1 zł
2 600 000 zł

BŁOCKI Włodzimierz (1885-1921)

Kościół św. Marka, 1911

autolitografia barwna, papier; 31 x 20,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Błocki 911;

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sycylijczyk, 1912

tempera, tektura; 46,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: WBłocki / 912.;
na odwrocie nalepka wystawowa z autorem, tytułem obrazu: Sycylijczyk, techniką, datą nadesłania 6.II. 1913 i nr 22097.

GÓRAL, 1916

akwarela, ślady ołówka, papier
31,8 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Błocki 916.

Przed lustrem (Pocałunek), 1916 r.

akwarela, gwasz, pastel/papier, 113 x 88 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.g.: 'WłBłocki . 916.'
na odwrociu opisany autorsko: 'WBłocki' oraz 'Pocałunek! | Cena. 1000 K.' oraz nalepka Komitetu Wystawy i Loteryi Dzieł Sztuki pod protektoratem arcyksięcia Karola Stefana i dwie inne papierowe nalepki

- T. Dobrowolski, Nowoczesne malarstwo polskie, t. III, Wrocław [i in.] 1964, s. 33

NA LEŚNEJ POLANIE

olej na kartonie, 27 x 31 cm,
sygnowany l.d. "WłBłocki".

Kościół św. Marka, 1911

Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

Sycylijczyk, 1912

Korowód postaci - maskarada

akwarela, tusz/papier, 77,4 x 66,3 cm
sygnowany p.d.: WBłocki [inicjały wiązane]

Kościół św. Marka, 1911

autolitografia barwna, papier;
34,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: WBłocki 911;

Polowy punkt sanitarny wojsk austrowęgierskich, 1915

olej, płótno; 65 x 86,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBłocki 915

Złote storczyki (Erotyki), po 1908

Teka 12 grafik o tematyce erotycznej; akwaforta, sucha igła mezzotinta; wym. plansz: 365 x 265 mm (kompozycje różnych formatach); nie sygn.; wśród prac znana kompozycja: Pocałunek i śmierć (akwaforta, sucha igła; wym.: 116 x 116 mm); całość we współcześnie wykonanej, naśladującej oryginalną; nakł. 50 egz. Bardzo rzadkie grafiki.

KOROWÓD POSTACI. MASKARADA

akwarela, tusz, papier
77,4 x 66,3 cm
sygn. p.d.: WBłocki [inicjały wiązane]

PORTRET PANA D., 1910

olej, płótno
77,5 x 63,8 cm
sygn. p.g.: WBłocki | 910 [inicjały wiązane]
na odwrocie malarski szkic: Portret młodej kobiety w kapeluszu, olej, czarna kredka
ponadto autorski napis kredką naniesiony odwrotnie w stosunku do kompozycji: WBłocki | Portret p. D. | 300 K

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Katalog Powszechnej Wystawie Sztuki Polskiej we Lwowie w 1900 w Pałacu Sztuki Plac Powystawowy od 22. maja 1910, Lwów 1910, s. nlb. nr kat. 33 [Portret p. D.].

Dzieci

olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
sygn. p. g.: WBłocki

Polowy punkt sanitarny wojsk austro-węgierskich, 1915

olej, płótno; 65 x 86,5 cm;

KOŚCIÓŁ ŚW. MARKA W KRAKOWIE, 1911

Autolitografia barwna; 317 x 210 mm
Sygnowana z płyty l.d.: WBłocki 911
Plansza z teki "Kraków 1911", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", W-wa 1994, poz. 13.

Dziewczyna obierająca ziemniaki

Olej, płótno, 90 x 75 cm,
sygn. l.d.: W Błocki [1]913

Na niedźwiedziej skórze, ok. 1914

Akwaforta, sucha igła; wym.: 100 x 158 mm; odbitka na pełnym arkuszu 344 x 284 mm; nie sygn.

Pajączek, ok. 1914

Akwaforta, sucha igła; wym.: 160 x 117 mm; odbitka na pełnym arkuszu 344 x 284 mm; nie sygn

Pocałunek i śmierć, 1908

Akwaforta, sucha igła; wym.: 116 x 116 mm; odbitka na pełnym arkuszu 344 x 284 mm; nie sygn.

