1 zł
2 600 000 zł

OTRĘBA Ryszard (ur. 1932, Suszec)

Rysunek II, 1985 r.

technika własna/papier,80 x 63 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Otręba 1985' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'rysunek II'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wspólna pręga, 1984 r.

gipsoryt/bibułka, 41 x 31 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Otręba 84' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'wspólna pręga (gipsoryt) 2/15'
49 x 65 cm (w świetle oprawy)

"Greetings IV", 1967 r.

gipsoryt/papier, 80 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Greetings IV 18/25 Otręba 67'

"Zbliżenie", 1975 r.

gipsoryt/bibułka, 74 x 52,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'zbliżenie (gipsoryt) 5/30 Otręba 1975'

Rysunek XXI, 1993 r.

technika własna/papier, 63,5 x 49 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Rysunek XXI Otreba 93.'

Greetings III, 1967 r.

gipsoryt/papier, 79 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Greetings III 25/25 Otreba 67'

Wydarzenie II, 1970 r.

technika mieszana/bibułka, 98 x 64 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Wydarzenie II (technika mieszana) 2/25 Otręba1970'

Rysunek XXV, 1993 r.

technika własna/papier, 63,5 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Otręba 93', opisany l.d.: 'Rysunek XXV'

Milczenie II S

druk cyfrowy 7/20
50 x 70 cm

Cisza, 1977 r.

gipsoryt/papier, 75 x 52 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'Otręba 1977', opisany l.d.: 'Cisza (gipsoryt) API'

- Ryszard Otręba, La zona del silenzio grafiche 1967 - 2007, katalog wystawy, Rzym 2008, s. 4 (il.)
- Ryszard Otręba. Strefa ciszy. Grafiki z lat 1967-2007, red. Teresa Leśniak, Kraków 2007 (okładka)

Pokłon V, 1967 r.

gipsoryt/papier, 76 x 54 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'Otręba 1967', opisany l.d.: 'pokłon V (druk wypukły) Ap V'
dedykowany u dołu: 'Dla Danusi na pamiątkę wspominania moich pokłonów i wyrazów szacunku od Ryszarda Otręba - Kraków 1.10.1980'

- Irena Kossakowska, Współczesna grafika polska, Warszawa 1975, poz. 169 (il.)

Dzień Dziecka, 1976 r.

offset/papier, 96 x 66,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'OTRĘBA 76'
stan zachowania: bardzo dobry

Abstrakcja, 1989 r.

odcisk gipsowy, 57 x 40 cm,
sygn.l.d.: sign discrimination V (plaster print) 4/50, p.d.: Otręba 1989

Wyodrębnienie sygnału V, 1989 r.

gipsoryt/papier, 57 x 40 cm (zadruk) 79 x 56 cm (arkusz)

sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Wyodrębnienie sygnału V (gipsoryt) 19/50 Otręba 1989'

Rzekome znikanie przedmiotu II, 1990

Gipsoryt na bibule; wym.: 795 x 580 mm;
sygn. oł. p.d.: Otręba 1990, tyt., techn. num. l.d.: 8/50.

Cisza, 1977 r.

gipsoryt/papier, 91,3 x 61,5 cm (wymiary arkusza)
sygnowany i datowany p.d.: `Otręba 1977`
oraz opisany l.d.: `cisza (gipsoryt) 12/30`

- Ryszard Otręba, La zona del silenzio grafiche 1967 - 2007, katalog wystawy [tekst Jarosław Mikołajewski], 6.XII.2007 - 15.I.2008 Instituto Polacco di Roma, s. 4 (il.);
- http://www.zwoje-scrolls.com/zwoje22/text07p.htm;
- Ryszard Otręba. Strefa ciszy. Grafiki z lat 1967-2007, katalog wystawy pod red. Katarzyny Nowak, 2007 (okładka)

Ryszard Otręba, La zona del silenzio grafiche 1967 - 2007, 6.XII.2007 - 15.I.2008 Instituto Polacco di Roma, Rzym

Zmiana wielkości XII

druk cyfrowy 2/70
44 x 62 cm

Gipsoryt na bibule; wym.: 795 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: Otręba 1990, tyt., techn. num. l.d.: 8/50.

Milczenie II S

druk cyfrowy 7/20
70 x 50 cm

Gipsoryt na bibule;
wym.: 795 x 580 mm;

Dyptyk z serii Relacje, 2009 r.

"Relacje II"
druk cyfrowy, 4/20
70 x 50 cm
sygn.
"Relacje VII"
druk cyfrowy, 5/20
70 x 50 cm
sygn.

Wyodrębnienie sygnału II (1987)

sygn. dat.p.d.,
gipsoryt (AP V),
61.5x42.8 cm

Gipsoryt na bibule;
wym.: 795 x 580 mm;

Cisza, 1977

Gipsoryt na bibule;
wym.: 750 x 530 mm;
sygn. oł. p.d.: Otręba 1977, tyt. i num. l.d.: II-9/25.

Pokłon V, 1967

Gipsoryt na bibule;
wym.: 720 x 530 mm;
sygn. oł. p.d.: Otręba 1967, tyt. i num. l.d.: 11/25.

Rysunek 1, 1991 r.

rysunek, ołówek, technika mieszana/papier,
60 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Otręba 91` w l.d.: `rysunek 1`

Dyptyk: Wyodrębnienie sygnału 9 i 10, 2010 r.

druk cyfrowy,
4/30,
70 x 50 cm,
sygn.

Pamięć XII

druk cyfrowy
55,5 x 80 cm

Rysunek (1979

sygn. dat. p.d
technika mieszana, papier
59.3x47.4

Pamięć IX, 2008 r.

druk cyfrowy, 5/20, 100 x 70 cm, sygn.

POWRÓT, 1979 R.

gipsoryt/papier
70 x 50 cm (arkusz)
sygn. i dat. p.d.: `Otręba 79`, w l.d. napis: `powrót (druk wypukły) 60/100`

Pamięć IX, 2008 r.

druk cyfrowy,
4/20, 100 x 70 cm,
sygn.

Szept bc (2006)

sygn. dat. p.d.
relief
11.2x8.7

001 b

wydruk komputerowy, 80 x 60 cm, 2005
Otręba Ryszard - ur. 1932. Emerytowany prof. Wydziału Form Przemysłowych.

Poszukiwanie figury i tła (1994)

sygnowany, datowany p.d.
gipsoryt
73.5x51.5

Dachy

1964
gipsoryt
87x50cm

Rysunek XII

rysunek
63x49 cm

liczba obiektów: 38