REYZNER Mieczysław (1861 - 1941)
olej, tektura, 19,5 x 15 cm,
sygn. i dat.: Mieczysław Reyzner / 1924
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 23 x 16,9 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1933
Olej, płótno; 41 x 28 cm
Sygnowany p.d.: Mieczysław Reyzner
olej, płótno
143x180 cm
sygnowany na odwrocie: "Mieczysław REYZNER | Paryż 1892"
Pastel, papier, 58 x 44 cm,
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner 1923.
Olej, tektura; 33 x 22,5 cm
Sygn. l.d.: MReyzner
Na odwrocie papierowa drukowana, wypełniona ręcznie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie z datą 7II 93 i autorem: Reyzner Mieczysław, tytuł: Głowka kobieca III; nr 1593
Dzban z polnymi kwiatami, 1927
gwasz, tektura; 49 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1927.
olej na tekturze, 26 x 20 cm,
sygnowany i datowany l.d. "Mieczysław Reyzner /1933".
Na odwrocie, na tekturze kartka maszynopisu z "Opinią" Ludwika Ludwikowskiego, stwierdzającego autentyczność obrazu, podpisana i datowana w Krakowie 24 lutego 1985 r.
olej, tektura, 23 x 17,5 cm,
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner
olej, płótno
40,5 x 27 cm
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner 1916
olej, płótno
54,5 x 40,5 cm
sygn. p.g.: Mieczysław Reyzner
olej, płótno; 120 x 85 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Mieczysław Reyzner Paryż 1890;
na odwrocie owalny stempel składu płócien.
gwasz, tektura, 35,5 × 25 cm,
sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Reyzner/Zakopane 1918
Portret kobiety w czarnym kapeluszu, 1922
pastel, płótno, 67,5 x 52 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner / 1922
olej/płótno, 27,2 x 40,8 cm
sygnowany p.d.: 'Mieczysław Reyzner'
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Lwów
olej/tektura, 32 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: 'Mieczysław Reyzner | 1931'
olej, tektura, 51 x 36,5 cm,
sygn. l.g.: Mieczysław Reyzner.
gwasz, tektura, 35,5 × 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner/Zakopane 1918
Pierwiosnki i kaczeńce w wazonie, 1919
olej, tektura, 36,5 x 27,5 cm
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner / 1919.
Na odwrocie ołówkiem: 19/7 1919.
Portret kobiety w niebieskiej sukni
olej, tektura, 34,5 x 25 cm,
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner.
Na odwrocie dwie drukowane naklejki z tekstem atramentem: Z. Ziembicki / Kraków plac Maryacki 2 / Reyzner / (nieczyt.), oraz : Nowy Salon Sztuki / Kraków, ul. Szczepańska 7 (przekreślone i poprawione odręcznie na:) Szpitalna 40 / Reyzner / Główka / Studyum.
pastel, papier, wym. 38,5 x 51,3 cm,
sygn. l.d. : Mieczysław Reyzner
olej, tektura; 27 x 23 cm;
sygn. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1929
olej na tekturze, 49 x 36 cm,
sygnowany p.d. "Mieczysław Reyzner”
PORTRET LWOWIANKI, PANNY MARII C., 1899
pastel, papier
66 x 50,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner | 1899
PEJZAŻ Z ROZDARTYM DRZEWEM, 1908
olej, płótno
27 x 40,5 cm
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner | 1908
Na górnej listwie krosna napis kredką: 13.
Ponadto nalepka (maszynopis) z tekstem: Mirczyslaw (!) Royzner (!) 1908 | durch Fliegerschaden zerstört.
Obok tekst z niemieckiego słownika artystów - nota o M. Reyznerze.
Olej, tektura; 26,5 x 20 cm
Na odwrocie ekspertyza Leszka Ludwikowskiego z 1985 r.
sygn. p.d.
olej, tektura
17x14 cm
akwarela, gwasz/papier, 19,5 x 22 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `Mieczysław Reyzner`
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
olej/deska (paleta malarska), 44 x 32 cm
sygnowany i datowany u góry: `Mieczysław Reyzner | 1894`
Odwrocie: odręczny napis farbą: `PMP I 035/07`
Pochodzenie: kolekcja Wojciecha Siemiona
Estymacja 8 000 - 12 000 zł
W tanecznych kręgach, około 1913 r.