Jarmark w Zakopanem, 1915

olej, tektura, 33 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBłocki 915.
Na odwrocie: nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z nr 0148 oraz tytułem: Jarmark w Zakopanem; oraz napis: Błocki "Jarmark w Zakopanem" / J. No 277

Złote storczyki, po 1914

Teka 13 grafik o tematyce erotycznej; akwaforta, sucha igła mezzotinta; wym. plansz: 365 x 265 mm (kompozycje w różnych formatach); część grafik z
sygn. płyty; wśród prac powszechnie znana kompozycja: Pocałunek i śmierć (akwaforta, sucha igła; wym.: 116 x 116 mm). Bardzo rzadka teka, wydana w nakładzie 50 egz. Brak oryginalnej oprawy, plansze kompletne, w bardzo dobrym stanie. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, il. 225.); M. Grońska odnotowuje istnienie teki, ale nie miała wystarczających danych do opisu (M. Grońska, poz. 77).

POLOWY PUNKT SANITARNY WOJSK AUSTRO-WĘGIER, 1915

Olej, płótno; 65 x 87 cm
Sygnowany p.d.: WBłocki 915

Złote storczyki, po 1914

Teka 13 grafik o tematyce erotycznej; akwaforta, sucha igła mezzotinta; wym. teki: 380 x 270 mm, plansz: 365 x 265 mm (kompozycje różnych formatach); teka sygnowana na okładce: WB; część grafik z sygn. płyty; wśród prac znana kompozycja: Pocałunek i śmierć (akwaforta, sucha igła; wym.: 116 x 116 mm); całość w efektownej, płóciennej tece z wklejonym tytułowym tondem; wewnątrz okładki wklejka z opisem kolekcjonerskim - została nabyta w 1924 za 150 zł, w nakł. 50 egz. Bardzo rzadka teka. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, il. 225.); M. Grońska odnotowuje istnienie teki, ale nie miała danych do opisu (M. Grońska, poz. 77).

Portret dziecka

akwarela. papier, 32 x 26 cm,
sygn. l.d.: Błocki 1917

Dachy miasta zimą

olej, płótno; 61,5 x 49 cm
sygn. l. d.: WBłocki

Portret chłopca

akwarela, papier, wym. 93 x 69 cm,
sygn. p.g.: Błocki [1]918

Portret starca, przed 1914

Akwaforta
wym.: 200 x 150 mm
sygn. oł. p.d.: W. Błocki.

Kościół św. Marka, 1911

Autolitografia barwna;
wym.: 317 x 210 mm;
plansza z teki "Kraków 1911", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Stan bdb. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", W-wa 1994, poz. 13.

Postać z harfą (scena symboliczna), ok. 1909

Tusz, ołówek, papier;
wym.: 9,5 x 15 cm;
sygn. p.d.: Błocki.

W hołdzie

olej, sklejka,
54 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: WB (monogram wiązany)

Pocałunek - Przed lustrem, 1916

akwarela, pastel, papier,
114 x 88 cm;
sygn. i dat. p. g.: WłBłocki. 916.;
Na odwrocie napisy autorskie p. g. W Błocki l. g. "Pocałunek! (tytuł autorski)/ cena 1000 K."
nalepki: `KOMITET / WYSTAWY I LOTERYI DZIEŁ SZTUK/ pod protektoratem/ ARCYKSIĘCIA KAROLA STEFANA/ na zakupienie warsztatów rękodzielniczych i narzędzi dla/ ociemniałych inwalidów wojennych, pochodzenia galicyjskiego/ Nr/ Nazwisko artysty: Błocki Włodzimierz (podpis artysty piórem)`

Pocałunek i śmierć, 1908

akwaforta, sucha igła
wym.: 116 x 116 mm
sygn. oł. p.d.: W. Błocki 1908.
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917, Kraków 2000, il. 225.

Rybacy przy łodzi

olej, płótno
60 x 73,5 cm
sygn. l. d.: Wł. Błocki / 1963

ANEMONY W KULISTYM WAZONIE

olej na tekturze, 38,5 x 38,5 cm, sygnowany l.d. "WBłocki" (wycisk)

ZAMYŚLONY STARZEC

Pastel, karton; 35,5 x 27,6 cm
Sygnowany p.g.: WBłocki

Bajka, 1910

olej, tektura, 44 x 65 cm
sygn. i dat.l.d.: WBŁOCKI 910

KWIATY I JAPOŃSKA FIGURKA, 1916

akwarela, karton naklejony na tekturę
50.2 x 40.5 cm
sygnowana p.d.: WBłocki. 916
Na odwrocie napis farbą: Włod. Błocki akwarela | (słowa zatarte)

Scena symboliczna, przed 1914

ołówek, papier; wym.: 9,5 x 15 cm; sygn. oł. p.d.: Błocki.

