1 zł
2 600 000 zł

GOTARD Jan (1898-1943)

DWIE GŁOWY,1924;

inny tytuł: FRYDERYK CHOPIN i GEORGE SAND (karykatura)
litografia, 32 x 25 cm,
sygnowana i datowana l.d. ołówkiem "Jan Gotard 1924"

Wystawiana i reprodukowana - jako "Dwie głowy" - m.in.:
- 1970: Toruń, Muzeum Okręgowe - Wystawa malarstwa i rysunków Bolesława Cybisa, Jana Gotarda i Bronisława Linkego. Reprodukcja: Andrzej Ściepuro [rec. powyższej wystawy], "Przegląd Artystyczny" 1971, nr 3, s. 33;
- 1978: Warszawa, Muzeum Narodowe - Malarze z kręgu Tadeusza Pruszkowskiego, w katalogu poz. 61;
- 2006: Kazimierz Dolny, Muzeum Nadwiślańskie - Na granicy światów. Twórczość Jana Gotarda, w katalogu poz. II/4. Reprodukcja: s. 76.

cena wywoławcza: Wykup abonament

GOTARD Jan (1898-1943)

Alchemik, 1926 r.

akwaforta/papier, 19 x 13,5 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Jan Gotard' i datowany p.d.: '1926r'

- Mistrzowie grafiki polskiej, Katalog wystawy, Nautilus, Kraków 2007

GOTARD Jan (1898-1943)

DWIE GŁOWY,1924; inny tytuł: FRYDERYK CHOPIN i GEORGE SAND (karykatura)

litografia, 32 x 25 cm, sygnowana i datowana l.d. ołówkiem
"Jan Gotard 1924"

GOTARD Jan (1898-1943)

WIDOK NA WOJSZYN

Olej, sklejka; 29,5 x 37 cm
Pochodzenie: ze spuścizny po Antonim Michalaku.

Obraz powstał w 2 poł. lat 30. XX w. w Kazimierzu Dolnym i przedstawia widok z okna pracowni Antoniego Michalaka. Jest malowany w charakterystyczny dla artysty sposób - laserunkowo za pomocą igły.

GOTARD Jan (1898-1943)

DWIE GŁOWY,1924;

litografia,
32 x 25 cm,
- 2006: Kazimierz Dolny, Muzeum Nadwiślańskie - Na granicy światów. Twórczość Jana Gotarda, w katalogu poz. II/4. Reprodukcja s. 76.

GOTARD Jan (1898-1943)

Portret dziewczynki

technika własna/deska, 56 x 46 cm
sygnowany u dołu: `Gotard` (trudno czytelnie)

Estymacja 50 000 - 70 000 zł

GOTARD Jan (1898-1943)

Ukrzyżowany, ok. 1938 - 40 r.

kredka/papier, 22,5 x 16,5 cm

Literatura: Katalog do wystawy "Jan Gotard" zorganizowanej przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym w 2006 roku, nr 22, s. 86

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

GOTARD Jan (1898-1943)

Głowa dziecka, ok. 1938 - 40 r.

kredka/papier, 22 x 16 cm

Literatura: Katalog do wystawy "Jan Gotard" zorganizowanej przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym w 2006 roku, nr 13, s. 99

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

GOTARD Jan (1898-1943)

FRYDERYK CHOPIN I GEORGE SAND (karykatura), 1924,

litografia, 32 x 25 cm, sygnowana ołówkiem l.d. "Jan Gotard 1924".
- 2006: Kazimierz Dolny, Muzeum Nadwiślańskie - Na granicy światów. Twórczość Jana Gotarda, w katalogu poz. II /4. Reprodukcja s. 76.
Znane są tylko dwie odbitki tej grafiki - jedną z nich oferujemy.

GOTARD Jan (1898-1943)

Portret A. M. (Antoniego Michalaka), około 1938 r.

technika własna/deska, 86 x 68 cm

ODWROCIE: 1) papierowa naklejka wystawowa z Zachęty w Warszawie z 1938 r.; 2) naklejka depozytowa z Muzeum Narodowego w Warszawie z nr `191616`
WYSTAWIANY: - Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1938 r. - wystawa monograficzna - Jan Gotard. Na granicy światów, oprac. A. Turowicz, W. Odorowski, Muzeum Nadwislański w Kazimierzu Dolnym, 2006 r.

LITERATURA: katalog wystawy - Jan Gotard. Na granicy światów, oprac. A. Turowicz, W. Odorowski, Kazimierz Dolny 2006, s. 53 (il.)

Estymacja: 140 000 - 180 000

GOTARD Jan (1898-1943)

FRYDERYK CHOPIN I GEORGE SAND (karykatura), 1924

litografia,
32 x 25 cm,
sygnowana ołówkiem l.d.
"Jan Gotard 1924".

GOTARD Jan (1898-1943)

AKT KOBIETY Z WĘŻEM, 1923

litografia, 37,5 x 27,3 cm,
sygnowana ołówkiem
pod kamieniem l.d.
"Jan Gotard -1923"

GOTARD Jan (1898-1943)

PAN, PRZED 1928 R.

technika własna/deska,
130 x 67 cm
NAKLEJKI: papierowa naklejka wystawowa z nazwiskiem autora, tytułem autorskim i nr `02259` (TZSP w Warszawie ?)

GOTARD Jan (1898-1943)

Alchemik, 1927

sucha igła
odb. pł.: 200 x 140 mm
sygn. i dat. oł.: Jan Gotard (l.d.), 1927 (p.d.). Na marginesach podpisy: T. Cieślewskiego syna, K. Srzednickiego, St. Borysowskiego; grafika wystawiana w lutym 1928 (TZSP Warszawa).
Lit.: Katalog wystawy "Mistrzowie grafiki polskiej", Nautilus, Kraków 2007.

GOTARD Jan (1898-1943)

SIEDZźCA KOBIETA, 1939

sepia, piórko, bibułka,
10,5 x 9 cm (na arkuszu 20 x 14 cm),
sygnowana po prawej "J.G.1939"

GOTARD Jan (1898-1943)

POSTAĆ BRODATEGO MĘŻCZYZNY, 1939

sepia, piórko, bibułka,
18,5 x 14,5 cm,

GOTARD Jan (1898-1943)

PORTRET ŻYDÓWKI, ok. 1940

ołówek, papier 18,5 x 15,5 cm
Dołączone oświadczenie Pana Macieja Deniszczuka z kwietnia 2008 r: "... Trzy szkice Jana Gotarda: siedząca kobieta, mężczyzna z brodą oraz portret Żydówki pochodzą ze zbiorów mego nieżyjącego stryja Kazimierza Deniszczuka. Stryj mój, który przyja¼nił się z niektórymi malarzami z Bractwa św. Łukasza, nabył te szkice od autora w 1940 r."

GOTARD Jan (1898-1943)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY

olej na płótnie,
36,8 x 31 cm,
na blejtramie pieczątki JULIAN [BUR]OF / WARSZAWA / Nowy Świat. Pochodzi ze zbiorów rodziny Grabskich. Ekspertyza.

GOTARD Jan (1898-1943)

Martwa natura

ołówek, papier,
19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.- Jan Gotard

GOTARD Jan (1898-1943)

Alchemik, 1927

sucha igła, odbicie płyty: 200 x 140 mm,
sygn. i dat. oł.: Jan Gotard (l.d.), 1927 (p.d.). Na marginesach podpisy: T. Cieślewskiego syna, K. Srzednickiego, St. Borysowskiego. Grafika wystawiana w lutym 1928 (TZSP Warszawa)

liczba obiektów: 20