olej, tektura, 40 × 82 cm
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner
Estymacja: 13 000 - 15 000 zł
gwasz, akwarela, tektura, 35,5 × 25 cm
sygn. i dat.: p. d. Mieczysław Reyzner/ Zakopane 1918
Estymacja:4 000 - 5 000 zł
olej, tektura, 25,5 x 19,5 cm,
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner 1933
ołówek, akwarela/papier, 32,2 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Reyzner | Paryż 1892`
Estymacja: 2 000 - 3 000
olej, tektura, 62,5 x 40,5 cm
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner / 1917
Olej, tektura, 68 x 98 cm
Sygnowany l. d.: Mieczysław Reyzner 1913
Na odwrocie napis autorski: Pląsy | Mieczysław Reyzner | Lwów ulica Kochanowskiego | 68
olej, tektura, 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1919
pastel, węgiel, gwasz na papierze,
57,5 x 42 cm w świetle passe-partout, sygnowany pośrodku, po prawej "M Reyzner /11 /6 876"
olej, płótno, 27 x 46 cm;
sygn. p. d.: Mieczysław Reyzner
Na odwrocie stempel francuskiego składu materiałów malarskich
olej na płótnie,
30,5 x 35,5 cm,
sygnowany p.d. "Mieczysław Reyzner"
Dziewczyna w stroju ludowym, 1897
Olej, płótno;
wym.: 40,5 x 26,5 cm;
olej/tektura,
22,5 x 25,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Reyzner | 1938`
akwarela, gwasz, papier,
27,7 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Mieczysław Reyzner Quiberom 9/9 1889
pastel, papier;
119 x 49 cm w świetle ramy
na odwrocie nalepki: Reyzner Mieczysław/ Kobieta/ 44/ pastel
gwasz/papier, akwarela/papier,
22,5 x 16 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'Mieczysław Reyzner 1906'
olej, tektura, 67 x 48 cm;
sygn. l. d.: Mieczysław Reyzner/ 1921
olej na sklejce,
25 x 33,5 cm,
sygnowany l.d. "Mieczysław Reyzner"
olej/tektura,
96 x 76,5 cm
sygnowany l. d.: Reyzner"
olej/płótno,
76 x 92 cm
sygnowany i datowany p. d.: "Mieczysław Reyzner | 1922"
olej/płyta, 70 x 54 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Reyzner I 1917`
RÓŻE W SZKLANYM WAZONIE, 1919 R.
olej, pastel/papier, 44 x 32 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Mieczysław Reyzner I 1919`
olej/płótno,
120 x 85 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Mieczysław Reyzner Paryż 1890`
Akwarela, gwasz papier;
25,4 x 35,4 cm
Sygnowany l.d. : Mieczysław Reyzner Quibéron 9/9 1889
Akwarela, papier;
30 x 24 cm
w świetle ramy Sygnowany l. d. szarą akwarelą: Mreyzner
olej, tektura, 35 x 50,5 cm
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner / 1932
olej, tektura, 68 x 92 cm;
olej, tektura, 36 x 26 cm;
Roześmiany
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner;
na odwrocie nalepka: Z. ZIEMBICKI / KRAKÓW PLAC MARYACKI 2 z nazwiskiem autora, tytułem (Studyum) oraz nr 913
Śmiejąca się chłopka
na odwrocie nalepka Z. ZIEMBICKI / KRAKÓW PLAC MARYACKI 2 z nazwiskiem autora, tytułem (Studyum) oraz nr 911
olej, tektura naklejona na tekturę, 61,5 x 40 cm;
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Mieczysław Reyzner / Lwów, ulica Kochanowskiego 68 / "Dwór wiejski"
olej/sklejka, 70 x 100 cm
sygnowany l. d.: `Mieczysław Reyzner`
olej/tektura, 35,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Reyzner |1929`
pastel, papier, wymiary w świetle ramy: 59 x 49
olej, tektura
34 x 23 cm
olej, tektura, 68 x 92 cm;
olej/płótno naklejone na tekturę, 27,3 x 33 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Reyzner | Ostenda 1909`
olej, płótno naklejone na tekturę, wym.: 28 x 33,5 cm
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner / Ostenda 1909
olej, tektura, 45,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Mieczysław Rezner
Olej, tektura; 35 x 24,8 cm
Sygnowany l. d.: Mieczys?aw Reyzner
Na odwrocie nalepka papierowa: Z. ZIEMBICKI |
KRAKÓW. PLAC MARYACKI 2. |
Po?rodku okr?g?a piecz?tka z rozmazanym napisem:
K. PR. ZOLLAMT POSENBANHOF 2 II
oraz ?lad po drugiej nalepce papierowej z nieczytelnym napisem.
