. 1930 r.

Olej, tektura 49 x 69,6 cm
Sygn. po prawej udołu czarnym olejem: LMISKY,
Na odwrocie ołówkiem napis: "Na Helu 120 zł | (dla pp Gabr.70 zł)

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Irysy w wazonie, około 1930

olej, tektura; 69 x 50 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: L.MISKY;
na odwrocie pieczęć: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW ul. BASZTOWA 12

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na polskiej plaży, ok. 1935

olej, dykta, 49 x 68,5
sygn. p. d. L MISKY; na odwrociu napis piórkiem: Ludwik Misky / Na polskiej plaży

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Zabawa w serso

olej, tektura, 32,5 x 43 cm;
sygn.p.d. - L.Misky
Na odwrocie odręczne napisy: Pierwsza zabawa oraz 23.VIII / 918

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Snopki zboża

olej, płótno naklejone na tekturę
27,5 x 43,5 cm

liczba obiektów: 102