1 zł
2 600 000 zł

DREXLERÓWNA Luna Amalina (1882 Lwów - 1933 Lwów)

Homo Sapiens, około 1900 r., odlew współczesny

brąz, 42,5 x 16 x 29 cm
sygnowany na postumencie: 'LUNA DREXLERÓWNA'
granitowa podstawa, wysokość wraz z podstawą: 45,5 cm
opisany na postumencie: 'ARTPRODUCT | POZNAŃ 4/8'

POCHODZENIE: - kolekcja prywatna, Wanda Bystram, Warszawa (gips)

- Luna Drexlerówna, Rzeźba, malarstwo, Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Oddział w Krakowie, Kraków 1978, s. 14 (il.)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zamyślona kobieta w kapeluszu, 1907

glinka ceramiczna jasna, szkliwa ceramiczne matowe, naśladujące patynowany brąz, w tonacji zielonkawobrązowej;
wys. ok. 65 cm;
sygn. od frontu, wokół krawędzi podstawy ryte: 1907 LWÓW LUNA DREXLERO (.) NA - sygnatura częściowo słabo czytelna; z tyłu, na fotelu wycisk wypukły: Kartusz tarczowy z 2-dzielnym herbem (Rogala) z klejnotem i napisem wokół brzegu tarczy: GALICIE/ PACYKÓW/ MADE IN AUSTRIA; pod tarczą ryte: 605/ N/ 4, niżej wycisk: TRADE MARK/ MADE IN AUSTRIA; od spodu, na nie szkliwionym czerepie odręczny napis ołówkiem: z domu (?) ska Kasparowa. Polska, Pacyków, model Luna Drexlerówna, wytwórnia fajansu Aleksandra Rogali-Lewickiego, pocz. XX w.

wys. ok. 65 cm;
sygn. od frontu, wokół krawędzi podstawy ryte: 1907 LWÓW LUNA DREXLERO (.) NA - sygnatura częściowo słabo czytelna;
z tyłu, na fotelu wycisk wypukły: Kartusz tarczowy z 2-dzielnym herbem (Rogala) z klejnotem i napisem wokół brzegu tarczy: GALICIE/ PACYKÓW/ MADE IN AUSTRIA; pod tarczą ryte: 605/ N/ 4, niżej wycisk: TRADE MARK/ MADE IN AUSTRIA; od spodu, na nie szkliwionym czerepie odręczny napis ołówkiem: z domu (?) ska Kasparowa.
Polska, Pacyków, model Luna Drexlerówna, wytwórnia fajansu Aleksandra Rogali-Lewickiego,
pocz. XX w.

RZEŹBA DZIECIĄTKA JEZUS

Gips patynowany;
16,7 x 21,5 x 7,8 cm
Sygnowany: LUNA DREXLER

HUCUŁKA OBIERAJĄCA ZIEMNIAKI

Gips, malowany, patynowany; wysokość 41,5, szer. podstawy 42 cm
Sygnatura ryta w masie na podstawie: L.Drexler

CENERARJA I PAJAC

olej na tekturze, 49,2 x 35,9 cm

Portret Francuzki

gips patynowany, wys. 42 cm; sygn. na podstawie: LUNA DREXLERÓWNA / ....06
Por.: Luna Drexlerówna, Jednodniówka wydana w dniu wystawy pośmiertnej prac Luny
Drexlerówny artystki rzeźbiarki i malarki, Lwów, 20.V.1934, il. na s. 4

Portret Hiszpanki

olej, tektura, 80 x 55 cm; sygn. l.g.: LUNA DREXLERÓWNA / -1926- / .BAZYLEA.
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe z tytułem obrazu, jedna z 1926 r. z nr 3, druga z 192... z nr 16949. Por.: Luna Drexlerówna, Jednodniówka wydana w dniu wystawy pośmierntej prac Luny Drexlerówny artystki rzeźbiarki i malarki, Lwów, 20.V.1934, il. na s. 8

Popiersie kobiety

sygnowana z tyłu: "Luna Drexlerówna"
gips patynowany, wysokość 53,5 cm
Rodowita lwowianka, od 1899 r. uczęszczała tam do prywatnej szkoły artystycznej - uczyła się rzeźby i malarstwa. Od 1907 r. kontynuowała studia w Paryżu m.in. u E. Bourdelle`a, następnie w Akademii Medici w Rzymie i Akademii monachijskiej.

liczba obiektów: 9