W lustrze, 1916 r.

akwarela, pastel/papier, 114 x 88 cm
sygnowany i datowany p. d.: `WłoBłocki`
na odwrocie naklejka: `KOMITET | WYSTAWY I LOTERYI DZIEŁ SZTUKI | pod protektoratem | Arcyksięcia Karola Stefana | (...) warsztatów rękodzielniczych i narzędzi dla | ociemniałych inwalidów wojennych pochodzenia galicyjskiego | Nazwisko artysty: Błocki Włodzimierz` oraz naklejka: `Dama w lustrze | 1916 | Włodzimierz Błocki | Katalogowany i podpisany` oraz naklejka: `Obraz drugostronny Włodzimierza Błockiego jest | wyszczególniony w Dobrowolskim - Nowoczesne Malarstwo | Polskie - tom III, strona 33 - pt "Przed lustrem`

Pocałunek śmierci, 1908

akwaforta, sucha igła, wym.: 116 x 116 mm (odbitka obcięta). Stan zachowania: grafika naklejona w narożach na zielona planszę. Lit. I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej, Kraków 2000, il. 225.

Spojrzenie w lustro

akwarela, tektura; 115 x 90 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: WłoBłocki. 916.;
na odwrocie nalepka: KOMITET | WYSTAWY I LOTERYJ DZIEŁ SZTUKI | pod protektoratem | ARCYKSIĘCIA KAROLA STEFANA | na ..pienie warsztatów rękodzielniczych i narzędzi dla ociemniałych inwalidów wojennych, pochodzenia galicyjskiego. | Nr. | Nazwisko artysty: Błocki Włodzimierz, oraz tuszem na tekturze: "P..ca Fu.." WBłocki | Cena. 1000 K.

Wandusia

olej, płótno, 73 x 53,5 cm;
sygn. p.d.: WłBłocki 915.
Na odwrocie nalepka własnościowa z tytułem obrazu.

Kościół św. Marka w Krakowie, 1911 r.

chromolitografia barwna/papier
20,5 x 31,5 cm
sygnowany l. d.: `WBłocki 911`

chromolitografia/papier, 31,5 x 20,5 cm
sygnowany l. d.: "WBłocki 911"

Toaleta

akwaforta, wym.: 60 x 60 mm (szerokie marginesy),
n/s.

Stocznia rzeczna

akwaforta, wym.: 190 x 280 mm,
sygn. piórkiem p.d.

Krab

akwaforta, wym.: 50 x 106 mm,
sygn. oł. l.d. (dolna część planszy)

Wizyta eleganckiej, młodej damy

olej na płótnie 80,5 × 55,5
u dołu po lewej zamaszysta sygnatura: "Błocki"

Kościół Św.Floriana w Krakowie 1907

litografia, wym.: 180 x 120 mm, sygn. i dat. oł. p.d.

Pejzaż włoski

akwaforta, akwatinta, wym.: 90 x 124 mm, sygn. oł. p.d.

Portret dziewczynki 1911

olej na płótnie, wym. 115 x 85 cm.,
sygn. i dat. p.d.: W Błocki 1911.

WANDUSIA

Olej, płótno; 72,8 x 53 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: WłoBłocki
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Własność P. Rosenbuch | Mieszka ul. (...) ndego 1.8 | Tytuł Wandusia |cena

BAL MASKOWY

Gwasz, karton; 77, 5 x 65,5 cm (w świetle oprawy)
Sygnatura wiązana p. d. czarną akwarelą: Wbłocki

Bajka, 1910 r.

olej na tekturze, wymiary: 44,5 x 65,5 cm,
sygn. i dat. l.d. "W. Błocki 910".
Wystawiany: TPSP Lwów 1911, TPSP Kraków 1911, Wystawa Niezależnych Warszawa 1913.

Kościół św.Marka w Krakowie (1911)

sygnowany na kamieniu l.d.
autolitografia barwna
31.5x21

SZWACZKA

OLEJ PŁÓTNO
wymiary: 90x74

KOBIETA Z LUSTERKIEM, 1912 r.

Akwarela, papier; 22,5 x 16,5 cm
Sygn. p.d.: WBłocki. 912

liczba obiektów: 58