Cena wywo?awcza dotyczy pozycji 98 i 99 ??cznie
Olej, tektura; 34,5 x 25 cm
Sygnowany p. d.: Mieczys?aw Reyzner
Po?rodku okr?g?a piecz?tka z napisem:
?lad po drugiej nalepce papierowej z nieczytelnym napisem.
olej na sklejce, 32,9 x 47 cm,
Olej, tektura;
39,3 x 61 cm
Sygnowany p. g.: Mieczysław Reyzner
Na odwrocie nalepka owalna pracowni materiałów malarskich: "Bilder | Einrahmungen | PAUL ENGE | Hischberg i. Schl. | Glaserei-Vergolderei";
nalepka z nadrukiem "Das Hochmeisterschloss Marienburg";
odręczny napis piórem: "Zur Erinnerung an den 28. Juli 1928. |
die Ehe ist kom- | promiss! | Suche die Diagonale | des Lebens! ";
nalepka z fragmentem wiersza Emanuela Geibla (w j. niemieckim)
olej, papier,
26 x 21.7 cm
sygnowany p.d.: Mieczysław Reyzner | 1930
olej, tektura,
27,5 x 23,5 cm;
sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner / 1938
Olej, tektura,
wym. 69 x 49 cm;
Sygn. p.d.- Mieczysław Reyzner
akwarela na papierze, 28,5 x 33,5 cm
sygn. i dat. p.d.: "Mieczysław Reyzner / 1927"
PORTRET MODLĄCEJ SIĘ KOBIETY 1893 r.
Olej na płótnie 91,5 x 65,5 cm
Sygnowany l.d. - "Mieczysław Reyzner / 1893 Paryż"
gwasz, papier, wym.: 25 x 36 cm
olej na płótnie, 26 x 33 cm
sygn. p.d.: "Mieczysław Reyzner 1905"
Portret kobiety w tiulowym szalu
olej, tektura; 35 x 25 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Mieczysław Reyzner
olej, tektura, 103 x 74 cm; sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner/ 1913
Obraz reprodukowany na przedwojennych pocztówkach.
olej na płótnie, 26 x 33 cm,
sygnowany p.d. "Mieczysław Reyzner 1905"
olej, tektura, 24,5 x 19 cm; sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner / 1921
olej, tektura, wym.: 26 x 21,5 cm
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner 1930
sygnowany, datowany p.d.
kredka, papier
wymiary: 52x36.2 (w świetle passe-partout)
Widok na wiejskie zabudowania, 1927
olej, tektura; 34,5 x 47,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Mieczysław Reyzner | 1927
akwarela, papier, wym.: 28,5 x 20 cm
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner Wwa 4 IV (19)27
olej, tektura,
50 x 36.5 cm
sygnowany l.d.: Mieczysław Reyzner ? 1937
olej na płótnie, 26 x 33 cm, sygnowany p. d. "Mieczysław Reyzner 1905"
Pastel, papier, 72,2 x 59,8 cm w świetle oprawy
Sygn. po prawej u dołu czarnym pastelem: Mieczysław Reyzner |1897
1935 r.
Tempera, pastel na kartonie naklejonym na tekturę 36,5 x 28,5 cm
Sygnowany l.g. - "Mieczysław Reyzner / 1935"
akwarela papier 30 x 24 cm, w świetle ramy
sygn. po lewej u dołu szarą akwarelą: Mreyzner
olej, dykta,
36.3 x 32 cm
sygnowany l.d.: Mieczysław Reyzner | 1917
olej na płótnie, 26 x 33 cm
sygnowany p.d.: "Mieczysław Reyzner 1905"
pastel, tektura; 34,5 x 24 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Mieczysław Reyzner
Olej, płótno; 48,3 x 65,3 cm
Sygn. p.d.: Reyzner 27/
gwasz, 24,5 x 34,5 w świetle p-p
sygnowany l.d.: "Mieczysław Reyzner Zakopane 1918"
na odwrocie świadectwo kupna obrazu i stemple Śląskiego Salonu Sztuki